Knižní Zúčtování - Květen

1. června 2012 v 18:26 | Snow Fairy |  My Books

Knižní Zúčtování - Květen


Ani jsem se pořádně nestihla nadechnout a je tu další měsíc. A jsem tu i já se svým dalším Knižním Zúčtováním. Nevím, jak se to všechno stalo, ale sešla se mi celá hora knih, které mi v závěru přichystaly velké překvapení. Až tak velké, že jsem z toho málem dostala amok. Tento měsíc jsem se fakticky nějak moc rozšoupla, až se mi to nelíbí, ale já knihám velmi lehko propadám a nedokážu některým odolat, zvlášť těm, na které se strašně těším. Ale dost mého povídání, podívejte se sami, co za tituly se mi sešly za měsíc Květen.

Knihy, které jsem si koupila:

Tak v této kategorii jsem nejspíš trhla rekord. Nechce se mi zdát, že jsem si jich pořídila tolik, ale jestliže se opravdu někomu nedá odolat, tak právě knihám.


U velké spousty těchto titulů je nutno se pozastavit, protože byly pro mne nejočekávanějšími kousky měsíce Května. A první, samozřejmě a nečekaně, musím jmenovat Divergenci. Další kniha, která se může pyšnit svým žánrem i obsahem, protože obojí je dokonalé. (recenze ZDE). Celou knihu jsem si naprosto užívala a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Pokud ji ještě někdo nečetl, radím vám to napravit, protože tato kniha doopravdy stojí za to. Za další očekávanou považuji i druhý díl Paranormálů s podtitulem Nikdo není bez viny, na kterou se po prvním díle nesmírně těším.Dále tady mám Závist, první díl k románu Prázdné rakve, od Gregga Olsena, kterou jsem právě dnes začala číst a mohu jenom kulit oči, protože kniha je naprosto otevřená a neskrývaná, všechno na rovinu. A v neposlední řadě také Past, taktéž první díl k sérii Zahrada nesmrtelnosti. Moc se těším, až se ke knize dostanu, protože jenom grafická úprava a krásně zdobené stránky mě neuvěřitelně lákají. A Co pak ta anotace? :)) Knihu Krásné zlo jsem ukořistila za úžasnou cenu v knižním bazaru u Wolf Darven, za což bych jí chtěla moc poděkovat. Prokletý dům spolu s Velikostí XL jsem si koupila na výletě v Brně, ale vzpomínám si, že už jsme se spolužačkou spěchaly, abychom stihly vlak, a tak jsem sáhla po druhém díle ze série Heather Wells, takže abych mohla tuhle sérii od oblíbené Meg Cabot začít, budu si muset dokoupit i ten první díl. :)) Měsíční píseň jsem si neodoala pořídit na brněnské autogramiádě Patricie Briggs, s menším zaškobrtnutím jsem si ji stihla jít ještě podepsat. :)))

Knihy, které jsem dostala:
Knihou Nádherný zmatek mi jedna úžasná duše doplnila mnou stávají kolekci Kroniky prokletých zaklínačů. Jenom ten název mě občas nutí ho tak trochu komolit :)). Na Sestru jsem slyšela spoustu kladných ohlasů, které jsem potom převyprávěla mamce, jež má takové příběhy ráda a vzaly si tuto knihu pro nás obě. Už jenom z anotace se velmi těším, jaká kniha bude. Četli jste už Sestru? Pokud ano, jaký na ni máte názor?

Knihy, které jsem vyhrála:
Tuto knižní kategorii jsem bohužel za měsíc Květen nezaplnila. Snad někdy příště :)

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování:
V případě recenzních výtisků, jsem tento měsíc trochu polevila, protože jsem si už dlouho plánovala přečtení Eragona, a teď jsem měla šanci se k němu dostat. Takže jakmile mi přišel domů, neváhala jsem a začala číst. V nejbližší době se můžete těšit na recenzi. A co se týká manga výtisků? Rozhodla jsem se začít i s tímto žánrem a na začátek si vzala takové lehčí, Fly High! (recenzi na první díl najdete ZDE). A pokud byste chtěli taky začít s mangou, tak doporučuju právě začít tímto titulem. Za recenzní výtisk Eragona moc děkuju nakladatelství Fragment a za výtisky dvou dílů Fly High! Leť výš děkuju nakladatelství Zoner Press.


Moje nejčastější předsevzetí trochu se krotit s nákupem knih se znovu a opět hroutí od základů. Mé sebeovládání je doopravdy na bodu mrazu, asi bych se měla vážně polepšit, ale v případě knih to bude velmi těžké a zrovna u mě asi i nereálné. Taky jsem při pořizování fotek našla pár kousků, které se mi zatoulaly někam do kouta z nějakých jiných měsíců, takže jsem se rozhodla je zapojit sem.

