Červen 2012

Vítejte prázdniny

20. června 2012 v 20:42 | Snow Fairy |  Knižní Hopy
Na opravdové letní prázdniny si budeme muset ještě chvíli počkat, ale přicházím s dobrou zprávou. Letní prázdninová giveaway, jejíž pořadatelkou je Rodaw, právě startuje. Jsem hrozně ráda, když se mohu zapojit do takové soutěže a potom, po vylosování překvapit toho šťastlivce, který vyhraje knihy, které nabízím.
V této soutěži budou vítězové dva, ale jeden z vítězů bude mít jako výhru hned tři knihy. Takže abych to moc dlouho na začátku neokecávala přejdu rovnou k cenám, kterými jsou:

1. cena - 3 díly série Glee s podtituly: Jak to začalo, Studentská výměna a Prázdniny na spadnutí, které do soutěže věnovalo nakladatelství CooBoo2. cena - Kniha Erebos, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Fragment

Podmínky a pravidla:


-Mohou se účastnit i bloggeři
-Přihlašovat se mohou soutěžící z České i Slovenské republiky
-Pokud jste ještě nadali na facebooku "lajk" stránce mého blogu,prosím vás,jestli byste ho mohli ještě dát.
-Hop potrvá v datu od 20.6.2012 do 10.7.2012,vítězný článek zveřejním nejpozději do 15.7.2012
-Každý soutěžící má možnost přihlásit se pouze jednou,připadné duplikované učasti budou smazány!
-Soutěží se o 4 knižní ceny, ale vítězové budou dva.
-Vítězové budou vylosováni pomocí portálu random.org
-Odpovědní lhůta,ve které vítězové mohou odpovídat na budoucí vítězné e-maily jsou 2 dny,poté jestliže se někdo neozve,budu losovat nového vítěze.
-Přihlašovat se můžete od 20.6.2012 do 10.7.2012 nejpozději do 23:59,stačí vyplnit :

Soutěž Ukončena!!


Všem, kdo se zúčastní moc držím palce pro štěstí. Snad se vám ceny líbí a budete o ně mít zájem. Nezdráhejte se mi sdělit v komentářích, zda se vám výběr líbí nebo ne, za všechny odezvy budu moc ráda. A tímto bych také chtěla poděkovat nakladatelství Fragment a CooBoo za poskytnutí soutěžních cen.
Takže soutěžte, klikejte a hlavně přehopkejte i na další blogy účastnící se této letní soutěže:
Takže ještě jednou hodně štěstí a krásné letní prázdniny :)))

