Leden 2012

Knihy,které mě zaujaly...(5)

28. ledna 2012 v 12:09 | Snow Fairy |  My Books
Já si nemůžu pomoci,narazila jsem na úžasnou sérii od Rebeccy Lim.Série Mercy u nás zatím nevychází,ale pevně doufám,že jednou bude k dostání i u nás,protože tahle série by mohla být další vele úspěšnou knižní tetralogií.Rozhodně bych si ji přečetla.Teď bych vám ji chtěla ukázat,protože jenom obálky ve mě evokují nádheru.Přeji vám krásné pokoukání.
Snow Fairy.

Mercy 1 (Milost)-Rebecca Lim

Mercy 2: Exile (Milost 2: Vyhnanství)-Rebecca LimMercy 3: Muse(Milost 3: Múza)-Rebecca Lim

Mercy 4: Fury(Milost 4: Zuřivost)-Rebecca Lim

Zde jsou ještě 3 první díly,které jsem našla s jinou úpravou obálek,ale o nic méně úžasné než ty původní.

Ursula Poznanski

28. ledna 2012 v 11:35 | Snow Fairy |  Biography

Ursula Poznanski

Ursula Poznanski se narodila 30. října 1968 ve Vídni. Po dokončení střední školy studovala japanistiku, žurnalistiku, právo a divadelní vědu.

Od roku 2003 vydává knihy. Když se jí někdo zeptá, odkdy píše, obvykle odpoví: "Odjakživa. Sice to není tak docela pravda, ale prostě to zní správně. Popravdě bych řekla, že psát jsem opravdu chtěla vždy, jen jsem neměla chuť vzít do ruky papír." V roce 2000 vyhlásila rakouská televize ORF soutěž pro scenáristy. To Ursulu povzbudilo a začala psát i přesto, že měla doma šestiměsíční dítě. Soutěž sice nevyhrála, ale nevzdala se. Svůk rukopis poslala několika nakladatelům a do dvou let jí vyšla první kniha.

Po knížkách prvního čtení, kriminálkách pro děti a jednom milostném románu pro teenagery přichází její první thriller - Erebos.

S Ursulou Poznanski jsem se dosud nějak blíže neseznámila,jenom díky Erebosu,na který najdete recenzi v rubrice Reviews.Ale když jsem Erebos četla,poznala jsem její styl psaní a musím říct,že se mi opravdu hodně líbil.Ursula je velice nadějná spisovatelka a doufám,že napíše další úspěšnou knihu,klidně by se mi od ní líbila i nějaká ta sci-fi-fantasy série.Rozhodně doporučuju si přečíst Erebos těm,kteří ho ještě nečetli.

Dílo:
informace jsem čerpala z: http://www.ereboszabiji.cz/o-autorce/

Knihy v mých myšlenkách (3)-Temné Dny-Andrea Cremer

27. ledna 2012 v 22:32 | Snow Fairy |  Knihy v mých myšlenkách
-Tento projekt je z repertoáru Abyss Knižní nekonečno

Temné Dny-Andrea Cremer

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu

Už jsem napsala i o Smečce,která mě zaujala natolik,že jsem neodolala i Temným Dnům.Jednoduše jsem chtěla vědět,jak to bylo před tím.Je to jenom krátká novela,ale neméně úžasná,jako Smečka.Proto jsem se chtěla podělit o můj pocit z Temných Dnů.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Dokonalý začátek.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Začni.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Teď musím říct,že opravdu s Shayem.Obdivuju jeho chytrost a odvahu,protože já taková zcela nejsem a někdy bych si přála být.Shay je celkově sám sebou a mnohem víc zřetelnější,že mu jednoduše nejde odolat.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Kniha je positiv plná a je jich tolik,že není možné je všechny zmínit.Je dobré přijít na ně na všechny sám.Ale jedno positivum jsem jednoznačně položila na první místo.Shaye.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

Abych pravdu řekla,nevadilo mi nic.Všechno mi krásně zapadalo a nic mě nijak neiritovalo,ani chování postav,ani nic na spisovatelce.Temné Dny jsou jedna z "mých" knih,které považuju za dokonalé.Takové knihy jsou vzácné,ale poslední dobou je povícero takových autorek.Takže já nemám na knihu negativum žádné.Já ho prostě nenašla.

