Červen 2012

Posuď knihu podle obalu (8)

10. června 2012 v 10:17 | Snow Fairy |  Posuď knihu podle obalu
-Meme prezentující Knižní doupě


Název: Rudá jako rubín (Láska nezná čas 1)
Autor: Kerstin Gier
Originální název: Rubinrot
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.


Můj názor:
Chvíli mi to trvalo, ale už jsem Rudou konečně začala číst. Jsem ještě skoro na začátku, ale kniha je naprosto úžasná, stejně tak její obálka, kterou teď hodlám nějakým přiměřeným způsobem posoudit. Někoho možná může trochu odrazovat ta růžová barva, přiznám se, že ani já nemám růžovou moc ráda, ale tady tahle barvička tvoří krásný kontrast s černými ornamenty po celém obvodu knihy. Obklopují ji obrázky od popínavých rostlinek přes šklebící se netopýry až po rozzuřeně vypadající vlky a růžově planoucí pochodně. Navíc je v popředí umístěn obraz hádajícího se páru, což může znamenat různá tajemnství a dokonce i nějaký skrytý význam, jinotaj, jež nějak souvisí se samotnou knihou. Dalším plusem určitě je, že když přebal z knihy sundáte, všechny ty ornamenty a chlapec s dívkou jsou také na samotné obálce. Rudá jako rubín určitě na první pohled upoutá designem, ale když si nejste u obálky moc jisti, stačí udělat jednoduchou věc, a sice otočit knihu a přečíst si antoaci, která vás přesvědčí a zbaví vás předsudků. Tak to bylo u mě a teď když knihu čtu, jenom žasnu radostí. Teď už se jenom nachystejte na nákup knih, v němž bude hrát roli právě Rudá jako rubín.

Reviews-Eragon

9. června 2012 v 19:51 | Snow Fairy |  Reviews

Eragon

Autor: Christopher Paolini
Žánr: Fantasy, Draci
Díl: 1.
Originální název: Eragon
Počet stran: 488
Rok vydání: 2004/měkká vazba 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.


Moc děkuju nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!!

Před časy nastala velmi nepříjemná situace a to jak pro stranu dobra, tak pro stranu zla. Ale jak už všichni víme, zlo je prohnané a všemi mastmi mazné a pokaždé si najde cestu, jak dosáhnout svých cílů, ať jsou jakkoli kruté a ziskuchtivé. Udělalo všechno pro to, aby tehdejší Dračí jezdci přešli na stranu ukrutného a sebestředného Galbatorixe, v dávnější době podřadného. Uzurpoval si celou Alagaësii a nastolil si vlastná pravidla, která vyhovala jenom jemu. Postupně pod jeho vládou všichni jezdci pomřeli až zbyl jenom sám Galbatorix s bandou Křivopřísežníků a třemi dračími vejci, které se mají vylíhnout jenom v přítomnosti budoucího Dračího jezdce. Protože čas vymřelých Jezdců nebyl poslední érou těchto podivuhodných bytostí, jednou měl přijít den, kdy éra draků zase přijde a spolu s ním i další, nový a silný Jezdec, kterého Galbatorix samozřejmě chce na svou stranu. Ale co může návrat Jezdců znamenat pro Alagaësii? Nápravu doprovázenou mírem, nebo ještě větší zlo v případě neúspěchu dobra a vítězství zla?

