Recenze-Stefanovy deníky 2

18. ledna 2012 v 21:32 | Snow Fairy |  Recenze

Stefanovy deníky 2-Chuť Krve

Autor: L.J.Smith (Kevin Williamson a Julia Plec)
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: FRAGMENT
Anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Stefan a Damon Salvatore se stali upíry a musí se vypořádat s následky svého osudu. V rodném městečku Mystic Falls už pro ně není bezpečno. Na každém kroku je pronásledují lovci upírů. Vydají se tedy do New Orleans, které nabízí pokušení, ale i nebezpečí. V patách jim je totiž sadistický lovec upírů... 2. díl napínavé upíří série Upíří deníky - Stefanovy deníky.


Tam,kde zcela vládne bratrská nenávist,je pravděpodobnost rolí značná-Stefan a Damon Salvatore.Ješte k tomu jim do všeho hraje jejich upírská podstata.Když se Stefan stane upírem,jak jste se mohli dočíst v prvním díle,nedokázal chodit a vraždit lidi po světe sám a tím jeho pozornost padla právě na jeho "nedokončeného" bratra Damona.Stefan prostě něco udělat musel a po donucení Damona proti jeho vůli stát se upírem,nastal zásadní převrat hlavně ve Stefanově novém upířím životě.Když se vcelku neuvěřitelným způsobem dostali oba do vlaku mířícího do New Orleans,ukáže se Stefanova a dokonce i Damonova horší upíří stránka.Po brutálních útocích přímo ve vlaku se každý bratr vydá vlastním směrem napříč New Orleans.Stefanova nová,nepoznaná nerozvážnost ho dostane do velice nebezpečné situace,když se ho pokusí zabít jiní upíří.Svitla mu však v jeho blížícím se konci naděje,jménem Lexi,kterou můžete znát i přímo ze seriálu Upíří deníky.Ta se po té ujme a "vychovává" Stefana do poslušnosti v upířím slova smyslu.Do sledu všech událostí se přilne další,a to zjištění,jak se vede Damonovi.A odpověď není zrovna růžová,narozdíl od Stefanova dočasného rozmarného života plného vraždění mladých lidí ve městě,Damonův život je v ohrožení života,když člověk,který touží držet upíra vzajetí a pak ho následně donutí bojovat s pumou,ho zajme do svých spárů.Stefanův bezbřehý chctíč zachránit bratra,ale na Damona nepůsobí valným dojmem,ale byť je Stefan trochu šokovaný rozhodnutím bratra,nezaváhá ani když pozná jeho další osudovou ženu,tentokrát v jeho upířím životě.Callie Gallagherová.Jak tohle může jenom dopadnout?Zachrání Stefan Damona a zároveň i Callie?Tohle všechno a ještě mnohem víc skrývá již druhý Stefanův deník.
Jak jsem již napsala u prvního dílu,tuhle knihu jsem četla již dřív,když zrovna vycházela.A abych pravdu řekla,chuť krve mě poutala jaksi mnohem víc.Tady se mi Stefan ukázal,jako opravdu nebezpečný,vražedný a po krvi lačný upír bez kapky lidskosti,kterou,jak si Stefan myslí, jeho nové já neobsahuje.Ale pravda je podle mě jiná.Ta jeho "neexistující" lidskost se značně projevuje,když emoce vysílající směrem ke Callie a Damonovi zasáhnou čtenáře.V tu chvíli jsem si řekla,že Stefan je přece jenom dobrý upír.Je to tak trochu ironie,protože,jak se v knize píše,upíří zabíjejí,kdy se jim jenom zachce.Přesto Stefana obdivuje za to,co v tomto díle udělal.Ze začátku to vypadalo,že Damona nikdy nechrání,ale mluvíme tady o Stefanovi.Následuje Damon.S Damona jsem cítila dost rozporuplné pocity.Ikdyž říká,že jeho upíří život ho nezajímá a chce se ho zbavit,nějak mu to prostě nevěřím.Myslím,že by to do budoucna mohlo být docela špatné rozhodnutí,ale jak se dozvíme,s Damonem se všechno v dobré obrátí,ale pro Stefana je jeho činění na konci knihy trochu moc šokující.V chuti krve jsme poznali i pár dalších nových postav,jako třeba otec Callie,Lexi a její upíří smečku a samozřejmě i samu Callie.Callie mě zaujala hned v zápětí za Stefanem a Damonem.Prostě a jednoduše pár slovy je to velice silná a sebevědomá žena,která ví,co od života chce a pokud si zamane,že jí to za to stojí,udělá všechno,aby to dostala,ale jako tatínkův rozmazlený bohatý mazlíček se mi nejevila.Musíte ji poznat sami.Dobrý konec ji však nečeká.
Abych zhodnotila i tento díl,v podstatě nic mi tam nechybělo,jenom mi tam pozbývalo větší spojení se Stefanovým deníkem,jehož záznamů tam bylo pomálu,ale řekla bych,že to je tak všechno.Tento díl se docela povedl i co se týká historického spojení,tentokrát už jsem cítila minulost a takovou tu "starou" atmosféru.Prostě jsem se u této knihy cítila,jakoby v minulosti dvou upírů s jejich nenávistí.Autoři nechali otevřený konec,který mě opravdu nechal zastiženou,že se chci dovědět,jak to dopadne,proto se velmi těším na další díl.Dojde Stefan a Damon rozřešení?Toť zapeklitá otázka.A tohle moje hodnocení mi nebere možnost ohodnostit knihu plným počtem bodů,ale i tak jsem si jistá,že moje konečné hodnocení(uvidíte níže)je spravedlivé a dostatečné.Řekla bych,že kdyby tuhle knihu uplně psala L.J.Smith,styl psaní,zápletky a celkový děj by byl jiný.I tak Stefanovy deníky 2 Chuť krve vřele doporučuji všem.

Moje Hodnocení:
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!