Snow Fairy

Recenze-Zahrada nesmrtelnosti: Past

19. června 2012 v 19:21 | Snow Fairy |  Recenze

Zahrada nesmrtelnosti: Past

Autor: Lauren DeStefano
Žánr: Dystopie, drama, Sci - fi, thriller
Díl: 1.
Originální název: The Chemical Garden: Wither
Počet stran: 368
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…Svět se změnil. Lidé se změnili, téměř vymřeli a ostatní to mají teprve před sebou. Svět už nikdy nebude takový jako v době 21. století, tím nejmodernějším světem jež lidem zajišťoval živobytí. Ale to se změnilo a celý svět postihlo neštěstí tak velké, že jakýkoli pokus o nápravu je naprosto marný. Najednou mají obyvatelé jasno, kdy zemřou, jak dlouhou mají na to, aby si stihli splnit alespoň ty nejvíc nenáročné sny. Smrt je všudypřítomná a zlá, nikoho nenechá nepoznamenaným, kromě lidí z první genrace, která má tohle všechno živoření a zkázu za sebou a nikdo neví, jak moc dlouho na světě ještě budou, klidně roky, klidně měsíce, klidně dny. Rein je obyčejná dívka, která se do takového světa jednou narodila i se svým prostějškem, dvojčetem a bratrem Rowanem. Sami dva si museli po smrti rodičů vydělávat peníze, aby přežili to nejhorší, ale od určité doby se dívky všech věkových kategorií, všech možných původů začínají v ohromném množství ztrácet a nikdo neví, kam je jejich mrzutý osud směřovám dál. Sama Rein to však zjistí na vlastní kůži, ale jako jedna z mála měla štěstí, že přežila. Protože další dívky takové štěstí neměly. Jenom ona a další dvě dívky, Cecily a Jenna.
Zdánlivě vysněný přepych, který na první pohled nemůže působit nijak zlověstně se pro dvě z dívek stává noční můrou. O tom, co se v domě odehrává nemá nikdo z okolního poničeného světa ani tušení. Tak velký dům a tak odporná a hrůzná tajemství se pomalu vyvíjejí a odkrývají jednu z nejděsivějších a nejneskutečnějších budoucností, jaké může lidstvo zasáhnout. Máte pomyšlení pouze na pár věcí - útěk, který pro vás však může znamenat jistou smrt, ale jestliže smrt zasáhne každého, kde je pak to nejlepší místo k poslednímu vydechnutí? Avšak láska a přitažlivost dokáží nadnášet a svoboda se už nezdá tak nedosažitelná. Je ale v takovém světě vůbec možné se svobody, která je pro lid vzkříšením, dočkat ve zdraví, nebo je lepší smířit se s vlastní krutou a bolestivou smrtelností a řídit se mottem: Těš se ze života, dokud můžeš?

Kniha Past už jenom podle samotné obálky a anotace slibuje mnohé, ale to, co se doopravdy skrývá na stránkách knihy od Lauren DeStefano nikdo z nás nečeká. Všechno jiné, jenom ne zrovna tohle. Sama jsem nějakou dobu, ještě i před vydáním v České republice váhala, zda si knihu vůbec přečtu, ale teď už vím, že kdybych si ji nepřečetla, udělala bych tak neskutečnou chybu, že by byla snad i neomluvitelná. Jestliže hledáte poznání, která vám změní život, na celé čáře je právě tato kniha tím pravým pro vás. Je v ní všechno, k čemu dnešní svět spěje. Styl psaní ani děj nejsou nijak těžké ke čtení, právě naopak, s noblesou a jednoduchostí vám čtení půjde jedna báseň. Ale v této knize se nic krásného, nad čím byste se rozplývali v cukrové louže neodehrává. Velmi tvrdá a krutá realita je citelná ze všech stránek, z každého dalšího přečteného písmenka, z každé myšlenky, kterou vám hlavní hrdinka Rein nemilosrdně vmete do tváře. Autorka vytvořila něco, co tady ještě nebylo. Postavy se do příběhu hodili natolik, že pokus o ignorování té, kterou zrovna nemáte v lásce je naprosto nemožný. Mezi postavami jsem si našla hned několik hrdinů, kteří se mi líbili tak strašně moc, že v jedné ohromně smutné scéně jsem neudržela slzy a propadla v pláč. Rein je samozřejmě mezi mými oblíbenci, díky její schopnosti vydržet veškerou smutnou mizérii, její odhodlanosti a citům, které byly ve všech ohledech čisté. Inteligence této hrdinky je více než zřejmá. Rein se proto stává jednou z opravdových knižních hrdinek. A nemohla bych opomenout jednoho člověka, sluhu Gabriela, který ať udělal v tom domě cokoli, nikdy nevěděl, o co ve skutečnosti přichází. Upoutá nejen příznivými vlastnosti a svou silou a inteligencí, ale vzhled také hraje v jeho prospěch.
Děj měl spojitost se všemi postavami a každá z nich měla svou určitou roli, která se z příběhu jednoduše vytrhnout nedala. Po celou dobu čtení jsem jenom trnula, co všechno na mě vyskočí, jaká další tajemství mi osvětlí celou velmi dobře promašlenou zápletku. V knize se objevuje celá řada smutných záležitostí, jako smrt, nevědomost a naivnost a pošetilost v tomto případě jsou jenom vlastnosti, kterými si holý život nezachráníte. Ale i láska měla své místo a hraje poměrně dost důležitou roli v celém příběhu. Falešný svět a falešné informace zahalovaly knihu tajemstvím, které každý zároveň chce a stejně tak dobře nechce poznat.
Není zaručené, že odhalení postranních úmyslů některých postav bude tím pěkným odhalením. Ale všechno, co tato kniha skrývá je jeden z nejúžasnějších a nejdokonalejších příběhu, jaký může čtenáři projít rukama.