Mladý sedlák, Eragon, žijící v údolí Palancar se svým strýcem Gerem a bratrancem Roranem, žijí normální život jaký se v údolí města Carvahall dá žít. Eragon často chodívá lovit zvěř do Dračích hor a lesů, kde většinou uspěl. Jednoho dne byl však jeho úlovek nevhodný k jídlu. Safírově modrý kámen, který se mu najednou zjevil přímo na cestě mohl však pro Eragona znamenat nějaké peníze na nákup jídla pro svou rodinu. Ale modrý kámen, jak se prvotně domnívá Eragon, vzbuzuje pocit nevěrohodnosti a méněcennosti. Ale onen bezvýznamný kámen není tak úplně kámen, ale vejce, přesněji řečeno dračí vejce. Drak, pojmenován Safira, postupně v Eragonově péči rostl, ale zároveň se začalo dít i něco špatného. Odstartovalo snad vylíhnutí draka nějakou dlouze vyčkávající příležitost rozpoutat ještě mnohem horší situaci, takovou, jakou lidstvo ještě nespatřilo? A kdo je vlastně doopravdy zač místní vypravěč Brom? Jakou roli má Eragon v tomto dračím dobrodružství a jakou roli sehraje do budoucna? Odpovědi jsou nejisté a Eragon už není jenom ten mladý negramotný sedlák z Palancaru, ale muž silného charakteru a nezvyklé síly.
Jedno z nějvětších a nejkrásnějších prátelství mezi drakem a chlapcem startuje právě teď. Svět jenom čeká na příchod vyvoleného, který ochrání jejich zemi, jejich jediný opravdový domov.

Už nějakou dobu jsem zvažovala přečtení Eragona, ale tak nějak jsem se děsila počtem stránek knihy samotné. Ale nemohla jsem mýlit více. I přes množství stránek jsem si celé dračí dobrodružství více než užila. Měla jsem možnost nahlédnout do těch nejzapeklitějších míst celé země a na vlastní oči poznat ty nejstvůrnější bytosti, jež obývali všechny kouty enormní Alagaësie. Přátelství mezi Eragonem a Safirou je jedním z nejkrásnějších přátelství jaké mají čtenáři možnost poznat. I přes všechny neshody to bylo přátelství trvalé a naplněné tím, co lidé v dnešní době považují za pomíjivé a nedosažitelné. Od první stránky se mi kniha líbila, tento druh příběhu i postav není moc obvyklý a i přes několikrát zmiňovanou úpírsko - vlčí mánii se dračí příběh neuvěřitelným způsobem zapsal do lidských srdcí. Stejně tak do mého. Zanechal mi na duši hlubokou rýhu, kterou nebude tak jednoduché přehlížet. Nebolí, ale příběh obyčejného farmáře, který se přes začáteční excesy, silou vlastní vůle, odhodláním a dozajista poháněn láskou, probojoval z chlapce k dospělému muži se smyselm pro spravedlnost. Eragon je právě tím hrdinou, který v tolika příbězích chyběl, navíc když se dá do kupy s okouzlující, moudrou dračicí, není pochyb o hrdinské ušlechtilosti obou hlavních postav. Už v prvním díle jsem pozorovala úžasnou proměnu z mladého, občas i pošetilého a možná až moc důvěřivé chlapce, v muže svých kvalit. Z krajů přeplněných pletichářstvím a ziskuchtivostí se Eargon dokázala za pomoci svého přítele Broma dostat až tam, kde jej potřebují nejvíce. Christopher Paolini mi ukázal jiný svět, plný čirého fantasy a humoru, umožnil mi poznat spoustu zajímavých druhů zvířat, která by mi nikdy ani nepřišla na mysl. Všechny strany knihy pokryté textem, který měl spád i dokonalou zápletku mě neskutečně bavil. Všechno do posledního dialogu promyšlené a naprosto originálním a geniálním způsobem zpracované. Tahle kniha už není jenom dílečko, ale dílo s velkým D. Zkuste posbírat všechna úžasná dobrodružství po celém světě, ale nikdy to nebude dost materiálu na to, aby jste se vyrovnali Eragonovi a Safiře. Pokud tíhnete ke knihám, které vás vtáhnou natolik, že nebudete schopni odtrhnout oči a přestat číst, první díl série Odkaz dračích jezdců s názvem Eragon vám tohle všechno poskytne.

