Duben 2012

Reviews-Temné Vize 2

29. dubna 2012 v 18:39 | Snow Fairy |  Reviews

Temné Vize: Posedlost

Autor: L.J. Smith
Žánr: Fantasy,Sci-fi,Horory
Díl v sérii: 2.
Počet stran: 248
Rok vydání: 2012
Knihu si můžete koupit na: arara.cz
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů a vztahů. Od osudné noci, kdy všichni utekli ze Zetesova institutu, se Gabriel změnil. Přestože Kaitlyn jeho podivínské chování děsí, zároveň ji to k němu přitahuje a chce zjistit, co za tím vězí. Současně se začínají dít zvláštní věci, které naznačují, že je jim v patách někdo, kdo má stejné schopnosti jako oni sami…
Podaří se jim najít bílý dům? Nebo už je pro ně příliš pozdě?


Předem děkuju nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!!
Obsahuje spoilery na předchozí díl!!


Pětice našich hlavních hrdinů se nevědomě dostala do spárů člověka,který ve skutečnosti není ani zčásti jejich přítel nebo ten,který by jim měl pomoci naučit se ovládat vyjímečné parapsychické schopnosti,kterými každý z nich disponuje.Místo toho je jenom využíval pro svůj vlastní prospěch a Kaitlyn,Robovi,Anně,Lewisovi a Gabrielovy jenom lhal.Jako každá lež,vyplavala na povrch i tato a naše pětice se vydává na útěk před panem Zetesem na vlastní pěst.Díky,nebo snad kvůli jejich společné telepatické síti všichni slyší,co si myslí a ani to jim nepomáhá rozluštit jejich společný záhadný sen,ve kterém vidí bílý dům,v němž by možná mohli být lidé,kteří jim pomohou rozřešit jejich nelehkou situaci.Jejich cesta vpřed je ale doprovázena něčím,co jim cestu jenom znesnadňuje a zabraňujem dostat se dál a zachránit si holé životy.Navíc si ani plně neuvědomili,že mají ve své skupině zrádce pod nadvládou opravdového a nezastavitelného zla,právě toho zla,které musí za každou zničit jinak se stane něco,co by nikdo z nich rozhodně nechtěl.Jedno je jasné.Kaitina skupina musí najít ten záhadný bílý dům,ktrerý vídají ve snech,ať se děje,co chce,protože je to pro ně pravděpodobně jediná naděje,jak přemoci zlo a udržet se naživu.Ale vůbec není jasné,zda onen dům na pobřeží útesu vůbec existuje.
Tahle cesta za vytouženou,ale tak vzdálenou svobodou bude nejen vyčerpávající,ale i zatraceně nebezpečná s množstvím nástrach,které číhají na každém rohu a nikdy není jisté,zda je možné je vůbec porazit.
Obzvlášť když padá tma a přicházejí sny.....s děsivými předtuchami.

Jakmile jsem si přečetla první díl této série od L.J. Smith,tak jsem s nedočkavostí čekala na druhý.Temné vize jsou sice méně známou sérii Smith,ale za to je její příběh zcela ojedinělý a velmi poutavý.Popravdě se mi ale tento druhý díl líbil o trošku méně nežli ten předchozí.Občas jsem měla pocit,že Temné Vize tak trochu ztrácí to kouzlo,kterým mě v prvním díle tak uchvátily a zaujaly.Na několika místech jsem cítila možná trochu nejistoty z pohledu stylistického,ale i tak jsem si Posedlost vcelku užila.Už jenom ten samotný námět pojednávající o pěti mladých lidech s parapsychickými schopnostmi se mi opravdu líbí,navíc telekineze,kterou ovláda Lewis je fascinující, Robovo léčitelství je obsolutně pro většinu lidí něčím,co by si opravdu přáli dostat při narození do vínku,Annina schopnost komunikovat s přírodou je jenoznačně očišťující,všechny schopnosti jdou doposud ruku v ruce tím pozitivním směrem,ale mít předtuchy jako Kaitlyn vesměs tragické a nepředvídatelné je opravdu hodně těžké břímě,které určitě dá zabrat.A nakonec je tady Gabriel.Typický knižní bad boy plný jednoznačného a nezvratitelného pesimismu,který nám ve skoro samém závěru odhalí,že mu není lhostejný život někoho jiného,než ten jeho vlastní.Všechny ty jeho zábrany,které si staví,aby od sebe lidi odehnal v tu chvíli budou úplně k ničemu.Líbilo se mi,že celý děj od počátku směřoval v podstatě k happyendovému závěru,který si spolu s hrdiny přejete také,takže mě samotný konec trochu šokoval a rozesmutnil,určitě ne k slzám,ale myslela jsem si,že bude trochu jednodušší pro naše hrdiny,ale ukázalo se,že skončili úplně na začátku,ale určitě je závěr knihy motivující k přečtení dalšího,v pořadí už třetího dílu,na který se velmi těším,protože mě přece jenom zajímá,jak to všechno dopadne,jelikož v případě této série,zlo ještě neřeklo své poslední ne.


