Červen 2012

Knižní Zúčtování - Červen

30. června 2012 v 18:24 | Snow Fairy |  My Books
Knižní Zúčtování - Červen.

Zítřejším dnem počne červenec a já jsem si pro vás, jako každý měsíc, připravila knižní zúčtování, ve kterém vám představím knihy, které se mi běhěm měsíce objevily v knihovničce. Už od včerejška máme to naše nejoblíbenější privilegium, a sice letní prázdniny. Dlouhé, svobodné prázdniny bez veškerého školního stresu. A tím pádem i mnohem víc času na čtení a na provozování našich oblíbených volnočasových aktivit. A jistě víte, co z toho plyne pro mě a spoustu dalších...... moře a moře čtení, když už k tomu moři přímo nejedu. Už to nebudu dále okecávat a přejdu na první skupinu knih z mého zúčtování.

Knihy, které jsem si koupila:
Nebyla bych to já, kdybych odolala knížce. Během tohoto měsíce se mi nastřádaly tyto knihy:
Byly to čtyři knihy, z nichž Odstíny života jsem si koupila z arara.cz za kredity za recenze, takže jsem si měla v podstatě zdarma. Na tuto knihu jsem se hodně těšila a jsem zvědavá jaká bude. Oškliví se staly mou kořistí na našem prvním berněnském srazu, který se konal na počátku tohoto měsíce a já jsem jim nemohla odolat a pořídila jsem si je. Knihu právě čtu a zatím se mi strašně líbí. Kniha Modrá krev mě zaujala už hodně dávno a stejně dlouhou dobu jsem po ní poslintávala, ale nějak jsem si ji nekoupila. Teď jsem to napravila a nečeká mě nic jiného, než si ji přečíst a mohu říci, že se na ni už moc těším. A samozřejmě Pod Nekonečnou Oblohou. Opět příběh z dystopického světa, který je absolutně odlišný od toho našeho. Jsem sice teprve na začátku, ale kniha je opravdu povedená, už se můžete brzy těšit na recenzi.

Knihy, které jsem dostala:
Tento měsíc byla příležitost k získání knihy v podobě vysvědení, které u mě docela obstálo, takže jsem měla možnost nějakou knihu si vybrat. Jenom chci říct, že už se nemůžu dočakt seznámení s Patchem :)))

Knihy, které jsem vyhrála:
Nevím, jak se to stalo, ale vyhrála jsem. Usmálo se na mě štěstí a já z toho skáču ještě teď mert vysoko. Měla jsem si vybrat jakoukoli knihu z nabídky nakladatelství CooBoo a má volba byla absolutně jasná. Takže ještě jednou moc děkuju CooBoo za výhru.

Knihy, které jsem dostala k zrecenzování:
Jelikož jsem si vyžádala na recenzi jednu obzvlášt tlusťoučkou knihu, tak jsem se to tento měsíc s recenzáky snažila nepřehnat, abych to stihla.
Za dva díly z fantasy série od české autorky Karoliny Limrové, Dvě zrcadla a Dva meče (recenze ZDE a ZDE), moc děkuju nakladatelství HOST. Eldest je pro mě trochu oříšek tím počtem stran, ale doufám, že se tím pročtu včas a recenzi vám přinesu co možná nejdříve. Za Eldesta mnohokrát děkuju nakladatelství Fragment.

A takový dodatek.... knihy, o které soutěžíte v letní giveaway (ZDE), kterou pro vás zorganizovala Rodaw, Vítejte prázdniny. Těšíte se na vyhlášení vítězů? :))) Tyto knihy totiž čekají jenom na vás :)))


Doufám, že vám článek líbil a na toto téma se budu těšit zase příští měsíc při Knižním Zúčtování za Červenec.

Knihy si můžete koupit v každém knihkupectví nebo přímo na internetových stránkách nakladatelství:

On My Wishlist (16)

30. června 2012 v 11:35 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Fever (Horečka - Zahrada nesmrtelnosti 2) - Lauren DeStefano - GoodReads| Sever (Zahrada nesmrtelnosti 3) - Lauren DeStefano - GoodReads


Diskuze - Oblíbenost

29. června 2012 v 14:38 | Snow Fairy |  Discussion

Oblíbenost knih...

