Březen 2012

On My Wishlist (5)

31. března 2012 v 18:07 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Matched-Ally Condie-GoodReads|Crossed-Ally Condie-GoodReads
Paranormalcy 2: Supernaturally-Kiersten White-GoodReads|Paranormalcy 3: Endlessly-Kiersten White-GoodReads


Knižní Zúčtování.....Březen

31. března 2012 v 17:50 | Snow Fairy |  My Books

Knižní Zúčtování-BŘEZEN


Uff,a máme za sebou další měsíc a já přícházím se svým dalším knižním zúčtováním.Tento měsíc se mi opět nezaplnily všechny knižní kategorie,ale zato ta,kterou bych snad nikdy jindy nezaplnila,dneska nese jednu položku,i když jenom ebook.
Takže čtěte dál a užívejte si mé další zúčtování.

Knihy,které jsem si koupila

Ano,ano,zase jsem malinko přestřelila,ale ne všechny knížky jsem si pořídala na vlastní náklady :).Jelikož jsem po těchto titulech toužila (skoro) ze všeho nejvíce,jednoduše jsem neodolala a ukořistila je.
Na mém seznamu zakoupených knih se objevují tituly:
-Kronika prokletých zaklínaču: Nádherné bytosti-Kami Garcia,Margaret Stohlová
-Kronika prokletých zaklínačů: Nádherná temnota-Kami Garcia,Margaret Stohlová
-Padlí Andělé 2: Aerie a Zúčtování-Thomas E. Sniegoski
-Smečka 3: Oběť-Andrea Cremerová
-Čísla 1: Na útěku-Rachel Ward
-Čísla 2: Chaos-Rachel Ward
-Upíří Deníky: Zoufalství-L.J. Smith
-Andělé Noci-Lili St. Crow
Všechny tyhle knížky jsou dalšími skvosty,které obývají mou knihovničku,a že jsem na ně teda opravdu převelice pyšná.Upíří Deníky jsou jedná z mých nejoblíbenějších knižních sérií ,a proto mi ten 10 díl nesměl chybět.Co se týká Smečky,zamilovala jsem se do ní už při prvním dílu a nemohla jsem se dočat toho třetího.Andělé Noci je další kniha,která rozhodně stojí za pozornost a pevně doufám,že nám přináší i úžasný čtenářská zážitek.V neposlední řadě je to druhý díl Padlích Andělů od Thomase Sniegoskiho,jeho andělé jsou naprosto dokonalý a tento díl jsem si taktéž nemohla nechat ujít.Jak můžete vidět,tak jsem neodoala ani Kronice prokletých zaklínačů a sérii Čísla.

Knihy,které jsem dostala ke zrecenzování

V této kategorii se moje knihovnička může pyšnit hned několika úžasnými knihami.Na většinu těchto knih mám již recenze napsané,jenom Temnou Akademii mám ještě rozečtenou,ale již brzy i na tuto knihu najdete recenzi v rubrice Reviews.Všechny knihy,které můžete vidět na obrázku se mi opravdu hodně líbily a jestli u některých z nich váhate,můj názor je vám všem plně k dispozici v již zmíněné rubrice.Ráda bych tímto komentářem vyjádřila poděkování všem nakladatelstvím za poskytnuté knihy.
Nakladatelství FRAGMENT za knihy: Temná Akademie: Vyvolení-Gabriella Poole a Deník úúúplně obyčejného upíra: Moje "SUPER" rodinka-Tim Collins.
Nakladatelství Metafora za knihu Žena v černém od Susan Hill.
Nakladatelství Zoner Press za knihy: Upíří Polibky: Počátek a Rakve lásky od Ellen Schreiber.
A v neposlední řadě bych velmi ráda poděkovala samotné autorce Hladových přání,Terce Matouškové,za poskytnutí knihy na recenzi,kterou jsem dostala i s věnováním.
Za všechny knihy moc děkuju.

