Srpen 2012

Bylo nebylo (10)

9. srpna 2012 v 11:43 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Mezi láskou a smrtí
Autor: Meg Cabot

První Věta:
- "Může se stát cokoli a nestačíte přitom ani mrknout."

Recenze - 0.4 Soumrak civilizace

8. srpna 2012 v 8:32 | Snow Fairy |  Recenze

0.4 Soumrak civilizace

Autor: Mike Lancaster
Žánr: Sci - fi, Thriller
Díl: 1.
Originální název: Human 0.4
Počet stran: 180
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Egmont
Anotace:
"Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju." Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa. Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež. A když je všechno lež, míníme tím také sebe? Nahrajte se zpět do světa nové generace!

Je až neuvěřitelné, jak může jediná banalita změnit život. A to opravdu závratným způsobem. Jak se všechno zdá normální a Millgrow, městečko, ve kterém žije Kyle Starker, by sotva odpovídalo popisu nebezpečného městečka, tak je i zákonem schválnosti, že se to zrovna jeho městečku stane. Nikdo by nečekal, že obyčejná talentová soutěž změní život hned čtyřem lidem. Ne celé městečko, ale pouze čtyři lidé vidí věci jinak, než jejich spoluobčané. Mezi tou čtyřkou je i samotný Kyle. Ale může za to určitě samotná talentová soutěž nebo je to něco jiného? Něco nebezpečnějšího? Něco téměř mimozemského? Někdy se říká, že odlišnost je ku prospěchu člověka, ale v tomto případě není odlišnost vždy to nejlepší.
Kyleův příběh není jako každý jiný, ale je nahraný na magnetofonových páskách. Kyle se pro namluvení svého příběhu rozhodl proto, že chtěl, aby po jeho životě něco zůstalo, nějaký určitý odkaz pro další generace lidí. Aby tady zbylo něco po těch čtyřech lidech z tisíce, kteří se jednoho dne stali někým jiným, někým pro ostatní nedůležitým. I pro vlastní rodinu. Jako každé lidstvo, tak i to, které se odehrává v knize se neustále vylepšuje a vyvíjí, ale věc, která má zlepšit život není kompromisní a jestliže někdo propásne, ať už jakýmkoli způsobem, to technické vylepšní, je navždy ztracen. A donucen žít mimo ostatní lidi jako vyvrženec, jako nula - celá - čtyřka. A právě Kyle, jeho kamarádka Lilly, paní O' Donellová a pan Peterson byli v dobu obnovy obytel v hypnóze, která jim zabránila změnit se spolu s ostatními obyvateli mestečka Millgrow.
Invaze na lidskou rasu probíhá neustále a upgrade vždy nemusí znamenat totéž. Co když kolem nás chodí lidé, kteří tedhy propásli vylepšení? Co když takové nula - celá - čtyřky chodí kolem nás, dívají se na nás a mluví k nám, ale my je kvůli evolučnímu pokroku nemůžeme vidět ani slyšet?

0.4 Soumrak civilizace je opravdu velmi, velmi zvláštním čtením. Jelikož to není příběh psaný tradičním stylem, ale je vyprávěň tak, jak ho hlavní hrdina Kyle Straker nahrál na magnetofonové pásky. Kniha podává svědctví čtyř lidí, kteří se spolu s ostatními vývojově nevylepšili, ale zůstaly na té své nule celá čtyřkové úrovni.
Při čtení mi připadalo, jako bych doopravdy poslouchala pásky s hlasem člověka, který už neexistuje, jako bych našla bednu plnou zbytečností a v ní i megnetofonové pásky, které nesou velmi důležité poselství lidské rasy. Invaze vylepšení má jistě svá rizika, ale způsob, kterým se změnilo žití v Millgrowe se stává něčím jiným, zvláštním a docela nebezpečným. I když se mi kniha četla dobře, tak jsem se občas nedokázala nějak sžít s celým příběhem, což je zvláštní, protože příběh to byl opravdu dobře promyšlený a své čtenáře donutí později o všem přemýšlet. Co by se stalo, kdyby...
Tou ale nezpochyby největší zvláštností je samotná podstat příběhu, který je namluvený na těch už zmíněných magnetofonových páskách. Což také dělá knihu originální a zajímavou. Poselství, které se nám snaží autor prostřednictví Kyleovy postavy sdělit je, že by se němělo zapomínat na lidi, kteří se stali nižšními obyvateli o proti těm, kteří "podlehli" pokroku.
Ale i přesto mě Kyleův projev v podobě této knihy občas donutil říct si: "No jo, a co když je na tom něco skutečného?"

