Knihy,které mě zaujaly...(6)

3. února 2012 v 20:14 | Snow Fairy |  My Books

Shatter Me by Tehereh MafiAnotace Shatter me na GoodReads:
Juliette hasn't touched anyone in exactly 264 days.
The last time she did, it was an accident, but The Reestablishment locked her up for murder. No one knows why Juliette's touch is fatal. As long as she doesn't hurt anyone else, no one really cares. The world is too busy crumbling to pieces to pay attention to a 17-year-old girl. Diseases are destroying the population, food is hard to find, birds don't fly anymore, and the clouds are the wrong color.

The Reestablishment said their way was the only way to fix things, so they threw Juliette in a cell. Now so many people are dead that the survivors are whispering war-- and The Reestablishment has changed its mind. Maybe Juliette is more than a tortured soul stuffed into a poisonous body. Maybe she's exactly what they need right now.

Juliette has to make a choice: Be a weapon. Or be a warrior.

Překlad anotace Shatter me z GoodReads:
Juliette se nikoho nedotkla přesně 264 dnů. Naspoledy, když to udělala, byla to jen nehoda, ale Znovunastolení ji zavřelo za vraždu. Nikdo netuší, proč je Juliettin dotek tak fatální. Dokud neublíží nikomu jinému, je jim to jedno. Svět je příliš zaneprázdněn rozpadáním se na kousky, aby věnoval pozornost nějaké sedmnáctileté holce. Nemoci ničí populaci, jídlo se těžko hledá, ptáci už nelétají a mraky mají nesprávnou barvu.

Znovunastolení prohlásilo, že existuje jediný způsob, jak vše napravit, a proto strčí Juliette do cely. Teď je mnoho lidí po smrti a přeživší si šeptají o válce - najednou Znovunastolení změní svůj názor. Možná že Juliette je víc než jen zmučená duše nacpaná do jedovatého těla. Možná je právě to, co přesně potřebují.

Juliette se musí rozhodnout: Být zbraní. Nebo být bojovníkem.

Unearthly by Cynthia Hand
Anotace na Unearthly z GoodReads:
In the beginning, there's a boy standing in the trees . . . . Clara Gardner has recently learned that she's part angel. Having angel blood run through her veins not only makes her smarter, stronger, and faster than humans (a word, she realizes, that no longer applies to her), but it means she has a purpose, something she was put on this earth to do. Figuring out what that is, though, isn't easy.
Her visions of a raging forest fire and an alluring stranger lead her to a new school in a new town. When she meets Christian, who turns out to be the boy of her dreams (literally), everything seems to fall into place-and out of place at the same time. Because there's another guy, Tucker, who appeals to Clara's less angelic side.
Překlad Unearthly z GoodReads:
Na začátku je chlapec,stojící mezi stromy...Clara Gardner se nedávno dozvěděla,že je z části anděl.S andělskou krví je nejen chytřejší,silnější a rychlejší než lidé(slovo ona si uvědomí,že už platí i pro ni),ale znamená to,že má smyls,něco,co bylo ustanoveno dělat na zemi.Zjistit,co to je,však není snadné.
Její intenzivní vize lesního požáru a přitažlivého cizince vedoucího ji nové školy v novém městě.Když potká křesťana,který vypadá,jako její kluk snů(doslova),všechno se zdá být dokonalé,ale nepžípustné zároveň.Protože je tu ještě jeden kluk,Tucker,který se líbí méně andělské straně Clary.


Jelikož jsou tohle moje první přeložené anotace,nezaručuji úplně jejich přesnost.Originální anotace v anglickém jazyce jsem čerpala z Good Reads


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!