Diskuze - Oblíbenost

29. června 2012 v 14:38 | Snow Fairy |  Discussion

Oblíbenost knih...

Léto a samozřejmě ty nejdelší a nejočekávanější prázdniny už nám začaly a já nemám nejmenší důvod s první diskuzí na mém blogu otálet. Jak jste mohli již z názvu vyčíst, bude se jednat o téma oblíbenosti knih. Níže sdělujte své diskuzní komentáře, v nichž můžete napsat svůj názor, proč jsou podle vás knihy tak oblíbené, co z nich dělá to, čím jsou a jaký je podle vás ten nejhlavnější důvod toho, že vás kniha tak moc chytne. Nebo můžete sdělit konkrétní tituly knih a říct, co se vám na nich líbí a čím vám učarovaly. Či napsat jenom vaše favority, kteří se vám poslední dobou usadily v hlavě, je jedno, jestli je četli nebo ne, třeba vás zaujaly obálkou a čtení zvažujete, tohle všechno můžete ostatním spolučtenářům sdělit. Oblíbenost je vcelku široký pojem, teď ho jenom nějak uchopit a trochu ho nechat poválet se vám v hlavě.
Já si myslím, že velmi důležitým důvodem, proč čtenáři tak milují knihy je ten, že v příbězích se objevují typy mužů a chlapců, jaké si představujeme my holky v hlavě, vysněné a krásné, bez chybičky. U čtenářů z řad kluků tu máme samozřejmě knižní dívky. Autoři moc dobře ví, že čtenáři touží po dokonalém zjevení, která absolutně zachvátí smysly. Ale je jisté, že jenom hrdinové oblíbenost knih neurčují...... Co si myslíte, že z knih dělá takové skvosty? Sdělujte v komentářích a návzájem spolu diskutujte, jsem moc zvědavá, jaké názory se tu objeví :)))))

Moc děkuju za nejrůznější názory a užijte si nádherné prázdniny plné knih a všudypřítomného čtení. :)))
Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | E-mail | Web | 29. června 2012 v 14:47 | Reagovat

Jsem ráda, že je tu už diskuze. Opravdu moc jsem se na ni těšila :-)
O tomhle tématu bychom mohli mluvit hodiny a hodiny. Myslím, že každý to má jinak a objeví se tu jistě mnoho názorů a myšlenek :-)
Já knížky opravdu miluju a nejvíc mě na nich upoutá děj, celková myšlenka, samozřejmě postavy a pak i akce. Mám ráda napínavé knížky, knihy u kterých se bojím ale i knihy u kterých se zasměju :-)
Důležitou složkou je pro mě styl a forma, kterou je kniha napsaná. Ne všechno se mi zalíbí.
V poslední době jsem zjistila, že moc nemusím anděle.
Jinak ano, samozřejmě, klučičí hrdinové nejsou nikdy k zahození :-D

2 Skřítek Skřítek | Web | 29. června 2012 v 14:49 | Reagovat

Teď zrovna mě nesmírně zaujala a doslova ji miluju trilogie Hunger games. Líbí se mi, protože je to něco nového, protože se u toho člověk bojí a v další vteřině láskyplně vzdychá, protože na každé stránce se něco děje, a protože prostě miluju Hurikána!

3 Sinead Sinead | E-mail | Web | 29. června 2012 v 14:55 | Reagovat

ja si myslím že knihy robia bestsellerom hlavne nápad a potom stotožnenie sa s postavou, ak je zlá postava kniha bude tiež. Moja obľúbená kniha je Jana Eyrová a Malé ženy.

4 cecilka cecilka | Web | 29. června 2012 v 17:00 | Reagovat

Mě nejvíce nadchne kniha, při jejímž čtení zapomenu na okolní svět. Někdy mám chuť utéct z reality do fikčních světů a tam chvilku pobýt.

