Reviews - Noční záře

3. září 2012 v 5:54 | Snow Fairy |  Reviews

Noční záře

Autor: Tanja Heitamann
Žánr: Román, Fantasy, Sci - fi
Díl: -
Originální název: Nachtglanz
Počet stran: 320
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: DEUS
Anotace:
Román je protkaný romantickými scénami, ale také je plný magie a démonů a velkou tragickou láskou.
Hlavní hrdina Adam, člověk, do jehož nitra vstoupil démon a který se tak stal nesmrtelnou bytostí. Zároveň získal vynikající lovecké vlohy a velmi jemné smyslové vnímání. Jako nesmrtelný putuje časem v podobě krásného mladíka, přináší krvavé oběti démonovi, ale v šedesátých letech minulého století se jeho život mění. Je povolán do Los Angeles, aby vyslídil pachatele krutých obětních obřadů, jimiž někdo ohrožuje nenápadnou existenci ostatních bytostí podobných Adamovi, kteří žijí mezi lidmi. Netuší však, že je to pouze záminka. Ve skutečnosti má vystopovat monstrum, které zabíjí tvory ovládané démony a okrádá je o ně. Při plnění svého obtížného úkolu se Adam nečekaně zamiluje do smrtelnice Esther a prožije velkou a tragickou lásku

Mnohokrát děkuju internetovému porátlu Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku!!

Jestli se démoni dají zařadit do skupin, pak si Adama, hlavního hrdinu tohoto příběhu, vybral za svůj obětinový oltář démon z odvrácené, temné a nebezpečné strany. Jelikož je démon v Adamově duši dominantní, nutí Adama přínášet svému hostiteli krvavé obětiny, které si nejenom sám démon vybere, ale i s pomocí Adamova těla příslušně zabije.
Navíc je díky demonickým schopnostem velmi jednoduché uklidit stopy po krkavé lázni, ve které se démonova oběť vykoupe, ale těžko říci, jestli se z ní i dostane. Ne vždy je démon tak prozíravý, aby včas přestal. A ne vždy po sobě démon uklidí, což však přitahuje nežádoucí pozornost...
Ovšem i přes veškerou snahu je těžké démona neposlouchat a když přijde na lásku, je démonova chuť na nejstrmějším okraji propasti.
Když Adam spatří Ester je to láska na první pohled. Této lásce však osud moc nepřeje a konec, kterým obvykle končí pohádky, tuto dvojici nečeká.
Sebeovládání, tragická zapovězená láska a nevyhnutelná oběť. Je něco z toho dost silné na to, aby zvítězilo nad zlem tak velkým, jako je démonova podstata strašlivá?

Temné ulice spoře osvětlené poblikávajícími pouličními lampami a temná zákoutí skrývající bezednou hrůzu. Takové uličky se v příběhu s názvem Noční záře křižují jedna přes druhou a každá další je temnější a nebezpečnější než ta přecházející.
I přes velmi sympatický název a mrazivě krásnou obálku se mi zdálo, že celkový příběh oproti těmhle přednostech trochu zaostával.
Opravdu moc jsem byla zvědavá, co tahle kniha skrývá a i když jsem přesně nevěděla, co mám očekávat, měla jsem nejspíš moc vysoké nároky, protože se čtením přišlo i zklamání.
Příběh vyhlížel ze začátku docela dobře, a ne celá kniha, čítající 320 stránek, byla nudná. Ovšem i tak bych knihu označila za takový lehký průměr. Ani nic, co by vás natolik chytlo, že by jste nedokázali přestat číst, ale ani nic tak moc špatného, co by mi natolik vadilo, že bych nemohla pokračovat dál, se v knize neobjevilo, ale i tak jsem čekala trochu víc. Někdo mají možní jiný názor, který se od toho mého úplně odlišuje. Proto je opravdu velmi důležité si tímto příběhem projít. I když to není nejbestsellerovitější děj, něco na tomto příběhu přece jenom je.

Příběh odehrávající se ve staré Francii je opravdovým lákadlem, které bylo později poněkud zadupáno do země. Postavu Adama jsem si nijak moc neoblíbila, připadal mi jako nějaký náhodný pocestný, kterého byste mohli potkat i ve dne a nijak zvlášť by jste si ho nevšímali. Jeho alter ego v podobě démona mu taky nijak nepřidávalo na zajímavosti, možná z něj spíše dělal více zavrženíhodnou bytost. Ovšem tady je ale něco, co jsem si na Adamovi oblíbila a sice to byla schopnost, kterou se snažil potlačit démona v sobě. Samozřejmě ne vždy se mu to podařilo, protože démon měl opravdu silnou vůli a když chtěl, tak Adama jednoduše zabít přinutil. Ale v několika případech byl Adam v tomto ohledu úspěšný. Esther je další ústřední postavou příběhu. Adamova tragická láska a smrtelnice ze světa, který Adamovi čím dál tím víc uniká. I přes své silné lovecké dovednosti, které uplatňuje při stopování vraha obětí, a svého démona v těle, je Adam pořád schopen milovat. Opravdu hodně tragicky. S jejich prvním pohledem do očí přichází i větší temnota a je už skoro jasné, že tato dvojice nikdy nemůže žít šťastně až do smrti.
Co se mi na knize ale líbilo, bylo ono prostředí staré Francie a poté i Londýna v dobách minulého století. Za každým rohem smrtelné zlo spojené s okouzlující krásou těchto měst tvořila opravdu velmi zajímavou a zvláštní kombinaci, která může působit až hypnoticky.
Přes všechny své rozporuplné pocity jsem přišla k závěru, který je pro knihu ucházející a může se pyšnit lepším průměrem.

Moje Hodnocení:
6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 5. září 2012 v 11:10 | Reagovat

Znie to naozaj zaujímavo a tá obálka je fakt krásna 8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!