Říjen 2012

Happy Haloween + giveaway

31. října 2012 v 17:41 | Snow Fairy a Nick |  Giveaways

Happy Haloween + GIVEAWAY


Začíná nám období Haloweenu, kdy jsou večery tak trochu ve zmanení rozsvícených svíček, rozesmátých dýňových strašáků, ale také.... knižních soutěží. Jelikož jsem se pro tuto soutěž rozhodla tak trochu narychlo, neměla jsem moc na výběr cen, ale i přesto jsem něco vybrala, není to sice úplně haloweenská kniha, ale napínavá jistě je také. :)))) Doufám, že se vám bude i taková malá soutěž líbit a že se vám bude zamlouvat i cena. :))))

Pro přihlášení stačí, když pod tento článek napíšete konemtář, který bude obsahovat:

- Přihlašovací jméno, které v případě výhry zveřejním na blogu
- Kontaktní e - mail, abych vás měla po soutěži možnost informmovat o případné výhře
- A jako poslední mi napište váš názor, jak byl měl vypadat správný Haloweenský večer. :))) Je jen na vás, co mi napíšete, klidně upusťte uzdu své fantazie a trochu svůj vysněný haloweenenský večer přikřášlete, už teď jsem zvědavá. :))))

Soutěž trvá:

od 31. 10. 2012 do 10. 11. 2012


A o co, že se bude hrát? Jak jsem řekla, není to kdoví jak strašidelná kniha, ale napětí jí určitě nechybí a je to... kniha od Meg Cabot, druhý díl do série Heather Wells Velikost XL. :)))

Takže vám všem přeji hodně štěstí v soutěži a spolu s inspirátoren těchto stránek, Nickem, vám přejeme i mrazivý Haloween. :)))) Doufám, že se vám soutěž líbí i přesto, že se soutěží o druhý díl série, která ani není moc Haloweenská. :))))

Snow Fairy a Nick

Reviews - Krásní Mrtví: Phoenix

29. října 2012 v 18:35 | Snow Fairy |  Reviews

Krásní Mrtví: Phoenix

Autor: Eden Maguire
Žánr: Fantasy, Román
Díl: 4.
Originální název: Beautiful Dead: Phoenix
Počet stran: 280
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.

Darina již pomohla objasnit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší... Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe.

Krásný mrtvý Phoenix, Darinin kluk, její největší láska. Už je to skoro rok, co zemřel, a oficiální verze vypovídá o rvačce na benzínce, při které byl ubodán. Kdo je zodpovědný za jeho smrt? Darina ví, že to musí zjistit, a že pak Phoenixe ztratí navždy... Opouštějí ji síly, nenachází u nikoho pomoc. Dokonce samotný Phoenix jako by pravdu znát nechtěl. Neviditelná křídla tlučou a Krásní mrtví nenaleznou klid, dokud pravda nevyjde najevo. Čas běží...

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

Opět přichází Darina s posledním případem náhlé a smutné smrti posledního ze zesnulých dětí ellertonské střední školy. A její poslední případ se jmenuje Phoenix. Syn, bratr, kamarád a Darinina spřízněná duše. Od začátku je jasné, že rozřešit případ právě Phoenixovy smrti bude ze všech nejtěžší. Jenom pomyšlení na to, že má Phoenixe ztratit znovu, a tentokrát navždy, je pro Darinu zničující. Ale pokud nezasáhne a nepomůže, Phoenix už navždy stráví svůj život na odvrácené straně v mukách a bolesti. A to Darina rozhodně nedovolí. Ale odhalit pravou příčinu smrti Phoenixe je jako hledat jednu v kupce sena. Prakticky nemožné. Nebo naprosto jasné? Kažpodádně pravda dokáže opravdu šeredně překvapit...