5 Katie Katie | Web | 29. června 2012 v 17:29 | Reagovat

Mně kniha zůstane v hlavě ještě hodně dlouho po dočtení, pokud ve mně vyvolá nějaké emoce. Čím silnější, tím líp. Musím mít pocit, že stojím vedle hrdinky/hrdiny a zažívám to s ní. Všechno to záleží na slovech, větách... Ty moje nej jsou zatím Hunger games, Škola noci (i když ta míň), Vampýrská akademie, Pýcha a předsudek a Eon, Eona. :)) Příběhu musím věřit a dialogy, chování postav nesmí být jak od robota.

6 neriah neriah | 4. července 2012 v 21:52 | Reagovat

No... Já asi moc s tvým tvrzením nesouhlasím. Většinou mě dokonalí kluci v příbězích strašně štvou. Jakmile je nějaký kluk krásný, chytrý, bohatý, oblíbený a prostě dokonalý bez jediné chybičky, chci ho vytáhnout z knížky a probodat vidličkou. xD
Raději mám ty, co si něco už prožili, nejlépe mají na těle nějakou tu jizvu, jsou drsňáci a rozhodně se na nich dá najít spousta negativ.
Já nevím, proč mě knížky tak uchvacují. To je různé. Vezmu to teda zvlášť podle žánrů...
1. Fantasy - tenhle žánr je asi ten, který vyhledávám nejvíc. Vyznám se v něm poměrně dobře, i když mám co dohánět. Líbí se mi, když autor umí úžasně promísit realitu s fantasy př. Jonathan Carrol, líbí se mi cizí světy, kde bych se chtěla na chviličku ukázat, abych věděla, jaké to je v něm žít jako třeba Zaklínač, a miluju každý neotřelý nápad, který autorovi přijde na mysl.
2. Sci-fi - v poslední době tomuto žánru přicházím na chuť. Moc se v něm ještě nevyznám a mám problém odlišit kvalitní díla od těch slátanin. Nicméně, i tak mě fascinují nápady některých autorů, ať už jde o všemožné mimozemské civilizace např. od Sergeje Lukjaněnka nebo různorodý náhled na budoucnost.
3. Horor - v tomto žánru vyhledávám jen toho nejdokonalejšího - mistra hororu Stephena Kinga. Jeho knihy musí uchvátit každého, kdo ho čte. Samozřejmě ne toho, kdo horory nevyhledává. xD Líbí se mi, že se na čtenáře nesnaží působit detailními popisy vnitřností a podobně, spíše se soustřeďuje na ten psychický strach, který je mnohem působivější. Umí si pohrát s charaktery postav a člověk má pocit, jako by některé postavy znal odjakživa. I u něj se dá najít něco, co s hororem nemá nic společného... A nemyslím si, že je to na škodu - spíše naopak - já od něj miluju téměř vše co jsem zatím četla.
4. Autobiografické knížky - a jsme úplně mimo. xD Miluju, když někomu oznamuju, že čtu fantasy a autobiografie. xD Reakce jsou většinou srandovní - jako že jak můžeš číst něco, co se tak odlišuje?
Jak? Normálně. Tyhle příběhy mám ráda právě proto, že jsou skutečné. Že si na nic nehrají. Když potřebuju pořádnou porci kruté reality, vyhledám si něco takového. Jsou mnohdy emotivní a náročné na psychiku, ale pro moje morbidní já ideální.

Pořád nějak nemám pocit, že bych popsala, proč jsou knihy tak oblíbené. Ze svého okolí mám dojem, že oblíbené vůbec nejsou. :-( Právě naopak - většinu číst prostě nebaví.
A proč mě nějaká kniha chytne? to proto, že autor se umí vcítit do svých postav, což mi třeba hrozně chybělo u série Krásní mrtví, která možná mohla být fajn, nicméně jsem měla z postav pocit, jako by nebyly skutečné. Jako by autorka nerozumněla tomu, proč se daná postava cítí tak, jak se cítí. A proto jsem to ani nemohla dočíst...

Heh, zase tu píšu dlouhý článek místo toho, abych psala něco na blog... Tak já zdrhám :):D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!