Rozhovor s Francisco X. Storkem

17. září 2012 v 5:57 | Snow Fairy |  Interviews

Rozhovor s Francisco X. Storkem


Příběh o chlapci, kterého ostatní lidé vidí jinak. Ale on sám o sobě jinak nesmýšlí. Mistr psychologických románů, Francisco Stork, píše o realitě, která nás každodenně doprovází na našich cestách. Jak však vnímá autor sám sebe? To už je otázka pro něj. :)))

Informace o knize:

Marcelo ve skutečném světě

Autor: Francisco X. Stork
Žánr: Psychologický román
Díl: -
Originální název: Marcelo in the real world
Počet stran: 304
Datum vydání: 18.04.2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firmě. Marcelo poznává, co je to zrada, zklamání, žárlivost, hněv i touha a láska, a učí se s tím vším vyrovnávat.
Tento jedinečný příběh je příběhem o spravedlnosti i krutosti světa kolem nás a o tom, že každý z nás může někdy zaslechnout hudbu své duše.
Interview

Dobrý den, Francisco, hned ze začátku bych vám chtěla moc poděkovat za váš čas, který strávíte u tohoto rozhovoru. Marcelo je exceletní kniha plná emocí a... skutečného světa. Je mi velkou ctí dělat s vámi rozhovor. Mnohokrát děkuji.

Francisco, řekněte nám o sobě pár slov, která nejlépe vystihují vaši osobnost.
Myslím, že mám dvojí osobnost. Jsem společenský a zábavný, ale zároveň jsem hodně introvertní a mám rád samotu. Pravděpodobně 60% času strávím povídáním si pro sebe. :)

Inspirovala vás k napsání knihy Marcelo ve skutečném světě zkušenost, která se doopravdy stala?
Chtěl jsem psát o mladém muži, který je velmi zvláštní,o někom, kdo je nevinný a čistý, o někom, kdo má problém s orientací v našem moderním světě. Měl jsem bratrance, kterému diagnostikovali autismus v době, kdy jsem začal psát Marcelo ve skutečném světě, proto si myslím, že tyhle dvě věci jdou hezky dohromady s postavou Marcela.

Ve vaší knize jsou postavy takové charakteru, že je nelze nemít rád. Máte vy sám s nějakou se svých postav něco společeného?
Chtěl bych být dobrý jako Marcelo. A také silný a oddaný jako Jasmie. Ony jsou totiž moje postavy lepší než já sám. :)

Je nesmírně těžké napsat knihu, která zaujme natolik, že čtenáři celý příběh prožívají spolu s postavami. V případě vaší knihy Marcelo ve skutečném světě, lidé prožívají Marcelův příběh. Jak se vám o tomto sedmnácti letém chlapci psalo a co vás na psaní nejvíce bavilo?
Myslím, že nejdůležitejší pro spisovatele je schopnost představit si jak se cítí druhá osoba. Vzpomínám si jak jsem se cítil, když mi bylo sedmnáct. Poté jsem pozoroval a mluvil s mladými lidmi. Tak jako herec hraje svoji roli, vidím svět očima postavy, o které píši.

Vždycky jste měl v úmyslu stát se spisovatelem? Nebo jste uvažoval i o jiném zaměstnání?
Spisovatelem jsem chtěl být od doby, kdy mi bylo sedm. Ale uživit se jen jako spisovatel je hodně těžké. Tak jsem tedy studoval, abych se stal právníkem a teď pracuji s vládní agenturou, která staví domy pro chudé lidi. Píši, když přijdu domů z práce a o víkendech.

Pracujete teď na nějaké další knize?
Dal jsem editorovi rukopis své knihy, která bude vycházet příští rok. Je to o dívce, která trpí depresemi a po neúspěšném pokusu o sebevraždu se znovu učí milovat život.

A otázka na závěr. V České republice máte ohromné množství fanoušků, kteří milují vaši knihu o Marcelovi a já se do této kategorie fanoušků zařazuji také. Chtěl by jste svým fanouškům něco vzkázat?
Marcelo ve skutečném světě byl vydán v sedmnácti jazycích, ale nejvíce jsem se zamiloval do svých českých fanoušků. Dostal jsem od nich spoustu krásných e - mailů a všichni mají tak krásné blogy! Marcelo je velmi zvláštní druh knihy, a oceňuje ji zvláštní druh lidí. Z nějakého důvodu má kniha rezonovala s mnoha českými mladými lidmi. A za to jsem velmi, velmi vděčný.

Ještě jednou vám, Francisco, opravdu moc děkuji za zodpovězení otázek. Nesmírně si toho cením a nezbývá mi než vám popřát hodně štěstí s dalšími knihami. Věřím, že i vaše další díla jsou a budou obdivuhodná stejně jako Marcelo ve skutečném světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 17. září 2012 v 14:30 | Reagovat

Marcelo ve skutečném světě je úžasná kniha. :) Nedávno jsem napsala autorovi a můžu jen potvrdit, že je sympatický stejně jako Marcelo, nebo kdokoliv jiný z knihy. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!