Phoenix, jakožto poslední, závěrečný díl série Krásní mrtví byl jednou z knih, na které jsem se poměrně těšila. I když se mi tato série nedostala pod kůži jako jiné knihy, přece jenom ve mě zanechala stopu a označila bych ji za přinejmenším povedenou. Jak už jsem se v recenzi na předchozí část této série zmiňovala, s každým dalším dílem úroveň příběhu stoupá. Proto jsem byla velmi zvědavá, jestli bude tento díl doopravdy tím nejlepším a jak že tedy zakončí celou tuto andělskou knižní sérii. A upřímně mohu říci, že tento díl byl opravdu ze všech čtyř nejlepší. Tedy alespoň pro mě. Buď to byl autorčin záměr napsat sérii, jejíž díly se budou jeden od druhého zlepšovat nebo to tak nakonec jednoduše vyplynulo. Každopádně jsem v tomto díle zažila velmi napínavé chvilky a i okamžiky, kdy jsem tak trochu zadržovala dech. Sice se Krásní mrtví nedají označit za nejúžasnější, ale jako odpočinkové čtení s kapkou akce a napětí jsou jasnou volbou.

Je hned několik důvodů, proč jsem se na poslední díl Krásných mtvých těšila nejvíce. Určitě proto, že Phoenix je moje oblíbená postava a taky proto, že jsem měla určité návrhy těch, kteří by mohli být eventuélně zodpovědní za jeho smrt. Jak se ukázalo, všechny mé teorie byly absolutně chybné. Protože závěr, který ve finále ukončil Krásné mrtvé jsem rozhodně nečekala. Takový plní porozumění, odpouštětí a... nového začátku. Eden svůj poslední díl pojala ve velkém a nezdráhala se potrápit nejen své postavy, ale i čtenáře. O hlavní ženské postavě, Darině, by sa dalo velmi dlouho polemizovat. Na tuto postavu jsou nejrůznější názory a ne všechny jsou pozitivní. Od prvního dílu se ale Darina změnila. Její na nervyjdoucí nátura se stala snesitelnou a dokonce i pochopitelnou. Od počátení neutěšitelné hysterie až po mírnější formu návalů nejistoty s následným sebeuvědoměním. Já jsem s posledním dílem naprosto spokojená a myslím, že se k Phoenixovi, a stejně tak i k celé sérii, jednou ráda vrátím. I když by mohly rozporuplné názory na tuto andělsky pojatou sérii poněkud ovlivnit postoj dalších případných čtenářů, pak tu mám jednu radu; nevzdávejte to hned s prvním dílem, protože k tomu poslednímu stojí za to se dostat.

Inspiration (16)

28. října 2012 v 16:51 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Celý svět máme ve svých rukou.

Každá kniha s sebou nese poselství.

I kočičky mají své dny. :))

Reviews - Věk Magie: Bájná pečeť

26. října 2012 v 19:21 | Snow Fairy |  Reviews

Věk Magie: Bájná pečeť

Autor: Bernd Perplies
Žánr: Dobrodružná fantasy, beletrie
Díl: 1.
Originální název: Magier Dämmerung - Für die Krone
Počet stran: 424
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
vět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

Není tak dávno ten čas, kdy se téměř každý mladý člověk uchyloval k bájným příběhům a unikal tak do minulosti, která byla mnohdy příznivější než realita. Maldý Jonathan o tom ví své. Žít poklidný a stereotypní život v Londýně už začíná totiž zavánět nudou. Ale nudu velmi brzy vezme čert. S pocitem nekonečnosti prožívá Jonathan svůj další den, ale tento den má být jiný. V jedné zapadlé uličce totiž potká téměř mrtvého starého muže. Ten mu s posledními nádechy předá záhadný artefakt v podobě prstenu. A slova, která Jonathanovi umírající stařík vmete do tváře jej zmatou nejvíce. Mělo tohle setkání nějaký určitý význam? Nikdy dřív se nic takové přece nestalo. Ale prsten i poselství s sebou nesou nový začátek..

Začalo to hledáním trosek bájné Atlantidy a skončilo velkým nevyřešeným tajemství. Jelikož se vzhledově i obsahově tato kniha lišila ode všech, které jsem doposud četla, jsem byla velmi zvědavá, čím mě příběh s náznakem verneologického pátrání překvapí a potěší. Čekala jsem, že dobrodružství odehrávající se na stránkách knihy bude napínavé a bude mít takové ty typické rysy. Příběh byl sice promyšlen dobře a nápad byl také originální, jenom kdyby kniha byla podána trochu jiným způsobem. Samotná úprava i designové řešení je ovšem velmi povedené. S trochou hořkosti je to asi to jediné okouzlující. Co je ale poněkud odrazující, a mě samotné se nelíbilo, je autorův styl psaní. V tomto případě by se dalo uplatnit pravidlo, že méně je někdy více. Autor popisuje všechno až přespřiliš dopodrobna a zdlouhavě, což může být po nějaké době čtení únavné. Následkem toho je kniha potom trochu nezáživná a nudná. Avšak každá kniha má i své světlé stránky. Jsem si jistá, že každý si ty své při čtení i této knihy najde. Já jsem byla od začátku zvědavá, jestli se v knize objeví nějaká spojitost s Verneovou světoznámou ponorkou, Nautilem. Tahle část mě potěšila, protože nějaké náznaky byly, ale jinak jsem od knihy očekávala více.