Knihy,které jsem vyhrála

Ano,konečně jsem něco vyhrála.Prvotně jsem myslela,že to bude paperback,ale hned poté jsem zjistila,že paperback je jenom pro USA,takže jsem vyhráala alespoň ebook knihy,o kterou jsem hrála na blogu: Iam A Reader, Not A Writer.
A kniha nese název: The Heavenly Surrender by Marcia Lynn McClure.

Knihy,které jsem dostala

Tahle skupina bohužel tento měsíc nenese titul,jelikož nebyla žádná vhodná příležitost,ale měsíci Dubnu vládnou Velikonoce,takže příležitost k získání bohaté knižní šlehačky snad přijde v aprílovém období.

Všechny knížky pěkně pohromadě:
Knihy z mého článku si můžete zakoupit na internetových stránkách nebo v každém dobrém knihkupectví.
Internet:
nebo o zakoupení Hladových přání můžete požádat autorku Terku Matouškovou-Temnářku :)
S pozdravem
Snow Fairy

A tak to začíná....(19)

28. března 2012 v 18:59 | Snow Fairy |  Ukázky

Temná Akademie: Vyvolení
První Věta:

-"Haló,to jsi ty?"
Anotaci si můžete přečíst ZDE
Moji recenzi si můžete přečíst ZDE

Reviews-Upíří Polibky: Rakve lásky

28. března 2012 v 18:51 | Snow Fairy |  Reviews

Upíří Polibky: Rakve lásky

Autor: Ellen Schreiber

Originální název: Vampire Kisses: Kissing Coffins

Díl v sérii: 2.

Žánr:Fantasy,Romance,Upíří

Počet stran: 160

Rok vydání: 2011

Nakladatelství: Zoner Press

Anotace:

Může láska k upírovi přestát nástrahy světa?

Ravenin dávný sen se konečně splnil! Našla si přítele, který je nejen citlivým gotikem jako ona, ale ještě navíc i princem temnot - upírem, o němž vždycky snila. Jenže jejich štěstí nevydrželo dlouho. Alexander ze svého sídla na Benson Hill zmizel. Zoufalá Raven je však odhodlána ho nalézt, a tak využije nadcházejících jarních prázdnin a vydává se po jeho stopách do sousedního městečka. Při svém pátrání se seznámí s přitažlivým Jaggerem, ze kterého se záhy vyklube upír a navíc Alexandrův zapřísáhlý nepřítel. Raven se vrací se do Dullsville a přestože se jí nakonec podaří svého milého najít, její dobrodružství rozhodně nekončí. Právě naopak.


-Předem bych chtěla poděkovat nakladatelství Zoner Press za poskytnutí recenzního výtisku!
-Obsahuje menší spoilery,pokud jste nečetli první díl!!

