Červenec 2012

Knižní Zúčtování - Červenec

31. července 2012 v 12:09 | Snow Fairy |  My Books
Knižní Zúčtování - Červenec

Člověk se nestačí pořádně ani nadechnout a další měsíc už je za námi. Téměř. A já jsem zde, abych vám jako obvykle představila Knižní Zúčtování, tentokrát za měsíc Červenec.
Takže se pohodlě usaďte a podívejte, co měsíc Červenec dal. :)))

Knihy, které jsem si koupila:


I tento měsíc jsem neodolala několika knižním titulům. Svět za světem a Polibek pro Annu jsou knihy, které jsem si v rámci slevové akce na Albatros Media objednala s akcí poštovné zdarma. Po Polibku pro Annu už hodně dlouho pokukuju a když se našla taková výhodná akce, tak jsem si řekla, že do toho půjdu. Svět za světem je poměrně spontání rozhodnutí, ale na knihu jako takovou jsem více než zvědavá a už jenom samotný námět mě velice láká, takže se těším, jaká kniha bude. Hlas nože, první díl z trilogie Chaos, a první díl ze série Glee: Jak to začalo, jsem si pořídila na portálu Knihcentrum, kde jsem ještě měla 50 Kč slevu. Když jste mohli v letní soutěži o celou sérii Glee soutěžit, opravdu hodně mě tyto knihy lákaly, takže jsem si alespoň ten první díl pořídila. Byla to vcelku zvláštní a dobrá kniha, taková knižní sestra stejnojmenného seriálu, který jsem si v poslední době zamilovala. O.4 Soumrak civilizace je kořist, kterou jsem si vyhlídla na internetu už před vydáním, a jakmile se uskutečnil náš už druhý knižní sraz, za něž bych chtěla holkám opravdu moc poděkovat, byl naprosto úžasný a už teď se velmi těším na další, který doufám bude brzy, tak jsem trochu popřemýšlela a knihu si potom i pořídila. Jsem na ni zvědavá, jelikož je to další dystopie, tak jsem natěšená, čím mě překavapí.

Knihy, které jsem dostala:

Crescendo, druhý díl série Zavržený, Krásní, druhý díl ze série Oškliví a Banka těl: Mladší se mi usadily v knihovničce díky svátku, který jsem tento měsíc "slavila". Mladší, opět svým žánrovým, dystopickým, zařazením, mě opravdu velmi, velmi mile překvapili a jestliže jste tuto knihu ještě nečetli, pak to velice rychle napravte, protože to opravdu stojí za to. Na zbývající dvě knihy se už opravdu velmi těším, protože první díly od obou knih byly naprosto úžasné, tak jsem i zvědavá, jak to bude všechno pokračovat.

Knihy, které jsem vyhrála:

Tento měsíc jsem neměla moc štěstí a žádnou knihu jsem nevyhrála. :)))

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování:

Tento měsíc se mi urojilo i pár recenzních výtisků, za které moc děkuju nakladatelstvím Fragment, Knižní klub a Baronet. Na Dnem i nocí a Šepoty ze záhrobí už si můžete přečíst moje recenze (ZDE a ZDE). Brisingr, jakožto třetí díl série Odkaz dračích jezdců je opravdu brilantní kniha, už ho dočítám, takže brzy se můžete těšit na recenzi. Démona z Hex Hall jsem teď začala taky číst a i když jsem skoro ještě na začátku, tak se mi kniha opravdu velmi líbí a recenze bych řekla bude hodně pozitivní, takže se na ni můžete taky velmi brzy těšit.

Doufám, že se vám moje Zúčtování líbilo a s článkem takového charakteru se potkáme zase příští měsíc. :))))

Knihy z mého Zúčtování najdete kromě všech knihkupectví také na internetových nakladatelstvích:


Anketa - Která knižní obálka je podle vás krásnější?

30. července 2012 v 17:29 | Snow Fairy |  Ankety

Duel - Která z knižních obálek je podle vás krásnější?


