Květen 2012

Bylo nebylo (1)

31. května 2012 v 17:45 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Eragon
Autor: Christopher PaoliniPrvní věta:
- "Vítr skučel nocí a přinášel s sebou vůni, která změní svět."

Čtení na léto (1)

30. května 2012 v 10:50 | Snow Fairy |  Memes
Na nejočekávanější a nejdelší letní prázdniny si budeme muset všichni ještě chvíli počkat, ale knižní výzva Čtení na léto může začít už teď. Něco málo informací jsem už vypsala do předchozího informačního článku (ZDE), ale teď už může výzva naplno začít. Zapojit se může každý bloger, stačí jenom když si vezme banner této výzvy a vytvoří k němu seznam s libovolným počtem knih nejrůznějších titulů a žánrů, které hodlá od teď do konce léta přečíst. Pokud budete chtít, můžete si jednotlivé položky ze seznamu odškrtávat, jakmile je přečtete. Ale jak už jsem jednou říkala, tato výzva nebude jenom pro blogery, ale dáme šanci i čtenářům, kteří blogy nespravují. Stačí, když se mi jakýkoli zájemce bez blogu ozve na můj blogový mail (nickyhokniznikoutek@gmail.com) a napíše mi do zprávy seznam knih, které hodlá za léto přečíst, já z toho seznamu následně udělám článek, který zveřejním u sebe na blogu, aby se mohli všichni návštěvníci podívat, co si chce kdo za léto přečíst. Takže neváhejte zapojujte se.

Počet knih můžete měnit, můžete si postupně přidávat knihy nebo naopak ubírat. Zapojovat se můžete kdykoli od teď do konce léta.

Můj seznam knih pro knižní výzvu Čtení na léto...
1) Zahrada nesmrtelnosti: Past- Lauren DeStefano
2) Prázdná rakev: Závist- Gregg Olsen
3) Eragon, Eldest, Brising, Inheritance- Christopher Paolini
4) Pod nekonečnou oblohou- Veronica Rossi
5) Oškliví- Scott Westerfeld
6) Dokonalý pár- Ally Condie
7) Dcera kosti a dýmu- Laini Taylor
8) Rudá jako rubín- Kerstin Gier
9) Démon z Hex Hall- Rachel Hawkins
10) Polibek pro Annu- Stephanie Perkins
...

Recenze-Tygrovo prokletí

29. května 2012 v 21:37 | Snow Fairy |  Recenze

Tygrovo prokletí

Autor: Colleen Houcková
Žánr: Fantasy,Romantika,Love story
Díl: 1.
Originální název: Tiger's Curse
Počet stran: 408
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co ji čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.Začalo to už před dávnými časy. V zemi, kde se slunce s každým novým dnem vítá s otevřenou džunglí a všemi zvířaty, jež se staly součástí divokého života v lesích. Ale úplný začátek se odehrával jinde, na dvoru indického krále a jeho dvou královských princů- synů Dhirena a Kišana. Král byl ve všech aspektech života spravedlivý a měl jasný cíl: Dovést svou zemi míru a pokud možno, napořád. Ale král měl však i své nepřátele a temné síly nikdy nepřestaly příst své plány na zničení veškerého dobra. Stala se neskonalá tragédie a byla uvalena celoživotní kletba, ale ne jen tak kvůli ničemu. Svou velkou roli a část smutku zde sehrála i ženská krása, dohodnuté manželství a úpřímná čístá láska. Ale tohle nebyla pohádka, aby měla hezký konec. Konec byl nejbolstnější částí celé tragédie odehrávající se několik století před současností v Indii. Kletba byla uvalena nelítostnou silou a všechno bylo zničeno. Rodina, mír i všechno ostatní. Ale jak se říká, naděje umírá poslední.
O mnoho století později se potkáváme s hlavní hrdinkou celého příběhu, Kelsey Heyesovou, která právě dokončila své studium na střední škole a na své prázdniny, po kterých by ráda nastoupila na univerzitu, plánuje najít si brigádu a na vysněnou univerzitu si vydělat i nějaké své vlastní peníze. Ale jak už to bývá, všechny brigády jsou zamluvené a na Kelsey zbývá výpomoc v cirkuse, kde by měla pomáhat s tygrem. Ale když už není nic jiného, Kelsey bere i tuhle brigádu, ale to ještě neví, že celý její život se obrátí vzhůru nohama, jakmile pozná tygra, o kterého se má dva týdny starat.
Od teď už to nebude ta stará Kelsey, ale žená, která je ochotná pomoci i za cenu něčeho....cennějšího.

