Reviews-Upíří Polibky: Rakve lásky

28. března 2012 v 18:51 | Snow Fairy |  Reviews

Upíří Polibky: Rakve lásky

Autor: Ellen Schreiber

Originální název: Vampire Kisses: Kissing Coffins

Díl v sérii: 2.

Žánr:Fantasy,Romance,Upíří

Počet stran: 160

Rok vydání: 2011

Nakladatelství: Zoner Press

Anotace:

Může láska k upírovi přestát nástrahy světa?

Ravenin dávný sen se konečně splnil! Našla si přítele, který je nejen citlivým gotikem jako ona, ale ještě navíc i princem temnot - upírem, o němž vždycky snila. Jenže jejich štěstí nevydrželo dlouho. Alexander ze svého sídla na Benson Hill zmizel. Zoufalá Raven je však odhodlána ho nalézt, a tak využije nadcházejících jarních prázdnin a vydává se po jeho stopách do sousedního městečka. Při svém pátrání se seznámí s přitažlivým Jaggerem, ze kterého se záhy vyklube upír a navíc Alexandrův zapřísáhlý nepřítel. Raven se vrací se do Dullsville a přestože se jí nakonec podaří svého milého najít, její dobrodružství rozhodně nekončí. Právě naopak.


-Předem bych chtěla poděkovat nakladatelství Zoner Press za poskytnutí recenzního výtisku!
-Obsahuje menší spoilery,pokud jste nečetli první díl!!

Naše zoufalá Raven se ne a ne smířit s Alexandrovým zmizením.Jí ale přece nevadí,kým Alexander je,právě naopak,tak dlouho hledala svoji spřízněnou gotickou duši a teď by ji měla ztratit?To si Raven samozřejmě nemůže ani v nejmenším připustit a rozhodne se Alexandra vyhledat než jí zmizí ze světa úplně.Na začátku je její pátraní poměrně bezúčelné a nemůže si o něm promluvit ani s Becky,nemůže ani své nejlepší kamarádce vyzradit Alexandrovo nejtemnější a největší tajemství,jaké kdy držela v tajnosti.Proto Raven volí jednotlivé kroky velmi obezřetně a pomalu,aby nevzniklo podezření.Nejvěrohodnější stopa končí v městečku její tety Libby-Hipsterville.Ale divnější je přesné místo-Klub Záhrobí,kde se Raven potká s Jaggerem.Chlapcem stejně záhadným jako Alexander a skoro stejně krásným s tím rozdílem,že Jagger má mrtvolně bílou pleť i vlasy.Barevné oči-jedno modré a jedno zelené Jaggerovi jen přidávají na tajemnosti.Je Ravenino tušení správně a měla by co nejrychleji vzít nohy na ramena? Přišla přece hledat Alexandra a ne se seznamovat.
Ale Jagger to chtěl jinak....Po velmi povedém prvním díle přichází i ten druhý.Doufala jsem,že druhý bude alespoň stejně dobrý nebo i lepší než první,ale musím říct,že jsem si více užila ten první.Avšak druhý díl je v mnohém stejně dobrý jako Počátek.Znovu se setkáváme s naší hlavní gotickou hrdinkou Raven.Jako obvykle je její černý život plný strastí po ztraceném Alexandrovi-jejímu princi noci.Ravenin neochvějný vtip a drive byly zde znovu,aby vás jisto jistě připoutaly ke knížce,která byla opět velmi čtivá,kdy jste si pomalu ani neuvědomili,že čas i příběh plynou souběžně s tím vaším.Tím,že čtení není nijak složité a příjemné na zplepšení nálady,bude se vám určitě druhý díl líbit alespoň jako mě.V Rakvích lásky najdeme o trochu více dobrodružství a napětí,nežli v tom prvním,protože nám na scénu vstupuje další záhadný týpek,který chce z Raven udělat svou za cenu pomsty.A to se Alexandrovi vůbec nelíbí,jelikož je Jagger velmi podlý a bezohledbný,zahleděný pouze do sebe a je rád jedině tehdy,kdýž všechnu odměnu stáhne ze stolu právě on a nikdo jiný.Ale pokud je to přece jenom jinak netrvá dlouho a vymyslí si nějakou velmi pikantní a podlou pomstu,kterou vás dostane na kolena a jeho samotného do smíchu.Udělali jste si na našeho nového bad boye Upířích Polibků názor?Sice charizmatický a okouzlující svým vlastním způsobem,ale zárověň pomstichtivý krvesaj.Láska Raven a Alexandra si projde notným prověřovacím testem,ale ukazuje se,že je skutečně pravá a taky zatraceně gotická.

A na závěr tradiční hodnocení.Upíří Polibky: Rakve lásky jsou již druhým pokračováním této série,který mi byl společníkem na nekonečných a unavujících cestách autobusem.Rakve lásky nám ukazují další nové a nebezpečné akce,do kterých se Raven s vervou vrhá po hlavě,kdyby to neudělala nebyla by to přece Raven,ne?Ale co je pro mě překvapující,že jsem se občas trochu nudila.Ani v podstatě nevím,čím to bylo,ale v prvním díle jsem se nenudila vůbec.Ale kromě občasné absence vnímání v důsledku čehosi neurčité bych knize nic jiného nevytýkala,protože je dalším důstojným a humorným pokračováním sérii Upířích Polibků.Takže pokud s touto sérii váháte,můžu vám jedině poradit,aby jste se okamžitě pustily do čtení,protože to bude stát za to.

Moje Hodnocení:
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!