Ještě několik dní po přečtení knihy tak úplně nevím, co si myslet. Mám z ní hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi kniha líbila svým nápadem a originalitou, ale na stranu druhou se mi nelíbilo, jak byl příběh vyprávěn. Autorův styl psaní hraje opravdu velkou roli v tom, zda se vám bude kniha líbit nebo ne. Mě takový styl psaní nesedl a hlavní postavu Jonathana jsem si taky nijak zvlášť neoblíbila. Nebyl mi sice ničím nepříjemný ani protivný, ale na zadek jsem si z něj také nesedla. Takže jestli bych to měla nějak zhodnotit, tak pro mě byla kniha spíše zklamáním. Docela mě to mrzí, protože by úplně stačilo zkrátit moc dlouhé popisy. Hned by se četlo o něco lépe. Ale je velmi záludné dát na názor jednoho člověka, čí více lidí, kteří tvrdí, že tahle kniha je nic moc. Nejlepší by bylo si projít tuto knihu individuálně a přijít na to, co se vám na ní líbí a co naopak ne. Ale co se týká mě, tak hodnotím jako lehce podprůměrný výkon.

Reviews - Říše temnot: Prokleté sestry

25. října 2012 v 15:46 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Prokleté sestry

Autor: L. J. Smith
Žánr: YA, Fantasy
Díl: 2.
Originální název: Night world: Daughters of Darkness
Počet stran: 248
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Tři sestry už nebaví život upírek a rozhodnou se pro útěk. Chtějí žít stejně jako jejich teta a živit se pouze zvířecí krví. Za porušení přísných zákonů je však čeká trest, který chce vykonat jejich bratr Ash. Ve chvíli, kdy se jedna ze sester zamiluje do obyčejného chlapce a Ash do obyčejné dívky, není pro nikoho cesty zpět. Říše temnot má svá pevně stanovená pravidla, a kdo je nedodrží, bude za to pykat. Proč musela zemřít teta upířích sourozenců? Mají šanci odhalit pravdu a zachránit si tak život?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

Mary - Lynnette odjakživa miluje noc. Všechny aspetky temnoty jsou jejímu srdci bližší než cokoli jiného. Ve dne je všechno moc světlé, moc odhalené. Ale noc nám prozrazuje, že jinak obyčejné hvězdy, které září na černočerné obloze, nejsou tak úplně obyčejné. Skrývají tajemství. Spousty tajemství, které ukazují, jak moc se jeden od druhého lišíme. Mary - Lynnette ví, že do domu paní Burdockové do Briar Creeku, jen kousek od domu Mary - Lynnette, se mají nastěhovat tři její neteře. Poštolka, Jeřabina a Nefrit. Nemůže to být přece nic špatného, že neteře chtějí navštívit svou tetu, ale s jejich příchodem do Briar Creeku se začnou dít divné věci a Mary - Lynnette začne sestry podezírat. Jak se časem ukáže, pro podezření má Marry pádný důvod. Možná je to tím, že Marry má noc tak ráda, odhale jí totiž i věci, které by nikdy nechtěla vidět. Ona a její bratra Mark jsou v podstatě samotáři, Marry věčně zahloubaná do knížek o astronomii a Mark je občas trochu mrzutý z celého života. Ale to se má jak s příchodem sester, tak s přítomností poněkud nezvaného host navždy změnit. Avšak pouto spřízněných duší dokáže obměkčit i to nejtvrdší srdce na světě. Na světě i v Říši temnot...