A máme tady Tygrovo prokletí, další se série velmi očekávaných a úspěšných knih tohoto roku. Musím říct, že jsem se dlouho rozmýšlela, jestli si knihu pořídím nebo ne, ale nakonec byla volba jasná, obálka i samotná anotace rozhodla o osudu knihy. A jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla, protože tygři jsou dalším odklonem od současné upírsko-vlčí mánie, která velmi silně zasáhla i mě. Ale poslední dobou vyvstvávají na povrch i její velmi vzrušující a nádherné postavy a tentokrát to nejsou jenom nadpozemsky krásní upíří, ale v případě této knihy nesklutečně přitažliví zakletí tygří princové Indie. Navíc nikdy jsem si nedokázala představit takové druhy tygrů, jaké jsem měla možnost poznat v této knize. Naprosto novodobé a nepředvídatelné. Tygři jsou sami o době neskutečná zvířata, a jestliže zvažujete přečtení i tohoto příběhu, čekají vás i další velká a neskutečná tajemství, která vám styl a příběh spisovatelky Colleen Houckové odhalí na stránkách knihy. Musím taky říct, že tygři mě odjakživa fascinovali svou nezkrostností a přirozeným charizmatem, a při čtení Tygrova prokletí jsem se jenom utvrdila v tom, proč mám tygry tak ráda. Nečekala bych to, co jsem četla a možná proto mě tak mile překvapila kniha ve všech ohledech. Celý příběh se mi velmi dobře četl a k lehčímu čtení napomáhaly i občasné rámečky s textem, který byl v celém příbehu nedále dominující. A potom tu máme samozřejmě postavy, hlavní Kelsey a Ren. Kelsey se mi opravdu líbila ve své odhodlanosti a v několika případech i peprné upřímnosti avšak ani sarkasmus se neobešel bez svého odhalení, ale na konci knihy jsem se s Kelsey nemohla smířit. Mohla toho mít tolik, ale všechno to jenom odmávla, i přes své vlastní protichůdné pocity a touhy. Ale potom jsou tady i dva zmínění princové. Jeden citlivý a ochranitelský, druhý divoký a nezkrotný jako jeho tygří polovička. Už jenom kvůli těmto dvěma postavám je příběh okořeněm i o tu mužskou část, která pomalu přerůstá v milostný trojúhleník. A k princům mám jenom jedno: absolutně jsem se zamilovala do Rena. Obličej, vlasy, celý zjev, a hlavně ty oči. Kobaltově modré jako to nejčistší moře. V pasážích s Renem se mi tajil dech a obdivně jsem nechávala vykulené oči nad tak nádhernou postavou.
Ale nejlepší bude, když to všechno zjistíte sami.

Jak bych teda knihu celkově zhodnotila? I přes vcelku pozitivní předchozí rekapitulaci jsem z knihy v docela rozporuplné náladě, konec tohoto příběhu mě šokoval natolik, že jsem schopná jenom nevěřícně koukat a mám takový pocit, že mi i nějaká ta slzička ukápla, a zároveň jsem v jednu chvíli myslela, že se rozskočím zlostí. Během čtení jsem si prošla všemi možnými emocemi, smutkem, strachem, zlostí, nenávistí, ale i touhou. Můžu jenom říct, že takový pocit ve mě žádná kniha nanachala. A já už se nemůžu dočkat dalšího dílu, z něhož jsem si krátkou ukázku mohla přečíst už v tomto prvním díle. Takže až se Tygrova stezka objeví na pultech našich českých knihkupetví, určitě po ní sáhnu, protože jsem neskutečně zvědavá, jak příběh Kelsey a Rena bude pokračovat. Pokud tedy pořád váhátae, zda si knihu, byť jenom přečíst, tak rozhodně neváhejte, Tygrovo prokletí není sice úplně to, co by mě neuvěřitelným způsobem odstavilo na jinou kolej, ale jsem z knihy velmi mile překvapena a svým způsobem i uchvácena. Už kvůli Renovi je dobré si knihu přečíst, která z nás holek by se nechtěla láskyplně přitulit ke krásnému a přitažlivému indickému princi, hmm? Jelikož mám před sebou ještě několik dalších dílů této série, nechám si nějaké ty body pro další díly, ale 10 bodů bych rozhodně dala obálce, která je naprosto úchvatná a tajemná.