Moje konečné hodnocení bude znít asi nějak takto.Velmi milé pokračování jedné ne až tak bestsellerové série.Rozhodně by se mi líbilo více napětí a nečekáné akce,která byla v tomto díle vcelku vlažná,takže můj výraz tváře byl omezený,čekala jsem jenom na okamžik,kdy budu moci otevřít pusu,vykulit oči a jenom nevěřícně zírat,co se to v celé knize děje.Ale on takový okamžik nepřišel,žádný takový,který by se mnou zamával.Jestliže už jste se pustili do Temných Vizí,tak to jediné,co může povědět je jenom aby jste se touto sérii dostali ke konci,jenž budeme očekávat v závěrečném díle.Chcete-li se ponořit do světa nenaplněné lásky,paranormálna přicházejícího ze všech stránek knihy a ještě k tomu si odpočinout s dílem L.J. Smithové,jsou pro vás právě Temné Vize to pravé ořechové.

On My Wishlist (7)

21. dubna 2012 v 20:45 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Across the Universe-Beth Revis-GoodReads|Divergent-Veronica Roth-GoodReads

Reviews-Krvavá Romance

21. dubna 2012 v 19:07 | Snow Fairy |  Reviews

Krvavá Romance: Polibek nesmrtelnosti

Autor: Alice Moon
Žánr: Romány,Fantasy
Díl v sérii: 1.
Počet stran: 248
Rok vydání: 2012
Knihu si můžete koupit: arara.cz
Nakladatelství: FRAGMENT
Anotace:
Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?

Předem děkuju nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku!!