Naše zoufalá Raven se ne a ne smířit s Alexandrovým zmizením.Jí ale přece nevadí,kým Alexander je,právě naopak,tak dlouho hledala svoji spřízněnou gotickou duši a teď by ji měla ztratit?To si Raven samozřejmě nemůže ani v nejmenším připustit a rozhodne se Alexandra vyhledat než jí zmizí ze světa úplně.Na začátku je její pátraní poměrně bezúčelné a nemůže si o něm promluvit ani s Becky,nemůže ani své nejlepší kamarádce vyzradit Alexandrovo nejtemnější a největší tajemství,jaké kdy držela v tajnosti.Proto Raven volí jednotlivé kroky velmi obezřetně a pomalu,aby nevzniklo podezření.Nejvěrohodnější stopa končí v městečku její tety Libby-Hipsterville.Ale divnější je přesné místo-Klub Záhrobí,kde se Raven potká s Jaggerem.Chlapcem stejně záhadným jako Alexander a skoro stejně krásným s tím rozdílem,že Jagger má mrtvolně bílou pleť i vlasy.Barevné oči-jedno modré a jedno zelené Jaggerovi jen přidávají na tajemnosti.Je Ravenino tušení správně a měla by co nejrychleji vzít nohy na ramena? Přišla přece hledat Alexandra a ne se seznamovat.
Ale Jagger to chtěl jinak....Po velmi povedém prvním díle přichází i ten druhý.Doufala jsem,že druhý bude alespoň stejně dobrý nebo i lepší než první,ale musím říct,že jsem si více užila ten první.Avšak druhý díl je v mnohém stejně dobrý jako Počátek.Znovu se setkáváme s naší hlavní gotickou hrdinkou Raven.Jako obvykle je její černý život plný strastí po ztraceném Alexandrovi-jejímu princi noci.Ravenin neochvějný vtip a drive byly zde znovu,aby vás jisto jistě připoutaly ke knížce,která byla opět velmi čtivá,kdy jste si pomalu ani neuvědomili,že čas i příběh plynou souběžně s tím vaším.Tím,že čtení není nijak složité a příjemné na zplepšení nálady,bude se vám určitě druhý díl líbit alespoň jako mě.V Rakvích lásky najdeme o trochu více dobrodružství a napětí,nežli v tom prvním,protože nám na scénu vstupuje další záhadný týpek,který chce z Raven udělat svou za cenu pomsty.A to se Alexandrovi vůbec nelíbí,jelikož je Jagger velmi podlý a bezohledbný,zahleděný pouze do sebe a je rád jedině tehdy,kdýž všechnu odměnu stáhne ze stolu právě on a nikdo jiný.Ale pokud je to přece jenom jinak netrvá dlouho a vymyslí si nějakou velmi pikantní a podlou pomstu,kterou vás dostane na kolena a jeho samotného do smíchu.Udělali jste si na našeho nového bad boye Upířích Polibků názor?Sice charizmatický a okouzlující svým vlastním způsobem,ale zárověň pomstichtivý krvesaj.Láska Raven a Alexandra si projde notným prověřovacím testem,ale ukazuje se,že je skutečně pravá a taky zatraceně gotická.

A na závěr tradiční hodnocení.Upíří Polibky: Rakve lásky jsou již druhým pokračováním této série,který mi byl společníkem na nekonečných a unavujících cestách autobusem.Rakve lásky nám ukazují další nové a nebezpečné akce,do kterých se Raven s vervou vrhá po hlavě,kdyby to neudělala nebyla by to přece Raven,ne?Ale co je pro mě překvapující,že jsem se občas trochu nudila.Ani v podstatě nevím,čím to bylo,ale v prvním díle jsem se nenudila vůbec.Ale kromě občasné absence vnímání v důsledku čehosi neurčité bych knize nic jiného nevytýkala,protože je dalším důstojným a humorným pokračováním sérii Upířích Polibků.Takže pokud s touto sérii váháte,můžu vám jedině poradit,aby jste se okamžitě pustily do čtení,protože to bude stát za to.

Moje Hodnocení:
9/10

Filmová recenze: Hunger Games: Aréna Smrti

26. března 2012 v 19:42 | Snow Fairy |  Film Reviews

Hunger Games: Aréna Smrti-FILM


Režie: Gary Ross
Hrají: Jennifer Lawrence,Josh Hutcherson,Liam Hemsworth,Donadl Sutherland,Lenny Kravitz,Elizabeth Banks,Woody Harrelson,Stanley Tucci a další...

Popravdě jsem napsání takové filmové recenze zvažovala poměrně dlouho.Nakonec jsem se ovšem rozhodla svěřit vám svůj názor na tento nový fenomén ovládající naše kina v těchto týdnech.Než jsem začala psát já tuhle svoji recenzi,přečetla jsem spoustu jiných názorů blogerek z naší komunity.Závěr je tedy jasný.Hunger Games ovládly svět a to v tom nejlepší smyslu slova.
A teď vám zdělím ten svůj názor.


