Recenze-Temné Vize

1. ledna 2012 v 14:00 | Snow Fairy |  Recenze

Temné Vize-Odhalení

Autor: L.J.Smith
Žánr: fantasy,upíří
Nakladatelství: FRAGMENT
Anotace:
Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.Když se poprvé setkáváme se 17-náctiletou Kaitlyn,její život je pohlcen problémy jejího normálního dne,kdy jí její okolí zavrhuje,protože její jasnovidecké schopnosti a opravdu netradiční zbarvení očí děsí všechny lidi.Nechtějí s ní mít nic společného,pravděpodobně se bojí,aby jim nevyvěštila nějakou budoucnost,která by je zastrašila.Kaitlyn si děla starosti s tím,jak by chtěla žít normální život,jelikož se musí ještě k tomu všemu starat o svého otce.Až do chvíle,kdy do školy přijde Joyce,která pracuje v Zetesově Institutu v Kalifornii.Nabýdne Kaitlyn roční pobyt na Zetesově institutu s plným stipendiem a poté svobodným výběrem nějaké vysoké školy a ročním testováním jejích schopností.

Tahle kniha mě hned na první pohled upoutala nejen grafickou úpravou,ale i tím,že ji napsala jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek,L.J.Smith.A právě,když ji napsala Smith jsem od této knihy očekávla hodně.Smith má perfektní shopnost svým psaním upoutat pozornost čtenáře natoli,že musí číst dál a dál.Když čtu knihu,tak se mi velice často stává,že jakmile se dočtu nějaké neuvěřitelné zjištění mám tendenci hledět s otevřenou pusou.I u temných vizí se mi to nesčetněkrát stalo,jako třeba,když jsem zjistila,že Joyce je do celého problému využití schopností studentů,zejména Kaitlyn a Gabriela,zapletená skrz na skrz.Od začátku se mi zdála trochu zapeklitá,ale vždy jsem své podezření obrátila proti Zetesovy.Už jenom protože,že chtěl,aby se studenti naučili své schopnosti ovládat 'pro vědecké účely' bylo vskutku divné.
Mými nejoblíbenějšími postavami,se kterými jsem se v této knize seznámila byli Anna,Rob,Lewis a Kaitlyn s Gabrielem.Tudíž všichni ti,kteří měli nějaké schopnosti.Působili na mě opravdu charakterně a upřímně,že si mě prostě zcela získali.Připadalo mi,jakoby se Smith nedokázala odprostit od milostných trojúhelníků ve svých dílech.I tady jsem narazila na trojúhelník mezi Kaitlyn,Robem a Gabrielem.Gabriel se mi zdál velice samotářský a protivný vůči ostatním lidem a nemůžu si odpomoct od toho,že mi Gabriel neuvěřitelně připomíná dalšího hrdinu,jehož Smith představila světu,jako vražedně upřímného a občas mstivého upíra se smyslem pro humor i drama oplývajícího podobnými vlastnostmi,jako Gabriel.Ano,Damona Salvatore,upíra z další vele úspěšné fantasy série od Smith-Upíří Deníky.Možná i proto jsem si Gabriela oblíbila.Je to takový ten druh kluka,který je tajemný a nedosažitelný s kamenným srdcem,dokud se neobjeví krásná dívka,do které se zamiluje na první pohled,ale aby si zachoval dekorum chová se,jako by nikdy zamilovaný nebyl,aby si jeho spolustudující nezačali myslet,že zrovna on by se mohl zamilovat.Rob je naprostým opakem Gabriela.Rob je velice rozvážný a přemýšlivý,citlivý a bohužel ze začátku trochu odtažitý vůči Kaitlyniným citům.Má to hodně,co dělat s jeho nehodou a následnou ztrátou vnímavosti milostných signálů od dívek.Tentokrát v Robovi cítím muže,jako je Stefan Salvatore-bratr již zmíňemého Damona.Kaitlyn se musela rozhodnout,koho bude milovat a její city se ubíraly směrem k Robovi.

Abych to shrnula.Tato kniha se mi moc líbila,velice mě bavila,ale našla jsem tam i pár pasáží,které mi tak úplně nesedly.Myslím,že je to hlavně otázka vkusu.Mě Smith opět nezklamala.Jakmile jsem dočetla odhalení,byla jsem lačná po dalším díle,takže se už teším na v pořadí už druhý díl Temných Vizí.

Moje Hodnocení:

9/10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jennypusinka jennypusinka | E-mail | 9. února 2012 v 16:43 | Reagovat

ahoj, nemužu tuhle knížku nikde sehnat, nemohla bys ji oskenovat a vložit na blog, nebo mi ji poslat na email .. byla bych moc ráda díky .. jenny a tady je muj email:janevyoral@seznam.cz

2 Snow Fairy Snow Fairy | 9. února 2012 v 16:52 | Reagovat

Ahoj,
mohla bych ti to tedy poslat e-mail.Ještě se podívám,jestli bych to někde nenašla a ozvu se ti e-mailem,jo?

3 jennypusinka jennypusinka | E-mail | 10. února 2012 v 18:57 | Reagovat

jj díky moc seš zlatá.. :)

4 Snow Fairy Snow Fairy | 10. února 2012 v 19:08 | Reagovat

Nic se nestalov:)

5 Rodaw Rodaw | Web | 19. května 2012 v 21:30 | Reagovat

Tuto knížku bych si chtěla moc přečíst!! :)

6 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 19. května 2012 v 22:27 | Reagovat

[5]: Určitě si ji přečti,je to velmi dobrá knížka :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!