Rozhovor s Lauren Oliver

25. září 2012 v 18:35 | Snow Fairy |  Interviews

Rozhovor s Lauren Oliver


Spisovatelka nejen románů, ale i velmi úspěšných a zajímavých dystopií. Její Chvíle před koncem je kniha vhodná k zamyšlení a její dystopická série Delirium svádí k úniku do budoucnosti. Jak si jen vybrat, kterou z knih si přečíst dřív? Jelikož Chvíle před koncem už v České republice vyšla, tak co začít právě s ní? Ale i datum publikování Deliria se už kvapem blíží. Ovšem do té doby si můžete přečíst, co o sobě řekla sama autorka. :)))

Informace o knize

Chvíle před koncem

Autor: Lauren Oliver
Žánr: Román
Díl: -
Originální název: Before I Fall
Počet stran: 384
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života.
Místo toho se ukáže, že je to den poslední…
Informace o knize:

Delirium

Autor: Lauren Oliver
Žánr: Dystopie
Díl: 1.
Originální název: Delirium
Počet stran: cca 400 - 450
Rok vydání: 2012 (Listopad)
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.


Pandemonium (Delirium 2) | Requiem (Delirium 3)


Interview

Ahoj Lauren, jsem moc ráda, že tě mohu uvítat u tohoto rozhovoru. Spousta čtenářů v České republice si tvou knihu, Chvíle před koncem, moc oblíbila, i mě se moc líbila, proto jsem moc ráda, že ti mohu položit pár otázek. :))

Lauren, pověz nám o sobě nějaké zajímavosti. Co ráda děláš, když zrovna nepíšeš knihy?
Miluju běhání, vaření a čas strávený s přáteli.

Po celém knižním světě putují nejrůznější tituly knih, které mají žánrové zařazení dystopie. Co motivovalo tebe k napsání dystopie?
O knihách nepřemýšlím z hlediska žánru. Jen tak jsem se nerozhodla, že napíšu dystopickou knihu, měla jsem nápad na příběh, který jsem chtěla sdělit.

Tvůj román Chvíle před koncem se stala opravdu známou knihou. Chtěla jsi příběhem o Sam Kingstonové vyjádřit něco konkrétního?
Hodně jsem se inspirovala svými středoškolskými zkušenostmi, chtěla jsem mluvit o tom, jak se mohou lidé s růstem osobnosti měnit.

Chvíle před koncem a série Delirium se od sebe žánrově podstatně liší. Psalo se ti některé z těchto děl lepé nežli to druhé?
Všechny knihy mají své radosti i problémy. Zatímco svoje knihy píšu, mám tendenci je nenávidět.

Sam ve tvé Chvíli před koncem prožila smrt, která na ní zanechala stopy. Jaký máš tedy názor na život a na smrt?
Nemyslím si, že o tom něco vím.... což je asi důvod proč píšu... když na to přijde!

Spisovatelkou jsi chtěla být už jako malá, nebo jsi měla v plánu věnovat se jinému povolání?
Vždycky jsem to chtěla dělat. Psala jsem už od té doby, co jsem fyzicky mohla!

Pracuješ právě teď na nějaké knize, na kterou bychom se mohli v budoucnu těšit?
Mám novou knihu s názvem "The Spindlers", která by měla vyjít letos na podzim. Je o dívce, která musí zachránit své bratry ze spárů desivých podzemních tvorů.

Svoji základnu fanoušku máš i České a Slovenské republice. Tví čtenáři, v České republice už netrpělivě vyhlížejí listopad, protože je to měsíc, kdy má tvá kniha Delirium vyjít v českém překladu. Chtěla by jsi do České republiky svým čtenářům něco vzkázat?
Jenom vám neskutečně děkuji!

Lauren, opravdu moc ti děkuji, že jsi povolila odpovědět na pár otázek ohledně tvých knih. Jsi opravdu moc milá a nezbývá mi nic jiného, než ti popřát hodně štěstí v psaní knih. Ještě jednou ti moc děkuji za rozhovor a měj se hezky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | E-mail | Web | 26. září 2012 v 16:34 | Reagovat

Za rozhovor zrovna s touto spisovatelkou jsem hrozně moc ráda!! Kniha Chvíle před koncem na mě čeká v knihovničce a už se opravdu nemůžu dočkat té chvíle až si ji konečně přečtu :))
Úžasný rozhovor.. Lauren je moc milá :)

2 Ellie Ellie | Web | 27. ledna 2013 v 13:28 | Reagovat

Hrozně pěkný rozhovor! :)) Zrovna jsem dočetla Chvíli před koncem a opravdu musím uznat, že Lauren Oliver je skvělá spisovatelka a moc milá! :)) Těším se, až se pustím do Deliria =).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!