Říjen 2012

Knižní Zúčtování - Září

6. října 2012 v 14:27 | Snow Fairy |  My Books

Knižní Zúčtování - Září

Měsíc září pro mě byl opravdu... hojný. Před několika měsíci jsem se nejspíš utrhla ze řetězu a nikdo mě ne a ne chytit. Pak to tak každý měsíc vypadá :))))) Moje peněženka podléhá neskutečně úzkostným stavům, kdy je všechno jen ne plná. Doufám, že se vám budou knížky líbit a taktéž doufám, že si tento článek užijete. :)))

Knihy, které jsem si koupila:

Opět je tohle ta kategorie, kde je největší knižní zastoupení. Nejvíce knih se mi však urojilo díky levným knihám (viz. obrázek 2), které jsem měla tento měsíc možnost prošmejdit. Pravda je, že se tam dají najít takové skosty, že by jste to možná ani nečekali. To, že se ty knihy ocitly v levných knihách za poloviční cenu je povětšinou z důvodu poškozené vazby nebo nějakého jiného defektu, ale buď jsem já slepá nebo něco jiného, protože jsem většinou žádné vady nenašla. :D Ale teď už se podívejte, co že jsem tento měsíc ukořistila :)))))

Knihy, které jsem dostala:

V této kategorii tento měsíc není tak moc knih, ale pár nejen knižních skvostů se mi tento měsíc také usadily v knihovničce. A tady jsou:


Za knihu Irises opravdu moc vděčím samotnému spisovateli Franciscu Storkovi (rozhovor s ním ZDE). Kniha je i s věnováním, ze kterého jsem tak moc nadšená, že to snad ani nedokážu vyjádřit slovy. :)))) Pár papírových pokladů v podobě australských návrhů obálek od autora Myší, Gordona Reece, na rozhovor s ním se můžete také brzy těšit, a záložka od Michelle Madow, přičemž o další tři jste mohli v září také soutěžit. Na konec je tu kniha Hra Lží, kterou jsem dostala od maminky na začátku nového školního roku. Knihu Irises jsem si už nedočkavě rozečetla, i když je v angličtině a moje angličtina není nijak úžasná, zjišťuji, že ději zatím rozumím a jako každá kniha Francisca Storka je naprosto nádherná. Jen mě mrzí, že nemám víc času, abych se jí mohla věnovat naplno, ale určitě chystám ji co nejdříve dočíst. :))))

Detaily na podpisy z obálek, záložky a knihy:
Knihy, které jsem vyhrála:

V září se mi povedlo dokonce i něco vyhrát. :)))) To se mi moc často nestává, ale v září se to povedlo a je to kniha, kterou jsem si strašně moc přála vyhrát. Vyhrála jsem ji u Anette na jejím blogu v soutěži. Strašně moc ti Anette ještě jednou děkuji, jsem z knihy strašně moc nadšená a už se nemůžu dočkat až si ji přečtu. Stephen King je svými knihami opravdu velmi proslulý a jsem jsem na knížku opravdu velmi natěšená.

Plakát s Rezistencí jsem obdržela od CooBoo ze soutěže na jejich FB stránkách. Stačilo se vyjádřit, jak bych si přála a chtěla, aby skončila série Divergence. Proto jsem z tohoto plakátu opravdu neskutečně nadšená. Ještě jednou děkuji CooBoo i Anette za výhry. :)))) Moc, moc děkuji. :))

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování:

I v této kategorii je knih požahnaně. Trochu (hodně :D) víc než jindy, ale na všechny jsem byla strašně zvědavá a na ty knihy, které jsem si už stihla přečíst, můžete na blogu najít recenze. Teď se jen děsím toho, že nebudu stíhat číst další recenzní výtisky, protože škola se začla nějak nebezpečně rozjíždět a na čtení mi tudíž už moc času nezbývá. :D Moc děkuji všem nakladatelstvím, které mi poskytly tyto recenzní výtisky (Fragment, Knižní klub, Egmont), internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za knihu Katastrofa a internetové knižní databázi CBDB za knihu Nářek. :))))


A nakonec tu mám všechny přírustky za měsíc září hezky pohromadě. :)))) :


Reviews - Inheritance

5. října 2012 v 17:07 | Snow Fairy |  Reviews

Inheritance

Autor: Christopher Paolini
Žánr: Fantasy, Dobrodružství
Díl: 4.
Originální název: Inheritance
Počet stran: 672
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace!
Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje.
Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

