Recenze-Tygrovo prokletí

29. května 2012 v 21:37 | Snow Fairy |  Recenze

Tygrovo prokletí

Autor: Colleen Houcková
Žánr: Fantasy,Romantika,Love story
Díl: 1.
Originální název: Tiger's Curse
Počet stran: 408
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co ji čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.Začalo to už před dávnými časy. V zemi, kde se slunce s každým novým dnem vítá s otevřenou džunglí a všemi zvířaty, jež se staly součástí divokého života v lesích. Ale úplný začátek se odehrával jinde, na dvoru indického krále a jeho dvou královských princů- synů Dhirena a Kišana. Král byl ve všech aspektech života spravedlivý a měl jasný cíl: Dovést svou zemi míru a pokud možno, napořád. Ale král měl však i své nepřátele a temné síly nikdy nepřestaly příst své plány na zničení veškerého dobra. Stala se neskonalá tragédie a byla uvalena celoživotní kletba, ale ne jen tak kvůli ničemu. Svou velkou roli a část smutku zde sehrála i ženská krása, dohodnuté manželství a úpřímná čístá láska. Ale tohle nebyla pohádka, aby měla hezký konec. Konec byl nejbolstnější částí celé tragédie odehrávající se několik století před současností v Indii. Kletba byla uvalena nelítostnou silou a všechno bylo zničeno. Rodina, mír i všechno ostatní. Ale jak se říká, naděje umírá poslední.
O mnoho století později se potkáváme s hlavní hrdinkou celého příběhu, Kelsey Heyesovou, která právě dokončila své studium na střední škole a na své prázdniny, po kterých by ráda nastoupila na univerzitu, plánuje najít si brigádu a na vysněnou univerzitu si vydělat i nějaké své vlastní peníze. Ale jak už to bývá, všechny brigády jsou zamluvené a na Kelsey zbývá výpomoc v cirkuse, kde by měla pomáhat s tygrem. Ale když už není nic jiného, Kelsey bere i tuhle brigádu, ale to ještě neví, že celý její život se obrátí vzhůru nohama, jakmile pozná tygra, o kterého se má dva týdny starat.
Od teď už to nebude ta stará Kelsey, ale žená, která je ochotná pomoci i za cenu něčeho....cennějšího.

A máme tady Tygrovo prokletí, další se série velmi očekávaných a úspěšných knih tohoto roku. Musím říct, že jsem se dlouho rozmýšlela, jestli si knihu pořídím nebo ne, ale nakonec byla volba jasná, obálka i samotná anotace rozhodla o osudu knihy. A jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla, protože tygři jsou dalším odklonem od současné upírsko-vlčí mánie, která velmi silně zasáhla i mě. Ale poslední dobou vyvstvávají na povrch i její velmi vzrušující a nádherné postavy a tentokrát to nejsou jenom nadpozemsky krásní upíří, ale v případě této knihy nesklutečně přitažliví zakletí tygří princové Indie. Navíc nikdy jsem si nedokázala představit takové druhy tygrů, jaké jsem měla možnost poznat v této knize. Naprosto novodobé a nepředvídatelné. Tygři jsou sami o době neskutečná zvířata, a jestliže zvažujete přečtení i tohoto příběhu, čekají vás i další velká a neskutečná tajemství, která vám styl a příběh spisovatelky Colleen Houckové odhalí na stránkách knihy. Musím taky říct, že tygři mě odjakživa fascinovali svou nezkrostností a přirozeným charizmatem, a při čtení Tygrova prokletí jsem se jenom utvrdila v tom, proč mám tygry tak ráda. Nečekala bych to, co jsem četla a možná proto mě tak mile překvapila kniha ve všech ohledech. Celý příběh se mi velmi dobře četl a k lehčímu čtení napomáhaly i občasné rámečky s textem, který byl v celém příbehu nedále dominující. A potom tu máme samozřejmě postavy, hlavní Kelsey a Ren. Kelsey se mi opravdu líbila ve své odhodlanosti a v několika případech i peprné upřímnosti avšak ani sarkasmus se neobešel bez svého odhalení, ale na konci knihy jsem se s Kelsey nemohla smířit. Mohla toho mít tolik, ale všechno to jenom odmávla, i přes své vlastní protichůdné pocity a touhy. Ale potom jsou tady i dva zmínění princové. Jeden citlivý a ochranitelský, druhý divoký a nezkrotný jako jeho tygří polovička. Už jenom kvůli těmto dvěma postavám je příběh okořeněm i o tu mužskou část, která pomalu přerůstá v milostný trojúhleník. A k princům mám jenom jedno: absolutně jsem se zamilovala do Rena. Obličej, vlasy, celý zjev, a hlavně ty oči. Kobaltově modré jako to nejčistší moře. V pasážích s Renem se mi tajil dech a obdivně jsem nechávala vykulené oči nad tak nádhernou postavou.
Ale nejlepší bude, když to všechno zjistíte sami.