Jaké knihy z mého Zúčtování se vám nejvíce líbí? Jaký na ně máte názor? A máte nějaké doporučení na knihy, které se v tomto článků neobjevily a rozhodně by stály za pozornost? To všechno a ještě mnohem víc mi sdělujte, prosím, v komentářích, těším se na doporučení knih a jiné vzkazy :)))

Knihy můžete koupit v každém dobrém knihkupectví nebo na internetových stránkách nakladatelství:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 1. června 2012 v 18:39 | Reagovat

Nádherné tituly =)). Divergence je jasná :D, ale Past a Závist vypadají opravdu úžasně, jsem zvědavá hlavně na tu Past - má opravdu nádhernou obálku =) a moc se těším na tvůj názor :). Rudá jako rubín jsem už taky četla a je opravdu super. A celkově všechny knihy jsou moc pěkné, rozhodně výborné volby :DD.

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 1. června 2012 v 18:42 | Reagovat

[1]: Děkujííí, začala jsem Závistí, protože má méně stránek a ten se musím ještě popasovat s Eragonem :)) na Rudou se strašně těším, a když říkáš, že je super, tak určitě a stoprocentně bude :)) A Divergence....bezpomíněčně jasná :)))

3 Míša Míša | Web | 1. června 2012 v 18:55 | Reagovat

[2]: Nemáš vůbec za co =)). Mě upřímně Závist napoprvé moc nezaujala, ale teď by mě docela zajímalo o čem vlastně je a hlavně jaká je, jsem docela zvědavá :DD, ale tak už to bývá :D.

Měla bych ještě dotaz. Co si myslíš o Dceři kostí a dýmu, tedy pokud jsi ji už četla :)? U někoho jsem četla, že ho docela zklamala, ale já si ji chtěla pořídit, docela mě totiž zaujala, a tak bych ráda věděla tvůj názor :DD.

4 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 1. června 2012 v 19:52 | Reagovat

[3]: Závist jsem začala číst a je dost....no, autor si nebere se čtenářem servítky a vlastně ani s postava příběhu :))) Dceru jsem ještě nečetla, ale brzy se na ni chystám, zaujala mě už jenom tím, že se odehrává v Praze, takže ještě uvidím, jak se mi bude líbit :)))

5 Rodaw Rodaw | Web | 1. června 2012 v 19:53 | Reagovat

Miluju tvoje články! Zjistila jsem, že jsem na tvém blogu závislá.. Ty píšeš prostě.. dokonale! Hej fakt se to strašně moc dobře čte. Jsi super!!
A teď ke knížkám: kulím oči!! :-D Dokonalé, úžasné, záávidím..
Já jsem na knihách závislá, to můžu říct na rovinu. Nesnáším nákupy oblečení, jsem vyložený BOOKAHOLIC (či jak to napsat). Nakupování knížek je prostě.. úžasný.
No a teď bych se mohla vyjádřit přímo ke konkrétním knihám, táákže:
PRVNÍ DVA OBRÁZKY: Divergence jsem četla a taky se mi moc líbila, zbylé dvě knihy chci!! Paranormálové mě taky hodně lákají, Marcelo to nevím.. asi by to na mě bylo moc psychologický a Rudou chci taky moc moc moc :)
TŘETÍ OBRÁZEK: velikost máme doma, krásné zlo taky a to jsem dokonce četla - je to docela zajímavá a fajn knížka, mně se líbila :) zbytek knih vypadá taky skvěle!
ČTVRTÝ OBRÁZEK: knihu vlevo neznám, o sestře jsem uvažovala, ale nakonec jsem to nekoupila. Knih na tento zbůsob máme doma celkem hodně :)

PÁTÝ OBRÁZEK:
Eragona doporučuju, mně se moc líbil :) mangu jsem zatím žádnou nečetla, ale úplně jsi mě na ni nažhavila svou skvělou recenzí!! Myslíš, že to mám zkusit? Nevím, zda by mi tam nevadily ty bubliny :(
POSLEDNÍ OBRÁZEK
Vlny a jak padne náš svět neskutečně závidíím!!

6 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 1. června 2012 v 20:04 | Reagovat

[5]: Nepřeháněj :)) Zase tak dobrá nejsem, ale všechny tvoje komentáře mě vždycky neskutečně potěší :))) Tvá závislost by chtěla odměnu, no ne? :D:D:D:D:D A mangu bys mohla zkusit, taky jsem si říkala, že to bude něco jako pro děti, ale je to takové...dobré :))) Zítra v Dobrovském si můžeš nějaká manga prohlídnout a uvidíš, jestli se ti to bude líbit :) :) :) :)) A opravdu ti moc děkuju za pochvalu, já mám zase ráda tvoje články a tvůj blog, takže sympatie jsou vzájemné :):)))

7 Evelin Evelin | E-mail | Web | 1. června 2012 v 20:05 | Reagovat

Och ako strašne ti závidím! 8D Naozaj super knihy, Pascu a knihy od Patricie Briggs by som si veľmi chcela prečítať a Eragona práve čítam 8D