Úryvek z úvodní básně: Tygr (William Blake):

Tygře, tygře planoucí,
lesem černým za noci,
čí ruka nesmrtelná
stvořila krásu tak děsivou?

Kde oheň tvých očí plál?
U nebe či jícnu skal?
Kdo na křídlech dal se v let
a trouf si pro něj doletět?

Čípak um a čí síla
srdce tvé oživila?
A když to srdce začalo bít,
kdo nebál se jej uchopit?

Kdo do pece tvůj mozek dal?
A kladivem tě vykoval?
Na kovadlinu, když tě nes,
kdo nepocítil hrůzný děs?

Reviews- Fly High! Leť výš

28. května 2012 v 15:15 | Snow Fairy |  Reviews

Fly High! Leť výš

Autor: Nacumi Óči
Žánr: Manga, komiks
Díl: 1.
Počet stran: 176
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Zoner Press
Anotace:
Meru od svých pěti let vyrůstala jako kluk - v odlehlých horách, kde z ní její otec vychovával silného a hbitého bojovníka. Ve dvanácti letech se Meru vrací k matce a má nastoupit do nové školy. Aby nevystrašila spolužáky a získala si nějaké přátele, na máminu radu chce svoje schopnosti držet v tajnosti. A všechno se zdá být skvělé, jenže pak se na scéně objeví partička druháků, které terorizuje celou školu. Z čiré zlomyslnosti zničí školní zahradu a tím ublíží Meruině kamarádce Čijo. Co je moc, to je moc! Ohledy stranou, Meru se pouští do boje o nadvládu nad školou!
Romantická a dobrodružná manga pro dívky ze školního prostředí.Děkuju nakladatelství Zoner Press za poskytnutí recenzního výtisku!!

Meru Tačibana je vcelku obyčejná dívka, které poprvé přichází na střední školu. Jelikož je pro Meru střední škola něco úplně nového, i tak od svého pobytu mezi novými spolužáky čeká hodně. Zábavu, spravedlnost a kolektiv. Ale její život není úplně obyčejný, Meru je neskutečně silná díky tréninku japonských bojových umění se svým tátou před nástupen na školu. Neměla by tímto umem však na sebe velmi upozorňovat, ale když ve škole potká skupinu nevyzpitatelných mladých diktátotů, kteří si podle svého zalíbení mohou dělat, co chtějí, Meru je odhodlaná se této skupině stávájící se z prostoduché krásné modelky Kasumi, extra silného nafoukance Ajuzawy a pár dálších, postavit čelem a nastolit ve škole zase řád Školní rady. Ale Ajuzawa a jeho parta je ochotná Meruině nápravě zabránit, ať ti stojí, co chce. Ale se Meru přece jenom tak lehce nevzdá a udělá co bude v jejích silách, aby vše napravila..


První díl manga Fly High! Leť výš je moje vůbec v životě první přečtené manga. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že bych si mohla přečíst mangu. Ne že bych měla k tomuto žánru nějaké velké výhrady, ale můj neoblíbenější žánr, jaký čtu normálně, to není. Ale při čtení tohoto komiksové příběhu o mladé japonské dívce jsem se uvolnila a oddechla. Ze začátku jsem se sice nemohla moc zorientovat, jak bych asi měla číst, protože jak každý manga nedšenec víc, tyto knížky na konci začínají a končí na začátku. Trochu matoucí? Ale ano, je to přesně tak jak říkám. Ale potom už jsem přišla na celý princip čtení a šlo to samo. S knížkou jsem strávila asi hodinku a možná něco navíc. Byla to zábava pustit se do tohoto žánru. Meru se mi líbila svou odhodlaností a vůlí vše napravit tak, jak to má správně být. Její smysl pro spravedlnost a nutnost byl neochvějný a doprovázel ji všemi strastmi, které se jí na škole postavily do cesty. Jak jsem se postupně seznamovala s jednotlivými postavami příběhu, začala se mi takové japonské postavičky líbit. Typická stavba těla, vlasy dlouhé až po zem (u dívek) a obrovské oči, které neodmyslitelně patří k těmto japonským hrdinům, kteeří dominujé manga žánru.

