Září 2012

Inspiration (13)

30. září 2012 v 17:18 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

A jak začala ta vaše pohádka? :))

V každém z nás se skrývá zářivá hvězda, jenom už je na každém zvlášť, jak moc ji necháme zářit. :)))

Čas strávený s knihami je.... (doplň) :))))

On My Wishlist (26)

29. září 2012 v 14:59 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě

Unspoken (The Lynburn Legacy 1) - Sarah Rees Brennan - GoodReads | Timeless (Trascend Time Saga 3) - Michelle Madow - GoodReads

Recenze - Rezistence

28. září 2012 v 8:54 | Snow Fairy |  Recenze

Rezistence

Autor: Veronica Roth
Žánr: Dystopie, Sci - fi
Díl: 2.
Originální název: Insurgent
Počet stran: 368
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Žádná volba není bez následků.

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

Může obsahovat menší spoilery na předchozí díl!!

Válka mezi jednotlivými frakcemi stále zuří a někteří se nezdráhají učinit i ty nejhorší kroky ke zbavení se svých nepřátel. Divergentní jedinci jsou pro zástupkyni Sečtělých Jeanine Matthewsovou, jako otravné mouchy, protože i přes všechnu inteligenci a prostředky nemůže získat kontrolu nad jejich myšlením. Ale Vzbouřenci se jen tak snadno nevzdávají, vědí totiž o slabině Sečtělých, jejíž zničení by vedlo k destrukci všech informací a potřebných vědomostí k výrobě silmulačních sér. Ale nepovede - li se tuto slabinu zneškodnit, je vůbec nějaká šance, že by divergentní lidé mohli odolat i té nejsilnější simulaci? Je pro divergentní nějaká možnost, jak se stát... rezistentními?
Rozhodnutí přestoupit ze své původní frakce Odevzdaných do frakce Neohrožených, přineslo Tris Priorové nové zkušenosti, ale i ztráty, ale ze všeho nejvíce se Tris změnila v novou, nebezpečnější a odvážnější podobu jí samé. Potkala a zažila tak kruté věci, že to mohlo její duši a celou osbnost nejen posílit, ale i zabít. Potkala však člověka, který je teď pro ni celým světem i rodinou a Tris udělá vše pro to, aby ho ochránila. Tobiase.
Válka je opravdu všeobjímající a Tris, Tobias a všichni Vzbouřenci musí i přese všechnu nechuť udělat vše pro znovuobnovení společenského systému, který by byl zcela odlišný od toho starého.
Bude vůbec možné porazit znepřátelené frakce tak, aby vznikl lepší svět, pokud možno bez frakcí a utlačujích pravidel? A je opravdu nejlepší nápad zbavit svět frakcí?

Spekulace o tom, zda by mohli být divergentní rezistentní vůči simulacím se postupem času stává spíše slovní hříčkou než uskutečnitelným faktem...
Jeden z nejočekávanějších bestsellerů tohoto roku konečně zaujal své místo na pultech knihkupectví. Druhý díl velmi populární Divergence s příhodným názvem Rezistence.
Z prvního dílu, a také od frakce Neohrožených, u nichž se velká část předchozího dílu odehrávala, se přesunujeme na pozadí druhé frakce, k Mírumilovným. Do frakce, která nestrpí konflitky a snaží se zlo světa očistit dobrotou. Ovšem jak se říká, ve válce i v lásce je vše povoleno, tak tato chicagská válka disponuje opravdu neskutečným zvěrstvem a postupně se uspořádaný svět mění v pohřební jatka. Od té doby, co se všichni řídili pravidly uběhlo už spoustu času a najednou se z pěti frakcí staly dva tábory, které proti sobě bojují.
Veronica Roth si pohrává s myšlenkou světa tak zničeného válkou a touhou po moci, že o této možnosti pochybné budoucnosti začnete, byť se tomu všlijak bráníte, přemýšlet také. Opravdu heroický výkon této autorky je znát a nejde ho žádným způsobem vyvrátit. Rezistence se pro mě stala ještě větší emocionální zátěží, než díl první. Veronica mě svým vyprávěním nekolikrát rozplakala a pokaždé mě na nějaký čas nechala jen konsternovaně koukat s bušícím srdcem a uslzenýma očima. Ani jsem netušila, jak moc jsem si jednotlivé postavy oblíbila, i přesto, že se tam objevovali jen pomálu, dokud se nestalo něco stašného.