Nenechte se zmást, že tím knihu hodnotím negativně, protože je to zcela naopak. Vlastně je správné, že je psána tak realisticky, protože při čtení si uvědomujete, o co všechno můžete v budoucnosti přijít a jenom si přejete, aby se nic neměnilo. První díl série Zahrada nesmrtelnosti bude tedy hodnocen jak nejlép to jde. K celému čtenářskému zážitku, který není o nic menší než čistá radost, přispívá i to, že žánrově je to dystopická kniha. Netřeba se nějak hluboce pozastavovat u toho, že dystopie mají rozehranou nejlepší možnou partii, jež má takové kouzlo, že čtenáře uková na místě a ten nemůže než dál číst. Navíc je rozmach dystopických knih tak široký, že zaujme nejen adolescentní a dorostenecké skupiny čtenářů, ale k dobru tohoto žánru i starší čtenářské skupiny. Past všem jednoznačně otevře oči a byť to není po chuti všem, naučího ho nahlížet na svět takový jaký je, se všemi děsy, které jenom skrývá. Tato kniha rozhodně nepatří mezi young - adultosvký průměr, ale právě naopak je tohle hodně velký nadprůměr. Možná i mimo všechna očekávání. Kniha se neskutečně povedla, mimochodem když přihlídmene k tomu, že Past je prvotinou mladé autorky Lauren DeStefano, je velmi těžké takové věci uvěřit, protože kniha skýtá zkušenosti a um, který se autorce velmi pěkně povedlo použít tak, aby vznikl dokonalý příběh ze světa budoucnosti, kterou by si nikdo z nás nechtěl vyzkoušet na vlastní kůži. Jediné, co mohu říci těm, kteří knihu z jakéholi důvodu nečetli, ať už to bylo protože, že se k ní zatím ještě nedostali nebo snad proto, že váhají, tak mé doporučení je jasné a jednoznačné. Kniha Past vám prostě musí projít rukama. Jinak to v tomto případě nejde.


Posuď knihu podle obalu (9)

17. června 2012 v 13:10 | Snow Fairy |  Posuď knihu podle obalu
-Meme prezentující Knižní doupě


Název: Past (Zahrada nesmrtelnosti 1)
Autor: Lauren DeStefano
Originální název: Wither (The Chemical Garden Trilogy)
Hodnocení obálky: 10/10
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…

Můj názor:
Při čtení této knihy mrazí. A je to nejen tím, co se krývá uvnitř, ale i samotná obálka přispívá k tomu, že při pohledu na ni rozhodně nevíte na čem jste. Tvář dívky na obálce je schválně stočená ke straně, zavřené oči směřující k zemi. Šaty by mohly budit dojem přepychu, ale zdání může někdy šeredně klamat, klec s malým ptáčkem u dívčiných nohou má svůj skrytý význam, který se vám jasně vyjeví jakmile začnete číst. Jedno z koleček označující dívčinu ruku se snubním prstenem má také své tajemství, zdánlivě neškodné. Když se tak na tuhle obálku dívám, mám pocit nenaplněné svobody, uzavřenosti a smutku. Začala jsem číst teprve včera, ale jenom to, co jsem se dočetla je nesmírně nečekané, šokující a hlavně...krutě smutné.

On My Wishlist (14)

16. června 2012 v 13:04 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Repature (Andělé 4) - Lauren Kate - GoodReads| Dcera železného krále (Želzný král 2) - Julia Kagawa - GoodReads

Na čtvrté Anděly se už vážně těším a po prvním dílu knihy Železný král jsem celá napjatá a natěšená na druhý díl Dcera Železného krále.
A co vy, na kterou z těchto knih se těšíte nejvíce v češtině?