Určitě si říkáte,že manga Fly High! Leť výš jsou spíše pro mladší publikum čtenářů,ale myslím, že i starší, převážně čtenářky, by si tato manga mohla v pořádku přečíst a troufám si říct, že by se mohly líbit. Příběh totiž vyobrazuje, že každá holka má nějakou svou sokyni, která jí dokáže značně ztrpčovat život, ale jak to tak chodí, vše dopadne jak má a tato manga od autorky Nacumi Óči jsou velmi milým zpestřením dne, když máte špatnou náladu. To vám potom zaručuju, že Meru vám ji zvedne. Navíc knížka nemá moc stránek a text je jednoduchý, čtivý a jednotlivé textové pasáže jsou zakomoponovány do bublinek.
Ale chci si nějaké bodové ohodnocení schovat na druhý díl, který už mám nachystaý ke čtení, a na který si u mě na blogu můžete později přečíst recenzi.
Přichází léto aneb co se u mě s chystá nového...

27. května 2012 v 18:43 | Snow Fairy |  Memes
Začíná léto,ohlašuje se vysokými teplotami a horkem,vyhání nás k vodě a jen tak na procházky. A já jsem se rozhodla informovat veřejnost čtenářů,co všechno se tady u mě na blogu chystá. Jsou to hlavně nové projekty a taky jeden,který jistě už znáte. Bude to taková rekapitulace všeho, co bude v létě dominovat tady na blogu a třeba i u jiných blogerů.
Začínáme....


Čtení na léto...
Čtení na léto je knižní výzva,ve které si sepíšete seznam knih,které byste si chtěli přečíst za celé léto. Mohou to být starší,novější knihy i knihy,které teprve o prázdninách vyjdou. Bude to takový váš seznam, do které si zapíšete knihy,jež si dáte za cíl přečíst. Budu velmi ráda když se zapojíte,Čtení na léto není nijak neznámé, a zapojení není nijak složité,je to jako u každé jiné knižní výzvy: stačí si vzít banner a vypsat seznam knih na léto.
Ale tato výva nebude jenom pro blogery. Jestliže mi čtenáři napíší svůj vlastní seznam knih,které chtějí přečíst,zveřejním i tyto čtenářské seznamy. Postačí když mi lidé,kteří nemají blog napíší na e-mail svůj seznam letních knih a já z toho potom vytvořím článek,aby se mohli všichni podívat,co si touží přečíst ostatní.

Na slovíčko s knížkou...
O tomto projektu jste jistě už slyšeli u naší milé blogerky z Knihánkova-Rodaw. Zrealizovat knižní klub i pro čtenáře z oblasti Jihomoravského kraje, Brna a okolí nebylo jistě jednoduché,ale nakonec se všechno podařilo a k našemu velkému štěstí se přihlásila spousta lidí a díky nim máme svůj první sraz už 2.6.2012. Více podrobností ZDE.
Je to obrovská možnost sejít se dalšími blogery a čtenáři nad společnou vášní-knihami. Budeme moci dlouze rozebírat knížky a všechno kolem nich, vyprávět si co všechno jsme s knihami zažili a můžeme také projít knihkupectví a s nějakým tím knižním pokladem také odejít :). Pokud se vám tohle setkání líbí a bydlíš v blízkosti Brna, neváhej a přidej se k nám. Bude to zábava :))

Diskuze u Snow Fairy...
Článků s diskuzemi přibývá a já jsem se rozhodla založit tu svou. Témata se budou týkat knih a všeho kolem knížek,může být jakékoli téma,ať už obálky knížek,nejkrásnější scény,nově výchozí knihy a nebo třeba nejočekávanější kousky z knižního světa. Možností v tomto kruhu je nekonečně mnoho a já bych byla ráda,kdybychom se občas na nějaké to téma pobavili. Určitě by to bylo super, protože většina lidí v mém okolí nečte a knihy je nezajímají,ale já si ráda podvídám o knihách a hrozně ráda slyším vaše názory na různé tituly,takže brzy očekávejte první diskuzní článek i na mém blogu. Ještě se vrátím k banneru k mé disukzi. Na mojí FB stránce jste si mohli zvolit,který z obrázků bude zdobit tuto rubriku a zvolili jste tento. Všechny byly samozřejmě náležitě "olajkovány" ,ale tento u vás vyhrál na celé čáře.

Zapojím se do...
V naší blogerské komunitě se dá najít velká spousta úžasných meme,do kterých se prostě musíma zapojit,protože jsou originální a takové milé. Sama jsem jedno meme vytvořila, ale meme od jiných blogerů jsou prostě úžasné a já jsem se rozhodla zapojit k Nikki Finn do Inspiration. Když jsem dneska tak procházela obrázky knížek,abych vybrala pár obrázků na eventuélní Diskuzi, narazila jsem na všechny možné nádherné obrázky a řekla jsem si, že ukázat v nějakém meme, jaké obrázky knih se mi líbí, tak nemohla jsem to Nikkiino meme jen tak nechat.