V této anketě můžete hlasovat pro jednu ze dvou obálek stejné knihy. Jedna obálka bude vždy česká a druhá zahraniční. Takže můžete začít hlasovat. :))))


Divergence (Divergence) - Veronica Roth

Příběh, který Divergence nese nemusím nijak zdlouhavě připomínat, protože jsem si naprosto jistá, že všichni, i kdyby jen mlhavě, víte o čem je v této knize řeč. Ale teď k obálce. Která se vám líbí více? Česká nebo zahraniční?A když už jsme u Divergence, která z obálek druhého dílu této série se vám líbí více?
Past (Zahrada nesmrtelnosti) - Lauren DeStefano

Další příběh z dystopické budoucnosti, která opravdu stojí více než za pohled, protože to, co skrývá je neuvěřitelný příběh, který vás úplně dostane. Bezpochyby vás kniha zaujala i svou obálkou, ale jakou obálku mají jinde ve světě??
Rudá jako rubín (Drahokamy) - Kerstin Gier

Jedna kniha o cestování časem a prostorem. Protože nahlédnout do budoucnosti musí být tak vzrušující. Skoro stejně jako samotná knižní obálka. U nás nebo v zahraničí? Hlasujte. :))
Cinder (Měsíční kroniky) - Marissa Meyer

Což takhle dát nějakou pohádkou dystopii? A co třea Popelku v moderním, kyborgovském, provedení? Myslíte že obálky jsou stejně nápadité jako samotný příběh? Podívejte se sami. :))
Dcera kostí a dýmu (Dcera kostí a dýmu) - Laini Taylor

Chiméry a další bájné nadpřirozené bytosti se v této knize zjevují v úplně jiném světle. Minulost vydává další ze svých tajemství stejně jako různé obálky této knihy. Tak která je ta tajemnější a.... bájnější?? :))
Inspiration (5)

29. července 2012 v 19:21 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Když déšť ruku v ruce s bouřkou přichází, smířlivý opar na duši se vytváří...

Knihy nám pomáhají ulehčit od krutých nástrah života a vytvořit krásnější fantazii.

Mlčenlivé bytosti jsou mnohdy ti nejlepší přátelé z nejlepších. Nezradí vás.

On My Wishlist (19)

28. července 2012 v 11:41 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Rezistence (Divergence 2) - Veronica Roth - GoodReads| Nadpozemská (Nadpozemská 1) - Cynthia Hand - GoodReads

Režii v mém Wishlistu vede nakladatelství CooBoo a jejich úžasné novinky, na které jsem, do jedné, opravdu velmi natěšená. :)))) A hlavní roli mé úplně nejočekávanější dostala Rezistence... :))))
A co vy, také si plánujete pořídit novinky od CooBoo?? :)))))

Reviews - Dnem i nocí

27. července 2012 v 9:07 | Snow Fairy |  Reviews

Dnem i nocí

Autor: Gwen Hayes
Žánr: Beletrie, Horor
Díl: 1.
Originální název: Falling Under
Počet stran: 344
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Baronet
Anotace:
Sedmnáctiletá středoškolačka Theia se jedné noci stane svědkem něčeho zvláštního -- kolem jejího okna se snese z oblohy hořící člověk. Začne se s ním setkávat ve svých snech, v nichž se za ním vydává do podsvětí, ale i ve dne, protože z Hadena se stane její spolužák. Haden, poloviční démon, který má v budoucnu převzít vládu nad podsvětím, se do světa lidí původně vypravil pro nevěstu. Vybral si Theiu, ale nepočítal s tím, že ho setkání s ní začnou měnit a že pozná skutečné city. Přehodnotí sice svůj původní záměr, ale je tu ještě jeho matka, krutá a bezcitná vládkyně podsvětí, pro niž změna plánů nepřipadá v úvahu. Nastane proto boj - boj o svobodu, o lásku, o duši… a někdy i o holý život.Děkuju nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku!!


Mladička Theia Aldersonová, jejíž život v ospalém městečku Serendipity Falls je přesně tak stereotypní, jak si každý dokáže představit, se však jedné noci závratným způsobem změní. Život jenom s tátou, který je svých vzhledem a vyzařováním dokonalým příkladem, kterým se snaží Theiu vést tím, pro něj, správným směrem, je tím pádem více než těžký. Thein táta se snaží vést svou dceru podle obrazu svého, ale to se s okolnosti nadcházejících dní radikálně změní. Jediná událost dokáže pořádně zamávat s lidským životem a Theia si je toho plně vědoma, ale když na strašidelné a neskutečně živé sny zapomene, přece se nic nestane, ne? Byla to jenom podivná náhoda a ta se s trochou štěstí už nevrátí. Ale přece jenom je hořící postava člověka, který padá z nebe, poněkud strašlivá a hlavně nemožná událost. A právě od té doby, kdy se jedné noci z nebe zřítil jako meteorit hořící člověk se všechno začalo měnit. Theia je roztěkaná a nesvá jak ve škole, tak i doma. Školu navíc začal navštěvovat nový kluk. Ten stejný kluk, který Theiu pronásleduje ve snech.
Malé městečko začínají napadat temné síly a Theia není v bezpečí už v podstatě nikde. Ani Theia, ani její kamarádky, Amelia a Donny. A onen kluk, Haden, démon, který ji nedá spát ji neustále sleduje a pronásleduje nejen ve snech.
Pronásleduje ji ale ještě něco mnohem horšího a to si nedá pokoj dokud....

