Recenze-Stefanovy Deníky

16. ledna 2012 v 19:37 | Snow Fairy |  Recenze

Stefanovy Deníky 1: Zrození

Autor: L.J.Smith (Kevin Williamson a Julia Plec)
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: FRAGMENT
Anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. * 8. září 1864. Ona není tím, kým se zdá. Mělo by mě to překvapit? Vyděsit? Ranit? Jako kdyby nic z toho, co jsem znal, z toho, co jsem se naučil, z toho, čemu jsem celých sedmnáct let věřil, nebyla pravda. Ještě jsem cítil, jak mě líbala, jak mi svými prsty tiskla ruce. Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám... Miloval jsem ji. Určitě. Na tom, co bude dál, mi nezáleželo. Mělo se moje srdce ubírat tímto směrem? Kéž bych měl mapu nebo kompas, aby mi ukázaly cestu. Ale ona má moje srdce a je mojí zářící hvězdou...a to by mělo stačit.


Panství Veritas.Dva bratři.Jedna dívka.Ale není to všechno.Celý příběh jednoho z bratrů-Stefana Salvatore-se odehrává v roce 1864.Když je Stefanovi sedmnáct let,jeho tatínek mu na bedra položí to nejtěžší břemeno,jaké může otec synovi předat.Panství Veritas.A samozřejmě i hodná žena,kterou taky vybere tatínek k tomu patří.Takhle to ve Stefanově životě šlo a on chtě nechtě musel akceptovat.Jediná žena,se kterou se cítil nenuceně byla jeho klisna Mazzanotte,které mohl říct všechno,co ho trápí.Pak zde byl i jeho úžasný bratr Damon,který se vrátil z války Konfederace a rozhodl se zůstat na nějaký čas doma.Stefanova budoucnost byla již dopředu naplánována se vším všudy,kdy na něj jeho otec apeloval,že se má mladé,Stefanově budoucí manželce Rosalyn,dvořit a být na ni velice milý.A to se také dělo,do té doby než se ve městě objevila nádherná,křehká dívka zahalená róbou tajemnství.Katherina Piercová.Když ji Stefan s Damonem spatří,zamilují se do ní oba.A to je možná ten největší problém,oba bratři neví jeden o druhém,že to společně táhnou s Katherine.Bude stačit jejich láska k tomu,aby ji alespoň jeden z nich miloval,i když se dozví její černé tajemství?Čekali by všechno jenom tohle ne?Jak se oba bratři smíří se svou proměnou a Stefan ještě k tomu se smrtí své budoucí manželky i "smrtí" milenky,kterou oba bratři milovali?Potom už nikdy nebude nic,tak jako bylo předtím.Nikdy.
Stefanovy deníky Zrození jsem četla už dřív a Stefan byl mou oblíbenou postavou už ze všech dílů Upířích deníků.Každopádně se mi líbil už od začátku celé ságy.Ale nemůžu říct,že Damon by nebyl jedinečný.Proto jsou mými oblíbenými postavami z této knihy právě Stefan a Damon.Avšak i u Katherine jsem se musela pozastavit,jelikož Katherinina povaha a celkové vzezření jemi pořád ještě záhadou.Dělala to doopravdy všechno z lásky k bratrům nebo jenom proto,že se po staleních jednoduše začala nudit?I tak jsem si i Katherine velice oblíbila,její chování bylo vždycky potutelné a nepředvídatelné a opravdu mě v některých úsecích velice inspirovala a velimi se mi líbila její sebedůvěra.Prostě silná,tajemná a nezávislá žena a ještě k tomu upírka.A to je podle mě nejpodstatnější,čeho si na Katherine dá všimnout kromě její nekonečné krásy.Ovšem Stefana jsem poznala natolik dobře,že o něm můžu říct,že je velmi svébytný avšak nerozhodný,milují a možná až moc důvěřivý.Jeho emoce mluvili za vše,když se mu najednou změnil život od základů.Je také chytrý a krásný,což je opravdu vražedná kombinace.Za svého lidství byl i úplným opakem svého bratra,tudíž trochu zdrženlivý a domáčtější typ než Damon,ale Stefanova skrytá divokost se probudí,když se i s Damonem zásluhou Katherine stanou upíry.
Celý příběh mi však nepřipadá úplně,jako z roku 1864.Některé prvky mi připadají až moc novodobé,ale podle mě se tahle kniha vydařila,jak nejvíc mohla a jelikož je to zase kniha o upírech Damonovi a Stefanovi,i když ne přímo od L.J.Smith,pochvaluji si ji velice.Seznámila jsem se se Stefanem mnohem víc a pochopila některé jeho rozhodnutí,které v minulosti musel udělat.A upřímně Stefana obdivuji a mohu s čistým svědomým říct,že on bude můj oblíbenec i nadále.Tohle čtení všem vřele doporučuji,ale ne všem se mohou Stefanovy Deníky líbit,tak jako mě.Při čtení jsem opravdu někdy tuhla,jak je všechno doopravdy a druhý díl stefanových deníků je stejně,možná i ještě o trochu lepší než tenhle.Téměř nic mi tam nechybělo,ale určitě by se mi víc líbilo,kdyby se děj opravdu o trochu víc zaklenul do historie.Recenzi na druhý díl zveřejním na blogu později.

Oba neuvěřitelně krásní upíří bratři Stefan a Damon.

Moje Hodnocení:
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!