Další meme,do kterého jsem se rozhodla zapojit je i Bylo nebylo. Zatím jsem své první věty z knih, které právě čtu situovala do A tak to začíná.. ale už dlouho pokukuju právě po Bylo nebylo a teď se do něj konečně zapojím. Meme pochází z dílničky Kath, toto meme je opravdu povedené a já do něj budu s radostí zveřejňovat článečky.

Jsem zapojena v...
Knihy v mých myšlenkách je projekt od Abyss, v němž odpovídáte na otázky ohledně knih a hodnotíte, co se vám líbilo, co nelíbilo, a koho jste si oblíbili. Nějakou dobu jsem takový článek nezveřejnila,ale má účast v tomto projektu pořád platí a pokud by jste se chtěli ještě někdo jiný zapojit, máte stále možnost.


Tento článek je spíše takový orientační, něco jako abych vás tam nějak informovala, jestli něco na léto chystám nebo ne. A krom toho,že budou Diskuze a knižní výzva Čtení na léto..určitě se chystám uspořád i nějakou letní soutěž. A co se bude soutěžit? To je zatím ještě ve hvězdách, ale pokud máte nějaké knihy, o které byste chtěli soutěžit, napište mi do komentářů a já v rámci svých možností nějakou soutěž o knihy určitě uspořádám :))

Přeji vám všem hezký zbytek dne a děkuju za přečtení článku.

Snow Fairy

Posuď knihu podle obalu (6)

27. května 2012 v 9:08 | Snow Fairy |  Posuď knihu podle obalu
-Meme prezentující Knižní doupě


Název: Dokonalý pár
Autor: Ally Condie
Originální název: Matched
Nakladatelství: Knižní klub (Vychází v červenci 2012)
Anotace:
V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný. První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.

Můj názor:
Jelikož už se kvapem blíží vydání této knihy (vychází sice až dva měsíce,ale budu doufat,že to uběhne jako voda),rozhodla jsem se posoudit podle obalu právě Dokonalý pár.Už když jsem ji viděla poprvé s touto obálkou v angličtině,říkala jsem si,co je to za nádhernou knihu? Potom následovala samozřejmě anotace,ale ta obálka je prostě dokonalá jak již praví název knihy. Moc se mi líbí,že barva je taková neutrální a potom taky zelená,protože zelenou zbožňuju,celkový design je potom ještě krásnější. V případě Dokonalého páru jednoznačně platí pravidlo: V jednoduchosti je síla. Dívka sedící uprostřed zelené bubliny může symbolizovat nadvládu,jež by někdo na dívkou mohl mít,možná samotní funkcionáři,kteří řídí celý její život i život lidí okolo. Epesní zelené šaty dívce dokonale padnou a divčiny vlasy vypadají tak jednoduše a přirozeně krásně. Tajemství,které obálka skrývá může mít různé vysvětlení,ale to nejviditelnější je to,že se z bubliny snaží dostat ven. Na svobodu. Teď už stačí zjistit,jaký dystopický příběh se skrývá uvnitř knihy,ale na tohle zjištění si budeme muset ještě chvíli počkat. Jelikož to je právě dystopie,ve které je Dokonalý pár napsán,těším se na tuto knihu o to více,protože dystopie jako žánr začíná být velmi oblíbený a řekněme si to na rovinu,díla v tomto žánru jsou velkolepá a bezchybná. Tak proč by nemohl být tento přípěh velkolepý také?

On My Wishlist (11)

26. května 2012 v 13:10 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Tiger's Quest (The Tiger saga 2)-Colleen Houck)-GoodReads|Tiger Voyage (The Tiger saga 3)-Colleen Houck-GoodReadsTiger Destiny (The Tiger Saga 3)-Colleen Houck-GoodReads

Recenze-Divergence

25. května 2012 v 21:06 | Snow Fairy |  Recenze

Divergence

Autor: Veronica Roth
Žánr: Dystopie,Sci-fi
Díl: 1.
Originální název: Divergent
Počet stran: 344
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.