Moje Hodnocení:
100%

Recenze-Temné Dny

27. ledna 2012 v 22:13 | Snow Fairy |  Recenze

Temné Dny-novela k sérii Smečka

Autor: Andrea Cremer
Žánr: Fantasy,Sci-fi
Nakladatelství: Knižní Klub
Anotace: Neuvedena

Jelikož jsem tuhle knihu četla jenom v elektronické podobě,protože kniha se neprodává normálně v knihkupectví,pokud by si ji chtěl někdo přečíst taktéž najdete její elektronickou podobu na http://www.bux.cz/knihy/82483-smecka-1-smecka.html.

Kniha Temné Dny je novela,která zachycuje události před příběhem z pohledu Cally Torové-Smečce.Temné Dny jsou z pohledu právě Shaye.Dozvídáme se,co předcházelo jeho příjezdu do Vailu a jak se potkal s Callou.Shay nikdy nikde nepobyl dlouho,protože se často stěhoval se svým strýčkem Bosquem Marem.Když mu strýc oznámil,že se štěhují do Vailu,žil tentokrát Shay na internátě jedné střední školy v Portlandu se svými kamarády,které za tu dobu potkal.A že to byli jeho nejlepší kamarádi,se kterými udržuje kontakt i po odjezdu z Portlandu.Jakmile se přistěhuje do Rowanovy vily,do domu jeho strýce,děsí ho všechno,včetně toho,jak je vila enormě obrovská a ještě víc ho děsí,že v ní bude žít sám.Jeho strach byl oprávněný,protože hned následující noci slyší podivné zvuky,které nikomu ani ničemu nepatří a má podivné slyšiny.Když si chce vyfotit sochy,které jsou po celé vile i v její zahradě,nevznikne nic jiného než jenom rozmazaný obraz.A jediný pokoj,do kterého nemůže,je strýčkova knihovna.Ale Shayovi to nedá a do knihovny se dostane.To,co najde ještě netuší,že odstartuje sérii takového nebezpečí,jaké ještě nezažil.Bellum Omnia Contra Omnes.
Na Temné Dny jsem narazila dnes,když jsem si aktualizovala program na čtení knih v mobilu a předchozí den jsem si tuhle knihu do mobilu i stáhla.Protože jsem věděla,že je to předpříběh Smečky,jedoduše jsem neodolala a hned začala číst.To,co jsem se dočetla jsem vůbec nečekala,zase musím vyšvihnout impozantnost stylu psaní Andrey Cremerové.Jak na sebe všechno navazuje a zapadá do tohoto příběhu a hezky poukazuje a přitom tak úplně nenapovídá děj Smečky je naprosto úžasná.Takový druh dobrodružství a napětí jsem snad ještě nezažila.Ano, podle mě spousta knih představuje to,co kniha musí mít,aby zaujala a je jasné,že knihy Andrey Cremerové splňují všechny dispozice.Opravdu jsem měla v pasážích husí kůži,ale jenom v těch kapitolách,kde to mělo být.Podle mě všechno sedělo.
Jelikož jediná postava,která je pro knihu dominantní je Shay,můžu popsat jenom jeho povahu,i když jsem jeho osobu popisovala už při recenzi na Smečku,v Temných Dnech je to úplně jiný kluk,vyrovnanější,mnohem více sám sebou.Chytrost ani vnímavost mu nechybí a to je to,co dělá z Shaye naprosto jedinečného.Je evidentní,že Shay je typický knihomol a kluk,který zbožňuje filozofii a to musím uznat,že je opravdu galantní a jedinečné.Moc kluků se o tohle knižní téma nezajímá,ale Shay ano a to z něj dělá toho inteligenta,kterým doopravdy je.Taky musím zmínit,že se mi líbí Shayův vkus na knižní romány,neboť je tam část,kdy si čte román o Katniss Everdeenové (Hunger Games),za což mu samozřejmě dávám také bod k dobru.Musím říct,že jsem Shaye mnohem víc poznala a začal se mi líbit také o mnoho víc.