8 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 1. června 2012 v 20:11 | Reagovat

[7]: Past je opravdu krásná, ta úprava stránek a celá obálka se moc povedla :))) Eragona taky teďka čtu :))))

9 Majky Majky | 1. června 2012 v 22:16 | Reagovat

Pání :-O tolik knížek ! NEBE! :D takže gratuluju, že sis jich pořídila a dostala tolik :D
Divergenci už mám koupenou, ale nějak se k tomu němůžu pořád dostat..(pořád čtu to tygrovo prokletí :Dkdyž se nad tím zamýšlím  je to už opravdu dlouho :D..) Závist a Past.. obálky jsou strašně dokonalé a taky bych si je časem chtěla pořídit :).. Rudá jako rubín.. na to jsem četla hodně pěkných recenzí a jak se zdá je to opravdu dobrá knížka ;) takže jednou si najde cestu i do mojí knihovničky >D Dcera kostí a dýmu - to prostě musím mít ..přeci jenom se to odehrává v Praze, a já jsem ještě nezažila že by nějaký autor o Česku psal :D..a nakonec kniha Tak padne náš svět- na ní jsem přišla před nedávnem..přeci jenom ta obálka je..no zvláštní a proto jsem si jí hned nevšimla...ale mamka o tu knížku projevila zájem takže..možná , že už jí budu mít brzo doma :DD( beztak až na Vánoce :O :D)..
Všechny ostatní knížky vypadají taky zajímavě a já ti je moc přeju a doufám že se na ně brzo objeví krásné(jinak to u tebe ani nejde :) ) recenze :)

10 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 1. června 2012 v 22:24 | Reagovat

[9]: Děkuju, děkuju, děkuju, strašně moc ti děkuju za pochyvaly, recenze se určitě objeví, i když mi toho všeho nějak přibylo, recenze se určitě objeví :))) Na Dceru jsem taky zvědavá právě kvůli tomu, že se odehrává v Praze, přece jenom se tak často nestává, že zahraniční autor napíše o naší malé zemičce :)))) A na Rudou jsem taky slyšela jenom kladné ohlasy, takže na tu se taky těším, jenom, co jsem si procházela stránky :)))) A ještě jednou hrozně moc děkuju, opravdu neskonalé dííky :)))) Budu se snažit všechno dohant :))) s recenzemi :)))

11 Annie Annie | Web | 1. června 2012 v 23:16 | Reagovat

Ach jo, to je knížek... :( Já chci taky!
Závidím tím víc, že většinu z nich si chci přečíst. Asi si nějakou přihodím do košíku, jak budu objednávat ceny do giveaway, protože knih mám v polici zoufale málo. :D
Divergent je úžasná^^ a z toho, co máš nakoupeno, mě nejvíc zaujala asi Past a Paranormálové dvojka - tu prostě chci, stejně jako jedničku. :)
Pak ještě Eragon a Meg, ale Eragona doma mám a sérii s Heather Wells mám přečtenou celou. :)

12 GiraffeAndy GiraffeAndy | E-mail | Web | 1. června 2012 v 23:41 | Reagovat

Divergenci a Rudou jako rubín jsem si v květnu pořídila taky. =) Kdyžtak pak napiš, co si myslíš o Krásném zlu. Všimla jsem si ho v knihkupectví a má zajímavou obálku i anotaci, ale žádné recenze jsem na to nečetla, tak nevím. Zajímal by mě tvůj názor, jestli stojí ta kniha za to...

13 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 2. června 2012 v 8:19 | Reagovat

[11]: Paranormálové je vážně dobrá série a po tom prvním dílu se na dvojku hrozně těším :))) Divergence úžasná opravdu je, nemohla jsem se od ní odtrhnout, Past je velmi hezky upravená, ta obálka i úprava vevnitř se jiom vážně dost povedla :)))

14 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 2. června 2012 v 8:20 | Reagovat

[12]: Na Krásné zlo recenzi určitě napíšu, taky mě velmi zaujala obálkou, a tak jsem si přečetla anotaci, která mě zaujala snad ještě více :))) takže recenze se tady určitě objeví :)))))

15 Annie Annie | Web | 3. června 2012 v 11:58 | Reagovat

[13]: Já jedničku četla a líbila se mi (až teda na pár věcí, co mě štvaly), jenže jsem ji měla jen z knihovny... :/ No, snad si ji časem pořídím. :)
Jo? Tak to bych se po ní mohla porozhlédnout. :) Bude recenze? ;)
Jo, a ještě Rudá jako rubín vypadá zajímavě... :D

16 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 3. června 2012 v 12:01 | Reagovat

[15]: Mě se Paranormálové líbili, už se fakt těším až začnu číst Nikdo není bez viny. Recenze na Divergenci?? :))) Tak ta už je zveřejněná :))) Past určitě bude :))) Rudá vypadá krásně :))) taky se na ni už těším :))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!