Reviews - Dvě zrcadla

15. června 2012 v 19:33 | Snow Fairy |  Reviews

Dvě zrcadla

Autor: Karolina Limrová
Žánr: Fantasy, Fun fiction, upíři
Díl: 1.
Originální název: -
Počet stran: 280
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: HOST
Anotace:
Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv?

Moc děkuju nakladatelství HOST za poskytnutí recenzního výtisku!!
Může obsahovat lehčí spoilery pro ty, kdo knihu nečetli!!

Joshua Merboth. Kate Simmonsová. Nikdy se neviděli, nikde se nepotkali, nidky se neznali. A přece je právě těmto dvěma osobám souzeno se potkat. Tvrdě a osudově. Žádný kompromis není k nalezení, tyto dvě osoby se prostě potkají. Jenom velmi neobvyklým způsobem. V zrcadlech. Při východu a západu slunce. Jenom tehdy, jinak nebyla téměř žádná šance se potkat, doopravdy se jeden druhého dotknout, doopravdy cítit vzájemnou přítomnost. Ale Josh a Kate nejsou stejní. To, co k sobě cítí si je však velmi podobné. Vlastně stejné, stejně silné. Kate je obyčejná dívka, která má svou práci v knihkupectví a svého nejlepšího kamaráda Dannyho. Josh je zase přesným opakem člověka. Život v ústraní, daleko od lidí je to jediné, co naplňuje jeho dlouhý život. Ale jakmile několikrát spatří Kateninu tvář ve svém zrcadle, ví jednu věc naprosto jistě. Tuhle dívku musí najít. Neexistuje nic, co by Joshe zastavilo před velkým hledáním své milované dívky ze zrcadla. A není pochyb o tom, že Kate touží Joshe spatřit také. Josh i Kate se vydávají na cestu. Na cestu, na jejíž konci čeká ta nejvytouženější ze všech touh.
Ale každá taková romance má nějaký háček, který nebude jenom tak jednoduché ignorovat. Co když se Kate bude bát tolik, že ho opustí? Co když ho zavrhne? Ale jenom otázky ohledně jejich nějakého budoucího vztahu nebudou tou nejtěžší překážkou. Na světě existuje jedno další, mnohem větší zlo, které si už brousí zuby na zničení všeho krásného.
Jak tohle může jenom dopadnout?

Knihu Dvě Zrcadla jsem začala číst hned z několika důvodů, ale tím nejhlavnějším bylo jedno obrovské a vřelé doporučení dvou úžasných kamarádek, myslím, že oni už budou vědět, takže vám za toto poručení moc děkuju. Ale musím se přiznat, že jsem knihou docela zaskočena. Nijak giganticky negativně, ale bylo tam několik věcí, které mě zarazily a tak nějak i dost šokovaly. Co je plusem, tak určitě to, že kniha je z pera české autorky, netřeba se velice zmiňovat, že kniha se neskutečně podobá jednomu mému oblíbenému dílu od americké autorky Stephenie Meyer. Vliv Stmívání byl už od začátku příběhu docela značný, ale to určitě není to, co mě zaskočilo nepřipravenou. Ale k tomu se dostanu později. Některé části knihy se mi opravdu moc líbily, jde poznat, že autorka má cit pro náš krásný český jazyk, ale co se týká postav, tak jsem si nikoho nijak moc neoblíbila. Nikdo mi nějakým silným a přitažlivým způsobem nepřirostl k srdci. U Joshe poznáváme úplně nový typ upířích bytostí, právě zde nabírají úplně jiný rozměr, což se mi líbilo, jenom kdybych nějakého takové upíra, byť na první pohled krásného a neskutečně přitažlivého, potkala, jak se pormenáduje na slunci, nevím jestli bych nevzala ihned nohy na ramena. Ale tuhle změnu u upířího druhu považuju za dobrý krok a zaručeně jsem něco takového nečekala. Kate, když už bych ji měla postavit na místo oblíbenosti, byla by nespíš na druhém místě. Občas mi přišla dost teatrální a sentinemtalismus jí také nebyl cizí, jinak se mi Katenina role docela zamlouvala, kdyby měla jiné vlastnosti, nejspíš už by se to k příběhu až tak nehodilo. Ale co jsem nečekala ani náhodou? Na mě se milostný vztah obou hrdinů vyvíjel až moc rychle, jako by potřebovali zažít všechno na světě hned v tu chvíli. Najednou bum a už se nedalo nic dělat. Trochu jsem dostávala závrať z takové rychlosti. Avšak sled a spád událostí se mi dále vcelku líbil. Četli - li jste Stmívání a to se vám líbilo, pak by tahle kniha mohla být další, po které sáhnete. Jelikož je psána z pohledu obou hlavních hrdinů, jejichž pasáže se střídají, vidítě všechno ze dvou různých úhlů, znáte myšlenky hned obou hrdinů. Jenom se nebát zklamání, avšak není zaručno, že nepřijde.