Sára byla obyčejná holka se smysluplným a cíleným životem.Měla kamarády,obyčejný život obyčejné,hodné a chytré holky,jenž ji naplňoval tím vším obvyklým,měla rodinu-celou.Ale potom se stala ta tragédie.Ne zčista jasna,ale postupně.S tatínkem jí umřel kus celého jejího dosavadního bytí i s jeho smyslem.Sára se světem vláčí jako tělo bez duše,stěhovaní z Chicaga,ty nevysvětlitelné vraždy dvou mladých obětí.Sářina maminka ji přestěhovala do malého a nezajímavého města Rapids,kde má nastoupit na novou školu.To všechno je už ale daleká minulost,Sára už není ta holka,která přijela do nového města a započala nový i školní,nepšíliš jednoduchý začátek.Začátek ale skoro nic nevyřešil,ba právě snad naopak.Sára má pouze jednu kamarádku,stejně jako ona mlčenlivou a uzavřenou May.Školní kráska Carol je na Sáru sice milá a hodná,ale opravdové přátelství? To tedy ne.Není si pořádně jistá ani u May,ale komunikace mezi ní a May probíhá podle Sářiných představ-nechtíce dovědět se co nejvíce informací o té druhé.Ale to všechno se má změnit s nástupem nových studentů na jejich školu,mezi nimiž je i Dustin,kluk s téměř černýma,hlubokýma očima,jež jsou tak neuvěřitelně tajemné a přitažlivé,že Sáře stačí jeden jediný pohled a je ztracený v jeho okouzlujícím vzezření.
Ale je Dustin ten,za koho ho každý má?Šarmantního,tajemného týpka,který je na škole nový?
Sic to skoro nikdo neví,ale Dustin skrývá hrůzné tajemnství,o němž celou pravdu zná jenom jedna osoba,Sáře blízká....
Krvavá romance u mě byla další očekávaná kniha,u které jsem se téměř nemohla dočkat,co se doopravdy skrývá za tak tajuplným názvem.Čekala bych něco ve smyslu přeslazené romantiky s hodně fantazijním podbarvením a nespočtem fantasy prvků a bytostí jako upíři,vlkodlaci nebo další dlouhá řada paranormálních bytostí ovládající knížní svět.Oná kniha je napsána jak z pohledu Sáry,tak i z pohledu Dustina,takže vidíme do hlavy oběma hlavním hrdinům,což je docela příjemné zpestření.Když jsem romanci četla pociťovala jsem z děje trochu beznaděj a hodně ponurosti,což se mi na jednu stranu líbí,protože tento příběh není typickým pojetím romance a paranormálna.Autorka mě nechala celou knihu v nevědomosti a napětí,jelikož mi hned neodhalila pravou totožnost onoho záhadného Dustina.Ona jeho totožnost nebyla jednoznačně řečena ani v závěru knihy,ale prozradila mi,že je jednou z bytostí noci.Co každého napadne,když se řekne pojem bytost noci nebo temnoty?Ano přesně,jak si myslíte,ale já si u Dustina pořád nejsem jistá,možná je to to,co mysím,ale co když ne? To byla jedna z věcí,které se mi na příběhu líbila,ta tajemnost a zahadá skrytá v každém řádku celé knihy.Paní autorka si se čtenáři opravdu nebere servítky a nebojí se jim ukázat všechny možné stinné stránky jejího příběhu.U knihy se můžete bát,ale nemusíte,můžete u ní brečet i smát se,kývat hlavou nebo být začtení.Stačí si jenom vybrat.Krvavá romance nám nabízí nepřeberné množství pocitů a emocí,ale je na každém,jak si všechno vysvětlí.Když jsem se dostala až na konec knihy,řekla jsem si: "Cože??Jakto?"Zaskočilo mě,že už je konec,protože s trohou nadhledu se mi zdál utnutý a zcela nedokončený.Takový hodně otevřený a nejednoznačný konec,který skončil vcelku tragédií a útěkem.V tu chvíli jsem chtěla vědět úplně všechno,jak to se mi všemi skončí a ostatními věcmi okolo.
Postavy.No,co k nim velice říkat,nemůžu říct,že jsem si někoho nějak nezvratitelně oblíbila,někdo mi byl sympatický,někdo mě absolutně odpuzoval,takže každý splnil svou úlohu,která mu byla v knize dána,ale když už musím někoho jmenovat,nejspíš Jonathana,taková spíše vedlejší postava,ale přesto sympatická,samozřejmě že Dustin nepatří k těm nejhorším,ale mě se více líbil Jonathan.
Jinak Sára se mi zdála velmi naivní a nesdílná,pochopila jsem,že těžce nese smrt tatínka,protože si jeho smutný odchod dává za vinu,protože v té době nebyla u něj,ale někde docela jinde.Ale líbilo se mi,že se z ní postupem příběhu stala z části zase ta odvážnější a sebevědomnější Sára.
Celý příběh o Dustinově femme fatal Sáře,se mi káždopádně zapsal do paměti nějakým bestiálním,možná trochu krutým,ale zajímavým tajemným způsobem.Ale pár věcí,pro mě nelibých,jsem zaznamenala,zmiňovala jsem se,že nemám ráda dlouhé kapitoly?Ano,nemám je ráda a ano,Krvavá romance má poněkud dlouhé kapitoly,proto mě také trochu štvalo,že když jsem si opravdu musela někam odskočit nebo si prostě jenom protáhnout nohy na čerstvém vzduchu,nebyla jsem na konci kapitoly,ale někde v její půlce,moc se mi taky nelíbily některé pasáže z pohledu Dustina,v nichž jestliže mluvil o jeho dávné lásce,neprezentoval ji jménem,ale pouze přivlastňovacím nebo ukazovacím zájmenem.Jak rychle některé části začínaly gradovat,tak se stejně rychle zase usadily do své obvyklé polohy.Ale i za ty zmiňované akce plné vášně,chtíče zjistit pravdu a konečně dojít jasnozřivosti se mi velmi líbily,Alice Moon ukazuje,že umí psát dobré knihy,byť třeba ne bestsellery,ale i tak její příběhy stojí za to.Takže milý čtenáři,pokud zvažujete přečíst právě Krvavou romanci,pak se do ní klidně pusťte,protože celkový námět a ten neuzavřený a nejasný konec,vás rozhodně donutí o celém příběhu přemýšlet.

