Knihy v mých myšlenkách (4)-Padlí Andělé 1-Thomas E.Sniegoski

1. února 2012 v 22:34 | Snow Fairy |  Knihy v mých myšlenkách
-Tento projekt je z repertoáru Abyss Knižní nekonečno

Padlí Andělé 1:Padlí Andělé a Leviatan-Thomas E.Sniegoski

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu

Celá kniha je o andělech,kteří jsou popsáni tak nádherným a moderním způsobem,který je přiměřený dnešní době,ale ne úplně vyumělkovaný,že mi nedávají jinou možnost než o nich pouvažovat v rámci KvMM.Tihle knižní andělé jsou duše smrtelné i nesmrtelné a vražedné zároveň,ale autor zanechal některé charakteristické rysy z davnějších dob,což je naprosto dokonalé.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Andělská přitažlivost.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Leť.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Nejspíš bych se ráda ztotožnila s Aaronem.V některých ohledech je mu výhodou být andělem a ještě k tomu spasitelem a já bych si chtěla vyzkoušet jaké je, když jen tak pluješ vzduchem a mácháš nádhernými ebenovými křídly,a když víš,že tě padlí andělé potřebují pro jejich spasení a záchranu.Zároveň bych však Aaronem být nechtěla,ale jenom v tom ohledu,který je pro každého těžký.Když musíš na svých bedrech nést celou tíhu světa,který díky tobě může být lepší.Tohle těžké Aaronovo rozhodování je nezáviděníhodné.A už vůbec bych nechtěla být Orišem-nechutné stvůry,zdeformovaní lidé natolik,že již nejsou nic jiného,než obludy.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

Thomas Sniegoski si mě naprosto získal.Pro mě je nejlepším positivem to,jakým způsobem jsou andělé popsáni,starodávným a přitom ohromujícím pro každého člověka.Moc se mi líbí autorův styl psaní,který mi jednoduše seděl,jakoby mi byl šitý na míru.Mým positivem je určitě krásné popisování příběhu a postav.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

Nevím,co bych vytkla.Padlí Andělé je jedna z knih,u které opravdu téměř nemám,co vytknout.Ale nejspíš bych našla právě to,že mi chybělo o trochu víc romantiky mezi Aaronem a Vilmou.Postrádala jsem více lásky,která je ze začátku považována za zakázanou,ale přitom osudovou a jedinou.Alespoň o kapku více lásky by neuškodilo,ale možná se dočkám v dalších dílech.

Moje Hodnocení:
99%-100%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 terien terien | 14. dubna 2013 v 19:37 | Reagovat

Já jsem dneska dostala š díl a velice doporučuji. 1 a 2 díl jsou velice navikove. Nevis jestli vysel 4 dil v cestine? dik

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 14. dubna 2013 v 20:34 | Reagovat

[1]: Třetí díl mám taky doma, ale ještě jsem ho nečetla, stejně jako druhý. 4. díl v češtině ještě něvyšel, ale nakladatelství CooBoo ho vydat plánuje co nejdříve. ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!