Milí čtenáři,
vy,co jste se do filmu zamilovali,neděste se,že budu od začátku do konce kritizovat,protože i mě se film vcelku líbil,ale musím se přiznat,že několik výtek tomuto filmovému zpracování mám.Ono jich vlastně není až tak málo,ale i tak je můj názor ve výsledku kladný.

Začala bych tím,že než jsem přišla do kina,celou dobu jsem v nervozitě čekala,až se film objeví i v našich kinech.A že to byl napínavý a stresující týden.Nemohla jsem se vůbec dočkat,už jsem si sama sebe představovala,jak sedím v kině a koukám zděšením i nadšením na filmové plátno a nemůžu z něj spustit oči.Celý týden jsem každodeně prohlížela trailery jenom abych si ukrátila to trýznivé čekání.Tak nějak jsem si film realizovala ve své mysli,jako něco na chlup stejného a úžasného jako kniha a stejně dokonalého,jak mi naznačoval trailer a všechna jiná videa s novými scénami,z upoutávek jsem měla husí kůži a oči se mi plnily slzami,jak moc jsem se těšila a nemohla dospat premiéry.Já s spolu s Lady McFly a dalšími několika kamarádkami jsme se dostavily až na páteční premiéru v blízkosti našeho domova,tudíž jsme nebyly na čtvrteční půlnoční premiéře.

Musím však říct,že mě film z části docela zklamal.Opravdu si nemůžu pomoci,ale je to tak.Spousta alespoň podle mě velmi podstatných scén mi tam buďto chybělo z části nebo úplně,jiné byly zase upravené a trochu zamotané.Možná jsem od filmu neměla čekat tolik,v kolik jsem doufala,protože převést tak legendární a bezchybnou knihu do filmové adaptace,která pokryje rozumné množství času,aby se mohl stát celovečerním filmem,bylo určitě velice těžké a tudíž nebylo možné všechno zdůraznit tak,aby se člověk nezačal nudit.Částečně to chápu a snaha a úsilí filmařů i herců se i tak vyplatilo a Hunger Games se staly dalším kasovním trhákem tohoto roku.
Ale jak jsem již mínila, tak mi tam několikero věcí chybělo.

KAPITOL


Kapitol bych však hodnotila právě dobře,protože takhle nějak jsem si Kapitol představovala,když jsem četla knihu.Velmi draze vypadající a vyumělkovaný Kapitol se svým výstředním obyvatelstvem s velkou zálibou v extravagantnosti a sledováním Hladových her, si myslím,že filmaři vzali za správný konec a celá konstrukce Kapitolu se jim povedla.Není zde nouze na nádherné vysoké budovy plné těch nejkrásnější pokujů a apartmánů,která vás přímo svádí k tomu,aby jste po něčem takovém začali toužit také.Kapitol je jednou z mála věcí,které jsem si tak nějak představovla i při čtení knih.

ARÉNA
Aréna byla pro mě snad to nejočekávanější z celého filmu.Celou dobu jsem říkala,jak se asi poperou se samotnou smrtící arénou,která v tomto díle hraje hodně důležitou roli.Ještě před filmem jsem si ji z knihy představovala,jako obrovskou plochu pokrytou divoukou zelení, vysokými stromy,které jsou součástí toho nejhustšího a smrtr přinášejícího lesa.Musím říct,že se filmařům podařilo celu arénu vystihnout dokonale.Sama bych se do takové arény raději nikdy dostat nechtěla.

