Rozhovor s Wendy Higgins

19. září 2012 v 16:52 | Snow Fairy |  Interviews

Rozhovor s Wendy Higgins


Je právě čerstvá novinka, že kniha od této autorky bude vycházet i u nás v České republice, z čehož je nadšena velká spousta čtenářů, včetně mě. Obálka je naprosto nádherná, opravdu dokáže upoutat vaši pozornost. Ale co na druhý pohled? Nejlepší je se o tom přesvědčit. Pro všechny čtenáře a fanoušky Wendy je publikování Sweet Evil v České republice opravdu vítanou a velmi přijemnou novinkou.
A cože si na psaní nejvíce užívala Wendy? Já jsem se jí na to zeptala a jsem moc ráda, že vám mohu její odpovědi předložit k přečtení také. :))

Informace o knize:

Sweet Evil

Autor: Wendy Higgins
Žánr: Fantasy
Díl: 1.
Počet stran: 453
Rok vydání EN/ČR: 2012/ cca 2013
Nakladatelství EN/ČR: HarperTeen/CooBoo
Anotace:
Co kdyby existovali dospívající, jejichž život by závisel na špatném vlivu? To je realita pro syny a dcery padlých andělů.
Dobrosrdečná jižanka Anna Whittová se narodila se šestým smyslem - ten jí umožňuje vidět a cítit emoce jiných lidé. Je si vědomá svého vnitřního boje a ví, že ji to nevysvětlitelně táhne k nebezpečí. Ale děsivou pravdu o svém původu zjistí až když oslaví své šestnácté narozeniny a potká oslňujícího Kaidana Rowa. Je to ten typ kluka, před kterým tě táta varoval. Bohužel nikdo nevaroval Annu.
Při cestě napříč státy aby se setkala se svým otcem, Anna musí čelit realitě že naděje a láska nejsou v možnostech jejího druhu.
Nucena čelit svému osudu - vybere si Anna svou svatozář, nebo své rohy?

Interview

Ahoj Wendy, jsem moc ráda, že tě mohu uvítat u tohoto rozhovoru. Je opravdu úžasné, že tvá kniha bude v České republice vycházet také, i když si na ni si budeme muset ještě chvíli počkat. Proto vyzpovídat tě před vydáním knihy je pro mě opravdu nesmírná čest. :)

Wendy, řekni nám o sobě nějaké zajímavosti. Co děláš ráda ve volném čase?
Co je to volný čas? Haha - Jsem opravdu zaneprázděná strávením času se svými dvěma dětmi :). Ale když můžu, tak moc ráda čtu.

Měla jsi nějakou inspiraci, motivaci či podporu, která ti dala sílu psát tak záhadnou a tajmenou knihu?
Inspirovala jsem se všemi dobrými i špatnými věcmi, které se mi v životě staly. Motivaci jsem čerpala ze své rodiny, přátel a z mé víry.

Jaký vztah máš k andělům?
Věřím v anděly, ale moc o nich nevím. Abych věci uskutečnila, bavila jsem se svojí představivostí.

Tvá kniha je plná nebezepečí a o opravdu velkém rozhodnutí, zda být zlý nebo se přidat na cestu dobra. Jaké to je psát knihu o padlých andělech a jejich osudu? A co tě na psaní knihy nejvíce bavilo?
O andělěch a démoch je v knize spousta tajemství. Byla legrace představit si: "Co kdyby...?"

Postavy z té knihy jsou opravdu charismatické a charakterní. Máš něco s nějakou svou postavou společného?
S Annou sdílím takové drobné podobnosti, jako třeba to, jak vypadáme (s vyjímkou toho, že já jsem nikdy neměla "nohy jako hůlky" haha). Ale Anna má mnohem větší sílu vůle, něž jsem kdy měla já.

Jaká je tvá oblíbená kniha nebo knihy? Máš nějakou svou nejoblíbenější knihu, která ti přirostla k srdci?
Miluju knižní sérii Lux (Obsedian, Onyx, Opal) od Jennifer Armentrout. Miluju to romatické napětí, které se v knize nachází.

Spisovatelkou jsi chtěla být odjakživa nebo jsi měla našlápnuto na nějakou jinou profesi?
Vždycky jsem chtěla být spisovatelkou, ale nikdy bych si nepomyslela, že by mohly být mé knihy vydány. Takže jsem na vysoké škole učila angličtinu, kde jsem se mohla o svoji lásku ke knihám a k psaní podělit s mladými lidmi. Teď žiji svůj sen, píši na plný úvazek a starám se o svou rodinu.

Pracuješ právě na nějaké další knize, na kterou bychom se mohli těšit?
Právě teď pracuji na irské fantasy s názvem See Me, kterou, jak doufám, budu moci velmi brzy sdílet s ostatními.

V České republice máš také spoustu fanoušků a obdivovatelů, kteří se už těší, až vyjde Sweet Evil v češtine. Chtěla by jsi svým čtenářům do České republiky poslat nějaký vzkaz?

Zdravim vsechny ceske ctenare! Uz se nemuzu dockat, az si budete moci precist Sweet Evil ve vasem materskem jazyce. Dekuji za vasi podporu! Kniha vyjde u nakladatelstvi Albatros (datum vydani zatim neni zname).

Opravdu moc ti Wendy děkuji, že jsi povolila odpovědět na pár otázek. Moc si cením tvého času a už se moc těším až vyjde Sweet Evil v češtině. Ještě jednou ti moc děkuji a měj se krásně. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!