Jestliže jste nečetli knihu, měli jste možnost spozorovat stejnojmený film. Ale jestliže se chcete dovědět všechno a tak jak to má správně být, kniha vám to poví, film je vším jenom ne kopií knihy. Podobnost těchto dvou děl je mizivá a na knihu nemá ani v nejmenším. Každá knižní postava má svůj prostor, aby vyjevila pravdu, kterou vás přesvědčí o svém bytí. Byla jsem nadchnuta celým tím nekonečným světem plným fantasie a možností úniku z dnešního uspěchaného a únavného světa. Jako bych to všechno prožívala společně s Eragonem a Safirou. Ale tohle není zdaleka všecho, avšak kdybych si pustila pusu na špacír a vyjmenovala vám všechno úžasné, co se v knize odehrálo, nebyla by pro vás, kdo Eragona nečetli, připravena žádná překvapení. Všechno už by jste se dověděli, ale tento svět je velmi důležité poznat individuálně a projít si tím vším sám, protože kniha nabízí fantastický čtenářský zážitek, který vás rozhodně nenechá chladnými. Alagaësie je nový prostor, kde lidské přežití nezávisí jenom na správnosti úsudku, ale i na bezpočtu dalších velmi důležitích věcech. Eragonův příběh vás naučí, jak se správně rozhdonout, je možné, že v mnoha případech vám svou filosofiíí pomůže podobným způsobem vyřešit neskutečně zapeklitou situaci i v reálném světě. Já s přečtením váhala, a to byla nejspíš ta největší chyba, protože kdybych začala s touto sérii dříve, poznala bych proč je knihou tak oslavovanou a žádanou, dnes už se nedivím těm pětadvaceti milionům prodaných výtisků po celém světě. Každý čtenář chce prožít dobrodružství, na které nezapomene a bude se k němu moci vrátit. A to všechno s touto knihou může. Takže pokud vám kniha dosud rukama neprošla, nedělejte stejnou chybu jako já, Eragona si přečtěte a poznejte onen svět dobroudružství, úchvatného draka i nejslavnějšího a extrémně odvážného Dračího jezdce. Tohle dobroudružství čeká jenom na vás. Vějděte mu tedy vstříc a odhalte všechna tajemství, která si budete chcít nechat jenom pro sebe.

On My Wishlist (13)

9. června 2012 v 14:19 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Loď mezi hvězdami - Beth Revis - GoodReads| The Golden Lily (Bloodlines 2) - Richelle Mead - GoodReads

Recenze-Prázdná rakev: Závist

8. června 2012 v 17:08 | Snow Fairy |  Recenze

Prázdná rakev: Závist

Autor: Gregg Olsen
Žánr: Sci - fi, Thriler, Drama
Díl: 1.
Originální název: The Empty Coffin: Envy
Počet stran: 296
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katelyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá.
Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu?
Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli.
Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.


Před tou nešťastnou událostí bylo malé městečko Port Gambel jako jedna velká rodina, kde se všichni znali a navzájem si pomáhali. Kdykoli byste tam přijeli, zjistili byste, že je to opravdu malé město a zprávy, ať už špatné nebo dobré, se šíří téměř rychlostí světla. Děti se znají od mala a stávají se z nich nejlepší přátelé. Až do osudné katastrofy, která postihla jednu rodinu. Smrt mladé dívky, dcery, která teprve začínala žít život. Katelyn Berkleyová, pátnáctiletá dívka z Port Gambel, byla nalezena vlastní matkou ve své koupelně. Mrtvá. Co se jenom zdá jako noční můra se velice rychle stává skutečností. Přece by nikdo nechtěl tak mladé dívce ublížit, natožpak smrtelně, ale největší záhadou zůstavá, že nikdo není doopravdy smutný, až na rodinu Katelyn a nejbližší. Katelynina bývalá nejlepší kamarádka Starla Larsenová, nejpopulárnější, nejkrásnější a nejdokonalejší dívka na celé Kingstonské střední škole, byla Katelyinou nejlepší kamarádkou, dokud nenastal převrat i v jejich nezlomném přátelství. Katelyn se již předtím začala stahovat do sebe, ale teď bylo všechno mnohem intenzivnější a stále častěji se uchylovala k sebepoškozování. Jaká je tedy možnost, že na první pohled tragická nehoda, může být stejně tak sebevraždou? Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi jsou odhodlány své mrtvé kamarádce, která se jim taktéž začala čím díl více vzdalovat, pomoci najít správnou a jedinou příčinu její smrti. Ten falšovaný smutek a náhlé předtuchy musí něco znamenat. A jisto jistě znamenají něco důležitého. Něco, co pomůže rozřešit Katelynin případ smrti, jež byl skoro na počátku uzavřen jako nehoda. Zlá tušení se neustále objevují a čím je jich více, tím strašlivější jsou.
Taylor a Hayley jsou však neoblomné a díky své dvojčecí telepatii dokáží, že sebevražda je v Katelyniném případě jenom velmi sprosté slovo.
I přesto, že vražda je tak ošklivé slovo.