Vina,jež se zrodila,dávají za vinu agresi.Oni se protí ní postavili.Mírumilovní.Jejich vlastnosti je netřeba nějak hlouběji popisovat.Mírumilovní jsou v tomto dystopickém světě proto,aby zásobovali Chicago těmi nejlepšími a chápavými poradci a opatrovateli.Pokud je vaším cílem zabránit další agresi,jež by způsobila byť sebemenší vinu,pak je pro vás ta prává frakce Mírumilovných.
Ale co když jsou vaše pohnutky snad jenom z té nejmenší části malinko jiné?


Stojíte-li na straně,kde vinu přikládají nevědomosti,stojíte na straně Sečtělých.Věděmostmi a porozuměním se snaží smazat všechnu vinu,jež by ještě mohla ovládat náš svět.Snažili byste se svět naučit správnosti jako jedni z nejlepších inteligentních učitelů,čí vědců.Věříte,že vědomosti značně prohlubují lidský život,a že eventuélní chyby v budoucnosti by se možná nemusely proměnit v život ohrožující vinu?
Sečtělost ale přesto neovládá takovou značnou část vaší osoby? Jiná frakce by možná mohla...


Podle vás je vina způsobena pokrytectvím.Za títmto názorem stojí další z pěti vyjímečných frakcí dystopického Chicaga.Upřímní.Jednou by z tebe mohl být schopný a důvěryhodný zákonodárce a napomáhat tak své zemi,která by se stala tvým domovem.Za svou frakci budeš bojovat tím nejcennějším co máš-upřímností,pokrytectví neovládá tvou osobu,svou dobortou a čistým úsudkem se snažíš zlepšít lidský pohled na věc a tím taky ukázat,že úpřímnost je ve více než mnoha ohledech tím nejlepším řešením. Ale jestliže jsi částečně pokrytecká,co potom v této frakci?


Neváháš-li lidem okolo sebe bezprostředně pomáhat,ať už tím pomáháš i sobě nebo ne a za největší zlo považuješ sobeckost,pak by tvou budoucí frakcí byla jisto jistě Odevzdanost.Nedíváš se na sebe,neohlížíš se a taky nemůžeš prahnout po tradičních lidksých touhách,tvou budoucností je ochrana ostatních lidí a města z pohledu neúhonné osobnosti.Je ti jasné,že sobeckost je jenom něco,co lidem zatěmňuje úsudek a ničí tím jeho osobnost a tvou přední záležitostí je správný a plnohodnotný život ve jménu vstřícnosti a odříkání. Ale co když nejsi tak úplně nesobecká?Zbývá už jenom jediná možnost.Na první místo příčin světové viny stavíš zbabělost.Jsi nezkrotná a víš,jak se v životě ubránit i těm největším mizériím s narovnanými rameny a vztyčenou hlavou.Něco jako sobeckost jsou pro tebe v některých případech jenom maličkosti a záleží ti na tom být ke svému počínání otevřená.Pak jsou tady oni-Neohrožení.Chráníš veřejnost zvenku i zevnitř a jsi schopná svého úhlavního nepřítele skolit,protože takhle Neohrožení žijí.Jsou to bojovníci a samotný název je nemůžu lépe vystihnout. A jsou i sobečtí.


Ale co když je tvůj předběžný výběr frakcí neprůkazný a nějakým záhadným způsobem je tvůj vlastný výběr budoucího života doprovázen pochybnostmi a nebezpečím? Co když jsi Odlišná? Co když jsi......Divergentní...

Chicago.Budoucnost.Nastal čas rozhodnutí,které musí podstoupit i Beatrice Priorová,jíž je právě 16 let,věk na to,aby si navždycky vybrala svůj budoucí život.V šestnácti letech má jednu možnost výběru a tu potom obhájit,aby se stala plnoprávnou občankou své nové frakce.Svého nového života.Najít si nové přítele a objevit své místo a smysl života.Ale tato rozhodnutí se nedějí na zákledě vlastní vůle.Částečně.Nejdřív musí být podoručena a předurčena pro nějakou z pěti základních frakcí,které řídí dystopické Chicago-Mírumilovsnot,Upřímnost,Odevzdanost,Šečtělost nebo Neohroženost.Beatriciin dosavadní život byl doposud zakládán na odříkání si veškerých liskdých vymožeností,sám život v její rodilé frakci Odevzdaných není úplně jednoduchý,ale je poklidný a doprovázen jako všude jinde mottem: "Nejdříve frakce,potom krev."Na život bez frakce,z jakýchkoli důvodů,je pohlíženo jako na to největší ponížení.A právě teď nastal čas onoho výběru,který Beatrice musí podstoupit také.Ale jedna překážka Beatrice brání v tom se rozhodnout,její výsledky talentové zkoušky jsou neprůkazné a to je hodně neobvyklé a hlavně...nebezpečné. Ale Beatric musí vyřknout své konečné rozhodnutí,a taky se tam stane.
Potom se celý její život navždy obrátí o 180 stupňů a nikdy nic nebude jako dřív,její nová frakce ji naučí mnoho věcí,které jsou zaroveň kruté a sadistické,ale i pro blížící se nejistou budoucnost taky velmi důležité a potřebné.
A navíc když se v Beatricine životě objeví někdo,kdo jí není tak úplně lhostejný.
Ale šokující zvrat událostí zatřese obyvateli všech frakcí,ale převážně dvěma-Neohroženým a Sečtělím.Může to vůbec skončit dobře?? Nebo si zlo zase najde cestu zpět mezi obyvatelstvo?