I když je příběh opravdu dobrý, zdá se mi, že kdyby byla kniha možná trochu jinak zpracovaná a možná i trochu tlustší nepůsobila by v celkovém závěru tak syrově. Takové svědectví, které nám popsal Kyle v knize je v podstatě jenom ta výpověď a teoreticky taky žádost o neignorování i těch sebemenších záblesků v našem zorném poli, protože i to může znamenat jistou část lidské existence. Ale jako extrémně chytlavý a nadprůměrně úžasný příběh to nebyl. Čtení takových dějů, jako je v Soumraku civilizace, je opravdu, řekla bych i důležité, protože je snadnější si věci uvědomovat, když je čtenářům někdo, třeba tak jako Kyle, popíše z jeho pohledu a jeho dosavadní situace, ale jinak se v knize moc do dloubky nešlo. Vlastně ani nevím, jak bych měla popsat, co si o 0.4 myslím. Je to vážně zvláštní čtení, protože to není to, co každý čtenář čte každý den, ale právě naopak je to něco úplně nového. Vlastně jsem z toho, že nevím, co o knize napsat, docela zoufalá.
Ovšemže bez oblíbených postav by to nešlo. To je asi s určitostí jediné, co dokážu říct najisto. Já jsem si Kyla velmi oblíbila, jeho styl vyprávění je poutavý a celý jeho život byl nejspíš hodně těžký a jako každý mladý, který by prodělal takovou zkušenost, utrpěl změnou obyvatelstva velkou ránu v podobě velké ztráty. Něco si zažil a to se u knižních postav docela dost cení. I Lilly mi byla sympatická, moc dobře chápala, že po tom všem mají možnost dělat jediné. Žít tak, jak jim bylo dáno přes všechen ten vývoj.
Jestli máte rádi knihy, které pojednávají o lidské nevědmosti a následné, v podstatě, drastické a přesto rychle se dějící změně celé osobnosti, pak určitě doporučuju knihu přečíst. Mě se líbila, a moc ráda jsem se dověděla, o co v knize šlo, takže můžu doporučit, ale jestli očekáváte nějaké hluboké láskyplné scény, tak to není to pravé ořechové. Ale příběh je to povedený, takže jestli váháte, zkuste do toho jít.

Letní soutěžení

6. srpna 2012 v 16:51 | Snow Fairy |  Giveaways

Letní soutěžení, aneb soutěží o knihy není nikdy dost, že? Jak jsem ve vyhlášení vítězů minulé soutěže předesílala, v létě bude ještě jedna soutěž a ta soutěž přávě teď přišla. Tak co říkáte, chcte si zasoutěžit? :)))
Je to letní soutěž, ale zároveň taky "Thank you Giveaway", prostřednictvím které bych vám chtěla opravdu moc a moc poděkovat za vaši přízeň a podporu. A podpora chce přece nějakou odměnu, ne?
Takže hezky soutěžte a tři vítězové se budou moci po ukončení soutěže radovat z výher. Z jakých výher se už ale podívejte sami:

Noční záře - Tajna Heitmann

Pýcha předsudek a zombie - Seth Grahame - Smith

Zahrady mrtvých - William Brodrick

Pravidla a podmínky:

- Platí pro Českou i Slovenskou republiku
- Zapojovat se můžete od 6.8.2012 do 31.8.2012 nejpozději do 23:55
- Soutěžící s blogy si mohou banner této letní soutěže přidat k sobě na blog :))))
- Každý má možnost přihlásit se jednou, takže jistě víte, co to znamená. :)))
- Hraje se o tři knihy, což znamená, že budou tři vítězové, takže šance jsou poměrně vysoké :)))
- Vítězové budou mít 2 dny na potvrzení výhry a odpovědi na vítězný e - mail.
- Vítěz bude vylosován pomocí portálu random.org.
- Zapojení není nijak složité, stačí klik a pár slov v soutěžním formuláři, který je: :))))

Soutěžní Formulář


Takže soutěžte a já vám budu jako vždy moc držet palce a přát hodně štestí. :))

Jako sponzor soutěže je internetové knihkupectví Knihcentrum:

Recenze - Glee: Jak to začalo

6. srpna 2012 v 8:04 | Snow Fairy |  Recenze

Glee: Jak to začalo

Autor: Sophie Lowell
Žánr: Humor, Muzika, Romantika
Díl: 1.
Originální název: Glee - The Beginnig
Počet stran: 192
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Všichni fanoušci Glee pozor! Tahle knížka je oficiální "prequel" k seriálu! Každé velké vystoupení potřebuje zahřívací kolo - chcete vědět, co se dělo, než Glee převzal pan Schuester? Kdy si Rachel poprvé uvědomila, že Finn je víc než jen natvrdlý fotbalista? Jak začal tajný románek Pucka a Quinn? A jak Glee fungovalo, než získalo pořádného vůdce? No upřímně, zrovna jim to neladilo... Připravte si Zlaté hvězdy a šplouchy - je čas zjistit, co se stalo, než tahle úžasná show začala!Sexy roztleskávačky, jejichž kapitánku, Qinn Fabrayovou, každý považuje za královnu celibátu. Dominantní fotbalisté, jejichž hlavního quaterbacka, Finna Hudsona, považují za krasavce s ne zrovna velkokapacitním mozkem a přesto srdcem na pravém místě vlevo, jeho nejlepšího kamaráda Pucka, kterého každý zná jako drzého, uštěpačného flákače, přičemž holky, a dokonce i "maminy", v jeho přítomnosti vzdychají blahem. Pak jsou tu ještě další středoškoláci s různým životním stylem od čutálistů až po... no všechny ostatní. Ale nesmíme zapomenout na děti z Glee klubu. Pro celou školu téměř absolutní vyvrhelové, avšak s obrovským talentem, kteří všichni do jednoho člena mají stejné ambice: stát se hvězdou. Sláva ale chce spoustu práce a taky je nutné si projít takovou "zkušeností " jako je střední škola, kde se dětem z Glee za patami drží smůla a každou chvíli jim z některé strany přiletí pěkně mrazivý, lepivý, ovocný šplouch. I když Glee moc členů nemá, tak i přes všechen jejich talent jim něco chybí, nějak jim to spolu nezní. A navíc po škole chodí asi ta nejambicióznější hvězda, Rachel Berryová, která pro svou slávu udělá první poslední. Převzít na čtrnáct dní školní rozhlas? Pro Rachel žádný problém. Denodenně si vylepšovat reputaci na MySpace? To je přece umělecká povinnost nastávající hvězdy. Pomoci svým nezměrným talentem ke zlepšení pověsti Glee klub? Bude to dřina, ale Rachel Berryová se nezastaví před ničím!
To by ovšem nebyla střední škola, kdyby se neustále něco příšeného a ponižujícího dětem z Glee nestávalo. Přesně jako na recitálu "Milujeme hudbu"...
Ale jak je to doopravdy s Qinn a Finnem? A jak do jejich vztahu zasahuje Puck? A co Glee klub a jeho členové - černošská zpívající královna Mercedes, "koktavá" asiatka se světovým talentem Tina, milý vozíčkář Artie,jehož hlas dokáže odzbrojit a homosexuální bůh módy Kurt a jejich nová posila sama úžasná Rachel Berryová? Život na střední není v ničem jednoduchý a o tom se můžete přesvědčit v podání našich talentovaných pěvěckých hrdinů GLEE. A že to bude teda obrovská dřina... v každém směru...