Kniha Prázdná rakev od Gregga Olsena skrývá před zraky čtenářů mnohé hrůzy z reálného života obyvatel malého města. V životě rodiče hrůzu nejhorší, za kterou platí tu nejvyšší daň ze všech. Nic není tak nepřirozené jako smrt dítěte, a to se právě stalo. O to víc celý příběh získal na tajemnosti a ponurosti, jíž byla od začátku do konce provázena. Začalo to mrazivě strašidelnou větou a větami podobného typu to pokračovalo i nadále. Ať jsou jiné knihy jakkoli tragické, smutné a nehezké, tak tahle je ze všech ta nejtragičtější. Autor se s psaním nijak netajit, co chtěl, to prostě a jednoduše napsal. Celý děj a neskutečně živé vykreslení postav mělo čtenáře přikovat na místě a v hodně častých případech je nechat jenom nevěřícně zírat s očima plnýma hrůzy a nevíry. Všechno, co jsem se dočetla bylo ještě okořeněno o jedno velké tajmenství ze života patnáctiletých dvojčat Taylor a Hayley. Dvojčata mají určité spojení, pomocí něhož dokáží vycítit, co si ten druhý myslí, nebo jak se cítí, ale tady to všechno bylo ještě mimořádně podpořeno neskutečnou inteligencí a intuicí. Příběh strhne právě svou neskrývaností a jasnozřivým pohledem na dnešní svět plný všelijakých zrůd z řad lidí, kteří jsou schopni vztáhnout ruku na dítě. Ale přávě se dostávám k tomu konci, který bych čekala jakýkoli jenom ne právě tento. Všechno ostatní by bylo zavrženíhodné, ale to co je tady, ne. Naprosto šokující konec, který vám nedá jinou možnost, než nechat oči, aby vyjevily slzy zadržované během knihy. Častokrát jsem u příběhu měla chuť brečet, ale nikdy se mi to nějak nepovedlo. Ale závěr prvního dílu byl právě tak neočekávaný a smutný, že jinak než si nechat smáčet obličej to nešlo. Alespoň tedy v mém případě. Je možné, že zaznamenat menší morbidnosti v popisech strašidelých událostí, nemusí být úplně nemožné. I trágédie jsou prodchnuty morbidností a výklad Gregga Olsena se mi i přesto všechno líbil. Postavy jsem si dokázala jednoduše představit. Osoby hrající důležitou roli v příběhu, ale i vedlejší postavy byly místné a patřičné, žadné zbytečné postavy navíc, každá ze Závisti měla své místo, které, kdyby postava chyběla, by bylo neůplné a nedokončené. Knižní vyprávění z pohledu muže bylo také positivem, dokázal velmi dobře popsat pocity žen i mužů, a možná proto je kniha psaná v dosti strašidelném duchu, snad se projevuje autorova mužská stránka. A navíc, když vezmete v potaz, že příběh odehrávající se knize není tak úplně vymyšlený, přinutí vás to zamyslet se nad možnou skutečností v opravdovém životě. Příběh v knize byl inspirován tragickou smrtí jedné mladé dívenky z Missouri, trochu více informací máte možnost se dovědět v tomto prvním díle.