Abych knihu celkově zhodnotila,nezbývá mi nic jiného než všem,kdo má rád napřirozeno všeho druhu a Smečku,vzkázat,aby si Temné Dny stáhli a přečetli,protože to rozhodně stojí za to.Kniha má pouze 80 stran,takže je trochu kratší,ale i tak prvotřídní novela.Příběh,při kterém opravdu přebíhá mráz po zádech.Doporučuji. všem.
Knihy v mých myšlenkách (2)-Smečka 1-Andrea Cremer

26. ledna 2012 v 16:25 | Snow Fairy |  Knihy v mých myšlenkách
-Tento projekt je z repertoáru Abyss Knižní nekonečno

Smečka 1-Andrea Cremer

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu

Vybrala jsem si ji i proto,že jsem ji právě dočetla,ale i proto,že je to kniha plná úžasů a tolikeré krásy napřirozena,že jsem si ne jednoduše nemohla nenapsat.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Mysteriózní krása.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Chraň.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Nejspíš bych se ztotožnila právě s Callou.Ikdyž to nemá v životě lehké,tak je i přes všechno svá a ví,že ji nikdo nemůže jen tak odpálkovat,chtěla bych se někdy cíti,jako ona.Naopak bych asi nechtěla být některým z Přízraků,jsou nehmotní,jako duchové nebo kouř a nevím jistě,jestli bych se tak cítila dobře.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Smečka měla velké množství pozitivních věcí.Postavy byli perfektní,děj byl záživný,zápletka efektivní a celé to krásně sedělo dohromady.Jmenovala jsem víc než jedno positivum,ale já si v tomto případě prostě nedokážu pomoci.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

Jen těžko se mi hledá negativum,mám dokonce pocit,že tam ani žádné nebylo.Možná je to jenom můj pocit,ale já to tak rozhodně cítím.Takže podle mě: Andrea Cremerová nepěstuje negativa,jako takové.

Moje Hodnocení:
100%Recenze-Smečka 1

26. ledna 2012 v 16:07 | Snow Fairy |  Recenze

Smečka 1

Autor: Andrea Cremer
Žánr: Fantasy,Sci-fi
Nakladatelství: Knižní Klub
Anotace:
Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno - včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série..


