Říjen 2012

Bylo Nebylo (20)

18. října 2012 v 18:15 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Říše Temnot: Tajemství upírů
Autor: L. J. Smith

První Věta:
- "Byl první den letních prázdnin, když se Poppy dozvěděla, že umírá."


Reviews - Bitva o Hex Hall

17. října 2012 v 17:50 | Snow Fairy |  Reviews

Bitva o Hex Hall

Autor: Rachel Hawkins
Žánr: Fantasy, Nadpřirozeno, Čáry a kouzla
Díl: 3.
Originální název: Spell Bound
Počet stran: 232
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon, a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Knižní klub za poskytnutí recenzního výtisku!

Teď už je všem naprosto jasné, že Hax Hall není možné zachránit, aniž by se nic nezměnilo. Všechno nasvědčuje tomu nejhoršímu. Šílené seance vyvolávání démonů už pomalu hraničí s pomateností a nezdravým rozumem. Ale pro ty, kdož tak vykonávají je to jedna z nejmyslitejnějších možností, jak si vydobýt ukradenou pozornost a moc. Ovšem následky jsou všechno, jenom ne příznivé. Při takových rituálech může o život přijít nejeden člen Prodogia. A proto je zde Sophie Mercerová, aby se pokusila škodu napáchanou zlými čarodějnickými sestrami napravit. Není však jisté, že se vše povede. Kouzla jsou příliš mocná a sil stále ubývá. Zbavit Hex Hall i členy Prodigia této kouzenilcé katastrofy nebude nic lehkého a jak už předesílá název, odehraje se na Hex Hall bitva, při které se rozhodne kdo z koho. Na jedné straně bude vítěz a na straně druhé poražený. Kdo ale bude tím vítězem? Sophie se svými nečekanými spojenci nebo čarodějné sestry s jejich ďábelským plánem na zničení normálního nadpřirozeného světa? Nebo to bude přesně naopak? Bitva začíná a nikdo neví, co bude dál, dokud samotná bitva neskončí...

Jako každá knižní série prvním dílem začíná, tak posledním dílem i končí. A jako další z mnoha trilogií, ukončila i kniha s názvem Bitva o Hex Hall svůj cyklus nadpřirozených kouzel smíšených s kapkou sarkasmu, ironie a humoru. Bitva o Hex Hall slibovala mnohé, především také konec, na který čtenář jen tak nezapomene. I když se mi občas zdálo, že Sophii přestávám znát, tak ani tento fakt nijak zásadně neovlivnil mou radost z této série. Rachel Hawkins mě od prvního dílu bavila Sophiinými peprnými a odvážnými hláškami, z čehož jsem měla vždycky chuť se pořádně rozesmát. Ovšem i s posledním dílem se Sophie snažila být stejná jako vždycky, ale její humor byl v několika případech poněkud nucený a neupřímný, ale to se s ohledem na oklonosti dalo i pochopit. Nejvíce jsem však ocenila, že Sophie ukázala i svou vážnější a sofistikovanjší stránku, občas udělala správně, že odpustila od svých klasických vtípků a přešla na režim takové Sophie, kterou situace právě vyžadovala. Díky této změně nepůsobila jako robot, ale jako někdo s velmi výmluvným smyslem pro humor, ale i s tím, co z člověka, čarodějnice, ale i démona, dělá věrohodnější bytost. Ale v tomto závěrečném díle z jedné série nešlo o to, jak moc se hlavní postava změnila. Šlo o opravdové vyústění celé situace s obsazení Hex Hall zlem. Možná je to nápravné zařízené pro mladistvé delikventy Prodigia, ale je to i určitý druh útočiště, které, pokud nikdo nezáshne, padne pod náporem zla a vzkřísit ho bude opravdu velmi, velmi těžké.

