Posuď knihu podle obalu (7)

3. června 2012 v 18:07 | Snow Fairy |  Posuď knihu podle obalu
-Meme prezentující Knižní doupě


Název: Oškliví
Autor: Scott Westerfeld
Originální název: Uglies
Nakladatelství: Triton
Anotace:
Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava.
Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných - a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…

Můj názor:
Na posouzení jsem si vybrala Ošklivé právě proto, že to byla kniha, kterou jsem si včera pořídila na našem 1. knižním srazu, za který bych chtěla všem holkám moc poděkovat, protože to bylo úžasné a nezapomenutelné. A taky jsem si z knihkupectví odnesla Ošklivé, po kterým už šilhám nějakou tu dobu. Je to určitě obálkou, kterou se právě snažím nějak posoudit. Dívka na ní ve mě vzbuzuje pocit strachu a nevíry, ale zároveň něco vědoucího, co dává dívce nádech silného odhodlání. Díky tomu odhodlání mě pohled na ni vždycky uchvátí. Mírně pootevřené rty mohou symbolizovat mnohé nečekané a taky tajemné takovým tím dystopickým způsobem. A pak už stačila jenom anotace, abych se utvrdila v tom, že Oškliví budou určitě dalším krásným překvapením a stoprocentně čtenářským zážitkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 4. června 2012 v 18:02 | Reagovat

Jsem strašně moc zvědavá, co na knížku řekneš!! :)) Pokud se Ti bude líbit, koupím si ji taky :-D
PS: Ten sraz byl fakt super! :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 4. června 2012 v 18:05 | Reagovat

[1]: Taky jsem na ni zvědavá, ale mám toho tolik, že nevím, kdy se k ní doatnu, ale zaručeně to bude brzy :))) Sraz byl dokonalý, moc ti, i všem holkám, děkuju za krásně strávené odpoledne :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!