Vlci,Štvanice a Mercy Thompson aneb když k nám přijela Patricia Briggs

17. května 2012 v 21:47 | Snow Fairy |  Experience with Books

Patricia Briggs v Brně


A nastal den D.Den autogramiády Patricie Briggs.Celý týden jsem jako trní,už aby se dostavil velký čtvrtek.V ten den se stalo tolik věcí,krásných nezapomenutelných věcí.A všechny,do jedné,stály za to.Tolik nezapomenutelných zážitků,které vám prostě musím převyprávět,sdělit vám své zážitky,které jsem prožila společně s naší milou Rodaw a další nadšenou čtenářkou knih.Článek obsahující informace,od minuty k minutě,cesty,která nás dělila od úžasné a milé Patricie Briggs.Doufám,že si chcete přečíst naše zážitky,jestliže ano,tak tady to máte:

Čas: 7:45
Bydlím trochu dál od Brna,takže přípravy musely začít už z rána,a proto poslední telefonické domluvy na vytěšené odpoledne byly dohodnuty krátkou zprávou doprovázenou nedočkavými frázemi.Tento čas byl ještě v pořádku :))

Čas: 10:30
Abych byla schopná se nějak dostat do Brna (cesta mi ale samozřejmě netrvala tři hodiny,ještě předtím proběhl menší nákup jídla v blízkosti našeho města,teprve potom jsme se vydali na cestu do Brna),nějak podařilo se mi přemluvit rodiče a ti velmi ochotně jeli se mnou,bylo nutné jet už ráno,protože později by hrozilo ucpání dálnice na hlavní špičce a potom bychom to snad ani nestihli,proto těch několik hodin před začátkem autogramiády bylo zabaveno procházením obchodů na Vaňkovce a Avion Shopping parku.Nemohla jsem nechat ležet ladem knihkupecctví Levné knihy a samozřejmě ani Bux. Nervozita se však stupňuje..

Čas: 12:45-13:30
Jelikož ještě pořád zbývá dost času do začátku autogramiády,prošla jsem se s mamkou po náměstí Svobody a Velkém špalíčku.Stánky na náměstí jenom hýřily barvičkami a samozřejmě exotickým jídlem,jako jsou olivy a nakládavé ovčí a kozí sýry,jež vás až hříšně sváděly k tomu ochutnat.Jelikož byl hlad,padlo pár korun na nějaké ty chuťovky v podobě výše zmíněných oliv a elegatní,krémové mozarelly s buvolím mlékem,nemusím ani říkat,že pan prodavač byl skoupí k tomu nám prodat rovnou šest balíčů této mozarelly,že prý na večer k televizi,ale sýrové hody se nekonaly,takže jsme odešly se dvěma balíčky.Ale musím říct,je opravdu výborná,ta mozarella :). Nervozitu na chvíli utlumil hlad...

Čas: 13:59-14:45
Nějakou dávku času trvalo i posledních pár hodin před samotnou autogramiádou,a ty jsme strávili procházením onoho Velkého Špalíčku,nemohla jsem spusit oči z vystaveného programu Cinema City: Street dance 2,Dark Shadows-Johny Deep na tom plakátu vypadá úžasně,jako pravý stín.Pak pár obchůdků a konečně cesta ke knihkupectví Arrakis,v němž se měla celá autogramiáda odehrát. Nervozita zase převzala iniciativu a....