Knihy,které mě zaujaly (12)

18. dubna 2012 v 20:59 | Snow Fairy |  My Books
Need by Carrie Jones-GoodReads|Captivate (Need 2) by Carrie Jones-GoodReads|Entice (Need 3) by Carrie Jones-GoodReads

A tak to začíná...(20,21)

15. dubna 2012 v 15:00 | Snow Fairy |  Ukázky

Krásní Mrtví: SummerPrvní Věta:

-"Kdo rozhoduje,co je normální,a co ne?"
Anotaci si můžete přečíst ZDE
Moji recenzi si můžete přečíst ZDE

Krvavá Romance: Polibek nesmrtelnosti
První Věta:

-"Vím,že je to zázrak,i když na zázraky vlastně nevěřím."


Anotaci si můžete přečíst ZDE
Moji recenzi si můžete přečíst ZDE

Reviews-Krásní Mrtví: Summer

15. dubna 2012 v 13:42 | Snow Fairy |  Reviews

Krásní Mrtví: Summer

Autor: Eden Maguire
Žánr: Fantasy,Sci-fi,Horory
Díl v sérii: 3.
Počet stran: 264
Rok vydání: 2012
Knihu si můžete koupit na: arara.cz
Nakladatelství: FRAGMENT
Anotace:
Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co byla Summer zastřelena v nákupním středisku. Podle všeho (a všech) se stala náhodnou obětí šíleného střelce… Něžná zlatovlasá hudebnice s andělským hlasem měla tisíce fanoušků, její píseň Neviditelný o neopětované lásce milovali všichni, nejen studenti ellertonské střední školy. Summer měli všichni rádi, všichni ji obdivovali… Darina musí Summer pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi a Arizoně. Jinak její duše nikdy nedojde pokoje.
Neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…

Předem děkuju nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku!!