Královna nadpřirozených bytostí, L. J. Smith, pojala svou sérii Říše temnot velmi komplexně. Její hlavní aktérka druhé knihy s názvem Prokleté sestry, Mary - Lynnette je velkou milovnicí noci. Zní to sice, jakoby k noci měla vztah spojený s životem nadpřirozené bytosti, ale opak je pravdou. Marry je opět člověk s velkými životními ambicemi, možná čas od času trochu roztěkaná a unešená galaxií, ale inteligenci a intuici má jako každá správná hrdinka. Ovšem pro jejího bratra Marka je trochu jako osina, samozřejmě ne vždycky, je to přece jeho sestra. Marry už si začíná dělat o Marka starost, tak i proto se mu snaží všemožnými způsoby najít nějakou přítelkyni, která by ho alespoň z části zbavila toho kabátu osamělosti. A to se Markovi samozřejmě nelíbí, proto se občas proti Marry trochu durdí, to už však nepotrvá dlouho. Ale možná nejsou ani jeden na změnu tak úplně připraveni.
Jak už jsem na začátku naznačila, Smith je v tomto díle zase o něco dál a komplexně pojímá a popisuje svou smyšelnou Říši temnot. Občas mi její typický popis připadal autentičtější, což se mi vážně líbilo. Co dál považuji za plus je, že Smith nezůstala jen u upírů a lamií, ale posunula se o metu dál, k vlkodlakům. Není jich v knize sice mnoho, protože upíři mají v příběhu přece jenom větší pole působnosti, ale vlkodlaci si kus příběhu ukradli také pro sebe.

Jelikož dějová linie Prokletých sester plyně nenavazuje na Tajemství upírů, říkala jsem si, jestli i přesto budou mít tyto dva díly nějakou určitou spojitost. Nejsem si jistá, zda se to dá považovat za spojitost, ale jeden společný jemnovatel by Prokleté sestry s prvním dílem měly. Ashe. Velmi kontroverzního, sebevědomého chlapce, který by se svým způsobem dal považovat i za záporáka. Sice to není ten typický záporák, ale něco temného a nebezpečného v sobě přece jenom má. Mary - Lynnette jako hlavní hrdinka tohoto příběhu se mi poměrně zamlouvala. Nebyla mi nijak protivná a jako hlavní aktérka docela obstála. Ovšem je pár věcí, které se mi na příběhu moc nelíbili. Možná to bude znít nepatřičně, ale jména pro neteře paní Burdockové si Smith mohla vymyslet lepší. Jména jako Jeřabina nebo Poštolka bych z knihy klidně úplně vypustila. Stejně jako mi nesedla jména některých postav, tak se mi ani nezamlouvala trochu moc uspěchaná, náhlá láska. Na něco takového se mi příběh zdál poněkud krátký. Ale i tak se mi tento díl líbil více než první. Měl něco, co první díl neměl a to mě tak nějak přesvědčilo o konečném hodnocení. I když se toho o ději opět moc říct nedá, musím přiznat, že tento druhý díl byl o něco málo napínavější než první. Jednu chvíli jsem byla dokonce poměrně překvapená vývojem událostí a mohla jsem jen hádat, jak bude všechno nakonec vyrešeno. I přesto, že ani tato kniha nebyla nejdokonalejší, tak mě na ní zaujalo něco víc. Jak už jsem se zmiňovala, styl psaní L. J. Smith mám ráda a její příběhy mě baví. Prokleté sestry mě sice vyloženě nezklamaly, ale opět jsem čekala, že si Smith více pohraje s příběhem a své postavy postaví do ještě větších extrémů, jak se jí to velmi úspěšně dařilo v případě Upířích deníků. Ovšem srovnávat tato dvě díla nebudu, protože jedno s druhým nemá téměř nic společného. Možná až na to, že obě tyto série slaví svým způsobem úspěch úspěch.

Vyhlášení vítěze - Podzimní THANK YOU Giveaway

24. října 2012 v 15:33 | Snow Fairy |  Giveaways

Konečně nám začaly prázdniny a se začátkem prázdnin přicházím i já s vyhlášením vítězů své Podzimní THANK YOU Giveaway. Jenom něco málo k číslům soutěže; zúčastnilo se 25 soutěžích, což považuju už za slušný počet. Ale nebudu vás dlouho napínat, vím, že čekáte na jméno výherce a moje předvyhlašovací povídání vás až přespříliš nezajímá. Takže...

... knihu Děsivé splynutí: Vidím to, co vrah od Jill Hathaway získává...