Čas: 15:10-15:45
V tuto dobu už jsem nedočkavě s třepotem celého těla (nevěřili byste jak obrovská mi byla zima :D) čekala na příchod Rodaw,která se musela do té hodiny H mučit ve škole.A když jsem tak stála ve stále narůstající frontě na podpis,přijelo auto a z něj...vystoupila Patricia Briggs.Měla na sobě jednoduché a pohodlné oblečení,vlasy spletené do volného copu a na nosíku jí lehce seděly slušivé brýlky (potom si Patricia cop rozpustila a nechala si vlasy volně splývat kolem hlavy). To už nervozita a nedočkavost ovládly celou mou osobu a nekotrovatelně třásla mým tělěm,zima mi k tomu třesu ještě pomáhala...:))

Ale na samotnou autogramiádu jsme si museli ještě chvíli počkat,všichni okolo už s knížkama připravenýma v rukách a nedočkavým pocitem v srdci vzhlíželi,kdy už se konečně otevřou dveře knihkupectví a my budeme moci projít vstříc pohledu na autorku s vyhlídkou nechat podpisem změnit knížku už tak krásnou,na obrovský knižní klenot.
A v tu chvíli přišla Rodaw i s Veryuu,která potom musela bohužel odejít.Poprvé v životě jsme se s Rodaw viděly naživo a já jsem byla velmi ráda,že ji konečně vidím,už na první pohled mi byla strašně moc sympatická a okmžitě jsme se daly do řeči,jak o knihách a sérii Mercedes Thompson,tak o všem možném jiném.Obě jsme si přichystaly naše materiály k podpisu a jenom čekaly,než se otevřou dveře,mezitím jsme se snažily elegantně vyhnout hledáčku fotografa,který pořizoval fotky k této unikátní akci.
A potom,asi v 15:40 už jsme mohli všichni vyjít vstříc svému osudu,k Patricii Briggs.Jak fronta postupovala,uvádím na pravou míru,že jsme chytly místa ve frontě skoro hned na začátku,takže jsme zanedlouho stály přímu u stolu Patricie Briggs.Než jsme k ní ale přišly úplně,daly jsme se s Rodaw do řeči s další nadšenou čtenářkou a super holčinou,Terkou,jež přišla krásně oblečená-v třičku s vlkem,z něhož byla Patricie nadšená :)). Už jenom kousek,jenom maličký kousilínek,něco takové mi asi probíhalo hlavou,a když jsem stála přímo u stolu,nebyla jsem schopná ze sebe vypravit skoro ani své jméno,ale to jsem nakonec pověděla,mimochodem jmenuju se Patricie,přesně jako sama autorka,která jakmile slyšela mé jméno pověděla mi: "Ohh Patricia,It's great name,right?"
Já samozřejmě tak vyjevená a nadšená z toho,že Patricii vidím,jsem vyjekla jenom něco ve smyslu: "Yes,it's really great name." a začala kývat hlavou,hned na to se Patricie pustila do podpisu a ten vypadá přesně takto a takto:

Podpis druhé knihy,Měsíční píseň,byl doprovázen takovou nemší situací,koupila jsem knihu Měsíční píseň až v tom knihkupectví hned potom,co jsem si nechala podepsat Štvanici a asi o půl hodinky později jsme se ještě vrátily a já si nechala podepsat i první díl Mercedes Thompson,a Rodaw vám,milí čtenáři,připravuje velké překvapení,takže v nejbližších hodinách,či dnech očekávejte článek s překvapením u Rodaw na BLOGU.

Celý den se opravdu neskutečně vydařil a vlastně ani nedokážu slovy vyjádřit,jak moc jsem ráda, že Patricia Briggs poctila tak malé brněnské knihkupectví,téměř neviditelný domeček,svou vzácnou návštěvou,po celou dobu autogramiády byla velmi milá a s každým prohodila pár milých slov a poděkovala za čtení knih,kdybych nebyla tak šíleně ztuhlá nadšením a roztěkaná z toho,že Patricii vidím,sama bych jí vyjádřila své obrovitánské děkuju svou lámavou angličtinou.Každopádně,kdo máte možnost přijet na veletrh Svět knihy do Prahy,neváhejte se za Patricií zastavit,vy kdož jste neměli možnost dorazit do Brna,protože je to velmi vstřícná,miloučká osůbka,která miluje své čtenáře a ochotně vám podepíše i kousek papíru,jež jí předložíte na stůl.
Pro mě,a určitě i pro Rodaw a Terku,to byl nezapomenutelný zážitek na celý život.Na tohle budeme ještě dlouho vzpomínat.A taky jsem nesmírně ráda,že jsem vás obě holky poznala osobněji,už se těším na naše setkání čtenářského klubu. :))