I přesto, že začátek byl poněkud nezáživný a rozvláčný, tak se postupem času celý děj rozjel a začal tak opět nabírat na obrátkách. Napětí brázdící knihu je tak akorát přiměřené, ale přesto vás nechá šokované. Není zde ani tolik napětí, že to působí uměle, ale ani tak málo napětí, že to působí nudně. Všeho s mírou, což není jediné,co se mi na knize opravdu, ale opravdu líbilo. Dystopická série dosahující takové úrovně jako série Divergence představuje vrchol toho nejlepšího: směsice láska a náklonnosti, zloby a nenávisti, touhy a chtíče a oběti s věrností. I když se v knize láska až tolik neprojevuje, tak ta, která se v knize objevuje pusobí naprosto přirozeně. Tris a Čtyřka jsou pár, který se nádherně a s jednoduchostí doplňuje, žádné přehnané výlevy citů, ale pouze přirozená láska. A právě Tris a Čtyřka jsou opět ty postavy, které jsem si nejvíce zamilovala už v prvním díle. Z mladé Tris se stala zkušená a neohrožená bojovnice a Čtyřka je opět vrcholem rozvážnosti, síly a charismatu.
Můj pomyslný žebříček oblíbenosti dystopií má tuto sérii opravu velmi vysoko, vlastně na prvním místě ještě s několika dalšími dystopiemi. Knihy tohoto žánru ve mě vždycky zanechají stopu, která jen tak nezmizí, protože hloubka těchto příběhů je pro všechny určitým upozorněním. Zanechávají ve vás strach a přesto vás něčím fascinují. A Rezistence tohle všechno má také, proto neváhejte ani chvličku a druhý díl této série si urychleně přečtěte, popřípadě i ten první, jestli jste se k této sérii ještě nedostali. Divergence i s Rezistencí nesvádí jen k neustálému obdivování skvostných obálek, ale skrývají mnohem, mnohem víc...

Bylo Nebylo (17)

27. září 2012 v 10:43 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Rezistence (Divergence 2)
Autor: Veronica Roth
První Věta:
- "Probudím se s jeho jménem na rtech."

Anketa - Na které filmové knižní zpracování se nejvíce těšíte?

26. září 2012 v 15:02 | Snow Fairy |  Ankety

Na jaké filmové knižní zpracování se těšíte nejvíce?


V poslední se na internetu objevilo několik novinek, které myslím jsou více než lákavé. Jedná se o filmová zpracování knižních předloh a i opravdu hodně, hodně známých bestsellerů. Proto se vám dnes ptám. Na jaké z následujících filmových adaptací se nejvíce těšíte vy?

1. Divergence - Divergent (přepokládaná premiéra 21. března 2014)
Autor: Veronica Roth
Žánr: Dystopie, Sci - fi
Režie: Neil Burger
Literárání anotace:
Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

2. Město z kostí (předpokládaná premiéra Říjen 2013)
Autor: Cassandra Clare
Žánr: Fantasy
Režie:
Literární anotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat

3. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (předpokládaná premiéra - )
Autor: Ransom Riggs
Žánr: beletrie, Fantasy
Režie: Tim Burton
Literární anotace:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.

To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu


4. Rudá jako rubín (předpokládaná premiéra: 14. 3. 2013)
Autor: Kerstin Gier
Žánr: Fantasy, Román
Režie:
Literární anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.
5. Kronika prokletých zaklínačů: Nádherné bytosti (předpokládaná premiéra: 13. 2. 2013 )
Autor: Margareth Stohl, Kami Garcia
Žánr: Fantasy
Režie:
Literární anotace:

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba - kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.

6. Hostitel (předpokládaná premiéra 29. 3. 2013)
Autor: Stephanie Meyer
Žánr: Dystopie
Režie:
Literární anotace:
Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.


Bookshlef cleaning epic giveaway by Evie

26. září 2012 v 8:21 | Snow Fairy

Bookshlef cleaning epic giveaway


Právě teď máte u Evie jedinečnou šanci vyhrát spoustu nádherných knih. Tak proč nezkusit štěstí? :))))) Přihlaště a rozhodně neprohloubíte. :))))


Rozhovor s Lauren Oliver

25. září 2012 v 18:35 | Snow Fairy |  Interviews

Rozhovor s Lauren Oliver


Spisovatelka nejen románů, ale i velmi úspěšných a zajímavých dystopií. Její Chvíle před koncem je kniha vhodná k zamyšlení a její dystopická série Delirium svádí k úniku do budoucnosti. Jak si jen vybrat, kterou z knih si přečíst dřív? Jelikož Chvíle před koncem už v České republice vyšla, tak co začít právě s ní? Ale i datum publikování Deliria se už kvapem blíží. Ovšem do té doby si můžete přečíst, co o sobě řekla sama autorka. :)))

Informace o knize

Chvíle před koncem

Autor: Lauren Oliver
Žánr: Román
Díl: -
Originální název: Before I Fall
Počet stran: 384
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života.
Místo toho se ukáže, že je to den poslední…
Informace o knize:

Delirium

Autor: Lauren Oliver
Žánr: Dystopie
Díl: 1.
Originální název: Delirium
Počet stran: cca 400 - 450
Rok vydání: 2012 (Listopad)
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.