Roxanne


Takže Roxanne patří velká gratulace a pro vás ostatní se musím opakovat. Nevěště hlavu. Protože již brzy přijde další soutěž, tentokrát to bude zimně - vánoční giveaway, ve které budete mít možnost si zasoutěžit o více než jednu knihu, takže již brzy budete mít opět šanci něco vyhrát. Ale co, na to si ještě počkejte. :))))))
Soutěžní e - mail zaslán. Prázdnin začátek a já vám přeju, aby jste si svých zasloužených pár dní vola užili, jak jen to půjde. Moc vám děkuju za přízeň a mějte se krásně. U soutěže o knihy už brzy Ahoj. :))))

Reviews - Říše temnot: Tajemství upírů

22. října 2012 v 5:30 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Tajemství upírů

Autor: L. J. Smith
Žánr: Fantasy, YA, Upíři
Díl: 1.
Originální název: Night World: Secret vampire
Počet stran: 240
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem?
Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

Jaké to asi je, když víte, že vám už moc času nezbývá? Poppy Northová to ví až moc dobře, protože její šance na vyléčení jsou mizivé, vlastně nejsou žádné. Je jí souzeno umřít. S bolestmi břicha mívala občas trochu problém, ale nikdy by nevěřila, že je to až tak velký problém. Tak velký a tak závažný. Ale ještě než se to o sobě dozvěděla, byla šťastná. Měla svou rodinu, někdy přehnaně ochranitelského bratra Phila a toho nejlepší kamaráda na světě. Jamese. Ovšem s pravdou o její nemoci přichází i pravda o Jamesovi. A s Jamesem přichází i určitá naděje, že by mohla svou nemoc přežít. Ale za jakou cenu? Ti, kdo o Říši temnot vědí, jsou většinou její členové. Bytosti noci, které nepatří do normálního světa. Ale existují i ti, kteří o této říši vědí, ale nejsou jejich součástí. Zatím. Avšak Říše temnot má svá pravidla. Pevně stanovená a nepostihnutelná. Když tato pravidla kdokoli poruší, stane se s ním něco velmi, velmi ošklivého...

Další spisovatelský počin slavné americké autorky L. J. Smith nese název Říše temna. Je to její další vícedílná série. Jak se dá u této autorky předpokládat, vždy nás překvapí nějakým, byť ne úplně novým, ale jednoznačně velmi zvláštním a osobitým příběhem. Tentokrát se opět potkáváme s bytostmi temnot, které můžeme znát z její další, velmi zmámé série, s upíry. Ovšem ty upíry, které známe z Upířích deníků mají s upíry Říše temnot jen málo společného. Smith nám ve své knize popisuje upíry z úplně jiné perspektivy, než jsme od ní zvyklí. Ale to nic nemění na tom, že její upíry a další bytosti, od stejných bytostí jiných autorků, jednoznačně a rychle rozeznáte. Smith si vytvořila své upíry, kteří vám mohou číst mylšenky, ovládat vás a pít vám krev, ale jejich původ je malinko odlišný. Setkáváme se zde s upíry, kteří se už jako upíři narodili, lamiemi, a upíry nováčky, kteří se upíry staly teprve za svého života. Ovšem stát se upírem vás hned poté může stát i nově nabytý život, protože Říše temna je přísně tajná. Úplně a zcela utejná společenství lidí. A kdokoli, kdo o ní ví příliš mnoho musí být nemilosrdně potrestán a zničen.