Glee Jak to začalo je knižní "sestrou" stejnojmenného seriálu, který jsem si poslední dobou, zásluhou jednoho určitého člověka, opravdu velmi oblíbila. Proto přečíst knihu byla v podstatě nutnost, kterou jsem si nechtěla nechat ujít. A doopravdy to stálo za to.
Typické kousavé hlášky trenérky Rozinek Sue Sylvestrové, krutě mrazivé šplouchy, které fotbaliské téměř každodenně uštědřují svým "vyvrhelským" spolužákům z Glee, krkolomné přemety roztleskávaček v čele s Qinn, ktrerá je podle všech vzorem nevinnosti, Santanou, temperamentní a nezkrotnou divoškou a Brittany, dívkou až přespříliš blonďatou. Nekonečné prohry fotbalistů, přičemž u Finna a Pucka není fotbal jedinou jejich "starostí". I špinavá fóbie slečny Pilsburyové, která vidí flek plný bakterií, i když nikde vidět není. A samozřejmě se vší snahou dětí z Glee ukázat celé škole a také celému světu, že mají obrovský talent, který jim jednou pomůže dostat se ze zapadákova jako Lima, a to ve velkém stylu. A s učitelem španělštiny, Willem Shuesterem, který zakročí a převezme zodpovědnost...
I když se říká, že kniha má vždy něco víc než film či seriál, řekla bych, že v případě této knihy je to naopak. Něco knize chybí, ale to se dá pochopit, protože kniha vám nezačně zpívat tu největší pecku od Beyoncé jenom proto, že je to tam napsané, ale v seriálu máte právě možnost slyšet veškerý a hodně široký talent všech zpívajících hrdinů Glee. V tomto má seriál opravdu obrovskou výhodu, avšak kniha má do sebe to, že když si tak čtete všechno, co se děje na střední škole, nemáte jinou možnost než se jenom uculovat a trochu se pochichtávat. Přesně tak jsem to totiž dělala já.
Stejně jako u seriálu, tak i u knihy jsem měla neustále pusu od ucha k uchu a občas jsem dokonce vypískla smíchy až moc hlasitě. Protože McKinleyova střední je opravdu velký rybník, v němž najít tu největší rybu nebude asi nikdy jednoduché. A stejně tak projít džunglí šplouchů a zlatých hvězd znamená dosti trnitou cestu vpřed.

Postavy byly promyšleny tak, aby jste si je okamžitě oblíbili, možná ne, aby jste se do nich zamilovali, i když to se může taky stát, ale jednoduše vám ukáží, že život není jenom procházka růžovým sadem a i to nejmenší přání něco stojí. A že to mnohdy jsou opravdu velké oběti, ale to všechno si můžete krásně představovat jak u knihy tak u seriálu, i když, a teď se budu znovu oprakovat, to všechno jde v seriálu mnohem víc vidět a celkově jsou emoce v seriálu patrnější, než v knize.
Já jsem si oblíbila hned několik postav a ostatní za těmi mými "vyvolenými" ani moc nezaostávají. Nejradši mám jednoznačně Finna, i když by se mohlo zdát, že to natvrdlý s nerozhodný fotbalista, tak mě se zalíbil na první pohled. Nejspíš nepřekvapím, když řeknu, že z holek mám ráda Rachel Berryovou. Je to sice dívka, která ze všeho nejvíc touží být slavná a viděna, ale i přes všechny její tak trochu sebestřednější zálety je to holka, která moc dobře chápe, co musí udělat proto, aby si splnila sen, po kterém tolik touží a také ví, co znamená být týmová hráčka. A to se mi na ní právě líbí, Rachel ví, co chce a i přes neúspěch udělá vše, co bude v jejích silách, aby se k cíli dostala. A vlastně abych pravdu řekla, mám ráda všechny postavy z Glee. Každý tam má své místo a to místo zastává naprosto úžasně.
Glee v seriálové podobě má takovou zvláštní moc, že když se na něj díváte, tak jakmile shlédnete jeden díl, máte nutkání a potřebu dívat se dál a třeba i celý den a potom vás tím pádem taky zajímá, jaká je kniha. Já jsem se smála u obou, takže pokud jste se ještě nepodívali na seriál, rozhodně doporučuju to napravit. A pokud jste nečetli knihu? Zkusit ji přečíst můžete, ale ne všechny čtenáře může bavit. I tak se mi zdá, že se Jak to začalo jako "prequel" k seriálu opravdu povedlo. Jelikož se děj odehrává přede vším, co známe ze seriálu, tak to stojí za přečtení snad ještě víc, protože se dozvítě některé věci, které byly zraku seriálové kamery utajeny.