Po přečtení knihy ale stále váhám, jak hodnotit. Na jednu stranu jsem strašně ráda, že jsem měla tu možnost si knihu od české autorky přečíst, protože se v závěru povedla, ale na stranu druhou jsem zaskočena tím rychlým sledem událostí, co se týká vztahu mezi Joshuou a Kate. Ale jak už jsem říkala, kniha byla plna úžasných scén, kterých tam převládalo nad těmi negativnějšími. Nutno podotknout, že díla českých fantasy autorek začínají být populární a když jejich knihy čtete je pochopitelné, proč jsou stále známějšími. Příkladem jsou právě i Dvě Zrcadla, u někoho vychvalována, u někoho nenáviděna. Někdo si tvojí za pozitivním a někdo za negativním názorem. Já jsem někde uprostřed. Zvolila jsem zlatou střední cestu, a proto knihu považuju za dosti povedenou s vyjímkami. Mě se knížka četla hezky a docela jsem se při čtení i uvolnila, ale není vyloučeno, že se při čtení jenom nezarazíte a nezůstanente koukat s vykulenýma očima. Několik takových šokujících tajemství se odahlila před očima i mě a moje pohodové rozpoložení se najednou rozplynulo. Napětí a akce knize stoprocentně nechybí. Jestliže vás oslovila a zaujala obálka, což takhle zkusit i samotný příběh?

Bylo nebylo (3)

14. června 2012 v 17:31 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.


Název: Dvě Zrcadla
Autor: Karolina Limrová
První Věta:
- "Láskyplně přejel dlaní po právě ohoblované desce."

Recenze-Rudá jako rubín

13. června 2012 v 19:13 | Snow Fairy |  Recenze

Rudá jako rubín

Autor: Kerstin Gierová
Žánr: Romantika,Love story
Díl: 1.
Originální název: Rubinrot
Počet stran: 336
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.Rodina naší hlavní hrdinky, Gwendolyn Shepardové, by se dala nazvat všelijak. Není pochyb o tom, že je na ní něco zvláštního. Od neškodného, ale podivného sluhy po povrchní, a vždy dokonalou sestřenici Charlotte. Gwendolyn má svou rodinu ráda a nějaká odslišnost už jí nedělá velké vrásky, jenom se v rodině dědí jeden velmi vzácný a důležitý gen. Časocestovací gen. Stačí jenom název a je jasné, že se bude jednat o cestování napříč časovými úseky naší minulosti. Jenom minulosti. Gwen i její rodina si je jistá, že tento gen patří právě Charlotte, která kvůli tomuto genu nemá nijak jednoduchý život, naučila se proto šermovat a chodí na hodiny mystérii, každou chvílí je jí špatně, a tato nevolnost může ohlašovat velmi brzký první časoprostorový přenos. Ale Charlotte tento gen bere jako součást svojí osobnosti, a přijímá ho se vším všudy, vnímá ho jako dar. Ale když Gwen vyrazí na nákup citronových bonbonů, stane se něco naprosto nemožného a nemyslitelného. Ale jak je to vůbec možné? Tohle se nemělo stát jí. Ale stalo, Gwen se však domnívá, že své mámě to říci nemůže, pak je tu tedy její věrná a nejlepší kamarádka Leslie. U jedné nečekané události na cestě do sámošky to ale nekončí, a Gwen nemá jinou možnost, než své rodině sdělit, co se jí stalo. Ale teta Glenda z toho velkou radost nemá.
Co se bude dít dál, až se to všichni ze Strážců doví? Co z toho plyne pro Gwendolyn? Naše hlavní hrdinka ale není bezmezně pokrytecká a ví, co by mohla znamenat i ta sebemenší chyba způsobená třeba nešťastnou náhodou. A jestliže cestuje napříč časem s pohledným, avšak trochu povýšeným Gideonem, jaká je možnost, že se do něj nezamiluje?
Cesta časem ještě nikdy nebyla tak nebezpečně krásná.