Jelikož je tedy autorkou světoznámá L. J. Smith, tak už jsem od knihy něco očekávala. Nečekala jsem sice, že to bude něco úžasného, nebo něco nového, z čeho si sednu na zadek, ale prostě jsem od Smith něco čekala. Nejen proto, že je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ať už to zní jakkoli, ale také proto, že její fantasy příběhy mě většinou baví. Nemůžu sice říci, že bych se u Říše temnot vyloženě nudila, ale ze všech jejích sérii mám u této nejvíce rozporuplné pocity. Příběh byl v závěru opravdu velmi dobře promyšlen, měl zápletku a děj se nakonec také odvíjel docela příjemně, jenom se toho vcelku moc nedělo. Hlavní hrdinka trpěla rakovinou slivky břišní, tím druhem rakoviny, který se nedá vyléčit žádným lidem známým způsobem, a její jedinou, avšak zakázanou, nadějí je zařadit se mezi ostatní obyvatele Říše temnot. Taková docela předvídatelná záležitost, ale kniha mě nakonec bavila. Mám moc ráda styl psaní L. J. Smith, i její postavy mám většinou ráda, ale tady mi tak nějak samotná Poppy docela vadila. Od začátku mi přišla poněkud dětinská a ukňouraná. Až s koncem knihy se v ní probudilo něco, co nebylo až tak protivné, ale spíše smířlivé a uvědomělé. Což jsem tedy opravdu uvítala. James se mi naopak docela líbil, ale rozhodně jsem se do něj bezhlavně nezamilovala. Jak by se tedy hodnocení dalo shrnout? Asi tak, že mě knihy od Smithové baví, včetně Říše temnot, ale kdyby Smith byla o něco více záhadnější a trochu děj napínala, vůbec by to nebylo na škodu. Teď jsem jenom zvědavá, jak pojme další díly této série.

Reviews - Údolí Katastrofa

21. října 2012 v 14:59 | Snow Fairy |  Reviews

Údolí Katastrofa

Autor: Krystyna Kuhn
Žánr: Krimi, Detektivka, Napětí
Díl: 2.
Originální název: Das Tal - Season 1, Volume 2: Die Katastrophe
Počet stran: 256
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: DEUS
Anotace:
Pokračování úspěšného románu pro mládež, německé autorky Krystyny Kuhn,je opět poutavý a místy strašidelný příběh, který nebude šetřit nečekanými zvraty a dobrodružstvím, z něhož dýchá tajemno.
Nováčci na Grace College se již dobře zabydleli. Spojuje je mimo jiné i smrt jedné ze studentek, z níž se vyklubala vražda… Nyní se dostává do popředí další z hlavních hrdinek, Katie, a dozvíme se tak něco více o její minulosti. Stejně jako Julia, i ona v sobě nese jedno veliké, strašné tajemství…
I na konci tohoto dílu nás opustí dva hrdinové příběhu. Nepředbíhejme ale a nehledejme hned na počátku naši známou tabulku se jmény mrtvých…

Mnohokrát děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku!

Zlo na Grace Collage se opět šíří. Ale tentokrát vše naznačuje tomu, že si oné zlo vybírá krutější daň, než kdy předtím. A navíc si nikdo nemůže být jistý bezpečností. Nikdo. Po události, při které se jedna zdejší dívka ocitla na hladině jezera Lake Mirror si jsou všichni vědomi, že je něco pronásleduje. Hlavní aktérka Katie je nespoutaný živel, nesnáší hloubku, protože jedině výšky jí dokáží pořádně rozproudit krev v žilách. Ovšem ne všechno je v jejím život na té nejvyšší úrovní. Ano, každý člověk má svá svěltá, ale i temná tajemství. Katie je taky takový člověk ovšem s jedinou vyjímkou. Je to tajemství tak strašené, že sama Katie si jeho míru strašnosti nechce připustit. A všudypřítomné zlo je samozřejmě, bezostyšně každému v patách. Provádět nepravosti je na Grace College už skoro jako tradice. Skoro nikdo se nechová přesně podle pravidel. Je právě nezodpovědnost to, co plní zlostné plány ještě horšími a krutejšími možnostmi? To se ještě uvidí...

I když tato kniha zrovna nebyl můj šálek kávy, nemůžu si ani na moc stěžovat. Údolí Katastrofa se může směle zařadit mezi velmi povedené detektivní příběhy. Možná by se dalo čekat, že krev poteče proudem, ale opak je pravdou. A myslím si, že knize by ani potoky krve nijak nelichotily. Stačilo to, co bylo předvedeno ve skutečnosti. Strach a nebezpečí se už postará o čtenářův vyjevený pohled. Po nedávné události a smrtelné tragédii není vyloučeno, že se blíží další možná katastrofa. Mladá korejská dívka Katie, která nám, ale i sama sobě, odhaluje svou temnou minulost, je dívkou, která tráví většinu času ve výškách, už jen díky tomu pocitu, ale také proto, že když se nachází moc hluboko je až příliš frustrovaná. A Katie to tak prostě nemá ráda. Ona chce cítit adrenalin prodící jejími žilami, chce cítit tu moc a tu svobodu. Ale do jaké míry je ta svoboda ještě normální svobodou a ne něčím jiným? Krystyna Kuhn si pro své čtenáře přichystala příběh, který není postaven na na přehaně krvavých scénách. Krystyna spíše sází na tajemnost a záludnost. I když je kniha plná neskutečných tajemství a záhad, nikdy nejsou zcela ujasněny. Autorka se snaží své čtenáře do posledního slova a do poslední věty napínat, jak je to možné. Ale autorčino mlžení postupně mizí, čím více se blíží konec knihy, To je potom čas odhalit všechno, na co jsme byli i nebyli zvědaví. Je totiž možné, že vám autorka odhalí taková tajemství, která by jste určitě, ale určitě nečekali.

