Rozhovor s Kendare Blake

5. září 2012 v 5:57 | Snow Fairy |  Interviews

Rozhovor s Kendare Blake


Nádherně mrazivá obálka. Stejně tak úžasný příběh, stejně mrazivý jako zimní počasí. Jedna dívka. Mrtvá dívka, která nedostane klidu. A jeden lovec. Který má za úkol se lovit duchy. A teď se musí postavit i oné dívce.
Ano, samozřejmě, mluvím o knize Anna dressed in Blood, která je pro mnohé obrovským lákadlem. Lákadlo je to i pro mě, protože se na tuto knihu už opravdu moc těším.
A protože kniha v České republice vyjde až v lednu, tak já jsem se rozhodla vyzpovídat samotnou autorku už teď.

Informace o knize:

Anna Dressed in Blood / Anna krví oděná

Autor: Kendare Blake
Žánr: Duchové, Fantasy, Nadpřirozeno
Díl: 1.
Počet stran EN/ČR: 316/320
Datum vydání v EN/ČR: 30. srpna 2011 / leden 2013
Nakladatelství EN/ČR: For Teen / Baronet
Anotace:
Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Interview

Ahoj Kendare, hned na začátku ti musím opravdu moc poděkovat za čas, který jsi strávila u tohoto rozhovoru. Opravdu moc si vážím příležitosti položit ti pár otázek, na něž odpovědi neuvěřitelně lákají nejen mě, ale i tvé čtenáře.


Takže Kendare, řekni nám o sobě pár slov.
Pár slov o sobě... Mám dvě kočky a koně. Kůň se mnou nebydlí, za to kočky mi spávají na tváři :). Taky mám ráda čokoládu a těstoviny.

Měla jsi nějakou inspiraci a podporu při psaní své knihy o krvavé Anně?
No, inspirací bylo nutkání napsat něco opravdu krvavého. Stýskalo se mi po psaní krkvavých scén. Byla to opravdu dlouhá doba. Když jsem tak postupně vyrůstala, četl jsem knihy od Stephena Kinga, Anne Riceové a Bret Easton Ellisové. A pokud jde o podporu... Myslím, můj tehdejší snoubenec? :)

Zažila jsi sama nějakou duchařskou historku, ze které mrazí v zádech?
Určitě máš na mysli, zda jsem osobně zažila nějaký duchařský příběh. A odpověď je, že bohužel ne. Alespoň ne skutečný. Slyšela jsem divné zvuky a viděla jsem divné věci, ale opravdové duchy ne. Teda zatím ne...

V knize jsi svým čtenářům vytvořila hlavní postavy v podobě lovce duchů a ducha dívky, která zabije každého, kdo naruší její klid. Máš s nějakou postavou ze své knihy něco společného?
Jestli mám něco společného se svými postavami? Cas a já máme společný smysl pro humor. Ale to je vše, co s ním mám společné. Vlastně jsem docela klidný člověk. Ještě nikdy jsem nikoho nezabila :).

Napsat knihu, která má opravdu vysoké hodnocení, a kterou spousta čtenářů považuje za volbu číslo jedna po publikování v jejich zemi. Jak se tobě kniha psala a co sis nejvíce užívala při práci?
Co jsem si nejvíce užila na psaní? No, vlastně psaní samotné mě moc bavilo. Neexistuje nic lepšího jako psaní, když jde dobře!

Když zrovna nepíšeš knihy a věnuješ se sobě, co tak ráda děláš ve volném čase?
Ve svém volném čase si ráda čtu, dívám se na televizi a na filmy, jím, provozuju turistiku, hraju velmi špatně tenis, chodím do muzeí, zoologických zahrad a akvárií a dělám spoustu dalších věcí.

Jaký vztah máš ke knihám ostatních autorů? Máš nějakou svoji oblíbenou knihu, kterou si ráda přečteš i více než jednou?
Mám spoustu knih, které bych chtěla přečíst více než jednou. Ale příběh, který mám moc ráda a stále mě překvapuje je The Mists of Avalon od Marion Zimmer Bradley.

A poslední otázka. Chceš něco vzkázat svým čtenářům a podporovatelům v České republice?
Něco, co bych vzkázala svým čtenářům a podporovatelům v České republice?

Opravdu moc vám DĚKUJI! Doufám, že se vám Cas a Anna líbí :) Vaše podpora pro mě opravdu moc znamená.

Mnohokrát ti děkuju Kendare za úžasné odpovědi a i za tvůj čas. Nemůžu ti než popřát hodně štěstí, zdraví a mnoho dalších uspěchů s tvými knihami.
Děkuju a měj se hezky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sue Sue | Web | 5. září 2012 v 8:25 | Reagovat

Kendare je velmi príjemná osôbka, hoci som Annu už čítala v aj, prečítaj si ju znovu ked vyjde v češtine :) naozaj podarený rozhovor :)

2 Dý | Web | 5. září 2012 v 16:20 | Reagovat

Už se na Annu opravdu těším :) už už jsem se na ní chystala v aj, ale když vyjde u nás :) tak si určitě počkám na překlad:)
bezvadný rozhovor:) vypadá to, že Kendare je moc milá!:)

3 spirit-secret spirit-secret | Web | 5. září 2012 v 19:01 | Reagovat

Skvělý rozhovor! Vypadá to, že je Kendare Blake opravdu moc milá! :)) Na její knihu se nemůžu dočkat!!!

4 Nikki Nikki | E-mail | 25. ledna 2014 v 16:39 | Reagovat

Už jsi tu knížku přečetla??? Já teprve před pár týdny a je opravdu úžasná. Moc jsem si ji užila, nevíš jestli bude další díl, protože by to bylo fajn, nevím co bude s Casem, když se Anna dobrovolně vrhla do pekla nebo nečeho takového, aby Case zachránila. Jsem děsně zvědavá :-D

5 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 25. ledna 2014 v 18:15 | Reagovat

[4]: Ahoj Nikki,

od Kendare vyšly v ČR oba díly Anny, druhý díl je Dívka z nočních můr. A jelikož je to jenom dvoudílná série, tak je Dívka z nočních můr i poslední díl.
Četla jsem oba a za sebe, nemůžu si je vynachválit, je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií, i přesto, že druhý díl je o něco málo slabší než první. Ale určitě si přečti i ten druhý. Doufám, že se ti bude líbit. :)))

6 Nikki Nikki | 27. ledna 2014 v 14:55 | Reagovat

Díky, to jsem nevěděla. Ale o té knize jsem už slyšela, určitě si ji přečtu!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!