Kniha Rudá jako rubín mě naprosto okouzlila. Od té doby, co ji mám doma jsem po ní tak pokukoval, že jsem ji prostě musela začít číst. A asi to bylo velmi dobré rozhodnutí, protože něco takové jsem jaktěživ nečetla. Cestování časem je téma, které jsem nakousla poprvé s touto knihou. O pár knížkách jsem slyšela, jako o těch, které pojednávají o tématu cestování časem, ale něco jako Rudá určitě ne. Myslím, že celé tohle časocestovací povídání se více než podařilo. Paní autorka píše stylem, který je pro všechny kategorie příznivý, současný a mladiství, takže čtení jde v podstatě samo. K tomu dobrému čtecímu pocitu napomáhá také úprava knihy. Má trochu větší písmenka, a proto vám jedna stránka trvá přečíst jenom chvíli a přesto si z toho odnesete vše, co je nutné. Jak jsem se tak snažil najít něco, co nebo kdo by mi nějak výrazně vadil, tak ať jsem dělala všechno možné, nepovedlo se mi to. Všechny postavy jsem si oblíbla více něž by bylo zdrávo a Gwendolyn mi okamžitě přirostla k srdci svým smyslem pro humor, výřečností, mladistvím pohledem na svět a tou úžasnou občasnou sarkatickou poznámkou. Myslím, že si autorka velmi dobře pohrála s cestováním časem, všechno vysvětlila tak, aby to čtenářům nedalo moc obtížné práci si všechno vysvětli a pochopit, nehledě na to, že všechen děj a samozřejmě také postavy byly popsány tím způsobem, který je čtenářům pohodlný a blízký. Všechno se vám jako by tvoří přímo před očima a vy jenom sledujete to představení hlavních postav, skoro jako v reálném životě, když vidíte jak si na ulici povídají lidé. Čtení jako takové bylo na můj vkus ohromně příjemné a jednu chvíli jsem se přistihla, že jenom otáčím stránky. Jestliže vás jednou zlákala obálky knihy, ale i přesto trochu váháte, zda si ji doopravdy koupit, zda za ten čtenářský zážitek bude stát, tak se připravte, že obálka je jenom taková menší ochutnávka toho, co se doopravdy skrývá v knize. Jsem přesvědčena, že by vás tahle kniha mohla ještě velmi příjemně překvapit. A jako v každé knížce, nesmí chybět i nějaký ten týpek, který vám dokáže jenom pouhým pohledem roztavit kolena v rosol a nemáte tedy jinou možnost, než blaženě zírat. A jeden takový hrdina se krývá i na stránkách této knihy.