Hlavní postava, Katie se mi docela líbila. Taková neustále akčně naladěná dívka se smyslem pro odhalení. Její kamarádka, ke které chová Katie důvěry ze všech nejvíce, Julie se mi také líbila. Vlastně jsem nenašla postavu, která by mi vyloženě vadila a lezla mi na nervy. Možná jen Debbie, další Kateinina kamarádka, mi občas připadal trochu moc poťouchlá a taková nemastná neslaná. Ale to už jenom detail. Jelikož jsem ale nečetla první díl, což je docela škoda, je jasné, že mi spusta zásadních věcí uniká. Nemůžu proto přesně říct, jestli jsem o něco, co se nějakým způsobem týká tohoto dílu, nepřišla z toho důcodu, že jsem nečetla díl první. Ale i přes tuto skutečnost se mi kniha jako taková docela líbila. Nebyl to příběh nijak otravný ani vtíravý. Akce byla jasnou a tou nejlepší volbou pro tento příběh. Myslím, že milovníci krimi a detektivek si přijdou s tímto dílem, ale myslím, že i s celou sérií, na své, protože akce a napětí příběhu rozhodně nechybí. A zlověstná tabulka zemřelých na konci každého dílu je dalším z lákadel, ale také hrůzností, která vám tato kniha přinese.

On My Wishlist (28)

20. října 2012 v 17:51 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě

Die for Me (Revenants 1) - Amy Plum - GoodReads | Blood Red Road (Dustalnd 1) - Moira Young - GoodReads
Reviews - Zahrada nesmrtelnosti 2: Horečka

19. října 2012 v 15:03 | Snow Fairy |  Reviews

Zahrada nesmrtelnosti 2: Horečka

Autor: Lauren DeStefano
Žánr: Dystopie, Drama, Sci - fi
Díl: 2.
Originální název: The Chemical Garden: Fever
Počet stran: 352
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Horečka - Reina opět v akci - Reina odhalí kuplířčiny úmysly a začce opět vzdorovat - Strastiplná cesta k Rowanovi - Vaughn je rozhodnutý přivést Reinu zpět do sídla - - Tentokrát jde Reině o všechnoMnohokrát děkuji nakladatelství Foruna Libri za poskytnutí recenzního výtisku!

Ocitnout se v rukou náhončích a nezemřít může znít jako velké štěstí, ale dostat se k tomu, kdo je zodpovědný za zvěrstva a odpornosti páchaných na obyvatelech jeho rezidence je druhá mnohem horší věc. Pan Vaughn je zloduch, který podle vlastních slov jedná v zájmu lidstva. Ovšem Rein moc dobře ví, že ani experimentování s těly jeho vlastní rodiny pro něj nepředstavuje velkou překážku. Od té doby, co se Rein ocitla u pana Vaungha také, uplnynulo už spoustu času, ale na to, jak dlouho bydlela ve zdánlivém luxusu a přežitků, nechce myslet. Protože čas je přesto to, čehož Rein už moc nezbývá. Teď se musí soustředit na mnohem těžší úkol. A sice najít své dvojče, bratra Rowana. Ale jestli ho doopravdy najde, to neví. Je to totiž už nějakou dobu, co se pokusila utéct od pana Vaugha i svého manžela Lindena a své přeživší spolumaželky Cecily. Úspěšně. Prozatím. Avšak cesta je dlouhá a svět už není, co býval. Je jiný, schátralý a nenávratně zničený, zaplněný ulicemi, kde se dívky prodávají kolemjdoucím chtivým mužům. Ovšem Rein a Gabriel mají ještě určitou šanci. Ale Vaughn udělá vše pro to, aby své pokusné králíčky neztratil. Jak dlouho bude trvat, než se Rein opět ocitne ve světě barevných bonbonů a holografických přízraků?