Je to už skoro rok,co v Ellertonu řádila smrt potřetí.Tentokrát se v jejím područí ocitla talentovaná,nádherná Summer Madisonová s andělsky krásným hlasem.Už potřetí Darina s nedočkavostí čeká,až se všichni Krásní Mrtví zase vrátí a s nimi i její milovaný Phoenix,ale oni pořád nikde.Jakmile se konečně objeví,čeká Darinu jeden převelice těžký úkol,a sice dát rozřešení smrti Summer.Ale tentokrát to bude jiné,celý případ vraždy její nejlepší kamarádky je těžší než předchozí dva.Tehdy se Darina chytila toho,že má hledat v okruhu známých mezi mladýma v Ellertonu,ale tentokrát ne.Summer mohl zabít kdokoliv z jakéhokoliv důvodu.Žádná nápověda,žádné důkazy a žádný vrah.Navíc je na Darinu vytvářen nátlak v podobě jejích kamarádů,aby s nimi vystoupila na koncertě v den smrti Summer na její počest.Mezitím se potenciální vrazi ukazují a zase ztrácejí.A potom se stane ta strašlivá tragédie.Celý začarovaný kruh smrti se nemilosrdně zmenšuje a Darině nezbývá moc času,aby odhalila toho správné sadistického vraha,který zabil všemy milovanou Summer.Vždyť byla ještě oblíbenější než Arizona a všichni Summer milovali.Až na vraha.
Ale mračna se stahují,čas nebezpečně odtikává a Darina musí zjistit,kdo je tím zločincem.
Odhalí Darina včas totožnost vraha a dá Summer věčný klid a pokoj její duši a dá rodičům Summer rozřešení smrti jejich dcery,aby mohli zase klidně spát?
Darina by ale nikdy netušila,že vrahem je ten,kdo je celou tu dobu pořád někde poblíž...
Už potřetí naša hlavní hrdinka Darina prahne po tom,aby jí dali Krásní Mrtví znamení,že se vrátili.Čekala až příliš dlouho a už bez Phoenixova doteku a blízkosti nemůže vydržet.To je celá Darina.Nemůže bez Phoenixe být,ale je jí jasné,že jednou odejde taky a ta chvíle se blíží.Zase jsem u Dariny postřehla znaky hysterie,ale byla jsem ráda,že jenom na začátku,potom to byla konečně ta Darina,která pátrá po vrahovi své nejlepší kamarádky,aby jí spasila duši.V Summer je z ní konečně vyzrálá mladá žena,co se snaží vyřešit smrti svým kamarádů pečlivě,statečně a věrně,už z části zmizelo to zoufalství a žal,se kterým poprvé objevila Foxton i s Krásnými Mrtvými.Oceňuju,že měla Darina sílu se změnit,i když jí všichni,které má ráda odcházejí.Úroveň této série se s každým dílem vzyšuje,Summer jsem si užila ještě mnohem více,než předchozí dva díly.Teď jenom čekám,že Phoenix bude ten úplně nejlepší z celé série.Právě ve třetím díle jsem si oblíbila Summer jednoznačně.Miloval ji každý obvyvatel města,ale to nebyl jediný důvod,proč jsem si ji oblíbila i já.Za všech okolností,dobrých i zlých,to byla vždycky ta citlivá a hodná Summer,vždy sama sebou,vždy anděl s neskutečně krásnou povahou,který miloval své fanoušky,kamarády a především rodinu.Tentokrát Summer i trochu zastínila krásu Phoenixe,kterou mě okouzlil v předchozích dílech.Proto mi bylo trochu líto,že musela odejít.
Je až s podivem,že se tento díl hemží psychopaty a blázny.Jeden z potenciálních vrahů je psychopat,který si myslí,že mluví se Summer v záhrobí a druhý...no počkejte si.Copak už jenom dva psychopati nejsou až dost?A až tento díl mě dohnal k slzám,v jednu chvíli,kdy jsem četla odstaveček plný neskrýváné bolesti a smutku jsem prostě brečela hroší slzy,jak mi bylo všechno z té pasáže líto.I já se divila,jak může někdo udělat něco tak strašného,někoho zabít.Darině se v závěru podaří objasnit,kdo za těmi vraždami stojí a nestačí se divit a mě nezbylo než civět s otevřenou pusou,a potom si říct: "Co to má jako znamenat?To přece není normální!!"
Občas mi Krásní Mrtví trochu připomínali Odložené případy,mou nejoblíbenější kriminálku,kterou kdy vysílali v televizi.Někdo někoho zabije,v tomto případě mladé lidí se životem před sebou,a až po jejich smrti se konečně dostane do podvědomí lidí vrah oběti.Oběť dojde klidu a z její rodiny opadne ta tíha a část smutku,když zjistí,kdo jejich díle zabil.Darina pokaždé vidí jednoho z Krásných Mrtví,jak odchází někam do nebe,kde mu bude už navždy dobře.Teď už Darině zbývá vyřešit smrt posledního Krásného Mrtvého.Jejího milovaného.Phoenixe.
Jak jsem se již výše zmiňovala,tento díl se mi líbil nejvíce z těch tří ,které u nás zatím vyšly.Arizona se mi líbila nejvíce do té doby,než jsem přečetla Summer.I když se mi moc nelíbily dlouhé kapitoly a konec se mohl více věnovat odchodu Summer do nebe,tak i přesto jsem zjistila,že 3. díl Krásných Mrtvých je opravdu prozatím nejlepší.Teď už si jenom počkat na poslední díl a zjistit,jestli bude úplně nejlepší ze všech nebo jestli bude stejně dobrý jako jeden z předchozích dílů.Vy,kdož jste si rozečetli Krásné Mrtvé a měli jste tak trochu paranoiu z celého příběhu,tak k Summer se musíte dostat.Já můžu ze své vlastní svobodné vůle říct,že se mi líbil.Bylo by docela škoda hodit Krásné Mrtvé do jednoho pytle se všemi ostatními knihy,které nestály za nic.Tato série opravdu má něco do sebe,i když není dokonalá.Proto bych vám ,všem čtenářům,chtěla Krásné Mrtvé doporučit a individuálně ze všech těchto tří dílů jednoznačně Summer.Už se jenom těším,jak celá sága dopadne a jak to skončí s Phoenixem.

Recenze-Krásní Mrtví: Arizona

12. dubna 2012 v 18:07 | Snow Fairy |  Recenze

Krásní mrtví: Arizona

Autor: Eden Maguire
Žánr: Fantasy,Sci-fi,Horory
Knihu si můžete koupit na: arara.cz
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. Druhý díl napínavé tajemné série Krásní mrtví. Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře. Podle všeho (a všech) to byla sebevražda… Opravdu? Opravdu by se ta silná, sebevědomá Arizona, suverénní, nepřístupná kráska z ellertonské střední školy utopila v jezeře? Darina musí Arizoně pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi. Ale neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží.

Obsahuje spoilery na předchozí díl!!