Nápad, který nese kniha s názvem Dnem i nocí se může zdát opravdu velmi zvláštní, ale co je nesporné, také velmi originální. Tato kniha má svou vlastní záhadu, jinotaj, který jí dodává podmanivou touhu zjistit, o co se doopravdy jedná. I když jsem se do knihy přímo nezamilovala, nemůžu ani říct, že se mi nelíbila. Je tak jednoduché ztratit kontrolu nad svým životem, ale poté ztracenou kontrolu zase získat zpět už s sebou nese jisté riziko neúspěchu.
Několik scén se mi jevilo poměrně bizarně, z čehož mi možná trochu vyvstávaly vlasy na hlavě a z části jsem se do celkového čtení nedokázala dostat, ale jakmile jsem knihu dočetla, takové menší bizarnosti už nebyly velkým problémem. Ovšemže kniha měla i své lepší stránky, kterých nebylo vůbec málo. Děj založen na prohlídce podsvětí mě vcelku zaujal. Jak už jsme se mohli v bezpočtu knihách přesvědčit, tak ospalá městečka, až podežřele podobná Serendipity Falls, nikdy nejsou tak docela ospalá. Vždycky se za názvem skrývá mnohem víc a právě Serendipity Falls se také stalo obětí něčeho velmi zlého. A abych se přiznala, takové záhady ve spících městech mám opravdu velmi ráda. Příběh, který se nám Gwen Hayes, opravdu velmi dobrým stylem, snaží popsat, je svým zvláštním způsobem opravdu povedený. Děj je popisovám ze dvou pohledů, a sice z pohledu Thei, přičemž pasáží, kdy se díváme na události nevšedních dnů právě z jejího pohledu je o dost více než pasáží, kdy se díváme na svět z pohledu Hadena. I když se kniha čte hodně dobře a zanedloho plyne opravdu velmi rychle, začátek je spíše takový rozjezd všeho a jenom jsem čekala, kdy se děj už konečně trochu víc rozběhne. Takové větší akce se začaly odvíjet ale až chvíli před koncem knihy, což je docela škoda, protože místo a nepřátelé, jejichž domovem je podsvětí, nabízejí nejrůznější možnosti, jak zapříst pořádně mrazivou akci. Ale i přesto jsem se shledala s několika opravdu strašlivými stvořeními, která potkat v noci by jistě nebylo úplně nejveselejší. Monstra jako ta, která jsem objevila v této knize jsem ještě nikde neviděla a moc jsem takové napětí uvítala.
Kniha jako je tato slibuje věci, které jste dosud nepoznali a i příběh je okořeněn velmi zvláštním kořenín, které dává záminku tak trochu vyjeveně koukat.

Co se týká příběhu, tak mohu jedině říci, že mě opravdu velmi zaujal a to nejen tím, co se v něm odehrávalo, ale i postavy dodávaly celkové prezentaci knihy dobrý dojem.
Poněkud vedlejšími postavami se staly Theiny kamarádky. Romantická duše Amelia a výstřední Donny. Z těchto dvou dívek mi byla sympatičtější právě Donny, i přes tak trochu prořízlou pusu jsem si její povahu docela oblíbila. I samotnou hlavní hrdinku Theiu jsem si oblíbila, a tady se ukazuje, že mučednice jsou v knižním světě populární jev a tím pádem se Theia může svou mučednickou povahou zařadit na seznam knižních hrdinek, které by zemřely pro blaho všech jejích milovaných. Ale k Theie se právě tato poměrně moderní vlastnost vcelku hodila. Ze začátku nesmělá dívka, která byla od mala výchovávána postojem, že muži jsou to největší zlo, se postupně proměňuje v opravdu tvrdohlavou a rozhodnou ženu, která jednoznačně ví, co chce.
U Theina knižního kolegy, Hadena, můžeme v jednom příběhu poznat téměř všechny jeho alter ega, která jsou pro určité situace dominantní. Ani tak úplně bad boy, ale ani svatoušek, když navíc přihlédneme k tomu, že jeho maminkou je sama královna všech našich nočních můr, tak z toho vychází poměrně nebezpečná kombinace, jež může být knižnímu klukovi přisouzena.
Kniha se zdá být možná trochu nezajímavá a syrová, ale když se začtete je docela pravděpodobné, že mile překvapí. I když se příběh po většinu času udržuje v jedné rovině a nějaké větší vlny přicházejí později, tak Dnem i nocí opravdu má něco do sebe. Mě samotné se čtení libilo a jestliže hledáte rozptýlení v podobě hrůzně vyhlížejících situací, přičemž vzhled podsvětských stvůr je možná ještě hrůznější, pak je tato kniha vaší jasnou volbou.