Divergence-určitě nejočekávanější kniha tohoto roku se konečně dostala tento týden do rukou i mě a já tomu stále nedokážu uvěřit.Nemohu uvěřit tomu,že tuhle knižní pecku držím v rukou i já.A že je to opravdu ohromná pecka.To všechno,co jsem se dočetla v knize bylo absolutně nevídané a neuvěřitelné,novodobé a velkolepé asi tak,jak může být velkolepé samotné dystopiscké Chicago.Čekala jsem opravdu hodně,jak podle hodnocení na GoodReads,tak na ARC recenzích na tuto knihu,byla jsem lačná po této knize už sáhnou a jenom číst a číst.A jsem teď absulotně uchvácená tím,co všechno byla mladá autorka,Veronica Roth,schopná vymyslet a hodit na papír.Kniha si mě získala už od první stránky,snad možná i od první věty a potom jsem jenom nadále trnula,co se bude dít dál,protože děj se velmi zvláštním způsobem stupňoval,způsobem,který sama nejsem schopná popsat,jednoduše jsem byla ucvhácena.Postavy,zápletky a i ty nejmeší detaily byly geniálně promyšlené do posledního písmenka.Všechno bylo tak dobře popsáno,že si to čtenář dokáže naprosto živě představit a nemusí se moc namáhat s realizací ve své hlavě.Ale takto jednoduchý příběh nebyl,byl mnohem lepší a krutější,přesně takový,jaká by mohla být budoucnost.
V některých částech knihy jsem ani netušila,že zadržuji dech,dokud jsem se jednou hluboce nenadechla pro novou dávku vzduchu.Takové chvíle,kdy jsem se přistihla,že lapám po dechu,jsem zažívala nejen během kapitol,ale hlavně na jejích koncích.
Postavy taktéž naprosto suverénní.Hlavní hrdinkou je už nesčetněkrát zmiňovaná Beatrice,později jenom Tris,jež celý přechod do nové fracke ze začátku trochu tížil na duši,ale potom už bylo jasné,že Tris není jenom poslušná a mlčemlivá dívenka z Odevzdanosti.Moc se mi líbilo,že jsem mohla poznat i Trisiny temnější stránky,kdy jí rozhodně nechybí odvaha,průbojnost,odhodlání,ale i slitování a pochopení promíchané se sobectvím.V případě této postavy mi nevadila žádná její stránka,naopak jsem si ji tím vším oblíbila ještě více,protože Tris stoprocentně věděla,co má dělat,i když jí bylo jasné,že ne všechno bude jako procházka ružovým sadem.Určitě si za všechny její vlastnosti a počínání Tris velmi vážím.A navíc se jí líbí ten stejný typ mužů jako mě.V případě Divergence se nám oběma líbil jeden konktrétní muž...Čtyřka.No,a konečně se k němu dostávám,tuhle postavu jsem si nekutečně oblíbila.Na první pohled drsňák,kterého je třeba se bát a mít z něj respekt,ale dokázal mi ukázat i svou éteričtější stránku.Zamilovala jsem do jeho vlastností,bojovnosti,šikovnosti,inteligence,krásy a samozřejmě neohroženosti. A nutno podotknout,že jsem se zamilovala nejen do jeho vlastností,ale i nepochybně do něj samého..