Jak bych teda knihu celkově zhodnotila? I přes vcelku pozitivní předchozí rekapitulaci jsem z knihy v docela rozporuplné náladě, konec tohoto příběhu mě šokoval natolik, že jsem schopná jenom nevěřícně koukat a mám takový pocit, že mi i nějaká ta slzička ukápla, a zároveň jsem v jednu chvíli myslela, že se rozskočím zlostí. Během čtení jsem si prošla všemi možnými emocemi, smutkem, strachem, zlostí, nenávistí, ale i touhou. Můžu jenom říct, že takový pocit ve mě žádná kniha nanachala. A já už se nemůžu dočkat dalšího dílu, z něhož jsem si krátkou ukázku mohla přečíst už v tomto prvním díle. Takže až se Tygrova stezka objeví na pultech našich českých knihkupetví, určitě po ní sáhnu, protože jsem neskutečně zvědavá, jak příběh Kelsey a Rena bude pokračovat. Pokud tedy pořád váhátae, zda si knihu, byť jenom přečíst, tak rozhodně neváhejte, Tygrovo prokletí není sice úplně to, co by mě neuvěřitelným způsobem odstavilo na jinou kolej, ale jsem z knihy velmi mile překvapena a svým způsobem i uchvácena. Už kvůli Renovi je dobré si knihu přečíst, která z nás holek by se nechtěla láskyplně přitulit ke krásnému a přitažlivému indickému princi, hmm? Jelikož mám před sebou ještě několik dalších dílů této série, nechám si nějaké ty body pro další díly, ale 10 bodů bych rozhodně dala obálce, která je naprosto úchvatná a tajemná.

Úryvek z úvodní básně: Tygr (William Blake):

Tygře, tygře planoucí,
lesem černým za noci,
čí ruka nesmrtelná
stvořila krásu tak děsivou?

Kde oheň tvých očí plál?
U nebe či jícnu skal?
Kdo na křídlech dal se v let
a trouf si pro něj doletět?

Čípak um a čí síla
srdce tvé oživila?
A když to srdce začalo bít,
kdo nebál se jej uchopit?

Kdo do pece tvůj mozek dal?
A kladivem tě vykoval?
Na kovadlinu, když tě nes,
kdo nepocítil hrůzný děs?

Moje Hodnocení:
8/10
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Evelin Evelin | E-mail | Web | 29. května 2012 v 23:00 | Reagovat

Túto knihu si plánujem zaobstarať už len kvôli tigríkom 8D

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 30. května 2012 v 8:38 | Reagovat

[1]: Doporučuju ti koupit si Tygrovo prokletí, protože tygři v této knize jsou vážně úchvatní :))

3 *T* *T* | E-mail | Web | 30. května 2012 v 16:36 | Reagovat

Wow to vypadá opravdu dobře :) Pěkná recenze :))

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

4 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 30. května 2012 v 16:50 | Reagovat

[3]: Ta kniha opravdu je moc dobrá a ti tygři :)) Děkuju moc za pochvalu :)) MOc moc děkuju

5 Benjicek12 Benjicek12 | 10. srpna 2012 v 22:52 | Reagovat

Knížka je dokonalá a tenhle článek taky .. :-)

6 Jana Jana | 16. prosince 2012 v 18:59 | Reagovat

Tahle knížka je prostě super už mám i tu Tygrovu stezku ;) tak se moc těším až si ju přečtu
všem tuto knihu velice doporučuji ;)
a tato recenze je velmi výstižná ;)

7 Stilka Stilka | 2. února 2014 v 15:28 | Reagovat

Kniha je úžasná 100% si ji přečtěte také! Je to ta nejlepší kniha na světě!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!