Inspiration (6)

5. srpna 2012 v 18:48 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Nápojový lístek:
Aqua vesmír

Denní menu:
Americké zakousnutí
Britské pokušení

Čáry máry, číčíííí... :))

On My Wishlist (20)

4. srpna 2012 v 9:00 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Padesát odstínů šedé - E. L. James - GoodReads| Věk zázraků - Kren Thompson Walker - GoodReads

Reviews - Démon z Hex Hall

3. srpna 2012 v 8:33 | Snow Fairy |  Reviews

Démon z Hax Hall

Autor: Rachel Hawkins
Žánr: Fantasy, čarodějnice
Díl: 2.
Originální název: Demonglass
Počet stran: 248
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského - a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?


Mnohokrát děkuju nakladatelství Knižní klub za poskytnutí recenzního výtisku!!


Jeden ostrov. Jedna škola, nápravný ústav pro mladé delikventy Prodigia. A jedno velké, temné tajemství, které po odhalení způsobí neuvěřitelnou horu problémů, a to převážně mladé Sophii Mercerové, která se na Hecate Hall, zkráceně Hex Hall, dostala také za velmi kouzelných a taky nepovedených okolností. Se Sophií se setkáváme šest měsíců po nehezké události, která z hodně nebezpečného pokusu zjistit pravdu propukla v boj o přežití. Protože je Sophiin otec ředitelem Rady, rozhodl se, po opravdu hodně dlouhé době, že se své dceři začně zase trochu více věnovat, takže ji společně s růžovomilnou upírkou Jennou a léčitelem Calem, vezme do sídla Thorne Abbey, aby se trochu uklidnila a pokud možno, začala i trochu lépe ovládat své démonicky nevyzpytetalné kouzelné síly. Ale i takový obyčejný letní výlet na venkov Londýna se zvrhne v ještě větší boj o přežití, protože to, co čeká na správnou příležitost k útoku na obyvatele honosného pozemku Thorne Abbey, už není jenom nějaká lehce zapuditelná, život ohrožující magická síla. Sama Sophie má ve svém životě několikero úskalí, které se jí drží neustále v patách a se kterými by se velmi ráda konečně vypořádala. Ale jakmile nastane ten smrtící zmatek všechny myšlenky na střeštěnou budoucnost jsou ty tam. Ještě k tomu by si Sophie přála zachránit ty, na kterých ji tolik záleží i přesto, že jeden z těch milovaných je úhlavním nepřítelem Prodigia.
Všechny problémy způsobují nečekané a zničehonic se objevující faktory, ale to všechno, co se odehrává na Thorne Abbey, nezpůsobilo nečekané a nové nebezpečí. Hlavní hnací silou všeho zla se stala věc stará několik let. S neulehčujícím nepřítelem s příhodným jménem, L' Occhio di Dio, v patách se všechny plány, jež by mohly zlepšit budoucnost, rozplynuly v pouhou mlhu.
Jedno, jediné kouzlo, které už před dávnou dobou všechno změnilo. A rozhodně ne k lepšímu.