Čím více jsem poznávala jednotlivé frakce,tím více jsem byla nerozhodná,do které bych se já sama připdala,kdybych musela vybrat jednu jako Beatrice.Z Beatricina rozhodnutí jsem byla nejdříve šokována,ale já této postavě věřila,že dokáže vše,co si zamane,a to se také stalo,ale já opravdu nevím,kam bych se připadala.Když řeknu jednu konkrétní frakci,za chvíli zjistím něco,kvůli čemu bych se do ní právě nehodila,i kdybych potom toužila sebevecí,asi jsem stejně zvláštní jako Beatrice...Divergentní.
Co mě totálně překvapilo byl konec.Samotný závěr knihy,koukala jsem s očima dokořán a v jednu chvíli mi i slzy samovolně stékaly po tvářích.
Jak jistě všichni víte,kdo by taky nevěděl,že Divergence je založena ve stejném žánru jako další veleúspěšné dystopické dílo autorky Suzanne Collins-Hunger Games.Tak i přesto bych tyhle dvě mega úspěšné dystopické pecky mezi sebou nesrovnávala.Každé z těchto děl stojí individuálně na poli dystipockého žánru a svou roli splňují obě dokonale.Žánr je to nejviditelnější společné,co mají tyto dva tituly,ale myslím,že HG i Divergence mají své vlastní,velmi zvláštní kouzlo,kterým si čtenáře jednoznačně převede na svou stranu,proto bych velmi nerada stavila jedno dílo na první místo před to druhé,zamilovala jsem se do obou těchto geniálních příběhů,které pokud ještě nemáte přečtené,tak vám poradím tohle: Popadněte své úspory,jestliže tak situace velí,vyběhněte ven z domu i v domácích teplácích a sprintem upalujte do knihkupectví pro jeden z těchto titulů,ale jelikož je recenze situována na Divergenci,sprintujte právě pro Divergenci.
Mé doporučení Divergence je více než vřelé.
Kdybych si nestanovila své rozmezí hodnocení,dala bych Divergenci i 100 bodů,ale jelikož to nejde,tak jí dám jednoznačně 100%.

A tak to začíná (24)

23. května 2012 v 18:27 | Snow Fairy |  Ukázky
Divergence-Veronica Roth
První Věta:
-"V našem domě je jedno zrcadlo."


Anotaci si můžete přečíst ZDE
Moji recenzi si můžete přečíst ZDE

Která kniha je vaše vyvolená?

21. května 2012 v 19:00 | Snow Fairy |  My Books
Rozhodla jsem se uspořádat v tomto článku menší anketu,a sice takovou,ve které budute moci hlasovat pro svou oblíbenou knihu,ať už jste si četli nebo ne,která vás třeba zaujala na první pohled obálkou a samozřejmě,na kterou byste chtěli v nejbližší době najít na mém blogu recenzi.Takže bdu velmi ráda,když zahlasujete a svou volbu taky trochu okomentujete v komentářích.Jako třeba,proč jste si vybrali právě tuto knihu a jestli byste si na chtěli přečíst moji recenzi.Ke každému obrázku bude něco málo o knize a jestli je napsání budoucí recenze možné nebo třeba není.Takže hlasujte,pište a těšte se na knihy,které teprve vyjdou :))

1) Divergence-Veronica Roth
Žánr: Dystpie
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Recenze: připravuju v nejbližší době.
2) Prázdná rakev 1: Závist-Gregg Olsen
Žánr: Sci-fi,Fantasy,Horor
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katelyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá.Více

Recenze: připravuju v dohledné době.
3) Zahrada nesmrtelnosti: Past-Lauren DeStefano
Žánr: Fantasy.Sci-fi
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…

Recenze: připravuju v dohledné době

4) Tygrovo prokletí-Colleen Houcková
Žánr: Fantasy,Romantika,Love story
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud?
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.
Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy

Recenze: připravuju v nejblížší době

5) Dcera kosti a dýmu-Laini Taylor
Žánr: Fantasy, Sci-fi
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne...

Recenze: připravuje se v dohledné době

-Jestliže byste uvítali recenze na knihu,která tady zmíněna nebyla,nezdráhejte se mi to sdělit v kometářích.Budu se snažit vašim žádostem vyhovět a pokud možno,tak recenzi na požadovanou knihu napsat.
Budu se těšit na vaše názory,komentáře a hlasy v anketě.
Jak jste si také mohli všimnout všechny recenze na uvedené knihy mám určitě na seznamu,takže si snad vyberete tu svou knížku.

PS: Omlouvám se za barvu písma,ale nějak se mi poděsil blog.cz.Děkuju za pochopení :))

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!