POSTAVY

Další kategorií,kterou bych chtěla podle svých slov popsat byly postavy.
Mezi účinkujícími z celého filmu jsem si našla pár svých oblíbenců,
mezi nimiž bych ráda jmenovala některé splátce z arény.Nebude nějak překvapující,když budu jmenovat Rue(Routu),která se mi líbila už z různých trailerů i knihy a dostala mě k slzám,když umřela Katniss v náručí stejně jako v knize.Na to,že v mnoha scénách nebyla se opravdu stala mojí malou oblibenkyní.Rozhodně mě překvapil Cato.Drsňák a zabiják na pohled s citlivým srdcem.Obzvlášť svou smutnou scénou na konci filmu mě dostal,takového jsem Cata ani v nejmeším nečekala a popravdě ani v knize jsem si tu scénu takto nepředstavovala.Rovněž se mi zalíbili i Haymitch,Effie(Cetkie),Cinna a Prim,Cato a pár dalších,ale kdybych měla ke každé postavě něco říct,musela bych tady strávit velkou dávku času.Je dobré si na každou postavu udělat vlastní názor a posoudit je podle svého.:)PEETA MELLARK


Peeta je pro mě nejlepší postavou,jak knižní tak filmovou.Celý Kapitol si ho zamiloval hned, stejně jako já.Proto jestli bych měla vybrat mou absolutně nejoblíbenější postavu,je to právě Peeta Mellark.Netřeba podotýkat,že jeho zjev je úchvatný a projev,kterým se prezentuje před sponzory a Kapitolem je obdivuhodný.Správný šarmantní,vtipný a moudrý mladý můž se smyslem pro spravedlnost a odhodláním zachránit sebe i Katniss.KLADY A ZÁPORY ANEB CO SE MI LÍBILO A CO NE

Tady mi tak trochu převažují věci,které mi vyrazily dech tím,že mě zaskočily v tom horším smyslu slova.Spoustu důležitých scén,které se v knize objevily jsem tady bohužel nenašla a to mě opravdu mrzí.Například:
=>Scéna s reprodrozdem,kterého Madge darovala Katniss se tu vůbec neobjevila,což mě zklamalo,protože tuhle scénu bych považovala na dostatečně důležitou.Ve filmu Katniss reprodrozda našla na černém trhu.
=>Scény s Rue a Katniss v aréně.Chybělo mi to,že se ve filmu nezmínili,jak Rue Katniss naučila rozeznávat nejrůznější byliny a poradila jí použít brýle na noční vidění.
=>Neobjasnili lidem,kteří knihu nečetli,že Katnissino nejoblíbenější jídlo z Kapitolu je dušené jehněčí.
=>Katniss v aréně poměrně dlouho hledala vodu,kterou ve filmu našla téměř hned.
=>Při výbuchu zásob profesionálů Katniss skoro ohluchla na jedno ucho.
=>Čas Katniss a Peety v jeskyni byl o trochu delší a po příjezdu do kapitolu přišel Peeta o zraněnou nohu,kterou nahradili umělou.

Takových věcí,které se mi jevily docela nevěrohodně jsem našla ještě malinko.Taky mě překvapilo,že nám nebyly ve filmu nijak přiblíženi avoxové,obsluhují vybrané splátce v Kapitolu a Roh Hojnosti v mých myšlenkách také vypadal trochu jinak než ve filmu.Nemůžu neříct,že i chlapec z prvního kraje byl v knize nepojmenovaný a ve filmu byl prezentován jako Marvel.Tohle je spíše seznam postřehů,takže na to může mít masa jiných lidí úplně odlišný názor,ale pár výše jmenovaným věcem bych přikládala větší význam,než jim byl přisouzen ve filmu.Samozřejmě chápu,že ne všechno se dá vměstnat do jednoho filmu natočeného podle tak úžasné knižní předlohy a občas je nutné něco podle potřeby upravit,aby to sedělo tak jak by mělo.Chaotické pohyby kamer,při bojových scénách hrdinů je však věc,bez které by se film obešel.Když se totiž snažíte pořádně zaostřit na děj,začne vás píše bolet hlava.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