Démon z Hex Hall jakožto druhý díl do série Hex Hall, mě opravdu velmi mile překvapil svým nečekaným spádem událostí, které byly poněkud akčnější, než v dílem prvním. Což tedy považuju za hodně pochvalný doplněk. Rachel svým čtenářům ukazuje, že čarodějky nejsou vždy ty kouzelné bytůstky se znamínkem krásy na spánku a s letajícím koštětem, jako dopravním prostředkem, ale naopak že to dokáží být až ďábelsky nadpřirozené bytosti spřádající démonické plány.
U příběhů Rachel Hawkinsové si velmi libuji v jedné věci. A sice v té, že dovede suverenním způsobem chrlit prostřednictvím své postavy Sophie Mercerové jednu vtipnou pozmánku za druhou. Přičemž celkové provedení příběhu a i samotné dialogy jsou přinejmenším humorné. Samotná Sophie kudy jde, trousí jednu vtipnou pozmánku za druhou, byť jsou to třeba jenom její vlastní myšlenky. Jak už jsem se zmínila, tak Rachel se svými hrdiny zabrousila i do akčnějších končin, kde je ten i nejnevinnější člen Prodigia přece jenom tak trochu prohnaný padouch beze špetky soucitu. Ona ani Sophie není obyčejná čarodějnice. Kouzelné schopnosti sice má, ale ty jsou více než démonické.
Po konci prvního dílu jsem byla opravdu velmi zvědavá, jak bude Sophiin příběh pokračovat, takže mě hodně potěšilo, že v celém příběhu začal více vystupovat z pozadí léčitel Cal. Jak se ukáže, má Cal se Sophií trochu více svazujícího, než respekt jeden k druhému, ovšem že je ta rodící se silnější náklonnost těchto dvou hrdinů pětována pouze z části a poněkud jednostranně. Myslím, že postava Cala příjemně osvěžila příběh už tak povedený, ale s Calovou přítomností veškeré postavové nedostatky vzaly za své.
Nepochybně tahle série zaujme obálkami, které, řekněme si upřímně, se opravdu povedly. A i když některé nic neříkající obálky možná ani moc nezaujmou, tak právě obálka, jež zdobí tuto knihu, má svůj význam, který čeká v knize samotné na odhalení čtenáři.

Kromě starých známých postav, jež jsem měla možnost poznat v prvním díle, se v druhé knize této série objevilo i pár nováčků, kteří, jak se později ukazuje, začínají tak trochu vystrkovat růžky.
Co se dále týká postav, tak jsem si kromě Cala oblíbila, už z prvního dílu, upírku Jennu, jejíž závislost je opravdu až neskutečně růžová, společně s její povahou se z Jenny stává postava, která vás donutí dívat se na svět přes růžové brýle. Ovšemže i další postavy měly něco do sebe, ale hlavní hrdinové mi opravdu padli noty.
I když jsem měla občas tak trochu pocit jakoby se autorka snažila vtipnýma poznámkama Sophie zakecat příběh, aby tím alespoň trochu odlehčila čtení, nemůžu říci, že by se mi četlo špatně. Právě naopak, kniha se čte v podstatě sama a díky nevelkému počtu stran a poměrně krátkým kapitolám, má tato kniha opravdu velkou výhodu. A sice takovou, že když si chcete na chvíli od čtení odpočinout, nemusíte u jedné kapitoly strávit moc dlouhou dobu. Už z předchozího dílu jsem si tuto sérii oblíbila, protože právě tím vtipným artiklem mi učarovala a celkově jsem si ji i hodně užívala. Co se týká druhého dílu, tak Sophie svou humoristickou a sarkastiskou stránku neztratila a stejně jako v případě prvního dílu jsem si užívala i díl druhý, přičemž samotnému čtenářskému zážitku pomáhalo množství malých dílečků jedné skládanky, která se postupně v průběhu knihy začala skládat dohromady. Ve světle nadcházejících událostí se s velkou pravděpodobností budou další Sophiiny počiny odvíjet hodně nečekaným směrem a právě na takový nečekaný vývoj události se už opravdu těším ve třetím díle, který, jak doufám, mě opět příjemně překvapí.

