Recenze-Čarodějnice z Hex Hall

1. ledna 2012 v 19:44 | Snow Fairy |  Recenze

Čarodějnice z Hex Hall

Autor: Rachel Hawkins
Žánr: fantasy,sci-fi
Nakladatelství: Knižní Klub
Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…

Sophie Mercerová je obyčejná dívka,až na to je čarodějnice.Přesněji řečeno temná čarodějnice-je to takový druh čarodějnice,která dokáže mnohem složitějším a stokrát mocnější kouzla a zaklínadla než téměř normální bílá čarodějnice.O tom,že by Sophie měla být temná čarodějnice nemá zdaleka ani zdání.Ví,že je čarodějnice a umí kouzlit.Háček je v tom,že její kouzla většinou nevycházejí,tak,jak by si asi přála a vždycky její kouzlo skončilo katastrofou.A právě proto musí Sophie nastoupit do elitního nápravného zařízení pro členy Prodigia,jehož součástí jsou kromě čarodějek a kouzelníků i lykantropové,víly a další nadpřirozené bytosti.Právě když se Sophie snaží pomoci kamarádce kouzlem lásky,nešťastným omylem se jí vymkne z rukou a to Sophiiným rodičům stačí,aby její otec rozhodl o jejím nástupu na Hex Hall(Hex Hall je zrácená verze originálního názvu škoy-Hecate Hall).Její otec je šéfem Rady a rozhoduje o osudech členů Prodigia.
Zde se seznámí se svou novou spolubydlící Jennou Talbotovou,upírkou,kterou obviňují z vraždy její bývalé spolubydlící Holly.Hned v zápětí se setkává s Trojicí dívek,ohromně krásnými a v podstatě docela mocnými temnými čarodějkami,Elodíí,Chaston a Annou.Snaží se Sophii donutit,aby se přidala do jejich covenu,ale Sophie odmítá a záčíná k nim cítit silné antipatie.A aby toho nebylo málo zamiluje se do nejkrásnějšího,ale zároveň nejnafoukanějšího kluka na škole,Archera Crosse a vídá ducha neznámé divky v zeleném.Teď se Sophii opravdu změní život.

Tahle kniha mě nesmírně zaujala obalem,který je takový už od pohledu okouzlující.A když jsem začala číst zaujal mě i styl psaní Rachel Hawkinsové.Celá kniha je v celkem vtipném duchu,takže jsem i zasmála,ale bylo tam i pár částí s opravdu napínavými prvky,což na mě působilo velice tajemně.To jak Rachel Hawkinsová popsala postavy a vylíčila události bylo jako z klasické hoolywoodské komedie o čarodějnicích avšak v tom dobrém smyslu slova.
Postavy se mi líbily až pár vyjímek,kterými jsou již zmíněné čelnky Trojice,některé míň,některé víc.Elodie byla podlě mě hodně zaujatá a naivní princezna,co si myslí,že ona je ta nejlepší.Časem se její pohled na věc změnil nenadálými útoky na její dvě kamarádky.Spolu s Archerem tvořili opravdu povýšený pár,načež se na konci ukázalo,jaký doopravdy Archer je.Archerovi vlastnosti nebyli nijak skromné hned vedle povrchnosti a nadřazenosti to bylo i jeho pošetilé chování.Anna a Chaston se už jevily o trochu méně,jako Elodie.Mě však nejvíce oslovila přávě Sophie a Jenna.I když je Jenna upírka,rozhodně je velmi milá k Sophii,trochu samotářská,zamyšlená a kamarádská dívka závisla na růžové.

Podle mě se tahle kniha velmi povedla,nemám téměř,co vytknout,snad jenom to,že se Rachel Hawkinsová mohla více věnovat i jiným vedlejších postavám.Byly tam určitě i takové,které by stály za trochu slov navíc.Kniha skončila velmi překvapivě,jejíž poslední větu jsem opravdu nečekala,a proto se těším,jak bude dál pokračovat Sophiino dobrodružství.Jinak knihu doporučuju,ale žádné chvíle,kdy by vám tuhla krev žilách a osypávala vás husí kůže,nečekejte.Opravdu super počteníčko do nepohody.

Moje Hodnocení:
9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DominikaCouf DominikaCouf | 12. ledna 2013 v 15:17 | Reagovat

Jojo, obálka, která u mě vítězí už pěkně dlouho. (Myslím si, že originální vypadá tak, jako u nás, akorát Hardcover http://www.goodreads.com/book/show/5287473-hex-hall)
Poslední dobou mě získávají častěji podobné knížky. Takové pro puberťačky  Tím nechci říct, že jsou špatné, ale jsou pro mě oddychovější.
Ale musím souhlasit, příběh mi přišel utahaný, spíš rozjezd pro pokračování. Akce, na kterou jsem čekala, jsem se nedočkala, ve většině míst nuda :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!