Nejenom příběh je to, co celé knize v závěru hraje do karet. A že jsou to ty nejlepší a nejvyšší karty, dokonce takové, které mohou vyhrát. Obálka knihy je velmi povedená a člověku při pohledu na ni stačí pohled jediný a má jasno. Sama jsem si říkala, o čem kniha asi bude, když má takovou mrazivě krásnou obálku. Hned jsem toužila po tom, začít číst, abych už konečně věděla, o co tady doopravdy jde. A teď když ji mám přečtenou, tak jsem za to ráda, protože jsem možná při čtení i trochu prozřela a probudila se. Závist bych určitě postavila na první místo nejtragičtější knihy, jakou jsem četla. Lidí v ní ztráceli opravdu to nejcenější, co v jejich životě hrálo tu největší roli. Nespravedlnost, ale i zadostiučinění šlo ruku v ruce celým příběh, přičemž závěr nechal zvláštním způsobem otevřený. Po přečtení se už velmi těším, jak bude další díl zpracován, protože obálka oného druhého dílu je stejně lákavá jako u tohoto prvního. Zvažovala jsem, zda ohodnotit Závist nejvyšším ohodnocením, protože jsem se v knize občas ztratila, ale nebylo to vůbec často, možná jsem si chtěla nechat pár bodů na další díl, ale konec mě udolal a já jsem se rozhodla pro 10 bodů. Při čtení je nutné mít trochu otrlejší povahu, co se týká takhle mrazivých příběhů, protože tato kniha opravdu mrazivá je. Je možné, že se kniha nebude líbit všem, kdo se rozhodnou si ji přečíst, ale nějakým kouzlem, tak strašidelným a hrůzným, si vás získá alespoň z části, když už ne úplně. Knížka vám však jasně napoví, proč nese právě tento název. A pak už jenom...postmortem.


Bylo nebylo (2)

7. června 2012 v 16:57 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.


Název: Prázdná rakev 1: Závist
Autor: Gregg Olsen
První Věta:
- "Voda se řinula ze zrezivělého kohoutku do oprýskané porcalánové vany, kde s pár zacuchanými pramínky dlouhých hnědých vlasů vytvářela loužičku."

Knihy, které mě zaujaly (14)

5. června 2012 v 17:50 | Snow Fairy |  My Books
Knihy, které mě zaujaly

Anna dressed in blood - Kendare Blake (GoodReads) | Betrayal (Prázdná rakev 2) - Gregg Olsen (GoodReads)

Incarnate (Newsoul 1) - Jodi Meadows (GoodReads) | Asunder (Newsoul 2) - Jodi Meadows (GoodReads)

Kterápak kniha na vás udělala největší dojem a zalíbila se vám na první pohled? :))

Top týdne (4)

4. června 2012 v 19:14 | Snow Fairy |  Top Týdne
-Meme z dílničky Luu.

-Jde o to,že každé pondělí zveřejníte příspěvek v podobě TOP seznamu na knižní téma.

Postavy, které bych chtěla potkat

Po delší době abstinence v tomto meme se vracím a rovnou skočím na téma Postavy, které bych chtěla potkat. Pokaždé si v knize najdu postavu, která je mi určitým způsobem sympatická a zaujme mě, a proto jsem neodolala a začala sepisovat tento článek. Seznam deseti knižním postav, které bych rozhodně chtěla potkat v reálném životě. Pozdějí se prosím nedivte, že publikum postav bude spíše mužského pohlaví, ale našla jsem si i pár dívek, které bych chtěla potkat. Tak čtěte dál a dozvíte se, koho bych vážně chtěla potkat.
PS: Postavy nejdou systematicky, ale tak, jak nějak podle sebe.