Bylo nebylo (9)

2. srpna 2012 v 12:36 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.


Název: O.4 Soumrak civilizace
Autor: Mike Lancaster

První Věta:
- "... je to zapnuté?"

Reviews - Brisingr

1. srpna 2012 v 14:54 | Snow Fairy |  Reviews

Brisingr

Autor: Christopher Paolini
Žánr: Fantasy, draci, elfové
Díl: 3.
Originální název: Brisingr
Počet stran: 656
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Přísahy, zkoušky oddanosti, střet mocných sil...
Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…
Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor.Moc děkuju nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!!

Mračna se stahují a hrozí, že místo spásného, mírumilovného a osvobozujícího děště, budou na okolní krajinu dopadat kapky rubínové krve při kruté válce o svobodu Alagaësie, která se po pádu Jezdců ocitla pod krutovládou krále Galbatorixe. Postupně se Alagaësie stává jedním velkým bojištěm a pohřebištěm nejen zrádců a bojovníků, ale i obyčejných obyvatel. I přes veškerou bídu se musí bojovat dál a Eragon je možná tou jedinou nadějí, která by mohla v budoucnu jednou pro vždy osvobodit lid Alagaësie od zlých sil dosud ji obklopujících. Ale ještě je potřeba vykonat velkou spoustu důležitých povinností, aby se bojové oddíly dostaly tam, kde jich, s trochou štěstí, bude nejvíce k užitku. Ale předtím než se Vardenové spolu s Eragonem a Safirou dostanou na místo rozhodující pro velkou bitvu, je nutné podstoupit ještě bezpočet menších bojů, a v tom lepším případě, i vítězstvím nad Královstvím. Avšak krvavé boje mezi nepřátelskými stranami stály všechny aktéry mnoho sil a v nemálo případech vojáci pro dobro své země padli. Ale i přes krutě vyhlížející statistiky a nepříjemné události budoucích dnů, musí Eragon se Safirou udělat vše pro záchranu těch, kteří zbyli a i přes četná zranění dále bojovat.
Ale samotná rozhodující bitva je ještě daleko před námi a veškeré úsilí by nemuselo přínést kýžené ovoce, jestliže se nebude postupovat systemticky a pokud možno, s co nejmenší ztrátou na životech. A i to vyžaduje pochybná spojenectví a velmi těžká rozhodnutí, která jisto jistě ovlivní budoucnost.
Mladičký Dračí jezdec Eragon se svou dračicí Safirou se vydává na dlouhou cestu za splněním svých povinností. Avšak budou schopni se přes početná úskalí probojovat a ukončit další příval chudoby a strachu?
Mají vůbec ještě nejaký čas na to, aby se k Vardenským bojovníkům v bitvách předcházející obrovskému krveprolití, dostali včas?
Všechna pravda vyjde najevo i se svými krutými vedlejšími účinky a zároveň i se smířlivými částmi, které jednou snad dopomohou naším hrdinům úspěšně ukončit válku.