Gwendolyn by si o sobě nikdy nemyslela, že nějakým velmi zvláštím způsobem jiná, než všechny ostatní holky kolem. V podstatě se od nich nijak nelišila, Gwen je však krásnější, milá a někdy i trochu uštěpačná, ale tohle a ještě mnohem víc prostě a jednoduše patří k její postavě, která se povedla nad míru. A nejenom Gwen, ale i všechny ostatní postavy, každá měla své místo v příběhu, které nějakým způsobem celý děj krásně doplňovalo. Gwenina kamarádka mi byla taktéž sympatická, cokoli, co bylo potřeba vypátrat na internetu byla Leslie schopná tam najít, i když se to někomu jinému může zdát zdánlivě nemožné. Nebylo pochyb o tom, že Leslie je opravdovou nejlepší kamarádkou, přesně takovou, kterých po dnešním světě chodí málo. Já jsem se u knihy rozhodně nenudila, častokrát jsem se při čtení začala hlasitě a nekontrolovatelně smát. Děj i zápletka vám jednosuše odhalí důvod, proč se kniha jmenuje právě Rudá jako rubín. A tohle nebude jediné tajemnství, které vám kniha sdělí, je toho ještě víc, věcí, které jsou neobvyklé a... nadčasové. Stačí se jenom začíst do řádků knihy, kterou bych všem, kdo si ji plánují přečíst, velmi doporučila. Pojem čas, tak jak ho známe, tady mění úplně všechno, i svůj vlastní význam.

A malá ochutnávka toho, jak složité věci udělat ještě mnohem, mnohem složitějšími:

Pomocná báseň Kruhu dvanácti:
Opál a Jantar tvoří první pár,
Achát pěje v B coby vlčí avatar,
duet - Solutio! - s Akvamarínem.
Mocně následují smaragd s Citrínem,
dvojčata Karneolu ve znamení štíra,
a Nefrit, číslo osm, distingeo uzavírá.
V E - dur: černý Turmalín,
Safír v F, jak světlý se zdá.
A vtom Diamant troufalý
jako jedenáct a sedm, pozná lva.
Projectio! Čas je řeka,
s Rubínem začátek i konec nás čeká.

Knihy od nakladatelství (6)

12. června 2012 v 18:53 | Snow Fairy |  New Releases

Knihy od nakladatelství...

... Knižní klub.


Série: Kronika prokletých zaklínačů
Autor: Margareth Stohl, Kami Garcia

Díl: 1. - Nádherné Bytosti (Beautiful Creatures)
- V ČR vyšlo v roce 2011

Díl: 2. - Nádherná Temnota (Beautiful Darkness)
- V ČR vyšlo v roce 2011

Díl: 3. - Nádherný Zmatek (Beautiful chaos)
- V ČR vyšlo v roce 2012

Díl: 4. - Beautiful Redemption (později upravím podle českého názvu)

Reviews - Fly High! Leť výš 2

11. června 2012 v 10:56 | Snow Fairy |  Reviews

Fly High! Leť výš 2

Autor: Nacumi Óči
Žánr: Manga, komiks
Díl: 2.
Originální název: -
Počet stran: 176
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Zoner Press
Anotace:
Meru je odhodlaná podniknout, co bude v jejích silách, aby se v její škole všem líbilo.
Meru se stala předsedkyní studentské rady a vyhrála první bitvu ve válce proti partě, která terorizuje školu. Spolužáci jsou nadšení, Meru získává nové přátele a mohlo by se zdát, že teď už bude jenom líp. Jenže nečekaný polibek od nejvěrnějšího spojence Ruky všechno zkomplikuje. Její nadlidská síla je totiž najednou pryč a Meru se marně snaží pochopit emoce, které se hlásí o slovo. A aby toho nebylo málo, Ičija ji vyzve na souboj, jehož výsledek rozhodne všechno. A do toho ještě přichází na školu nový učitel, který podobná alotria nehodlá tolerovat! Stane se z něj vítaný spojenec, nebo další protivník, kterého Meru bude muset porazit, aby ze školy udělala místo, kde spolu budou všichni vycházet?

Moc děkuju nakladatelství Zoner Press za poskytnutí recenzního výtisku!!