Ale kdyby si Sophie tvrdohlavě nepostavila hlavu a nejednala by i s vědomím možné ztráty na bedrech, nikdy by se do bitvy o Hex Hall ani nepustili. A jako už ostřílená a známá čtveřice z této série, se Sophie, Archer, Jenna a Cal vydávají na cestu, na jejímž konci je buď prohra nebo vítězství. Nemusím ani říkat, že prohru si nikdo z nich nechce za žádnou cenu připustit. Všichni hrdinové si v posledním dějství svého příběhu projdou peklem. A to doslova. Dozví se o sobě, své minulosti a své podstatě mnohem více šokujících informací. Odvaha, čest, bojovnost, víra a láska jsou hlavní kritéria příběhu, který je zároveň proprázděn ztrátou, poznáním a pravdou. Jak už jsem se zmínila, byla jsem velmi zvědavá na samotný konec knihy, jako na trní jsem čekala, jak si s ním autorka pohraje a jak celou série nakonec ukončí. K mému nemilému překvapení se autorka rozhodla pro jeden radikální řez, který mě opravdu, ale opravdu mrzel a bez něhož bych se i obešla. Za tuhle, pro mě smutnou skutečnost bych asi tak jako za jediné strhla část ohodnocení, ale jinak se série vyvíjela se stejným elánem a zapálením, na které jsem u této autorky zvyklá, a které mě prostě baví. Proto od prvního dílu doporučuji celou sérii, možná není nejdokonalejší, ale přesto vám vždy dokáže svým zvláštním čarodějně - démonickým způsobem zvednout náladu.

Reviews - Kruh

15. října 2012 v 17:54 | Snow Fairy |  Reviews

Kruh

Autor: Sara B. Elfgren, Mats Strandberg
Žánr: Severská detektivka
Díl: 1.
Originální název: Cirkeln
Počet stran: 520
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
Engelsfors. Krásné jméno, příšerné město.
Obklopené hlubokými lesy, kde lidé často zabloudí a zmizí. Jedné noci, kdy se měsíc zbarví do tajuplné rudé barvy, je svedeno šest dívek dohromady do zrušeného zábavního parku. Nemají nic společného. Nevědí, jak se tam dostaly ani proč tam jsou. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí.Mnohokrát děkuji nakladatelství Fortuna Libri za poskytnutí recenzního výtisku!

I když je to možná nepravděpodobné a spíše raritní, tak i ty nejroztodivnější přírodní úkazy se mohou čas od času doopravdy vyskytnout. Nikdo však přesně neví, co je příčinou těchto úkazů. Jednak i proto, že někteří je ani nevidí. Krvavě rudý měsíc, který se jedné noci vyloupl na oblohu, svedl dohromady šest dívek, které se navzájem znají jen ze školy od vidění, o silném a hlubokém přátelství mezi nimi se také mluvit nedá a navíc jsou každá úplně jiná. Ale přesto to bylo právě těchto šest dívek, Minoo, Linnéa, Vanessa, Anna - Karin, Rebeka a Ida. Každá z nich má svou vlastní minulost a ne všechny na ni rády vzpomínají, ovšem to ale nic nemění na tom, že od teď spolu budou muset trávit mnohem více času a zavzájem si začít věřit. Všechny byly té noci spojeny nějakou mocí, silnější než jsou ony samy, do dávno zrušeného zabavního parku v Engelsforsu. Proč, to ale zůstává pro všechny záhadou. Navíc, když jsou rány ještě tak čerstvé po tom, co se na školních toaletách našla mrtvola Linnéina nejlepšího kamaráda Eliase. Ale co je na celé situaci ještě morbidnější než vražda chlapce, kterému všichni připisují sebevraždu? Série podobných vražd totiž na všechny dívky z kruhu útočí opakovaně. Zvládnou zachránit Engelsfors, aniž by zemřela některá další z nich? Co když ani jejich magické pouto... už nestačí k záchraně?

Příběhů ze severu je na pultech knihkupectví poměrně málo, byla jsem proto velmi ráda, že se u nás objevila kniha jako je tato, navíc s detektivním podkladem, který si myslím, že se velmi dobře povedlo spojit dohromady s kapkou nevtíravého nadpřirozena. Jelikož za knihou s názvem Kruh stojí hned dva spisovatelé, budou mnozí možná nad přečtením knihy váhat. Přece jenom se díla dvou autorů ne vždy vydaří tak, jak mají. Ovšem toto dílo se povedlo a na výsledku je to myslím hodně znát.
Malá, zapdlá městečka se poslední dobou staly ekvivaletntem zla. Čím podivnější název města, jeho minulosti i současnost, stává se z takového městečka to nejvhodnější místo k něčemu neuvěřitelnému, krutému a nepředvídatelnému. Engelsfors je právě takovým ospalým městem, kde se toho děje víc, než by mělo. Ale myslím, že k celému ději se právě takové město naprosto perfektně hodí. Protože v případě této knihy se nedá mluvit jako o nejakčnější, ale spíše o natolik mrazivé, že nějaká dechberoucí akce už není ani potřeba. Charakter knihy je v celkovém závěru spíše mrazivý a strašidelný, ale to jen umocňuje čtenářský zážitek. U této knihy se můžete třást strachem i nebezpečím, můžete u ní brečet, ale můžete se u ní i smát, ovšem spíše zdrženlivým smíchem. Děj knihy se od začátku do konce zabývá lidskou psychikou a jednáním, jakmile jsou aktéři příběhu vystaveni extrémní situaci, ve které není moc času pro velká rozhodnutí.