Arizona Taylorová je druhá.Druhá mladá oběť,která přišla smrti do cesty.A na Darině je,aby už podruhé odhalila viníka této nešťastné smrti holky,která sice byla trochu odpoutaná od společnosti,ale přesto si vždycky uměla užít života.Arizona byla od přírody krásná,a Darina moc dobře ví,že je krásná i po své smrti.Její tvář i celý zjev vždycky přitahoval obrovské množství pozornosti.Tak,kdo by usiloval o její smrt?Vždyť přece nikomu nic neudělala.Svrchovaný pán Krásných mrtvých,Hunter,nechal své mrtvé nemrtvé svěřence,aby jim Darina pomohla rozřešit tajemství,kterými je jejich smrt vždy obestřena.Pro nikoho by něco tak nebezpečného a zapeklitého nebylo lehké udělat,ale Darina je jako vždy pevně odhodlaná zachránit své Krásné mrtvé.A taky si nenechá ujít posledních několik příležitostí k vidění své největší lásky Phoenixe,než se všichni jeden po druhém odeberou na věčný spánek a klid.Avšak případ Arizoniny vraždy bude velmi tvrdý oříšek i pro odvážnou Darinu a tentokrát snad ještě nebezpečnější než případ Jonase.Arizonu našli mrtvou v Hartmanově jezeře,což by mohlo navozovat dojem,že tento případ bude nejen lehké rozluštit,ale to je velký omyl.Zvlášť když nesedí umístění Arizoniného posmrtného tetování andělských křídel....
Bude Darina zas a znova schopna rozřešit i tuto vraždu?Nemilosrdnost a zášť se skrývá v každém z nás,ale ještě mnohem více v samotném vrahovi....

Už podruhé se naše hlavní hrdinka Darina vrací na pozemek ve Foxtonu za Krásnými mrtvými a svým posláním,ale i za příslibem shledání svého milovaného a jediného Phoenixe.Druhý díl Krásných mrtvých mě bavil o trochu více,než ten první.Možná to bylo tím,že kniha první o Jonasovi byla taková seznamka s celým příběhem,náměten,postavami,ale i se stylem autorky a se vším okolo.I naše v prvním díle dosti hysterická Darina se trochu uklidnila a setřásla ze sebe tu traumatitující masku,kterou nosila vždycky,když nebyla s Phoenixem,je samozřejmě jasné,že smrt jejího milovaného ji zasáhla hluboko do duše,ale přece jenom trochu míň té hysterie by neuškodilo.A v Arizoně Darina mé přání splnila a opravdu se z ní stala vyrovnanější žena,její hodně rozpolcená osobnost z části získala původní nádech,který plynul z jejích nejšťastnějších setkání s Phoenixem.A to jistě považuju za velké plus.Jako každý díl této série nám přináší jiný příběh utrpení,tak i Arizona velmi silně zatřese vaší osobností.Mou tedy určitě zatřásla.Její skonání bylo opravdu zbytečné a velmi velmi smutné,které za sebou nechalo opravdu velkou spoušť,její bratr,vzhledem k okolnostem,to bral asi nejhůře,i když to na sobě nedal znát kvůli svému handicapu.Sama mohu říct,že je mi Arizony líto,protože jí byla opravdu škoda.Celkově se mi tento díl líbíl mnohem víc,už jsem si zvykla na styl psaní a typické znaky,které vám hned jasně řeknou,co je to za knihu a kdo za jejím ztvárněním stojí.Oblíbila jsem si převážně konce knih v této sérii,protože jsou vždyky důstojné a pokojné,poté přichází už jenom zasloužený klid,který vám konečně dá šanci si oddechnout.
I když Krásné mrtvé nepovažuji za nějak úžasnou,exceletní nebo bestsellerovou sérii,tento díl mohu říct,že se mi líbil a pochválila bych ho.Eden nám prezentuje svůj vlastní druh andělů-zombie,který přese všechno má něco do sebe.V každém z dílů se dozvídáme,jak mohou neviní lidé zemřít krutou smrtí způsobenou rukou někoho jiného,někdy i rukou nepřítele,tvářícího se jako přítel.Hlavně,že neklidné duše Krásných mrtvých vždycky najdou smířlivý klid a odpočinek,který se do té doby ne a ne dostavit.Pokud tedy zvažujete přečtení Krásných mrtvých,tak vám můžu dát doporučení s tím,že u této série hrozí nebezpečí nudy.Případy mohou být nejrůznější,ale mě se tato série poměrně líbí a už teď mám rozečtený třetí díl s podtitulem Summer,na který si můžete mou recenzi přečíst později.