Léto a samozřejmě ty nejdelší a nejočekávanější prázdniny už nám začaly a já nemám nejmenší důvod s první diskuzí na mém blogu otálet. Jak jste mohli již z názvu vyčíst, bude se jednat o téma oblíbenosti knih. Níže sdělujte své diskuzní komentáře, v nichž můžete napsat svůj názor, proč jsou podle vás knihy tak oblíbené, co z nich dělá to, čím jsou a jaký je podle vás ten nejhlavnější důvod toho, že vás kniha tak moc chytne. Nebo můžete sdělit konkrétní tituly knih a říct, co se vám na nich líbí a čím vám učarovaly. Či napsat jenom vaše favority, kteří se vám poslední dobou usadily v hlavě, je jedno, jestli je četli nebo ne, třeba vás zaujaly obálkou a čtení zvažujete, tohle všechno můžete ostatním spolučtenářům sdělit. Oblíbenost je vcelku široký pojem, teď ho jenom nějak uchopit a trochu ho nechat poválet se vám v hlavě.
Já si myslím, že velmi důležitým důvodem, proč čtenáři tak milují knihy je ten, že v příbězích se objevují typy mužů a chlapců, jaké si představujeme my holky v hlavě, vysněné a krásné, bez chybičky. U čtenářů z řad kluků tu máme samozřejmě knižní dívky. Autoři moc dobře ví, že čtenáři touží po dokonalém zjevení, která absolutně zachvátí smysly. Ale je jisté, že jenom hrdinové oblíbenost knih neurčují...... Co si myslíte, že z knih dělá takové skvosty? Sdělujte v komentářích a návzájem spolu diskutujte, jsem moc zvědavá, jaké názory se tu objeví :)))))

Moc děkuju za nejrůznější názory a užijte si nádherné prázdniny plné knih a všudypřítomného čtení. :)))
Snow Fairy

Reviews - Dva meče

28. června 2012 v 19:31 | Snow Fairy |  Reviews

Dva meče

Autor: Karolina Limrová
Žánr: Fantasy, Upíři, Napětí
Díl: 2.
Originální název: -
Počet stran: 310
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: HOST
Anotace:
V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je… upír.

Moc děkuju nakladatelství HOST za poskytnutí recenzního výtisku!!

Už jsou to dva roky, dva roky plné obviňování, ohlížení se zpět a bědování, co by bylo kdyby. Hned po tom, co se stalo to s jeho milovanou Kate se Daniel odstěhoval od své rodiny, se kterou je ale stále v kontaktu, a svého dosavadního života tak daleko, aby se mohl pokusit zapomenout na bolestnou ránu zející v jeho srdci, tak velkou, že působí až nesnesitelnou bolest. Vždyť mu ji sebral přímo před očima. Ale Daniel Philips je přece lovec a jak už se předpokládá, něco vydrží. Pln nedosažitelné touhy se rozhodl začít nový život, ale takový luxus, jako je život v dobrotě a klidu mu nenáleží a potká dívku, která mu neskutečně učaruje a ovlivní jeho úsudek. Ale už na první pohled je jasné, že dívka jménem Selena, není tak úplně obyčejná holka, ale svým krásným způsobem je jedinečná a naprosto neodolatelná. Pravda má však trochu jinou definici a jakmile Danny zjistí, co je tahle dívka zač, neudělá to, co by u jiného jedince toho druhu považoval za samozřejmé a správné. Nechal ji žít a zamiloval se do ní natolik, že obětování se není tak úplně nemožný čin. I přes ne příliš zdrženlivou podstatu svého druhu je Selena počestná a drží se trochu zkrátka, i tak si ji přece jenom někdo z její minulosti přeje nejvíce vidět mrtvou nebo na své vlastní straně.
Navíc, Selena na krku nosí zlatý meč, který se dědí jenom v jedné konkrétní skupině lidí. Mezi lovci a jenom nekompromisně z otce na syna, jak je pak možné, že tento meč ochraňuje i Selenino tělo? Jak je možné, že vůbec ví, co dělat, když jí slepota zabraňuje vidět velmi podstatné věci? Daniel zde hraje dost silnou pozici na to, aby mohl zásadním způspbem zamíchat kartami. Skončí však tento příběh happyendem nebo právě naopak velkou tragédií?