Od doby, kdy byl Eragon pouze obyčejným farmářem, ve vodních stružkách protekla už spousta vody. Záchranná mise a poslaní Dračího Jezdce stálo Eragona se Safirou spoustu sil a v průběhu jejich rozsáhlé výpravy se naučili důležité věci, které by jim mohly pomoci v posledním boji proti současnému vládci Galbatorixovi. Eragon a jeho dračice Safira už mají za sebou spoustu let a velký kus cesty. Ale také je ještě velmi mnoho nástrah života čeká. Ale teď není čas na otálení, ani na pohodu či započnutí nového a spokojenějšího života. Přímo v centru dění, Uru' beanu, z něhož Galbatorix vydává rozkazy k ničení vardenského vojska, to začíná být vážné, neboť i samotní Vardenové v čele se svojí vůdkyní Nasuadou a jejich největší možnou nadějí, Eragonem a Safirou, se už pomalu, ale jistě blíží k branám Galbatorixova panství. S trochou štěstí se už taková a ani žádná jiná bitva konat nebude. Ale do doby než si budou moci všichni odddechnout úlevou je nutné probojovat se městy až ke zmiňovanému Uru' beanu.
Je vůbec možné bitvu takových rozměrů vyhrát a nezemřít přitom? Je vůbec možné porazit někoho tak krutého, mocného a nevyzpytatelného jako Galbatorix bez větších následků? Navíc, když i on má na své straně Dračího Jezdce a spousty, spousty moci? Bitva začíná a nic není jisté. Konec se velmi rychle blíží a nikdo neví, jak tohle všechno dopadne...

Inheritance, jakožto čtvrtý díl Odkazu dračích jezdců, napínal před svým vydáním všechny své fanoušky, kteří se už nemohli dočkat toho dne, kdy se i v jejich nejbližším knihkupectví objeví první výtisky této knihy. Nakonec se mezi tyto fanoušky musím zařadit také, protože onen opěvovaný brilatní děj a nádherný styl používání slov a slovních obratů opravdu nedávají člověku jinou možnost než číst a číst a číst.
Christopher Paolini, jehož Odkaz dračích jezdců se stal jeho životním dílem a hitem, bestsellerem a sérií, která se vyhoupla, a stále drží, na tom pomyslném vrcholu fantasy příběhů, které si čtenář opravdu a nepochybně zamiluje, oplývá neskutečnou srdečností a vyjímečným darem v podobě psaní. Všechna čest a sláva, která je tomuto mladičkému a naprosto geniálnímu spisovateli přisuzována je více než oprávněná a zasloužená. Fantasy příběh, který svému čtenáři dá vše, po čem touží je velmi težké, ale Paolinimu se to opravdu famózně povedlo a taky je to na výsledku ihned patrné. Celou tuto sérii jsem si opravdu velmi, velmi užívala a celkový děj, všechny postavy, ať už dobré, či špatné, jsem si zamilovala nebo jsem je kvůli jejich krutosti začala nenávidět. Absolutně nic mě na Inheritance nepohoršovalo, všechno bylo velmi hezky promyšleno a zaznamenáno tou nejlpeší psanou formou. To, co vytvořil Paolini v těchto čtyřek knihách, je dílo hodné opravdu velkému obdivu.

Krvavé boje a všudypřítomná smrt při záchraně Alagaësie je opravdu smutný a nezvratný fakt, který se neobešel bez smutného výrazu a nělikola slziček.
Nejvíce ze všeho mě však rozesmutnil konce knihy, ale ne proto, že by se v něm stalo něco špatného, ale proto, že celé tohle dvanáctileté dobrodružství a putování po Alagaësii, kdy jsem s Eragonem a Safirou prožívala všecho, co oni, končilo. Najednou jsem nalistovala poslední stránku a přečetla si poslední větu. I když bylo dobrodružné putování najednou pryč, já jsem chtěla i nadále pokračovat ve čtení. Nikoho myslím nepřekvapím, když řeknu, že mými nejoblíbenějšími postavami jsou Eragon a Safira, kteří od prvního dílu dospěli natolik, že už jim nikdo nemůže připsat na účet nedospělost. Ovšem i všechny ostatní postavy si našly místo v mém srdci, ze kterého jen tak neodejdou. I když se mi ve dvou předchozím dílech začínal trochu zajídat Murtagh, a myslela jsem si, že všechno dobrou, co v něm bylo je už nezávratně ztraceno, tak jsem se v tomto posledním díle mohla přesvědčit o opaku, ze kterého jsem měla opravdu velkou radost.
O této knize mohu směle prohlásit, že je to nejdůstojnější, nejsmířlivější, nejkrásnější závěrečná kniha jedné série, byť s kapkou hořkosti. Zakončení knihy tak, jak má být. Dokonalé a krásné. Trpké ale nezbytné. Ale hlavně to pro mě bylo to nejsmutnější loučení s oblíbenou knižní sérií, jaké jsem u fantasy tohoto typu zažila. Tuto knihu, a stejně tak celou sérii, mohu jedině doporučit. Na příběh Eragona a Safiry jen tak nezapomenete. A... Ať jsou vaše meče stále ostré!