I přes velkou většinu věcí,které se mi nelíbily nebo mi tak úplně neseděly bych chtěla zde poukázat na to,co se mi líbilo.Ale v tomto ohledu je to velmi těžké,protože jsem se s knihou sžila naprosto pevně.Na filmu se mi ovšem líbila originalita a nasazení,se kterou všichni podílející se na filmu celý příběh zrealizovali a i když není ani jako kniha takový,jak bych si představovala,tak bych je všechny za hodně dobře odvedenou práci pochválila.Herecké výkony bych také hodnotila na jedničku s hvězdičkou.A nějakým zvláštním způsobem mě film bavil,takže v celkovém hodnocení jsem někdě v půli,mezi nadprůměrným a průměrným .S knihou bych srovnávala jenom z části,ale velmi oceňuju,že se filmaři snažili knihy držet,co nejvíce to šlo a film se jim ve výsledku podařil na výbornou.Budu jenom pevně doufat,že další díl bude mít takových nesrovnalostí ještě o trochu méně.
Každopádně jsem v závěru schopná přejít vše,co mi chybělo a soustředit se celý děj filmu,kterým musím říct,že se mi opravdu líbil a velice ráda se na film budu dívat opakovaně,jelikož akce,napětí,strach a smrt jsou na místě.

PS: Já Peetu prostě žeru.Nedálo se jinak a přidala jsem se do jeho fanklubu a tím se také zařadila do zástupu tisíců mezinárodních fanynek klečící Joshovi (Peetovi) u nohou.

Ještě nakonec malá poznámečka:
-Jelikože je tohle moje první a asi taky poslední filmová recenze,chtěla bych se nějakým způsobem omluvit za nesrovnalosti v článku.Pokud někdo něco z mého výkladu nepochopil,velmi ráda se to pokusím vysvětlit,když se mi ozvete na můj blogový kontakt.

S pozdravem Snow Fairy

A tak to začíná...(18)

25. března 2012 v 19:48 | Snow Fairy |  Ukázky

Upíří Polibky: Rakve Lásky

První Věta:
-Bylo to jako zatlouct poslední hřebíček do rakve.Anotaci si můžete přečíst ZDE
Moji recenzi si můžete přečíst ZDE

Knihy v mých myšlenkách-Upíří Polibky: Počátek

25. března 2012 v 19:43 | Snow Fairy |  Knihy v mých myšlenkách

Upíří Polibky: Počátek-Ellen Schreiber

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu

Vybrala jsem si ji proto,že mým hodně oblíbeným žánrem jsou právě upířiny a tato kniha právě o upírech pojednává,a tudíž se mi i hodně zalíbila.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).

Gotická duše.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).

Kousni!

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.

Jelikož jsou hlavní postavy převážně gotici a nebo povrchní lidé z města,tak je to pro mě dost těžký výběr.Ale nejspíš bych se ztotožnila s naší gotickou Raven,i kdžy styl gotiků moc nemusím,Raven se mi líbila,jako osoba vlastního názoru a vtipného rázu.
Naopak bych určitě nechtěla být Trevor.Raveinin největší úhlavní nepřítel,který se snaží Raven ponížit,co jen to jde.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.

V této knize bych určitě vyšvihla celkový nápad.Dnes je na pultech knihkupectví nezměrné množství knih s upíří tématikou,ale žádná není jako tato.Počátek se díva na upíry z úplně jiného úhlu pohledu a dává jim i ten starobylý nádech.Tato kniha u vás prostě nenaváže nudu a to velmi oceňuju.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

K této knize moc výhrad nemám.Nic mě jinak viditelně neodrazovalo a kniha mi byla příjemným společníkem i při nekonečných a zdlouhavých cestách autobusem,takže jsem nějaká velká negativa nenašla.Což je jedině dobře,ne?

Moje Hodnocení:
100%

On my wishlist (4)

24. března 2012 v 19:16 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Beautiful Creatures: Beautiful Chaos-Kami Garcia,Margaret Stohlová-GoodReads|Bautiful Creatures:Beautiful Redemption-GoodReads

Anna Dressed in Blood-Kendare Blake-GoodReads|A Certian Slant of Light-Laura Whitcomb-GoodReads

Reviews-Hladová přání

22. března 2012 v 21:54 | Snow Fairy |  Reviews

Hladová přání

Autorka: Tereza Matoušková
Žánr: Pohádkové paranormálno
Počet stran: 98
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Krigl
Anotace:
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Předem bych chtěla poděkovat samotné autorce Tereze Matouškové za poskytnutí recenzního výtisku!!