Nejspíš nejsem jediná, kdo se už nemohl dočkat druhého dílu Zahrady nesmrtelnosti. A Horečka je konečně tady. Vrací se a nese s sebou něco mnohem většího než první díl. Něco drtivého a zlého. Něco nezapomenutelného a krutého. Vrací se a je toho mnohem, mnohem víc. Budoucnost se nikdy nedá předvídat a Rein o tom ví své. Kdo jednou padne do rukou někoho takového, jako je pan Vaungh, není cesty zpět a někdy ani útěk nestačí. A také onen smrtící virus, který dlí v každém mladém člověku a jenom čeká, až se bude moci rozpoutat naplno. Děs, hrůza, noční můry a... horečka. Lauren DeStefano v tomto díle své série opět ukázala, že svůj spisovatelský talent umí více než dobře zúročit. Vyjímečná představivost má na svědomí tak neskutečně krutý a přesto fascinující příběh. Lauren otevřela svým čtenářům dveře úplně nové hrůzy, kterou každý chce znát, byť tuší, že to může být zlé. V hlavní roli s mladou hrdinkou Rein Elleryovou a jejím spoluutečencem Gabrielem putujeme světem, který si budoucnost připravila pro své děti. Budoucnost, která pro mnohé neznamení nic než bídu a strastiplnou cestu k brzkému konci. Ze všeho nejvíce se Rein chtěla dostat z toho přepychové vězení, protože svůj domov, ze kterého byla nemilosrdně vytržena, je pro ni jediné místo, kde se vždy cítila alespoň tak bezpečně, jak to současný stav světa dovoloval. Ale ihned po útěku se dostanou s Gabrielem tam, kde se to od rezidence pana Vaughna až tak neliší. Zvěrstva páchaná na dívkách, které slouží jako nástroje na vydělávání pěnez tím nejodpornějším možným způsobem. Tím, jak Rein vypadá a jaká je jako osoba se dostane do spárů madam Soleskiové, která stojí jen o to nejlepší...

Horečka, jakožto druhý, pokračující díl velmi úspěšné dystopické série, mě bavil, děsil a nechával udivenou snad ještě více, než první díl, pokud to vůbec ještě jde. Suverenita, se kterou se do psaní pouští tato autorka je zjevná a naprosto číšící z celého příběhu i stylu psaní. Příběh je propracovaný do nejmeších detailů a spojený v celek, který se hravě vyrovná i oceňovaným, starším knižním hitům. Není vůbec pochyb o tom, že autorka si své čtenáře umí získat na svou stranu. Po prvotních očekáváních přichází něco, po čem se všichni jenom ošíváme děsem a otřásáme pod náporem toho, co by nás mohlo jednou čekat v budoucnosti. Autorka přišla s druhým dílem, který je ještě o tolik zlostnější, drsnější, krutější, nepředvídatelnější, děsivější a mrazivější nežli ten předchozí. V případě této knihy je velmi těžké povědět, co pro vás představovalo největší šok a co se vám nejvíce líbilo, protože je velká pravděpodobnost, že prozradíte něco, co by mohlo eventuélně pokazit dalším čtenářům zážitek z knihy. Lauren se opět nebála popisovat i drsnější scény těmi správmými slovy. A nezdráhala se ani nazývat věci pravými jmény. Rein je taková hrdinka, která si nechce připustit slabost, i když jí sil už moc nezbývá. Od prvního dílu se opravdu změnila a její společník Gabriel už také není jen podřízený sluha, který slepě poslouchá rozkazy svého pána. Jakoby nechal svou mužnější a živočišnější stránku vyplout na povrch.
Myslím, že z toho všeho, co jsem řekla výše poznáváte, že tato kniha mě opravdu dostala. Není to sice příběh, při kterém by jste omdlévali nad krásnou světa, ale je to přesně naopak a jestli už tedy omdlíváte nebo lapáte po dechu je to tím zoufalým chtíčem zachránit život nejen svůj, ale i druhých.
Get your own free Blogoversary button!