L.J.Smith

14. ledna 2012 v 15:47 | Snow Fairy |  Biography

Lisa Jane Smith

L. J. SMITH ( Lisa Jane Smithová nebo Ljane ) je americká autorka žijící v Bay Area v Kalifornii. LJ Smith je pseudonym. Říká, že nejšťastnější je ve svém srubu v blízkosti národního parku Point Reyes. Píše od roku 1987 do roku 1998, kdy s psaním přestala a znovu začala až v roce 2008. Tuto pauza si Ljane udělala z mnoha různých osobních důvodů ( rakovina v rodině a následná ztráta matky ) Její knihy jsou kombinací stylů pro mladé i dospělé čtenáře. Věnuje se velkému množství žánrů, které se nebojí kombinovat, včetně hororu, sci-fi/fantasy a romantiky. Jejím nejúspěšnějším dílem jsou série Night World a Vampire Diaries.

Napsala tři trilogie, dvě série a dva společenské romány. Dohromady více než dvě desítky knihy pro mladé a dospělé. Její knihy jsou charakteristicky plné krásných postav, lidí a nadpřirozených bytostí, většina z nich jsou mladí lidé, nebo se alespoň mladí v knize objeví. V jejích knihách můžeme obvykle najít boj temnoty a světla, zla a dobra, který se točí kolem hlavních postav, snaží se svést hrdinu na stranu temna, nakonec se hrdina znovu vzchopí a vrátí se na tu správnou stranu a stane se dobrým. Někdy je scénář knihy převrácen naruby, nebo jinak zamotaný různými variacemi s příběhem a tématem.

L.J.Smith patři mezi moje nejoblíbenější spisovatelky,jak jsem již zmiňovala v jedné své recenzi.Podle mě je Lisa velice osobitá a originální.Její příběhy jsou plné všeho,co dnešní mládež čeká, od "normálních" lidí až po nadpřirozené bytosti.Jelikož se její velice úspěšná série Upíří deníky opravdu rychle uchytla, její popularita rapidně stoupla,za což jsem já moc ráda,protože její příběhy miluji a její postavy jsou nezapomenutelné.Moje osudové postavy Stefana a Damona Salvatore jsem si oblíbila hned od začátku,jak jsem knihy začala a číst a později jsem si je oblíbila i v seriálu.Na LJane opravdu nedám dopustit a zbožňuju všechny její knihy,které dosud vyšly, a které jsem četla. A rozhodně se těším na ty,které ještě vyjdou.

Upíří deníky:


Seriálové zpracování Upířích deníků s hlavními hrdiny: Elenou,Stefanem,Jeremym,Damonem,Caroline a Bonnie.

Knižní série:

Vyjdou v tomto roce:


Stefanovy Deníky:
Vyjdou v tomto roce:


Temné Vize:
Vyjde v tomto roce

A další

Tajný Kruh:

A celá série The NIGHT WORLD:

http://www.ljanesmith.net/www/author/bibliography
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulicka Kulicka | Web | 14. ledna 2012 v 15:52 | Reagovat

Dobry clanek, mrkni na muj web

2 Snow Fairy Snow Fairy | 14. ledna 2012 v 20:55 | Reagovat

[1]: Moc děkuji.Tvůj web se mi líbí,dost povedený,zaměřený na věštění,že? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!