Meruin příběh pokračuje. Když už se zdá, že se život na střední škole začíná ubírat správným směrem, stane se něco, co tězce získanou harmonii zas a znovu naruší. Ale tentokrát je takových rušivých elementů více, mezi něž se může zařadit i menší nehoda, která se Meru ve škole přihodí. Ale taková nehoda je Meruině případě nepřípustná a normálně by se jí hravě vyhnula, ale když někdo tak silný, jako Meru odhalí, že i ona velká bojovnice má nějaké slabiny, je potom její síla částečně omezena. Té situace, kdy ve škole Meru chybí se Ajuzawa a jeho parta znovu pouští do své války s celou školou, ale Meru se jenom tak nevzdá a přitom si koleduje o velký průšvih. K tomu všemu do školy přijde nový učitel, který má svá vlastní prasvidla, jež používá k usměrnění průšvihářů jako je Ajuzawa. Ale jeho metody jsou mnohdy velmi nespravedlivé.
Co všechno bude nutné udělat, aby střední škola byla místem, kam se budou studenti rádi vracet a zažijí tam jedny z nejlepších zážitků ve svém životě? Bude Meru i přes spoustu těžkkých překážek schopna dát vše znova do pořádku?

A je tu pokračování! Pokračování příběhu dvanáctileté dívenky Meru, která byla od mala vychována k umu bojových umění, díky tomu si vytvořila velice silnou schopnost bojovat. A uplatňuje ji i ve škole, i když ví, že by na sebe neměla přespříliš poukazovat. V druhé díle mangy Fly High! Leť výš nahlížíme do dalšího stádia Meruina života, které bude ve spoustě ohledech mnohem komplikovanejší než v díle prvním. Objevuje se zde láska, přátelství, ale i zadostiučinění, které je doprovázeno nesčteným množstvím problémů. Celkově se mi tento díl líbíl možná i o trochu více, než první díl. Postavy vystupující v této manze jsem si v závěru oblíbila ještě mnohem více, dokonce i tyranistický a nezkrotný Ajuzawa zde ukázal i své jiné, lepší stránky. Moc se mi líbí, že tato "četba" je nenáročná a v případě Fly High! mě dokáže velmi povzbudit. Manga žánr má jednu velkou výhodu, a sice, že má přiměřený počet stran a text je vepsán do konverzačních bublinek, tudíž vám čtení nezabere moc času, ale i tak si čtení dokážete užít.

Není nutno nějak hlouběji rozebírat, že manga žánr v dnešní době ovlivňuje čím dál větší skupiny lidí. Jak filmaře, kteří tvoří na náměty mangy seriálové zpracování amine, které je v dnešní době velmi populární, ale také výrazně ovlivňuje japonskou kulturu některých lidských skupin, převážně tedy mladé obyvatele, kteří svůj styl oblékání stylizují do podoby svých oblíbených hlavních hrdinů. Já se musím přiznat, že se mi čtení mangy velmi zalíbilo a do budoucna určitě plánuju přečíst i další tituly, protože čtení tohoto žánru není nijak těžké a je velmi dobré na oddech, čtení si užíváte a máte z něj dokonce i radost. Navíc kresby japonských postaviček jsou vážně nádherné, někdo je možná může považovat za dětinské, ale mě se velmi zalíbily, protože dá určitě velkou práci, než se takový obrázek namaluje. Nejtypičtějšími znaky japonských hrdinů jsou dlouhé hubené nohy a štíhlé tělo, vlasy až na zem a obrovské jako by psí oči. Takže, jak jsem se vlastně chtěla k této knížece vyjádřit? Použiju asi to, co jsem psala už v recenzi na předchozí díl (ZDE), pokud jste se rozhodli, že přece jenom mangu zkusíte, na začátek bych určitě doporučila právě Fly High! Leť výš, je to velmi příjemné oddechové čtení, u kterého se alespoň jednou určitě zasmějete od srdce a ten úsměv při čtení vám zůstane. Takže hurá do knihkupectví a odnést si příběh odvážné Meru Tačibany. Všechno, co se v knize skrývá čeká jenom na to, až to začnete postupně odhalovat.

Inspiration (2)

10. června 2012 v 17:54 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Knižní záložky, které jistě upoutají na první pohled :))

Jedno srdce, jedna vášeň. Knihy.

Což takhle pár stránek své nejoblíbenější knihy přečtené ve městě lásky? Přímo pod Eifelovkou.
Get your own free Blogoversary button!