Ursula Poznanski

28. ledna 2012 v 11:35 | Snow Fairy |  Biography

Ursula Poznanski

Ursula Poznanski se narodila 30. října 1968 ve Vídni. Po dokončení střední školy studovala japanistiku, žurnalistiku, právo a divadelní vědu.

Od roku 2003 vydává knihy. Když se jí někdo zeptá, odkdy píše, obvykle odpoví: "Odjakživa. Sice to není tak docela pravda, ale prostě to zní správně. Popravdě bych řekla, že psát jsem opravdu chtěla vždy, jen jsem neměla chuť vzít do ruky papír." V roce 2000 vyhlásila rakouská televize ORF soutěž pro scenáristy. To Ursulu povzbudilo a začala psát i přesto, že měla doma šestiměsíční dítě. Soutěž sice nevyhrála, ale nevzdala se. Svůk rukopis poslala několika nakladatelům a do dvou let jí vyšla první kniha.

Po knížkách prvního čtení, kriminálkách pro děti a jednom milostném románu pro teenagery přichází její první thriller - Erebos.

S Ursulou Poznanski jsem se dosud nějak blíže neseznámila,jenom díky Erebosu,na který najdete recenzi v rubrice Reviews.Ale když jsem Erebos četla,poznala jsem její styl psaní a musím říct,že se mi opravdu hodně líbil.Ursula je velice nadějná spisovatelka a doufám,že napíše další úspěšnou knihu,klidně by se mi od ní líbila i nějaká ta sci-fi-fantasy série.Rozhodně doporučuju si přečíst Erebos těm,kteří ho ještě nečetli.

Dílo:
informace jsem čerpala z: http://www.ereboszabiji.cz/o-autorce/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!