Teď jenom doufám,že jsem nic nepopletla,protože kdybych něco napsala špatně,tak by bylo zlé:))

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veryuu Veryuu | 17. května 2012 v 22:07 | Reagovat

Jsem ráda, že jste si to tak užily ;) Jen jsem tam nedošlá já, ale naše jiná spolužačka...mě skolily povinnosti do školy ;) :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 17. května 2012 v 22:53 | Reagovat

[1]: Patricia byla vážně milá,škoda,že jsi si se musela ponořit do učení,ale moc dobře chápu,když se musíš učit :))

3 Ells Ells | 17. května 2012 v 22:55 | Reagovat

Omlouvám se, ale tak trochu jsem nedávala pozor, co máte na sobě, ale asi jste to byly vy. :D Já jsem měla tygrovanou tuniku. :) každopádně jsem z ní byla hotová. Později jsem vás viděla, jak jste kousek od České. :D

4 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 17. května 2012 v 22:57 | Reagovat

[3]: Já jsem se tam jaksi ohlížela,asi jsem tě i zahlédla,ale viděla jsem tvého brášku,je miloučký,vážně :)) Jo,zrovna jsme se rozcházely,moc dlouho jsme spolu nebyly,ale potkáme se 2.6 na našem sraze :)) Jdeš taky,že jo? :))Patricia byla fakt perfektní,nezapomenutelná :))

5 Ells Ells | 17. května 2012 v 23:03 | Reagovat

[4]: Kéž by, ale já mám z Brna tak trochu stresák a asi bych se tam ztratila a pochybuju, že by mě máma odvedla až za vámi a pak mě jako ze školky odvedla zpět. Věř mi, že bych moc ráda, ale vážně bych zabloudila. :/ A áno, můj brácha se zdá miloučký. :D Obzvlášť, když říká "Kojot!" :D

6 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 18. května 2012 v 10:55 | Reagovat

[5]: Mohli bychom si někde dát sraz,třeba pokud bys jela vlakem,tak někde na nádraží a potom bychom mohli jít spolu tam,kde máme sraz.Ale pokud fakt nechceš jet sama,tak to nevadí :)) Tvůj bráška je fakt miloučký,a musí být ještě víc,když říká Kojot :)):D

7 Ells Ells | 18. května 2012 v 15:02 | Reagovat

[6]: Ono to vypadá tak lákavě. :/ Bohužel moje máma mě nikam nepustí. Ta by mě pustila maximálně tak na zastávku, do Rosic nebo do Ivančic. :( A pochybuju, že by se tam nějaké bloggerky našly. :(

8 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 18. května 2012 v 15:06 | Reagovat

[7]: AA,jo tak,ale jak jsem řekla,chápu to :)) Ale je škoda,že nebudeš moci přijet :))Tak třeba jindy :))