Jak jistě víte, kniha Dva meče je volným pokračováním Dvou zrcadel. Po přečtení prvního dílu jsem byla totiž velmi zvědavá, jak se autorka se vším popere a bude pokračovat. Směle mohu říci, že díl druhý se mi líbil více než první. Snad je to větším množstím akčních a nečekaných scén nebo láskou, která v tomto případě nebyla tak, podle mě, uspěchaná. Každopádně jsem si Dva meče užila více. Menší dějovou změnou bylo prostředí a úhel pohledu, ze kterého byl příběh vyprávěn. První díl byl psán z pohledu Joshe a Kate, u kterých romance počala pohledem do zrcadla, zato druhý díl je psán z pohledu Daniela a Seleny, jejichž obrovským pojítkem byl právě lovecký řetízek se specifickým přívěškem. Upřímně jsem si opět hlavní ani vedlejší postavy neoblíbila až tak, že bych se z nich odsunula na druhou kolej, ale opravdu sympatickou postavou mi byla právě Selena. I přes svou omezenou možnost vidět věci takové jaké jsou si dokázala zachovat svou osobu, milou a loajální, avšak vmínáním okolního světa, byť se to zdá neuvěřitelné, dokázala s přehledem a naprosto přesně identifikovat, co se před ní odehrávalo. Její dokonalý sluch jí pomáhá přežít velmi zvláštním způsobem. Stejným způsobem taky vyjadřuje lásku k milované osobě. Pro mě je Selena od počátku osvěžením a okořeněním příběhu. Ovšem že Danny byl taktéž milou postavou, trochu více masochistickou ale přesto uvážlivou a silnou, ale Selena přece jenom převažuje. Už v recenzi na první díl (ZDE) jsem psala, že Karolina Limrová nám představuje nový a originální druh upíří rasy, v této knize se o tomto zvláštním druhu dozvídáme další a další, stašidelné i nebezpečné informace, což se mi taky docela zamlouvalo, upíři probíráni více do hloubky všech jejich vrstev.
Druhý díl upírsko - fantastické trilogie skrývá mnohá překvapení. Což takhle je zažít spolu s okouzlujícím Danielem a jedinečnou Selenou? Hned se dovíte, že tato dvojice se blíže seznámila za velmi netradičných okolností.

I když se mi tento díl líbil více, než ten předchozí, narazila jsem si zde na věci, které mi tak úplně neseděli. Autorka má svůj dobře rozpoznatelný spisovatelský styl, který se mi velmi líbí, ale část dějových zvratů mi připravily překvapení, z jejichž důsledků jsem zůstala jenom koukat s vykulenýma očima. Této sérii musí člověk přijít na chuť, někdo se do ní zamiluje a někdo jí může pohrdat. Já si však myslím, že právě Karolina, co by jedna z českých fantasy autorek odvedla do teď dobrou práci. Nejdůležitějším políčkem v tom, zda je kniha dobrá, rozhoduje nápad a námět knihy, v případě Dvou mečů se nápad povedl, měl zvrat i spád a velmi příjěmně se kniha četla. U této knihy musím říct, že mě tak trochu děsí samotná obálka, oko na ní mi přijde dosti reálné a hroty nožů mířené z vrchu i ze spodu na oko mi způsobují menší zimnici. Jestliže máte u knih rádi napětí, neočekávaná tajemství a lehčí milostné, romantické scény, pak je volba jasná. Samozřejmě po přečtení prvního dílu, který pokud se vám nebude moc líbit, tak tuhle sérii hned nemusíte zavrhnout, protože druhý díl se vám bude z jakkoli velké části líbit. Po úvodním entreé se tento druhý díl opravdu vyplatí přečíst. A pokud chcete nahlédnout do kotlíku děl českých autorek fantasy a upírů, tak by tahle série mohla bý tou správnou, chybějící ingrediencí do vašeho kouzelného knižního lektvaru.

By nebylo (5)

28. června 2012 v 13:49 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.


Název: Eldest (Odkaz dračích jezdců 2)
Autor: Christopher Paolini

První Věta:
- "Písně mrtvých jsou nářkem živých."