Autoři Kruhu popisují svět takový, jaký je, naprosto beze studu nám ukazují, jak dokáže být svět, život a lidé v něm krutý. Neskrývaná a neupravená se nám odhaluje ta nejhorší lidská a životní stránka. A právě takovými extrémy si procházejí i naše hlavní hrdinky. Jak už jsem zmiňovala ne všechny mají na růžích ustláno. Minoo byla vždy velmi chytrá a vždy věděla, jak vyřešit i ty nejzapeklitější úkoly, Linnéa se o svůj studijní úspěch až převelice nezajímá, je volná a svodobně se rozhodovat úplně stačí. Vanessa je dívka, která pořád ještě trochu bloudí, ale je jí souzeno prozřít. Anna - Karin si v životě prošla tím nejhorším, co ji jen mohlo potkat, jednou to začalo a ne a ne, aby to skončilo. Rebeka, byť má ve svém životě spoustu problému, si na svůj život až tak ztěžovat nemusí. Zatím. A Ida je dívká, která má vše, po kdy v životě toužila, kromě jednoho; vysněné lásky. Jelikož je kniha psána z pohledu každé této postavy, měla jsem možnost poznat všech šest dívek jednu po druhé. I když by se mohlo zdát, že tolik úhlů pohledu v jedné knize způsobí zmatek, tak v případě Kruhu to doopravdy neplatí. I když jsem na začátku něvěděla, co mám očekávat, nakonec jsem si tuto knihu neskutečně užila a našla spoustu důvodů, proč každou nástrahu život hned nezavrhovat. Příběh má hloubku a dokáže pořádně podráždit čtenářovy nervy nevyzpytatelným dějem. Jestliže máte rádi mrazivé příběhy a nějaký z oblasti Švédska a Finska vás láká k přečtení, pak je Kruh tou nejlepší možnou volbou pro vás. Zažijete nejen to, po čem toužíte, ale i to, co by mělo raději zůstat skryté.

Inspiration (15)

14. října 2012 v 17:38 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Když je miluješ, není co řešit. :))

Něco aktuálního... :)))

Někdy nemáme nic kromě světa, kde jsou knihy. :)))

On My Wishlist (27)

13. října 2012 v 18:38 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě

Eld (Engelsfors) - Sara. B. Elfgren, Mats Strandberg - GoodReads | Prozření Mary Dyerové (Mara Dyer) - Michelle Hodkin - GoodReads

Reviews - Strážci minulosti: Bouře začíná

12. října 2012 v 17:23 | Snow Fairy |  Reviews

Strážci minulosti: Bouře začíná

Autor: Damian Dibben
Žánr: Dobrodružná fantasy
Díl: 1.
Originální název: The History Keepers: The Storm Begins
Počet stran: 380
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Egmont
Anotace:
Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě - a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém.
Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců. Zde se seznámí s podivuhodnou skupinou agentů a vůbec poprvé uslyší o obávané rodině Zeldtových, která má v plánu zničit náš svět, jak ho známe…
Minulost je v nebezpečí; jen Jake Djones ji může zachránit!


Mnohokrát děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku!

