Červen 2012

Knižní Zúčtování - Květen

1. června 2012 v 18:26 | Snow Fairy |  My Books

Knižní Zúčtování - Květen


Ani jsem se pořádně nestihla nadechnout a je tu další měsíc. A jsem tu i já se svým dalším Knižním Zúčtováním. Nevím, jak se to všechno stalo, ale sešla se mi celá hora knih, které mi v závěru přichystaly velké překvapení. Až tak velké, že jsem z toho málem dostala amok. Tento měsíc jsem se fakticky nějak moc rozšoupla, až se mi to nelíbí, ale já knihám velmi lehko propadám a nedokážu některým odolat, zvlášť těm, na které se strašně těším. Ale dost mého povídání, podívejte se sami, co za tituly se mi sešly za měsíc Květen.

Knihy, které jsem si koupila:

Tak v této kategorii jsem nejspíš trhla rekord. Nechce se mi zdát, že jsem si jich pořídila tolik, ale jestliže se opravdu někomu nedá odolat, tak právě knihám.


U velké spousty těchto titulů je nutno se pozastavit, protože byly pro mne nejočekávanějšími kousky měsíce Května. A první, samozřejmě a nečekaně, musím jmenovat Divergenci. Další kniha, která se může pyšnit svým žánrem i obsahem, protože obojí je dokonalé. (recenze ZDE). Celou knihu jsem si naprosto užívala a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Pokud ji ještě někdo nečetl, radím vám to napravit, protože tato kniha doopravdy stojí za to. Za další očekávanou považuji i druhý díl Paranormálů s podtitulem Nikdo není bez viny, na kterou se po prvním díle nesmírně těším.Dále tady mám Závist, první díl k románu Prázdné rakve, od Gregga Olsena, kterou jsem právě dnes začala číst a mohu jenom kulit oči, protože kniha je naprosto otevřená a neskrývaná, všechno na rovinu. A v neposlední řadě také Past, taktéž první díl k sérii Zahrada nesmrtelnosti. Moc se těším, až se ke knize dostanu, protože jenom grafická úprava a krásně zdobené stránky mě neuvěřitelně lákají. A Co pak ta anotace? :)) Knihu Krásné zlo jsem ukořistila za úžasnou cenu v knižním bazaru u Wolf Darven, za což bych jí chtěla moc poděkovat. Prokletý dům spolu s Velikostí XL jsem si koupila na výletě v Brně, ale vzpomínám si, že už jsme se spolužačkou spěchaly, abychom stihly vlak, a tak jsem sáhla po druhém díle ze série Heather Wells, takže abych mohla tuhle sérii od oblíbené Meg Cabot začít, budu si muset dokoupit i ten první díl. :)) Měsíční píseň jsem si neodoala pořídit na brněnské autogramiádě Patricie Briggs, s menším zaškobrtnutím jsem si ji stihla jít ještě podepsat. :)))

Knihy, které jsem dostala:
Knihou Nádherný zmatek mi jedna úžasná duše doplnila mnou stávají kolekci Kroniky prokletých zaklínačů. Jenom ten název mě občas nutí ho tak trochu komolit :)). Na Sestru jsem slyšela spoustu kladných ohlasů, které jsem potom převyprávěla mamce, jež má takové příběhy ráda a vzaly si tuto knihu pro nás obě. Už jenom z anotace se velmi těším, jaká kniha bude. Četli jste už Sestru? Pokud ano, jaký na ni máte názor?

Knihy, které jsem vyhrála:
Tuto knižní kategorii jsem bohužel za měsíc Květen nezaplnila. Snad někdy příště :)

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování:
V případě recenzních výtisků, jsem tento měsíc trochu polevila, protože jsem si už dlouho plánovala přečtení Eragona, a teď jsem měla šanci se k němu dostat. Takže jakmile mi přišel domů, neváhala jsem a začala číst. V nejbližší době se můžete těšit na recenzi. A co se týká manga výtisků? Rozhodla jsem se začít i s tímto žánrem a na začátek si vzala takové lehčí, Fly High! (recenzi na první díl najdete ZDE). A pokud byste chtěli taky začít s mangou, tak doporučuju právě začít tímto titulem. Za recenzní výtisk Eragona moc děkuju nakladatelství Fragment a za výtisky dvou dílů Fly High! Leť výš děkuju nakladatelství Zoner Press.


Moje nejčastější předsevzetí trochu se krotit s nákupem knih se znovu a opět hroutí od základů. Mé sebeovládání je doopravdy na bodu mrazu, asi bych se měla vážně polepšit, ale v případě knih to bude velmi těžké a zrovna u mě asi i nereálné. Taky jsem při pořizování fotek našla pár kousků, které se mi zatoulaly někam do kouta z nějakých jiných měsíců, takže jsem se rozhodla je zapojit sem.

Jaké knihy z mého Zúčtování se vám nejvíce líbí? Jaký na ně máte názor? A máte nějaké doporučení na knihy, které se v tomto článků neobjevily a rozhodně by stály za pozornost? To všechno a ještě mnohem víc mi sdělujte, prosím, v komentářích, těším se na doporučení knih a jiné vzkazy :)))

Knihy můžete koupit v každém dobrém knihkupectví nebo na internetových stránkách nakladatelství:

Májový knižní hop u Jane- Vyhlášení vítězů

1. června 2012 v 16:47 | Snow Fairy |  Knižní Hopy
Včerejší půlnocí skončil i druhý knižní hop, který probíhal v tomto láskyplném měsící. Měla jsem na své čtenáře pouze jednu otázku, a sice takovou, jestli už políbili pod rozkvetlou třešní svou nejoblíbenější knížku, popřípadě knížky. Je mi jasné, že většina čtenářů se zamilovala do více než jedné knihy, proto jste mi psaly i více knih a z nich jsem zaregistrovala pár úžasných kousků, které si jednou hodlám také přečíst. Některé knihy byly jmenovány i vícekrát, což mě samozžejmě těší.
Jesliže mám říct něco k číslům tohoto hopu, tak celkově se příhlásilo 89 zájemců o knížky. Ale abych to tady zbytečně dlouho neokecávala, přejdu rovnou k vítězům, které jsem vylosovala pro tento hop.
A vítězi se stávají...

-knihu Rozum a Cit od Jane Austenové vyhrává dívka s číslem 32....
... Lady McFly

-knihu podle vlastního výběru od nakladatelství Fragment získává dívka s číslem 9....
...Anča


Oběma holkám moc gratuluju a chtěla bych taky moc poděkovat všem čtenářům, kteří se tady u mě do hopu přihlásili. Vy, kdož jste nevyhráli, nevěšte hlavu, vím, říkám to v každém hopu a soutěži, ale je to tak. V dalších soutěžích se může usmát štětí právě na vás. A věřte mi, že tohle není poslední hop ani soutěž, chystám nějakou letní soutěž, abyste se měli na co těšit i v těch parných letních dnech.
Takže se na vás všechny budu těšit u dalšího článku a ještě ještě jednou moc gratuluju holkám k výhře. Vítezné mailíky jsou již odeslány.

Zdraví Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!