Knihy, které mě zaujaly (15)

25. června 2012 v 14:39 | Snow Fairy |  My Books
Knihy, které mě zaujaly

Drakie - Sophie Jordan (vychází u nás v září 2012 u nakladatelství CooBoo) - GoodReads | Dreamless (Stracrossed 2) - Josephine Angelini - GoodReads

City of Fallen Angels (The Mortal Instruments 4) - Cassandra Clare - GoodReads |City of Lost Souls (The Mortal Instruments 5) - Cassandra Clare - GoodReads

Recenze - Pokrevní pouta

24. června 2012 v 14:19 | Snow Fairy |  Recenze

Pokrevní pouta

Autor: Richelle Mead
Žánr: Fantasy, vampíři, sci - fi
Díl: 1. (volné pokračování Vampýrské akademie)
Originální název: Bloodlines
Počet stránek: 336
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Domino
Anotace:
Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.
Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnou uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

Může obsahovat lehčí spoilery na díly Vampýrské Akdemie!!

Po rozhodnutí o nástupu nové královny na trůn měl nastat větší mír a právoplatný klid. Ale stal se opak, který někoho může stát život, za než by se všichni Strážci postavili vlastními těly. Není pochyb o tom, že Vasilisa Dragomirová má obrovskou šanci přetvořit zem v lepší a obyvatelnější místo pro Moroje a Dhampýry. Ale ne všichni byli pro to, aby se Lisa královnou stala a některé skupiny se stále a nejrůznějšími prostředky snaží tohle kralování narušit. A to by šlo velmi lehce, protože Lisa má už jenom jednoho rodinného příslušníka, který jí místo v hierarchii politického dění může zajistit. Pouze nevlastní sestru Jill. Ale odpůrci jsou nebezpečně vynalézaví a našli velmi efektivní způsob, jak rod Dragomirů svrhnout z královského trůnu, a sice, že by z cesty odstranili právě Jill. Ale tomuhle chtějí všichni zabránit a najdou spolu s alchymisty způsob, jak udržet mladičkou princenzu v bezpečí. Lidská škola by mohla být dobrý řešením, ale jaká je pravděpodobnost, že se i ve světě lidí neskrývají osoby dýchající pouze pro smrt Jill? Či pro smrt někoho jiného? Jak mohou vědět, že prostředí, ve které žijí obyčejní a občas i velmi vypočítaví lidé, je tím nejbezpečnějším a správným pro ochranu?
Boj o přežití právě začíná.

Není nutné představovat sérii, na kterou Pokrevní Pouta volně navazují. Vampýrskou Akademii zná jistě spousta čtenářů po celém světě a stala se fenoménem. A tento titul sérii právem náleží. Pokrevní pouta jsou strhujícím a dokonalým pokračováním z něhož budete doopravdy na větvi. Jelikož je kniha psána z pohledu alchymistky Sydney Sageové, vídíme všechny situace, spletité problémy a nebezpěčné akce knihy z pohledy odlišného od toho Roseina z Vampýrské akademie. Ti, kdo už si přečtli Vampýrskou akademii určitě znají styl psaní Richelle Mead a já jsem si takový styl zamilovala, všechna důležitá zákoutí celého příběhu vám do sebe postupem času krásně zapadají, ale před rozuzlení rozhodně nevíte, na čem jste. A právě takové napětí, nenasytné a všeobalující, vás pevně drží u knihy, kterou nejste sto odložit. Kromě "starých známých" postav, jenž můžeme znát právě z VA, se kterými se poznáváme hlouběji a podrobněji, seznamujeme se i s řadou nových dechberoucých hrdinů, kteří zásadně změní dění v knize. Každý čtenář si toho svého hrdinu najde, ať hned na začátku nebo později postupem knihy, ale ani jeden hrdina nezůstane opomenut. Já jsem si své oblíbence našla, a podle očekávání jím byl i Adrian Ivaškov. Adrianova vyřídilka a sarkastický styl vyjadřová mě jednozačně přesvědčil, že on je hodně důležitým tahounem celého příběhu, co se týká vtipu, šarmu a okouzlení. I student ze školy, na které se Sydney a Eddie snaží ochránit Jill, se našel člověk, který se mi docela líbil, ale ten je z docela jiného soudku než Adrian. A i když se Sydney od Rose hodně liší, pohled na věc ze Sydnyina pohledu se mi zatraceně líbil. Sydney mi byla sympatická od začátku převážně pro svou schopnost na vše najít logickou a nejrozumnější odpověď, ať už byla řešená věc jakkoli absurdní, Sydney tu odpověď znala. Zeptejte se jí na cokoli z jakéhokoli oboru života a Sydney vám řekne, co to znamená. Intelekt a důvtip, Sydney je opravdu věrná svému "řemeslu". Další postavy by mohly být až moc průkazné a spoustu věcí, které není dobré prozradit by prozradili, a já rozhodně nechci už dopředu odhalit překvapení, protože všechno nečekané, co kniha skrývá čeká jenom na svého dalšího čtenáře, aby mu pořádně vytřela zrak.