9 Majky Majky | 18. května 2012 v 15:11 | Reagovat

Ha!:D Mám silné tušení že jsi stála za mnou ..tedy po takové paní v červeném( možná růžovém) kabátku která tam taky přišla :D.. to děvče - Terka- jak říkáš sem tam taky viděla..stála hned za váma?:D..všimla jsem si jí ptž měla to modré tričko s vlkem :D(bylo úžasné :D)..my jsme v Brně byli už v 11(jo nebyla jsem ve škole..ale taková událost nejde promeškat :D..), tatka tam totiž někde poblíž ještě něco vyřizoval...ale pak jsme asi od 13:30 hodiny taky deptali po celém Brně..my jsme si místo sýru koupily sušenky..i když sušenky zrovna nemusím, tak musím říct že byli vynikající:p:D..no a ještě abych nezapoměla..v Arrakisu jsem si kolem jedne hodiny koupila Štvanici.a to nam prodavačka řekla že Patricie ve 12 vyjela z Prahy..no a pak ptž byli 3 tak jsem to šla obhlínout ke knihkupectví :D..a samozřejmě už tam stály další dvě děvčata + jejich mamka(?) :D..takže už jsem se tam i s mamkou postavila :D...No a když na mě vyšla řada v podpisech tak se mi zrovna přetrhla taška ve které jsem měla knihu a blok který byl kámošky a chtěla tam podpis...:D..takže jsem se vyhnula fotografovy který tam strašil :D...a pak jsem rychle z knihkupectví vyfičela abych nebránila dalším fanynkám (přiznejme si.. to knihkupectví bylo prťavé :D)..ale zážitek na celí život :D

10 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 18. května 2012 v 15:18 | Reagovat

[9]: Jéé,to jsi byla ty??Škoda,že jsme o sobě nevěděly předtím :)) Jo Terka stála za náma :)) Taky se mi Terčino tričko moc líbilo,tamatické a vlčí...taky jsme tam byli už brzo,ale mamka řekla,že tam nebude stát už tak brzo,asi kolem 2,takže jsme asi od té 11 chodili po městě,já těm sýrům prostě neodolala :))..já byla celá prokřehlá zimou a nadšená ze samotné Patricie,že když jsem k ní přišla,tak jsem se jenom usmívala :D:D Taky jsme potom rychle odfrčely,a Arrakis byl vážně malinkatý,ale stálo to všechno za to :))Fakt zážitek :))

11 Rodaw Rodaw | Web | 19. května 2012 v 20:46 | Reagovat

Bylo to naprosto úžasný!!
Jsi super holka a strašně moc ráda jsem Tě při této super akci potkala :-) Už se těším, až se zase setkáme!!
Bylo to opravdu v pohodě. Patricie je velmi milá paní a celkově na mě fakt dost dobře zapůsobila. Akce se vydařila, byla to fakt paráda :) Ještě jednou: jsem vážně moc ráda, že jsme se setkaly ;-)

12 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 19. května 2012 v 20:53 | Reagovat

[11]: Bylo to opravdu nezapomenutelné :)) Ty jsi naprosto úžasná holka,taky jsem hrozně ráda,že jsme se potkaly :)) Na naše setkání klubu se už nemůžu dočkat :))Patricie se ke všem chovala krásně,takže všechna chvála na ni je zasloužená,jak z ní samotné,tak z jejích knih :)) Snad Patricia nebyla poslední,kdo zavítal do Brna :)) A vážně jsem ráda,že jsem tě poznala :))

13 Aynarra Tulrgar Aynarra Tulrgar | Web | 20. května 2012 v 15:25 | Reagovat

Juj :) Muselo to být vážně super. Škoda, že jsem od ní ještě neměla možnost si něco přečíst  druhá škoda, že jsem o tomhle neměla ani páru :(

Určitě sis to hodně užila. Vůbec si nedokážu představit, jaké to je mít své oblíbené knížky podepsané přímo od autorky. :)

14 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 20. května 2012 v 15:38 | Reagovat

[13]: Bylo to super,nikdy bych nevěřila,že uvidím někoho jako je třeba ona naživo,a když se to stalo byla jsem z toho nadšená a celkově se den vydařil :)) Nevěděla jsi,že bude Patricie v Brně? To nevadí,že jsi tam nebyla,u Rodaw bude menší překvapení,takže se potom můžeš zapojit :))já už vím jaké to je mít podepsané knížky od oblíbené autorky,je to hodně naplňující a vyjímečný pocit :))

15 US US | Web | 20. července 2012 v 20:26 | Reagovat

Škoda, že od ní taky nemám podpis :(.
Sice jsem věděla, že má přijet, ale všude to mám daleko.
Každopádně se strašně těším na další, sice poslední, knížku o Mercy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!