I když je Jakeův život jako kovbojka téměr neustále, nikdy by ho ale nenapadlo, že prožije dobrodružství napříč minulostí, na které nikdy nezapomene. I když mu jeho rodiče vždy připraví nějakou nezapomenutelonou zábavu, tak takové zkušenosti, jakou Jake prožije na vlastní kůži nic nesahá ani po kontníky. Začalo to tím, že se Jakeovi rodiče zase jednou vypařili na několikadenní "výlet" objevování tajů a novinek mezi výstavami. Snažili se prospívat, i když jejich starší syn a Jakeův starší bratr před nějakou dobou zmizel neznámo kam. Kdyby to byl výlet jako každý jiný, Jakeovy rodiče by se ihned vrátily z výstav domů, ale právě tady nastal zlom, jednou se rodiče nevrátí a minulosti začíná vřít. Jakeova nevědomost však netrvá věčně, a v zápětí se dozvídá, tedy alespoň částečnou pravdu, protože minulost je nevyzpytatelná a všichni si myslím, že Jake ještě není dost vyzrálý na to znát celou pravdu. Ale čas, kdy pravda bude muset spatřit světlo světa a Jake si ji bude muset celou poslechnout se už velmi rychle blíží, protože kdyby byla minulosti nějak pozměněna nebo poničena, všechno, i celý svět, jak ho známe by prostě nebyl. A Jakeovy rodiče možná také ne. A tomu musí zabránit záhadná Strážci minulosti v hlavní roli s... Jakem.

Zdá se mi to, nebo knih s tématikou cestování časem a minulostí stále přibývá? Nebo jsem jen celou dobu byla někde schovaná já? Každopádně mám moc ráda toto téma, a když už se naskytne ta možnost, moc ráda si takovou knihu i přečtu. Dalším takovým případem knihy s námětem minulosti jsou i Strážci minulosti, ve které se Damian Dibben snaží rozepsat o minulosti jako celku a tom, že je nutné ji ochraňovat. Ve své knize svěřil ochranu minulosti lidem se zvláštím nadáním a příhodným názvem, Strážcům minulosti. Ovšem taková historie Strážců minulosti sahá velmi daleko do časů minulých, a proto není vyloučeno, že by se někdo chtěl minulosti "zbavit", samozřejmě ve svůj prospěch. S Damianem a jeho knižními postavami v čele s hlavním hrdinou Jakem Djonesem se vydáváme na záchranou misi, která by měla v lepším případě skončit zdarem. To se ale nemusí stát, že? Tak jak to udělat, aby se zabránilo další historické katastrofě?
Námět, který byl rozebírán v této knize byl v prvopočáteční fázi jistě velmi originální a dovoluji si říct, že i tvárný. Ale myslím si, že by se v konečním závěru dal pobrat i trochu zdařileji, než je tomu ve skutečnosti. V několika případech se mi děj jevil poněkud bizarně, ale jako dobrodružné fantasy si myslím, že svůj účel částečně i splnil. I když se kniha nečetla až tak špatně a celková pointa by se dala také přejít bez větších nelibostí, něco se mi na knize přece jenom nelíbilo.

Jelikož jsem se se stylem psaní tohoto autora setkala poprvé, nevěděla jsem tedy, co od něj mohu čekat, takže jsem si moc velké ambice nedělala, ale přece jenom jsem čekala to určité něco. Nemohu však říci, že by mě kniha vyloženě nebavila. Občas mi připadalo, že vyjadřování postav se pohybuje nebezpečně na hraně dětinskosti a hrané sebedůvěry a přiznám se, že jsem měla občas problém se pořádně začíst. Ale rozhodně bych nechtěla celou knihu jeho hanit. Bylo samozřejmě poměrně hodně věcí, které se mi líbily. Jak už jsem se možná někde zmiňovala, moc ráda čtu knihy, které mě s sebou odvedou do země, ve které se děj právě odehrává. A to jsem měla možnost začít i tady. Ocitla jsem se v současném Londýně, který jsem si dokázala nádherně, bez problémů představit. I další místa, na která se hrdinové knihy vydali byly velmi pěkným způsobem popsány. Setkala jsem se i s několika obecně známými pojmy. Ale co mě doopravdy pobavilo, byla zmínka o nejméně viditelném zlu vědy, matimatice. Mezi své velmi oblíbené postavy knihy mohu zařadit Jakeovy nové kamarády, Nathana a Topaz. Tihle dva mi byli asi nejsympatičtější, Jake mi zatím příšel jako malé dítě, ze začátku ani moc smělý ani odvážný. Ale s dalším dílem může přijít velké překvapení, které si v tom případě nechám líbit. Prozatím bych knihu označila jako takový dobrý průměr.