Pandemonium (Delirium 2) | Requiem (Delirium 3)

Reviews - Nářek: Les vílí královny

24. září 2012 v 16:48 | Snow Fairy |  Reviews

Nářek: Les vílí královny

Autor: Maggie Stiefvater
Žánr: Fantasy, Víly
Díl: 1.
Originální název: Lament: The Faerie Queens' s Deception
Počet stran: 296
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: MOTTO
Anotace:
Pro šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci, které často nikdo kromě ní ani nevidí. Zdá se, že bytosti, které dosud znala jen z pohádek, jsou skutečné a ona má s nimi něco společného… Jenže ne všechny pohádky mají šťastný konec. Zdá se, že Deirdre bude muset o svou hudbu, své blízké i svou novou, nečekanou lásku z jiného světa svést velice nerovný boj se silami, jimž jsou lidské city zcela lhostejné. Otázkou není, zda něco ztratí, ale zda toho neztratí až příliš.

Za recenzní výtisk mnohokrát děkuji internetové databázi CBDB.cz!!

V moderním světě se už na pohádky ani na pohádkové lesní víly nehraje. Ale co když je pravda úplně opačná a víly nakonec přece jenom obývají svěží zelené lesní území? Dierdre Monaghanová o tom ví své a ještě ke všemu ví, že víly nejsou tak roztomilé jak na první pohled vypadají. Nikdy by ani nepomyslela, že její racionálně plynoucí život by mohlo narušit něco tak nadpřirozeně okouzlujícího jako jsou víly a elfové. A Luke. Začala to hudební soutěží, na které měla Dierdre zahrát svůj magický part na harfu. Píseň tak tesknou a líbeznou, že jí podlehne nejeden člověk. Ale ten den se něco změní. Kromě rutiiního zvracení z nervozity před vystoupením se u ní objeví někdo, koho nejen nečekala, ale někdo, o jehož kráse do té doby neměla ani tušení. Luke Dillon se u Dierdre objevil jako na zavolanou a místo, aby to jednou pomocí skončilo, s ním hrála onu píseň nářku. Ale to není jediná podivná věc, která se znenadání v Dierdřině životě objevila, ale čerstvý čtyrlístek brázdící každý její krok také ještě není tím nejpodivnějším. Je toho ještě mnohem, mnohem víc. S nekonečnen čtyřlísků to vypadá na šťastný život, že? Dierdřino štěstí v podobě čtyřlistého jetele je jistě záviděníhodným faktem, ale jste si jisti, že by jste si přáli být na místě Dierdre? Možná radši ne...

Jak praví titul knihy, bude se jednat nejen o fantasy s nadpřirozenými prvky v podobě víl a elfů, ale i o pořádnou dávnu nářku a ztráty. I když jsem své očekávání z knihy poněkud krotila z důvodů ne moc nadšených ohlasů, tak jsem byla na knihu zvědavá a to určité něco jsem přece jen očekávala. Maggie Stiefvater se snažila dát do knihy vše, co by čtení osvěžilo vtipem a zároveň uzemnilo napětím a strachem. V celkovém součtu kniha obě tato kritéria splnila, ale v poněkud bláznivé kombinaci trochu poťouchlého pohledu na svět. Konkrétně na svět víl. Kniha se však četla dobře a poměrně rychle, jen příběh trochu zaostával. Zatímco se rychlost čtení dostávala na další metu, příběh byl takovým zvláštím způsobem mimo. Občas jsem se nedokázala začíst, nejednou jsem jen nevěřícně vrtěla hlavnou nad bizarností scény, ale občas jsem i trnula nad situací, ve které se právě nacházeli hrdinové knihy. Možná to zní spíše negativně, ale i když se tato kniha nedá zařadit mezi největší knižní hity, tak v konečném shrnutí na mě půsibila odpočinkově a pohodově. Hned zpočátku čtení mě kniha opravdu zaujala. První kapitola byla plná romantiky a něhy a takového toho mírného napětí jako když jedete autem z kopce a v podbřišku se vám rozlétne hejno motýlků. Ovšem to byl jen začátek, potom mělo přijít něco, co bych nejspíš vůbec nečekala.