Chvála by mohla občas znít jako klišé, ale chvála této knihy určitě ne. Stojí za pochavalu, by dokonce za víc pochvaly. Richellin styl je ojedinělou souhrou humoru, lásky, smrti a nebezpečí, její rozverstvení vampýrského lidu je taktéž velmi originálním, Morojové s Dhampýry stavějící se proti nebezpečný, smrtonosným Strigojům. Musím říct, že volné pokračování nesoucí název Pokrevní pouta mě hodně bavilo. Čtení není nijak zdlouhavé ani náročné, rozhodně se toto dílo nedá považovat za slátaninu. Nachází se zde obdivuhodné množství zvratů, častokrát jsem zůstala sedět s vykulený očima a nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem si právě přečetla. Několikero šoků, ze kterých mrazí také okoření celkové čtení. U takovýchto scén vás pěkně prohání strach, aby se náhodou nestalo něco špatného. Ovšem jestliže jste ale nečetli Vampýrskou akademii, mohlo by být trochu složitější dát si dohromady, jak se to vlastně všechno se všema a se vším má, což ale neznamená, že nic z toho nepochopíte, ba právě naopak. Richelle si pro své čtenáře připravila další úžasný příběh, který bude bavit a postupem se nestane jenom nudným představením. Autorka zase předvádí svůj spisovatelský rozsah a nabízí všem, kdo se chtějí jak zasmát, tak trochu zatřást strachem, naprosto úžasným způsobem zpracovaný příběh o síle prátelství a vůle, o schopnosti bojovat za svá přesvědčení a o vzájemné lidsko - vampýrské důvěře. Protože kdo říká, že i na první pohled nenapravitelná situace se nedá vyřešit, když se spojíte s těmi, kdo chtějí pomoci? Věrnost je důležitá a zde je to na první pohled patrné. Nikdy není vše tak, jak se na první pohled zdá, a tak si nemůžeme být jisti v podstatě ničím. Po přečtení tohoto dílu jsem natěšená, nedočkavá a nenasytná si už konečně přečíst druhý díl s názvem Zlatá lilie.

On My Wishlist (15)

23. června 2012 v 14:09 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Shatter Me by Tehereh Mafi (GoodReads)| Unravel Me by Tehereh Mafi (GoodReads)| Destroy me (1,5) by Tehereh Mafi (GoodReads)

Anketa - S kým týmujete?

22. června 2012 v 10:24 | Snow Fairy |  Ankety
S kým "Teamujete" vy?

Hunger Games - Není nutné říkat, že Hunger Games jsou v dnešní době velmi populární, ale který chlapec je ten váš milovaný a oblíbený? Peeta nebo Hurikán??


Vampýrská Akademie - A máme tady další mega úspěšnou sérii, tentokrát od Richelle Mead. VA je ve všech ohledech velmi oblíbená a myslím, že zaslouženě, ale který z mužů z této série vás uhranul? Dimitri nebo Adrian?


Upíří deníky - Upíří deníky od L. J. Smith zná určitě každý, ať už z knih nebo seriálové podoby. Oba hlavní hrdinové jsou na první pohled naptosto dokonalí, ale který je vám sympatičtější, krásnější a jednoduše oblíbenější? Stefan nebo Damon??


Smečka - Což takhle trochu vlkodlačí síly? V sérii Smečka je takových vlčích krasavců habaděj, ale dva z nich jsou vyvolení. Kterýpak je vyvolený pro vás, když jsou oba tak úžasní? Těžké rozhdování mezi Renem a Shayem.Bylo nebylo (4)

21. června 2012 v 18:17 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.


Název: Pokrevní pouta (Pokrevní pouta 1)
Autor: Richelle Mead

První Věta:
- "Nemohla jsem dýchat."
Get your own free Blogoversary button!