Velikonoční knižní hop-Vyhlášení vítězů

11. dubna 2012 v 15:28 | Snow Fairy |  Knižní Hopy
Tak,a je to tady.Konečně vám i sama sobě odahalím dvě jména vítězů,kteří vyhráli knižní ceny v rámci Velikonočního knižního hopu,jehož pořadatelem je Syki z Knižního Doupěte.Tímto článkem bych chtěla poděkovat právě Syki,za možnost zúčastnit se hopu jako blogerka nabízející knihy k výhře.
Celý týden se tady u mě hrálo o dvě kninží ceny.A můžu s velmi milým překvapením říct,že jste měli větší zájem,než jsem já sama odhadovala před startem hopu.Za celou soutěžní dobu se přihlásilo hned 121 potenciálních vítězů,a to už je úctyhodné číslo,ne? :)
A teď vám prozradím dva vítěze,kteří knihy vyhrály.Byl to velmi těžký úkol,se kterým mi ale hodně pomohl internetový portál random.org.A s velkou radostí vám oznamuji,že....

vítězkou a novou majitelkou knihy Temná Akademie od Gabrielly Poole se stává....

....Hráblík


a vítězkou a novou majitelkou knihy podle vlastního výběru od nakladatelství Fragment se stává...

...Rodaw


Moc gratujulu našim vítězkám,už v těchto chvílích na ně v emailových schránkách čeká zpráva s velmi příjemným obsahem,protože vítězné e-maily již byly rozeslány a děvčata mají 3 dny na to odpovědět na ten dlouho očekávaný e-mail s výhrou.Vy ostatní,nevěště hlavu,je mi líto,že vás nemůžu obdarovat všechny,protože kdybych mohla, udělám to.Nevím,jak vám mám poděkovat za ty úžasné a velmi milé vzkazy,které jste mi poslaly v soutěžním formuláři.Opravdu neuvěřitelně mě všechny potěšily.Díky vám,pravidelným čtenářům,jsou knižní blogy tak úspěšné a čím dál více známé a pro ostatní obyčejné smrtelníky dostupnější :)Takže počítejte s tím,že tohle opravdu není poslední knižní hop nebo soutěž,do které budete mít možnost se znovu přihlásit.Výhra totiž může čekat právě na vás.
Pokračujte v soutěžení dál a....NIKDY SE NEVZDÁVEJTE!!
Ještě jednou moc děkuju za všechny vzkazy a gratuluju vítězkám.

Snow Fairy

On My Wishlist (6)

7. dubna 2012 v 20:33 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.


Zasvětí (Zář 2)-Alexandra Adornetto-GoodReads |Shatter Me-Tehereh Mafi-GoodReads

Recenze-Smečka 3

7. dubna 2012 v 20:00 | Snow Fairy |  Recenze

Smečka 3: Oběť

Autor: Andrea Cremer
Žánr: Fantasy,Sci-fi
Díl v sérii: 3.
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici - Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká…
Obsahuje menší spoilery na předchozí druhý díl,jestliže jste ho nečetli!!