Děj se začal vyvíjet takovým směrem, ktrerý mě ještě teď nechává na pochybách. Stále nevím, jestli se mi zamlouval nebo ne. Ale když to tak nějak vezmu, tak to byl vývoj spíše smíšený, na jednu stranu se to k postavám a celé knize hodilo, na stranu druhou bych však některé věci nejraději úplně vyřadila. Co se týká postav, tak hlavní hrdnika Dierdre se mou nejoblíbenější opravdu nestala. Trochu mi lezla na nervy svou nerozhodností, kterou se snažila zakamuflovat svou neskutečnou pošetilost. Ani její tvrdohlavost není zrovna vlastností, kterou by skrývala. Autorka se snažila vytvořit tak krásnou, inteligentní a výjímečnou hlavní hrdinku, že to nakonec působilo spíše přehnaně. I když se mi Dirdřina chlapecká polovička v podobě Luka Dillona, na záčátku kluka docela nejasného původu, docela líbila, tak mi občas jeho vyjadřování přišlo poněkud infantilní. Ale byla zde jedna postava, která se mi líbila ze všech nejvíce. Dierdřin nejlepší kamarád James se stal osvěžující a takovou odlehčující postavou. Smysl pro humor, sarkasmus a uštěpačné poznámky jsou na Jamesovi znát a onen humor není jenom rádoby pokusem o vtip, ale naprosto přirozené vyvstávajícím na povrc,. aniž by se samotný James nějak moc snažil.
Po přečtení knihy jsem měla opravdu rozporuplné pocity, i když to nebyla až tak špatná kniha. Je pravda, že mi na ní několik věcí opravdu vadilo, ale dočíst do konce se dá. Konec je poměrně otevřený, takže jsem zvědavá, jak se tento příběh bude vyvíjet dál, ale předem si ještě rozmyslím zda si další díl nějakým způsobem pořídím.
Ani brak ani bestseller. Něco na tom je, ale zároveň není. Takže to vypadá na takový dobrý průměr.

Podzimní THANK YOU Giveaway

23. září 2012 v 15:12 | Snow Fairy |  GiveawaysJá miluju podzim, ale ještě více miluji zimu a taky to není tak dlouho, co jsem slibovala, že se na blogu objeví další soutěž, a proto jsem moc ráda, že vám ji mohu přinést takhle brzy. Proto je zde Podzimní giveaway, která je doprovázena možná trochu mrazivějším počasím, ale snad alespoň hřejivou cenou.
Dnes to bude opět malinko jinak, a sice nebudute vyplňovat formulář, ale v případě zájmu se budete moci přihlásit pomocí komentáře pod článek. Do komentáře, prosím, vyplňte následující:

- Jméno nebo přezdívku, kterou zveřejním v případě výhry. :)
- Kontaktní e - mail, na který vám opět v případě výhry zašlu víteznou zprávičku.
- Jestli také blogujete, hoďte mi sem odkaz na váš blog, ať mohu prozkoumat váš (blogový) svět :))))
- Jméno, pod kterým sledujete můj blog přes facebookovou stránku. Jestli nesledujete, byla bych moc a moc ráda za dalšího čtenáře. :)))
- Jméno, pod kterým sledujete fb stránku nakladatelství Fragment (ZDE).
- A jako poslední položku mi prosím napiště, jakou knihu, popřípadě knihy nebo knižní sérii, by jste mi doporučily ke čtení. :)))

Giveaway trvá:

od 23. 9. 2012 do 23. 10. 2012


A o se bude vlastně soutěžit:

Děsivé splynutí: Vidím to, co vrah - Jill Hathaway, kterou do soutěže poskytlo nakladatelství Fragment:

Takže to by bylo ode mě nejspíš vše, a teď jen řada na vás. Budu moc ráda, když se přihlásíte a zkusíte své štěstí v této mé giveaway. Teď už mi nezbývá než vám popřát hodně, hodně štěstí a pevné nervy se školou a úkolama. :))) Snad se vám tato soutěž líbí a v těchto školních dnech vás alespoň trochu potěší. :))

Snow Fairy

Inspiration (12)

23. září 2012 v 12:19 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Se čtením nejrychleji ubíhá čas.. :)


Kniha člověku dá to, co realita někdy pozbývá: krásu...

A davové šílenství může začít. :))
Get your own free Blogoversary button!