Bylo Nebylo (19)

11. října 2012 v 16:01 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Bitva o Hex Hall
Autor: Rachel Hawkins
První Věta:
- "Občas zkrátka stojí magie za houby."

Anketa - Který autor/autorka ti připadá nejsympatičtější?

10. října 2012 v 18:14 | Snow Fairy |  Ankety
Anketa, který autor/autorka ti připadá nejsympatičtější?

Jelikož už začala škola a já už nemám tolik času, kolik bych chtěla mít, tak vám dnes ještě místo recenze nebo jiného článku přináším opět takovou menší anketku. Tentokrát budete hlasovat o nejsympatičtějšího autora či autorku. :)))) A tady je takový menší výběr vašich oblíbenců. :)))

1.) Laren DeStefano

Její knižní série: Zahrada nesmrtelnosti (Past, Horečka, Sever)2.) Veronica Roth


Její knižní série: Divergence (Divergence, Rezistence, -)3.) Christopher Paolini


Jeho knižní série: Odkaz dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance)4.) Sophie Jordan


Její knižní série: Drakie (Drakie, Vanish, Hidden)


5.) Kerstin Gier

Její knižní série: Drahokamy (Rudá jako rubín, Modrá jako safír, Zelená jako smaragd)6.) Meg Cabot

Její knižní série:
- Mezi láskou a smrtí (Mezi láskou a smrtí, Underworld, Awaken)
- Supermodelka (V kůži supermodelky, Jmenuji se Nikki, Na útěku)
- Heather Wells (Velikost L, Velikost XL, Na velikosti nezáleží)
- Mediátor (Krajina plná stínů, Devátá stezka, Andělé smrti, Temná je noc, V pasti, Čtvrtý rozměr lásky)
- Princezniny deníky a další


7.) Francisco X. Stork

Jeho knihy: Marcelo ve skutečném světě, Irises, The last summer of death warriors, Behing the eyes a další...


8.) Cynthia Hand

Její knižní série: Nadpozemská (Nadpozemská, Hallowed, Boundless)


9.) Colleen Houck

Její knižní série: Tygří sága: (Tygroco prokletí, Tygrova stezka, Tiger's voyage, Tiger's destiny, Tiger's dream)10.) Becca Fitzpatrick

Její knižní série: Zavržený (Zavržený, Cresscendo, Ticho, Finale)


Reviews - Vykoupení

8. října 2012 v 6:00 | Snow Fairy |  Reviews

Vykoupení

Autor: Lauren Kate
Žánr: Fantasy, Andělé
Díl: 4.
Originální název: Rapture
Počet stran: 312
Rok vydání: 2012
Nakladatelsví: Knižní klub
Anotace:
Luce a Danielovi dochází čas. Aby Luciferovi zabránili vymazat minulost, musejí najít místo, kde andělé dopadli na Zemi. V patách mají temné síly a Daniel netuší, zda to ještě dokáže - žít, jen aby Luce znovu a znovu ztrácel. Schyluje se k osudové bitvě, po níž zůstanou na bojišti mrtví lidé... a andělský prach. Kdo přinese největší oběť? A komu se zlomí srdce?Mnohokrát děkuji nakladatelství Knižní klub za poskytnutí recenzního výtisku!!

S cestami do Luciiny minulosti se stalo něco, co nikdo z bytostí andělského původu nikdy nechtěl, aby se stalo. Kdysi to býval ten nejzářivější a nejkrásnější anděl na nebi. Ovšem není pochyb o tom, že láska dokáže udělat z hodného člověka i anděla do pekla hodící se bytost. Lucifer měl, a stále má, na své straně nespočet andělů, kteří straní jen jeho a Trůn už pro ně není místo k životu. Luce podnikla své cesty do minulosti za účelem poznání. Stalo se ovšem mnohem, mnohem víc, a teď mají Luce, Daniel a jejich andělští kamarádi jen devět dní k tomu, aby zastavili nevyhnutelné. Nebude to vůbec nic lehkého a anděly i samotnou Luce může tento podnik stát život. Ale co je všechny do jednoho pohání vpřed je myšlenka, že nenechají Lucifera vyhrát. Luce i Daniel už znají nejtemnější, ale i nejzářivější, tajemství svých duší, ale co jsou ochotni pro svou lásku udělat dál? Budou ochotni se pro svou lásku i obětovat a začít opět s čistým listem? Jejich láska nezná hranice, tak co udělají na konci jejich cesty? Velké, ale opravdu obrovské rozhodnutí, které celé jejich životy už navždy... změní.