Calla Torová.Kdo by ji neznal řekl by o ní,že je to normální holka,která řeší normální všední problémy středoškolaček.Ale ten,kdo Callu zná,ví o ní,kdo doopravdy je-Vlkodlačice,přesněji řečeno Ochránce.Má svou vlastní smečku Nightshadů a ještě ke všemu je od narození souzena dalšímu vůdci druhé smečky Baneů,se kterou se svatebním obřadem spojí obě smečky dohromady.Calla je se svým osudem naprosto smířená a její smečka ji jako vůdkyni respektuje.S obředem je spousta zařizovaná do již předem domluveného data-31.října na Samhain.Jelikož se s jejím budoucím partnerem Renieren Larochem nějak moc nemusí,později se ukáže,že k němu cítí mnohem víc než antipatie.Do sledu všech událostí se ještě ke všemu do města přistěhuje Seamus Doran-Shay.Není to jenom normální člověk,jak se na první pohled zdá,ale ani on sám neví,že je doopravdy důležitější než si myslí.Shodou oklností je to tan samý kluk,kterého Calla v horách zachrání před jistou smrtí a už od té doby mezi mini přelétají jiskry.Jenom Shayova přítomnost zamýchá celým dějem,jelikož se mu na Calle,smečkách a všem okolo něco nezdá.Vezmi věci do svých rukou a rozhodne se zjistit vše,co bude jenom moci. Zasvětí do toho i Callu,jež má tohle všechno nebezpečné dobrodružství přísně zakázáno.Svatba se blíží.Události se nepříjemně vrší a Calla váhá,protože z povinnosti by měla milovat Reniera,ale srdcem miluje Shaye.To zapříčiní ,že Calla Renierovi uteče přímo od oltáře , ode smečky,ale i ode všeho,aby ochránila Shaye a své přátele,které opustila.Celou dobu nemá nikdo ani tušení,že Calla přeměnila Shaye v Ochránce.Tohle nezůstane nepotrestáno.Nebo útěk všechno vyřeší?Calla moc dobře ví,že tak lehké to nebude.
Kniha je napsána jednoznačně,a tak z ní čtenář pochopí naprosto všechno naprosto dokonale.Andrea Cremerová má neskutečný syl psaní,který jsem zaznamenala jenom u pár jiných spisovatelek.Callin příběh mě fascinuje tím,že se skoro v každé kapitole dozvídáte nějakou novou podrobnost,která do celého příběhu dokonale zapadne a hned se všechno víc vyjasní.Postavy jsou uvedeny do světla hned od začátku a nemůžu říct,že bych si někoho oblíbila v to špatném smyslu slova.Naopak.Všichni se mi moc libíly a podle mě jsou plní života,charizmatu a celkové vzezření.Rozhodně jsem si oblíbila Callu,ale chvílemi se mi zdála až moc nerozhodná a neurčitá,ale vždycky jsem pochopila,proč se tak chovala,rozhodně je to silná žená,která ví,co chce a kde je její místo a pokaždé,ikdyž to tak nevypadá,se rozhodne správně.Ohledně ostatních postav,například čelnů z obou smeček,nemůžu moc říct,protože se v knize nevyskytují,jako přímí účastnící scén,ale i tak se mi všichni jevili,jako překrásná stvoření.Renier je okouzlucíjí,božský a jako v každé knize můsí být nějaký kluk,který není úplně počestný a otevřený vůči tradicím.Ale jeho částečná nezodpovědnost vůči svatebnímu rituálu mi nějakým způsobem prostě přirostla k srdci.Jako sám Ren.Milostné trojúhleníky jsou v dnešní době nejspíš hodně populární,protože i ve Smečce jsem jeden takový našla:Renier-Calla-Shay.Jak bych ještě popsala Shaye?On je úžasný v tom,že,když si něco zamane,nevzdá to jenom tak lehce a jde si za tím.Jeho povaha je šarmantní,galatní a někdy mi připadal,jako rytíř z pohádky,rozhodně si Shaye každý oblíbí,jelikož takového kamaráda by si přál téměř každý,i když je občas malinko dotěrný.Další v pořadí mých oblíbených postav byla Bryn.Vždy nápomocná a diskrétní ke Calle a je nádherné,že v knize najde svou spřízněnou duši.Celá kniha mi jednoduše uvízla v paměti a neuvěřitelně fascinovala.
Smečka je plná napětí,strachu a dobrodružství už od začátku.Doufala jsem v nějaké napětí a jsem ráda,že úplně předčila mé očekávání a totálně mi vytřela zrak.Chvíle,kdy jsem se opravdu bála o hlavní hrdiny byla na místě, za což jsem nesmírně ráda,že autorka neopoměla.Všechno bylo srozumitelné a jasné,postavy byly taktéž osobité a originální,že jsem se tuhle knihu rozhodla zařadit mezi mé nejoblíbenější knihy a moc bych Smečku doporučila všem,protože u této knihy rozhodně nebudete do poslední chvíle vedět,co čekat.Nudit vás určitě nebude.Zaručuji prvotřdní kvalitu čtení pro ty,kdo milují fantasy příběhy,jako já,jelikož jsou i vlkodlaci mýmy nejoblíbenějšími napřirozenými bytostmi,obzvlášť,když jsou nádhěrné a sněhově bílé,jako Calla.Proto mi nic nebrání než Smečku ohodnotit nejlepším skórem.

-zde se můžete podívat na video o Smečce a stáhnout si k ní předehru.

Knihy od nakladatelství....