1) Peeta Mellark (Hunger Games - Suzanne Collins)
Ano, jistě, Peeta. Která dívka v dnešní době by nechtěla potkat milého, dobrosrdečného, statečného a velmi silného mužského hrdinu Hunger Games. Peeta je jasnou volbou do mého seznamu postav. Peeta je mi neskutečně milý a svým vzhledem a je i neskutečně přitažlivý a hned jsem si ho při čtení oblíbila. Copak mi vůbec dal nějaký důvod neoblíbit si ho?? :)))


2) Čtyřka (Divergence - Veronica Roth)
A už se k tomu dostávám. K, v dnešní době právem extrémně populární knize. Divergenci. A celé čtení se neobešlo bez zamilování se do hlavního mužského hrdiny- Čtyřky. Na první pohled nelítostný a nebezpečný Čtyřka však skrývá ve své vypracované hrudi velmi statečné a milosrdné srdce. Je velmi těžké si ho nezamilovat. Čtyřkův potenciál je neochvějný a je jasným důkazem toho, že na takového kluka budete myslet ještě dlouho. :))

3) Ash (Železný král - Julia Kagawa)
A na řadě je princ Ash ze Zimního dvora. Z úžasného příběhu o síle lidské fantazie, která nezná hranic. A jsem velmi ráda, že Julia svým čtenářům ukázala světu překrásného prince. Zapomeňte na prince z pohádek, které vídaté v televizi a pohlďte na opravdového prince Zimního dvora - prince Ashe. Ash si mě získal svou úchvatností trochu zavánějící arogancí, pochopíte, jakmile si přečtete knihu. Ash je prostě takovým královským způsobem nezapomenutelný. :)))

4) Ren (Smečka - Andrea Cremer)
A teď z trochu jiného soudku. Zalovím trochu mezi vlky, kteří se teď stávají také hodně populárními. A Rena nemůžu vynechat, protože tento kluk si mě záskal svým osobním vlčím kouzlem, které nemohl nechat neposkvrněné nějakou tou uštěpačnou, sarkatickou poznámkou. A samozřejmě vzhled hraje v jeho prospěch. No jenom si to představte, jdete si takto lesem a najednou se před vámi zjeví kluk Renovy krásy, padly byste před ním na kolena?? :)))) Já teda určitě ano, byla v polovině cesty před pádem na nos v důsledky omdlení. :))

5) Aaron Corbet (Padlí Andělé - Thomas E. Sniegoski)
A teď zavítám mezi anděly. Poslední dobou jsem se dostala k několika takovým kouskům, kdy andělé dolsova pohltili mou duši. A v případě Aarona Corbeta to platí dvojnásob. Knihu jsem si užila jak nejvíc jsem mohla a ještě když má za nejhlavnější andělsky krásnou postavy kluka, jako je Aaron, tím líp ku prospěchu knihy. Andělé rozehrávají úžasnou ligu a myslím, že Aaronem má andělská cesta nekončí. No, nelíbilo by se vám, kdyby jste se hřály v rukou spasitele s křídly? ;)) Navíc filmové zpracování v hlavní roli s paulem Wesleym je více než povedenou andělskou variací :))))

6) Dhiren (Tygrovo prokletí - Colleen Houck)
Že by další princ? Ano, a tentokrát jsem měla možnost nahlédnout do Indie. Dhiren, nebo jenom Ren, je pro mě úžasnou postavou i proto, že zbožňuju jeho zvířecí polovičku. Tygři jsou impozantní zvířata a když přičtete, že tohle krásné zvíře je ve skutečnosti ještě i zakletý indický a velmi krásný princ, tak se cesta do věčně sluncem zalité Indie zdá jako úžasný nápad na výlet :)))) Trochu s nadhledem :)7) Katniss Everdeen (Hunger Games - Suzanne Collins)
A je tady první dívka v osazenstvu mužů. A není to nikdo jiný než Katniss. Při čtení HG se stala mojí oblíbenou ženskou hrdinkou, která je odhodlaná své rodině pomoci, ať to stojí, co chce, protože je pro ni život její rodiny a těch, které miluje, důležitější než její vlastní. Takových hrdinek je pomálu, ale Katniss hrdě prezentuje tuto dívčí skupinu, proto se právem stává členou mého seznamu. :)))