V tomto, už třetím, díle série Odkaz dračích jezdců s názvem Brisingr, se mísí neuvěřitelné množství vlastnostní, které jsou, jak v životě vznešeného elfa, podsaditého trpaslíka, nemilosrdného bojovníka, nebo samotného Dračího jezdce Eragona, neuvěřitelně důležité. Sebeobětování se pro dobou věc a víra ve svůj úsudek jsou nezbytné stavební kameny pro vítězství, které se, byť pomalu, ale jistě blíží ke svému zdárnému konci. Zde si také můžete uvědomit, jak moc důležitá je nestrannost v boji proti nepřátelům tak velkým jako je celá Alagaësie.
Už s příslibem prvního dílu jsem si oblíbila styl psaní Christophera Poailiniho a jeho velmi, velmi povedené série. S každým dalším dílem se přibližuji k úplnému rozřešení celého tohoto příběhu, ale jenom pomyšlení, že má skončit, ve mě vyvoláví směsici nejrůznějších tísnivých pocitů. I když je Brisingr kritizovaný a mnohdy se opěvovaná sláva z předchozích dílů vytrácí, já si ho užila, jako už předchozí dva díly. Překvapil mě však trochu zvrácený začátek, jenž započal třetí dějství Odkazu.
Je neskutečně těžké napsat příběh, který nese více než šest set stran děje a zachovat myšlenku celého příběhu tak, aby měl hlavu a patu. Ale Paolinimu se to povedlo naprosto neuvěřitelně a navíc jsem si celkový děj užívala natolik dobře, že nebylo vůbec složité všechy radosti i strasti prožívat spolu s postavami.
I předchozí díly byly poněkud krvavé, ale tento díl bych označila za doposud nejkrvavější ze série, s tím, že čtvrtý díl si hodlám v nejbližší době teprve přečíst. Najdou se zde i takové scény, které potěší i silnější nátury. I když se takových bojových scén v knize objevilo poměrně méně, ale zároveň i mnoho, tak jakmile na nějaký ten boj přišla řada, stálo to za to. I když politické strategie občas trochu zadupávaly bojové, akční scény do země, tak i přesto jsem byla opravdu nadšená z důmyslných taktik natolik, že jsem ochotně, aniž bych se nudila, hltala každé slovíčko.
Ve třetí knize této série se knižní hrdnové následováni svými čtenáři, snaží probojovat k bitvě, jenž by mohla ukončit všechno zlo. Ale na skutečnou onu bitvu si budu muset počkat do dílu čtvrtého.

Ke konci se pro mě kniha stala takovou menší emocionální bombou. I když se celý díl spíše zaměřoval na politické strategie a samotné boje, tak i přesto se Paolinimu podařilo vměstnat do svého příběhu i dojetí a lásku, do níž autor zabrousil také, ale s poněkud nevýraznou intentzitou. Jako i v druhém díle, tak v tomto třetím jsem se na příběh dívala ze tří pohledů, které zastávaly určité pozice po Alagaësii, z pohledu samotného Eragona a Safiry z jejich dračích dobrodružstvích, Ronana, který táhl do různých menších bitev k obléhaným městům a z pohledu Nasuady, která mě nechala nahlénout do bojového plánu Vardenů z té politické stránky.
Všechny postavy krásně zapadaly na svá pověřená místa. Přičemž některé z nich jsem si oblíbila opravdu hodně. Eragon, i když by se zdálo, že všechny strasti svého života už zažil, se s každým dílem stává tím pravým mužem a bojovníkem, který opravdu může zachránit zemi, ve které žije. I když je to bojovník s velkým B, tak i přesto cítí obvyklé lidské pocity tísně či odhodlanosti a společně se Safirou tvoří opravdu nerozlučný pár, který svým přátelským poutem jde příkladem.
Z pokračování příběhu byla jasně patrná odhodlanost se statečností, moudro a učení a vytrvalost s věrností. Christopher Paolini svým čtenářům vytvořil takový svět, který by chtěli spatřit i ve skutečnosti, nejspíš s výjímkou takových těch krvavých bitev. Styl psaní tak nedává jinou možnost, než si všechno představovat tak jednoduše a lehce, jak to leží a běží. Tuto série jsem si opravdu neskutečně oblíbila i proto, že z ní jenom srší fantasy a nekonečné fantastické dobrodružství, ale i pro svou zápletku, kterou příběh nese. Na takový příběh se nedá jen tak zapomenout. Tak trochu se děším a přitom už jsem hodně zvědavá a natěšená, jak bude celá série pokračovat čtvrtým dílem, kterým také skončí, ale jakmile se něj vrhnu, myslím, že litovat nebudu. Ovšemže pokud si říkáte, proč se třetí díl jmenuje právě Brisingr, tak to velké tajemství se skrývá uvnitř tohoto dílu. Spolu s dalšími tajemstvími a odhaleními vytváří opravdu neskutečně povedený příběh.
Get your own free Blogoversary button!