Podmoří skrývá mnohem více tajemství než si jeden člověk dokáže představit.Když se řekne pojem Podmoří,každý si představí jenom takový obyčejný a bezvýznamný prostor pod vodou,když se potápějí,ale jestliže se podíváte pozorněji,spatříte něco,co jste ještě neviděli a ani jste to ještě nezažili.Naše mladá hrdinka Jukata by mohla vyprávět.Schovanka velekněze Atalana je celkem normální zvídavá dívka avšak s magickými schopnostmi,která je jako každá dívka velmi zvědavá.Spolu s Femorianem najdou tajnou podzemní chodbu,ve které Jukata zahlídne něco krásného a stříbrného,co naprosto ošálí její smysly.Samozřejmě,že se rozhodne se pro to stvoření vrátit.Cukrátko,jak stvoření Jukata pojmenovala, jí dokáže splnit každé přání na světě a to Jukata považuje za neuvěřitelné a už je nedočkavá si něco přát.Ale to ještě netuší,co Cukrátko na oplátku za splněné přání chce.

U této knížky jsem se rozhodně nechala svést převážně obálkou a názvem,ale samozřejmě i anotace mě usvědčila v tom,že Hladová přání prostě stojí za přečtení.A rozhodně jsem se v tomto nemýlila.Kniha není typická pohádka,ale ani obyčejné fantasy,kterého jsou dnes knihkupectví plné po okraj.A když smícháte paranormálno,pohádku a ještě malé tajemství vznikne něco,co jste ještě nečetli.Co vás upoutá natolik,že nemáte na vybranou než se začíst a knihu nepustit.Knize hraje do karet také to,že má pouze 98 stránek,které ve vás probudí vaše dosud nepoznané já.Pokaždé,když jsem narazila na blog s recenzí na tutu knihu,hodnocení bylo vysoké a kladné.U mě to bude stejné.Oblíbila jsem si celou hierarchii Temnářů,čarodějek,rozpustilých holčiček a oživlých nočních můr.Mezi postavami se mi velmi zamlouvala postava modrovlasého,mladého a krásného velekněze Femoriana,který oplývá taky obrovskou porcí inteligentnosti.Samozřejmě i malou Jukatu jsem si oblíbila,protože jako každá mala holčička je zvídavá a chce si splnit každé přání,i když ji to bude něco stát.Také fantasy názvy míst i samotných postav se mi taktéž zamlouvaly.A to nemluvím o naprosto jednoduché a srozumitelné čtivosti,kde máte na konci knihy malou nápovědu ohledně několika slovíček,které jsou opravdu nestereotypní.

Takže jestli toužíte po nekonečné pouti pod samotným nekonečným mořem,začtěte se právě do Hladových přání.Které se vás zmocní jako Cukrátko Jukaty a budete mít jenom velmi malou šanci se od knihy vzdálit.Hladová přání považuju za další z velkého množství povedených knih,které jsem přečetla.Máte-li rádi pohádky,ale ne tak moc,abyste je nějak vyhledávali,ale za to milujete paranormální příběhy nade všechno,tohle spojení se vám opravdu bude líbit,takže knihu mohu jenom doporučit dál.

A tak to začíná....(17)

20. března 2012 v 17:18 | Snow Fairy |  Ukázky

Hladová přání-Tereza Matoušková


První Věta:

-Jukatu vytrhlo ze soustředění vzdálené zacinkání postroje.Anotaci si můžete přečíst ZDE
Moji recenzi si můžete přečíst ZDE
Get your own free Blogoversary button!