Od doby,kdy jsme se poprvé potkali s naší hlavní hrdinkou Callou Torovou uběhla už dlouhá doba,za kterou se stal nespočet krutých,nečekaných a smutných událostí,jež změnily Callin život,ale i životy všech ostatních,její smečky i Hledačům a Strážcům.V posledním dějství příběhu o Calle a její smečce se nám odhaluje dlouho očekávaná bitva mezi dvěma světy-dobrem a opravdovým a smrtícím zlem v jehož středu stojí muž,kterého Calla nade všechno miluje-Shay.On jediný je klíčem k rozřešení celé této zraňující záležitosti.Válka se nevyhnutelně blíží a všichni její potenciální účastníci se musí připravit na rozhodující bitvu,která se nemilosrdně podepíše na všech,kdo se jí jenom z dálky podívají do očí.Všichni tuší,jak to může dopadnout,ale nikdo se bez boje nechce vzdát.Konvoj Hledačů společně s Callou,její smečkou a Shayem musejí najít části zbraně,která jako jediná dokáže zabít původce zla,jíž dokáže ovládat zase jenom Shay.Už jenom samotné akce k získání jednotlivých částí stály naši skupinu mnoho obětí na lidských životech,ale to nebylo nic oproti tomu,co se na ně chystá v opravdové válce.
Může Calla a její skupina zvítězit a nastolit na zemi konečně mír,který by byl pro všechny očistný a osvobozující?
Ale bolest se má ještě mnohonásobně zvětšit a oběť bude pro všechny znamenat jejich osud....
Tak,a konečně je to tady.Ty nesmírně dlouhé a trýznivé týdny čekání na třetí díl Smečky jsou konečně ty tam a já jsem měla tu možnost si ji přečíst.V obchodě jsem neváhala a knihu ukořistila,jakmile se objevila na pultech knihkupectví.A můžu s čistým svědomím říct,že Oběť je důstojným zakončením celé této mega úspěšné série,které si získala celé moje srdce a ještě kus mé vlastní duše.Postavy,zápletky,děj,celková hierarchie ve společenství vlků byla impozantně popsána a já si ji naprosto dokonale dokázala představit a tím se mi před očima odvíjel ten nejlepší příběh čistě jenom o vlcích.Všechny naše postavy,tedy alespoň ty,které se závěru dožily,ušly řádný a ve výsledku ten nejnevyzpytatelnější kus cesty,který se na jejich osobnostech odrazil.Podle mě všichni dospěli v takové muže a ženy,které se v dalších životech o sebe budou moci postarat a zaručí tak všem svým milovaným zasloužený klid a svobodu.Nejvýrazněji se myslím změnil Shay.Opravdu jsem na začátku úplně nevěděla,co si o něm mám myslet,a myslím,že ani on sám nevěděl,kdo doopravdy je.V tomto díle to zjistil úplně.Začínalo mu docházet,kdo je už v předchozím dílu,ale právě v tomto si uvědomil,jak těžká je jeho životní úloha.Rozhodně teď Shaye vidím úplně jinýma očima než na začátku.Stejně tak Callu.Z už tak dost bystré a chytré ženy,jež ví co dělat v téměř každé situaci se stala ještě vyspělejší a silnější žena,než když jsem se s ní potkala na začátku.A to ani nemluvím o ostatních postavách.Naprosto a nezvratitelně jsem se zamilovala do Rena,všechno na něm je kouzelné a moudré a je na první pohled jasné,že on je opravdový vůdce a tak nedává nikomu možnost to vyvrátit.
Pro mě byl tento závěrečný díl tím nejsmutnějším ze všech tří dílů.Cítala jsem u něj tolik smutku za všechny zmařené mladé životy,včetně jednoho,který mě zasáhl natolik,že jsem jednoduše nemohla ony slzy zármutku zastavit.Zároveň byl dalším pocitem,který mnou protékal při čtení i zadostiučinění a láska a opravdové,nefalešné city propejné mezi všemy aktéry tohoto příběhu.Andrea nám připravila laviny,tuny a tuny situací,u kterých jsem měla vyschlo v krku a mráz mi svědomitě běhal po zádech.Tím se pro mě Oběť stává další knihou,která nádherným způsobem uzavírá opravdu nadějeplnou a úžasnou sérii.


Teď bych se velmi ráda vyjádřila k celkovému hodnocení.Andreina Smečka mě od prvního dílu neuvěřitelně fascinovala a od dalších dílů jsem očekávala opravdu kotel toho nejlepšího,co jenom její spisovatelská osoba může svým čtenářům nabídnout.A může říct,se svědomím čistým jako studánka,že mě ani jeden nezklamal.Je jasné,že ostatní lidé,co knihu četli také,mají jiný názor,ale Smečka je pro mě další bezchybnou sérií,která se mi objevila v životě.Tady jde vidět,že Andrea Cremerová umí psát perfektní příběhy,které vás od prvního do poslední slova chytnou a nepustí ani po přečtení.Byla jsem hrozně smutná,že závěr Smečky nastal tak rychle a úpěnlivě jsem si přála,ať pokračuje dál.Opravdu jsem nečekala,že to skončí,tak,jak to skončilo.Happyendem s trochu hořkosladkou příchutí.Ale prostě a jednoduše Smečka vám musí projít rukama,jestliže vás nebude bavit tak,jako mě,buďte si jisti,že chladným vás rozhodně nenechá!
Get your own free Blogoversary button!