Bylo nebylo (8)

26. července 2012 v 19:28 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.


Název: Brisingr (Odkaz Dračích Jezdců 3)
Autor: Christopher Paolini
První Věta:
- "Eragon hleděl na temnou kamennou věž, v níž se skrývaly nestvůry, které zavraždily jeho strýce Gera."

Knihy, které mě zaujaly (17)

23. července 2012 v 15:33 | Snow Fairy |  My Books
Knihy, které mě zaujaly

Witch Song (Witch Song 1) - Amber Argyle - GoodReads| Witch Born (Witch Song 2) - Amber Argyle - Goodreads


Bad Girls Don't Die - Katie Alender - Goodreads| Girl of Nightmares (Anna Dressed in Blood 2) - Kendare Blake - Goodrads

Inspiration (4)

22. července 2012 v 19:56 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Kniha je klíč k lidskému srdci.

Všechno se mění, když den odplouvá a dává slovo zatmění.

Někdy i maličkost dokáže splnit nesplnitelný sen.

On My Wishlist (18)

21. července 2012 v 14:50 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Partials - Dan Wells - GoodReads| Fragments - Dan Wells - GoodReads

Recenze - Banka těl: Mladší

19. července 2012 v 8:33 | Snow Fairy |  Recenze

Banka těl: Mladší

Autor: Lissa Price
Žánr: Dystopie, Drama, Thriller, Román
Díl: 1.
Originální název: Starters
Počet stran: 344
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu...
Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti.
Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti - a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.
Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost - a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat - a do toho ji zasáhne láska...


Budoucnost směřuje různými směry. Avšak tento směr je v něčem velmi odlišný. Je to budoucnost, které se spousta lidí více než bojí. Bezprostředně okolo celé společnosti vládne bída, nespravedlnost a násillí. Více interně společnosti se peníze kumulují ve velkém. Mladší na ulicích se potřebují nějak uživit a přežít, ale mají zakázano pracovat, proto dělají něco ještě horšího. Pronajímají svá těla Starším, kteří už nejsou tak čilí a výkoní jako Mladší.
Kdysi při biologických válkách usmrtil nebezpečný vir spory všechny obyvatele středního věku. Populace je tedy zastoupena jenom Mladšími a Staršími občany. Callie se zařazuje mezi Mladší. Po smrti rodičů se ona a její bratr Tyler museli potloukat, aby přežili. K přežití jim oběma pomáhal kamarád Michael. Ale i když to vždycky nějak šlo, nějak přežít, bylo toho však tak žalostně málo, že se Callie rozhodla jít "vydělat" nějaké peníze do města. Prime Destinations, nebo také Banka těl, jak ji nazývají Mladší, se stala výplatnicí skoro všech Mladších potulujících se po ulicích Beverly Hills. Dají vám krásu a pohodlí za nájmy vašich těl. A Callie tato vidina pěněz pro svého bratra dopomohla k rozhodnutí, i přes určitou nechuť, že i ona najme své tělo pro Starší. Začalo to nevinně a celkem bezbolestně a rychle, ale všechno se mělo zakrátko změnit.
Všechno, od základů, se mělo změnit s příchodem jedné nájemkyně, která si pro svůj pobyt vybrala právě Callie. Veškerý dosavadní Calliin pohled a názor na Prime Destinations se začal měnit.
Bude Callie společně s nájemkyní schopná tuhle žalostnou situaci rozřešit a tím i zachránit bezpočet životů Mladších, aniž by samy přišly o život?
Budoucnost skrývá různá tajemství a nástrahy života, ale ještě nikdy nebyly takové...