24. ledna 2012 v 18:35 | Snow Fairy |  New Releases
Zde bych chtěla občas zveřejnit knihy,které vychází nebo již vyšli z určitého nakldatelství.Budou to bestsellerové série nebo samostatné knihy,které mě taktéž naujaly na internetu.
S pozdravem Snow Fairy.

FRAGMENT:

Série:
Krásní Mrtví:

Krásní Mrtví: Jonas
-kniha již vyšla.


Krásní Mrtví: Arizona-kniha již vyšla.

Krásní Mrtví: Summer
-kniha vyjde: 5.4.2012


Krásní Mrtví: Phoenix
-kniha vyjde: Říjen 2012 (přesnější datum bude upřesněno)V dalším příspěvku se můžete těšit na Sérii: Upíří Deníky.

Recenze-Krásní Mrtví:Jonas

24. ledna 2012 v 18:20 | Snow Fairy |  Recenze

Krásní Mrtví: Jonas

Autor: Eden Maguire
Žánr: Fantasy,Sci-fi,Horory
Nakladatelství: FRAGMENT
Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?


Ellerton High.Obyčejná škola s opravdu hrůzu nahánějícími událostmi.Během jednoho roku zemřeli už čtyri studenti.Motorkář Jonas,neobyčejná krasavice Arizona,vždy usměvavá a dobrosrdečná Summer a nádherný a dechberoucí Phoenix.Tyhle události školou hodně zasáhly a to v tom nejhorším smyslu slova.Ale nejvíce však zasáhly Darinu,další studentku Ellerton High.Darina se jednoduše nedokáže smířit se smrtí přátel,proto se vydává na nebezpečnou cestu,na jejímž konci chce najít odpovědi na všechny své otázky.Nikdy by v to nevěřila,spíše o tom snila v těch nejdivočejších snech,ale objevila něco mnohem lepšího než odpovědi.Krásné Mrtvé.A hlavně Phoenixe.Krásní Mrtví jsou hmnotné duše,které sídlí na tomto světě z povinnosti,která jim nedá klidu,dokud se ji jim nepodaří vyřešit a nějakým způsobem navždy ukončit,ale aby na to její přátelé nebyly sami pomůže jim postupně Darina všem.Celý příběh je stylizován do takové atmosféry,že jsem měla občas pocit,že věci do sebe úplně nezapadají.Nevím jestli to byl autorčin úmysl nebo se to zdálo jenom mě.
Darina je takovou tou nejstěžejnější a nejhlavnější postavou celé knihy spolu s Phoenixem a Krásnými Mrtvými.Jelikož Krásní Mrtví nejsou klasickými anděli,jenom se vyznačují nadpřirozenými schopnostmi a vytetovanými křídly v míště zásahu smrti,dá se lehce porovnat s anděli,které znám z jiných knih.Avšak taková postava Krásného Mrtvého není až tak špatný nápad,autorka zde ukazuje,jak si představuje anděle ona sama,ze zcela jiné perspektivy než jiní.Myšlenka očistce na zemi než odejdou do nebe je již všem známá, nejenom v okruhu andělů.Tento očistec však má jisté výhody,hlavně tedy pro Darinu,která je absolutně šťastná,když pochopí,že je všechny může vidět,ale jako vždy je tu malý zárdrhel.Svrchovaný pán Krásných Mrtvých,Hunter,který je zcela proti,aby o nich Darina věděla.Darina si však stojí za tím,že se "svých" Krásných Mrtvých jen tak nevzdá a rozhodne se pomoci,nejprve tedy Jonasovi.Jonas není klasický motorkář,drsný a sprostý,ale velice milý,šarmantní,pozorný a charizmatický motorkář se smyslem pro romantiku.Ale ne všem se Jonas líbil,jelikož ho někdo téměř úmyslně zabil.Zlomený vaz mu zajistil jistou smrt a na Darině je,aby zjistila,kdo může za Jonasovo skonání.Odhalení,které je na konci rozluštěno je opravdu nečekané a šokující.Abych řekla pravdu Krásní Mrtví je v celku docela zajímavý namět, i děj je tak nějak poutavý,ale opravdu mi tady něco chybělo a docela hodně věcí mi zde i přebývaly.Darininu hysterii,jakmile pět minut nevidí Phoenixe,bych z části ještě pochopila,ale podle mě vyváděla až moc,přece jenom věděla,že ho ještě uvidí,takže neměla až tak velký důvod být k ostatním opravdu hodně protivná,uzavřená a odtažitá.Samozřejmě,že smrt někoho,koho milujete celou svou osobností,zasáhne do živého,ale při Darininém štěstí bych očekávala poněkud jiné chování.I když to,že ho bude moci vídat jenom rok může být také skličující.Kromě Jonase a Phoenixe zde ostatní Krásní Mrtví moc nefigurují.
Phoenixe bych snad nepopsala jinak,než neuvěřitelně krásného,impozantního,charizmatického,milujícího kluka,který i jako mrtvý vypadá božsky.Phoenixe jsem si oblíbila ještě mnohem víc než Darinu.To že se musí Krásní Mrtví skrývat v domě v horách,je jedna z dalších věcí,které se mi docela líbí,protože taková zakázaná touha po někom neživém,který žije na zakázanem místě může být docela dobrodružství,jak pro již výše zmíněné oba hlavní hrdiny,tak pro čtenáře.
Věci,které jsem tam ani tak číst nepotřebovala jsem si jakž takž shrnula,ale věci,které mi vadily jsem ještě nezmínila.Podle mě autorka trochu žene Darinu konci,který je zcela očekávaný,líbilo by se mi kdyby se objevilo trochu více napětí,které by nějakým způsobem poukazovalo trochu i na špatný konec,který by se v závěru samozřejmě rozřešil jako dobrý,ale trochu více napětí a nebezpečí by neuškodilo.Čtení je to samozřejmě poutavé o tom není taky pochyb,ale abych si neprotiřečila,není to ten jistý druh napětí,které by vás nutil třást se strachem a cítit krev tuhnoucí v žilách.Ale co můžu říci je,že kniha vás bude alespoň z vetší části rozhodně bavit.Party s otevřenou pusou však přijdou také,ale spíše ke konci řešení Jonasovy smrti.