8) Rose Hathaway (Vampýrská akademie - Richelle Mead)
Další žena v seznamu. A nemohla jsem nejmenovat Vampýrskou akademii, kterou jsem si neskutečně oblíbila a stejně tak i její hlavní hrdinku Rose. Její schopnosti mluví za vše, a kdybych měla tu možnost se s sejít, byla bych tou nejšťastnější osobou na světě. :)))

9) Eragon (Eragon - Christopher Paolini)
Když jsem začala číst první díl Eragona, filmové zpracování jsem měla již za sebou, ale smělě mohu říci, že kniha je tisíckrát lepší, vlastně úplně jiná než film. A právě v knize jsem blížeji poznala hlavní postavu Dračího jezdce Eragona. Začáteční negramotnost se brzy promění v něco neuvěřitelného a Eragon se mi ukázal v jiném světle a to v tom nejlepším, v jakém mohl. Setkání s ním by bylo nejspíš nadpřirozeně fantasy. :))

10) Stefan Salvatore (Upíří deníky - L. J. Smith)
Stefan Salvatore se stal mým velmi oblíbeným upírem z knižní i seriálové podoby veleúspěšných Upířích deníků. Já sama jsem si knihy velmi oblíbila spolu se Stefanem. Dnešní upíři ovládají široké spektrum uživatelů a Stefan i se svým drzým bratrem Damonem patří mezi ty nejvýraznější. Setkání s "vegetariánským" Stefanem by bylo určitě energii sající. :)))

Tohle samozřejmě nejsou všichni, které bych chtěla potkat, ale kdybych jich měla jmonavat více, abych se s tímto článkem hrála do Vánoc. :D
Doufám, že se vám můj seznam líbil. Těším se na vás u dalšího článku :)))

Snow Fairy

Posuď knihu podle obalu (7)

3. června 2012 v 18:07 | Snow Fairy |  Posuď knihu podle obalu
-Meme prezentující Knižní doupě


Název: Oškliví
Autor: Scott Westerfeld
Originální název: Uglies
Nakladatelství: Triton
Anotace:
Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava.
Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných - a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…

Můj názor:
Na posouzení jsem si vybrala Ošklivé právě proto, že to byla kniha, kterou jsem si včera pořídila na našem 1. knižním srazu, za který bych chtěla všem holkám moc poděkovat, protože to bylo úžasné a nezapomenutelné. A taky jsem si z knihkupectví odnesla Ošklivé, po kterým už šilhám nějakou tu dobu. Je to určitě obálkou, kterou se právě snažím nějak posoudit. Dívka na ní ve mě vzbuzuje pocit strachu a nevíry, ale zároveň něco vědoucího, co dává dívce nádech silného odhodlání. Díky tomu odhodlání mě pohled na ni vždycky uchvátí. Mírně pootevřené rty mohou symbolizovat mnohé nečekané a taky tajemné takovým tím dystopickým způsobem. A pak už stačila jenom anotace, abych se utvrdila v tom, že Oškliví budou určitě dalším krásným překvapením a stoprocentně čtenářským zážitkem.

Inspiration (1)

3. června 2012 v 12:02 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Od teď čtou i kočičky :))))
Hunger Games vládne světu :))))


On My Wishlist (12)

2. června 2012 v 9:03 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Days of Blood and Starlight (Dcera kosti a dýmu 2) - Laini Taylor-GoodReads| Insurgent (Divergent 2) - Veronica Roth-GoodReads
Get your own free Blogoversary button!