Ve čtvrtém díle série Andělé s názvem Vykoupení se o sobě Luce dozví jedno velké, dávno zapomenuté tajemství, které opět osvítí božské světlo. Ovšem teď už má Luce jen velmi málo času k rozhodování o jejím a Danielově životě. Luce a Daniel se pro svou lásku snaží udělat všechno, a do budoucna pro ni udělají ještě mnohem víc. Jak tohle může všechno skončit je až do konce ve hvězdách. Pád už začal a času je stále méně.
Na vykoupení jsem se už strašně dlouho těšila, od té doby, co jsem zjistila, že má vyjít u nás jsem byla natěšená, jak to všechno s Luce a Danielem dopadne. Přece jenom je jejich příběh něčím hodně fascinující a rozhodně si myslím, že Lauren ho rozvíjela od samého začátku velmi promyšleně. A musím se přiznat, že se mi lovestory těchto dvou postav opravdu velmi líbila. Láska tak velká, že i nebesa by pro takovou lásku byla malá. A jelikož byl tento díl poslední, očekávala jsem, že se v jeho závěru stane něco, z čeho bych byla zároveň neskutečně šokovaná, ale i šťastná. Ono se mi to opravdu vyplnilo, ale pro mě tento příběh skončil tak, že jsem z toho ještě teď trochu v křeči a jsem schopná si kvůli tomu konci okusovat nehty. I když to byl poslední díl, tak konec skončil velmi otevřeně a já bych velmi ráda věděla, jak se bude dál vyvíjet život Luce a Daniela. Všichni, kdo mají tuto sérii alespoň trochu rádi a čtvrtý díl už začali číst, nebo ho už dočetli, po tom konci snad pochopí, jak to myslím. Ono je sice celkem jednoduché domyslet si, jak asi budou žít a jak jejich život bude pokračovat, ale ten průběh dalších etap života hlavních hrdinů mě jednoduše zajímá. Ovšem pokračování je jen mé.... zbožné přání.

S posledním knižním dílem bylo na pořadu dne i loučení se s postavami. Od prvního dílu podle mě všichni skutečně zmoudřeli. Tehdy se hodně často všichni andělé dohadovali a jeden druhému ukazovali, že je jeden lepší něž ten druhý. Trochu zmantek, co? Ale moc zmatku se už snižila a teď jsou všichni nejen ukáznění, ale také svou důležitost dávají jeden druhému najevo poněkud jiným způsobem. Navzájem si pomoci a zachránit sebe i Luce je hlavní prioritou současných andělů. Moudrá Annabelle, divoká Arriane, nevyzpytatelná Molly, ochranitelský Roland, Charismatický Cam, statečná Gabbe, prokletý Daniel a samozřejmě smrtelnice Luce. Jejich cesty při hledání relikvíí, které jim pomohou zastavit Luciferovy temné plány, jsou více než zrádné a nevyzpytatelné. V tomto díle se všechny postavy jeví, jak svým chováním a projevem, tak postojem k životu, v úplně jiném světle. Možná je to tím, že už jim nezbývá moc času, nebo taky proto, že svět už není to stejné místo. Příběh byl každopádně docela záhadný, ať jsem si vytvořila jakoukoli teorii, jak by kniha mohla skončit, tak jsem v konečném závěru všechny své případné teorie stáhla. Vývoj událostí mi jednoduše řečeno udělal v hlavě tak trochu zmatek. I když vím, že nekteří, ne všichni, čtenáři na tuto sérii reagují s despektem a styl psaní i to všechno okolo se jim nelíbí, já jsem si tuto sérii oblíbila, andělé jsou moje oblíbené nadpřirozené bytosti a jejich příběhy mě vždy velmi fascinují. S touto sérií jsem přinejmenším spokojená, i když, jako v několika dalších případech knih, které zakončují jednu sérii, trochu nesvá.

Inspiration (14)

7. října 2012 v 18:04 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Déšť s sebou nese poslání, zlo i hříchy znesváří.

Je mnoho způsobů, jak se vyjádřit.

Každý může vyprávět svou vlastní pohádku, jen děj se občas trochu liší.
Get your own free Blogoversary button!