Knihy,které mě zaujaly...(4)

24. ledna 2012 v 16:16 | Snow Fairy |  My Books

Zlatá lilie (Pokrevní pouta 2)-Richelle Mead


Bloodrose (Smečka 3)-Andrea Cremerová

Knihy v mých myšlenkách (1)-Erebos-Ursula Poznanski

24. ledna 2012 v 16:10 | Snow Fairy |  Knihy v mých myšlenkách

-Tento projekt je z repertoáru Abyss Knižní nekonečno

Erebos-Hra.která zabíjí-Ursula Poznanski

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Tuhle knihu jsem si zvolila proto,že jakmile jsem si přečetla anotaci,chtěla jsem se dovědět,jak může být něco vražedného a nebezpečného na počítačové hře.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Nebezpečné napětí.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Bát se.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Jelikož se zde jednalo o spíše mužské obsazení a dívek tam bylo méně,ztotožnila bych se nejspíš s Emilly.Naopak bych se vůbec neztotožnila s Helen nebo Collinem.Osud ani jednoho z nich nedopadl nijak záviděníhodně.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Rozhodně bych vyšvihla impozantnost a vzhled celé počítačové hry,která je v knize takovým druhým světem.Je tak úžasně popsaný a neuvěřitelně skutečný a strašidelný,že máte pocit,jakoby jste byly jeho součástí.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

Těžko hledám nějaké zápory na Erebosu,ale jako skoro každá kniha nějaké nedostatky podle mě má.A bylo to chování některých postav,ohledně Helen jsem trochu uvažovala.Je to hodně protivná a odtažitá dívka,ale myslím,že až k takové uzavřenosti neměla důvod.Jinak nemám v nejmenším Erebosu cokoli vytýkat.

Moje Hodnocení:
90%-100%
Get your own free Blogoversary button!