Dystopie vytvářejí značný rozruch na knižním trhu, protože knih tohoto žánru stále přibývá. A stále slaví svůj počáteční velký úspěch. Sama jsem si dystopie nesmírně oblíbila a Banka tel: Mladší je další dystopie v pořadí, která se na českém trhu objevila a mě na první pohled učarovala. Autorka nám ukazuje svůj vlastní a velmi originální pohled na svět, kde dosáhnout i dvouset let není nic nemožného, ale právě v tomto příběhu je to považováno za normální věk na to prožít plnohodnotný život se vším všudy. Není vůbec nutno podotýkat, že kniha je zajímavá na první pohled obálkou, která slibuje mnohé záhady a pochybné události blízké budoucnosti, jenž jednoznačne stojí za to si přečíst. Námět a samotná zápletka jsou tím prominentním, co z knihy vyvstává. Přece jenom poněkud mrazí z myšlenky, že si vaše tělo nějaký Starší na týden nebo měsíc pujčí a potom zase vrátí. Je to hodně děsivý proces, ale v takové společnosti, jaká je popisována v této knize je to vcelku normální. Mladší pronajímaní svá těla, protože nemají žádné peníze a extrémní podmínky společnosti žádný jiný zisk peněz neumožňují. Ale i tak se promajímání těl Mladších v této společnosti nedá považovat za obchodování s bílým masem, protože tělo Mladšího se na tělo Staršího napojuje přes čip uložený v hlavě dárce a existují přísná pravidla, která takové nemravné a nebezpečné akce zakazují, aby se těla nijak nepoškodila. Avšak není to ani nic legálního a obvyklého, je to utajený proces, který pomáhá Starším a zároveň i ubližuje Mladším.
Už samotný nápad takové budoucnosti je velmi originální a nevšední, a tím celou knihu velmi příjemně oživuje a dodává atmosféru a pocit nevědomí. Ovšem pro Mladší, kteří nabízejí svá těla, je to možná jediná šance jak zabránit, aby se z nich stali jenom vyhublé trosky válející se po ulicích celého města. Moc se mi kniha jako taková a ve všech ohledech líbila, měla jsem z ní strach i vztek, byla jsem z celé situace vyhrocená a nesvá a zároveň jsem byla v rozčarování z děje, který byl popisovám v knize, protože je opravdu neobvyklý a pro mě vcelku nepředstavitelný.
Avšak kniha se četla opravdu hodně dobře, styl autorky Lisy Price nebyl nijak vtíravý, přesně naopak, plynul přijemně od začátku do konce, občas možná trochu monotónně.
Ale jedno je zaručené; celý tento příběh opravdu překvapí. Teď už jenom záleží na tom, jestli to pro vás bude příjemné nebo šokující překvapení.

Jak už jste se mohli setkat v takových dystopických knihách, naše současná společnost je oproti vývoji společnosti odehrávající se v knize značně zaostalá, zejnéma co se techniky týká. A právě taková společnost je popsána i tady.
Myslím, že autorka nám předvedla postavy, ze kterých si každý vybere tu svou obíbenou. Já sama jsem si velmi oblíbila právě hlavní hrdniku Callie, protože svou odhodlanost a nezkrotnou touhu po spravedlnosti šířila všude kolem sebe, ten zápal jí byl vlastní a to není jediná věc, která se mi na Callie líbila. Takových postav, které mi byly už na první pohled sympatické, bylo samozřejmě více, ale Callie u mě převládá nad většinou ostatních postav, tím ale rozhodně nezhodnocuje charaktery ostatních spoluaktérů. Musím se také přiznat, že jsem při čtení uronila i pár slz. Autorka si dobře promyslela, co chtěla napsat a celá kniha se proto nedá považovat za žádnou provizorní četbu. Možná ne všechny uchvátí, a není zaručeno, že nezklame, ale mě se líbila a čtení jsem si užívala. A opravdu velmi příjemně a dokonce i nečekaně mě překvapil konec, pln napětí a takové té stísněnosti, kterou máte po shlédnutí nějakého opravdu dramatického filmu ukončil rozložitě tuto dystopii. Jsem jenom zvědavá, jak bude příběh Callie pokračovat v druhém díle.
Dystopie mají navíc takovou úžasnou schpnost, kdy po jejich dočtení máte opravdu nad čím přemýšlet. V případě Banky těl se tato dispozice potvrdila a jsem si jistá, že bude i nadále upoutávat pozornost čtenářů.
Banka těl: Mladší je opravdu více než překvapivá kniha, a jednoznačně stojí za přečtení, takže jestliže vás upoutala obálkou, pokračujte směle dál i celým příběhem.
Get your own free Blogoversary button!