Bylo Nebylo (18)

4. října 2012 v 17:59 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Kruh
Autor: Sara B. Elfgrenová, Mats Strandberg

První Věta:
- "Čeká na odpověď, ale Elias neví, co říct."Rozhovor s Megan Crewe

3. října 2012 v 19:06 | Snow Fairy |  Interviews
Interview s Megan Crewe

Dystopie zaplňují svět i lidské duše něčím, co v nich vyvolává pocit možné ztráty, ale i možnosti všechno změnit, než náš svět doopravdy padne. Proto jsou snad dystopie tak oblíbené? Nebo je v tom něco jiného? A což takhle dystopie Tak Padne náš Svět? Je ona právě vhodná pro uvědomění si více něz jedné podstatné věci? A co sama autorka? Jak vnímá dystopickou atmosféru knih a její vlastní dystopické knihy? Tak co říkáte na to, že nám to sama poví... ?

Informace o knize:

Tak Padne Náš Svět

Autor: Megan Crewe
Žánr: Dystopie
Díl: 1.
Originální název: The Way We Fall
Počet stran: 312
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Egmont
Anotace:
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.

The Lives We Lost (Fallen World 2)

Knihy, které mě zaujaly (19)

2. října 2012 v 18:26 | Snow Fairy |  My Books

Knihy, které mě zaujaly


The Goddess Test (Goddess Test 1) - Aimée Carter - GoodReads | Entwined - Heather Dixon - GoodReadsMermaid: A Twist on the Classic Tale - Carolyn Turgeon - GoodReads | Of Poseidon (Of Poseidon 1) - Anna Banks - GoodReads

Recenze - Vytržení

1. října 2012 v 17:37 | Snow Fairy |  Recenze

Vytržení

Autor: Lauren Kate
Žánr: Fantasy, Andělé
Díl: 3.
Originální název: Passion
Počet stran: 304
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Ve třetím dílu série Andělé se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se napříč věčností, stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.Minulost s sebou nese různá tajemství. Některá jsou vám k užitku a jiné jsou pouze obyčejné hrůzy. V případě Luciiny minulosti může obsah její minulosti nést opravdu velmi důležitou informace a klíčová vodítka k záchraně jejího života. Luce, stejně jako Daniel a další padlí andělé, moc dobře ví, že takové cestování do minulosti je nesmírně nebezpečné, ale také vědí, že kdyby se Luce pro prozkoumání své minulosti nerozhodla, mohla by velmi rychle umřít a její a Danielovo pouto by bylo opět zpřetrháno a zničeno. Ovšem to Luce ještě neví, co všechno ji na její cestě do minulosti čeká. Jaká tajemství a nástrahy obsahuje její minulost. A že zasahuje hodně daleko do dějin lidstva. Několit tícís let chodí Luce po světě a pokaždé se její duše po sedmnácti letech život ztratí. Zemře. Přímo Danielovi v náručí. Ale, i když by se mohlo zdát, že láska Daniela a Luce je odsouzena k záhubě, je také zároveň velmi silná, a jestli budou silní i oni dva je možné je ještě zachránit.
Ale jak hluboko je Luce ochotna padnou, aby zachránila Daniela a jejich nehynoucí lásku? A jak moc může Daniel ztratit, kdyby se něco nepovedlo?

Třetí díl série Andělé s názvem Vytržení je předposledním a pro mě asi nejneobvyklejším dílem od Lauren Kate. Jelikož se Luce v tomto díle vydala na pouť svou milostnou minulostí s Danielem, nejednalo se pouze o normální příběh, ale setkávala jsem se s několika různými Lucindami, jejichž život byl jako vždy tragicky ukončen.
Ze začátku jsem si říkala, že když se bude každou kapitolu odehrávat v podstatě to samé v podobně Luciiny smrti, ale pouze na jiném místě, tak po nějaké době začně děj nudit. Ale jak se ukázalo, tak všechny Luciiny konce byly obestřeny jiným tajemstvím a jinými okolnosti, které do sebe postupem času začaly docela hezky zapadat. Co by navíc mohlo být bonusem, jsou samotné cesty do minulosti. Nabídka je opravdu široká, protože se čtením vás Luce zavede hned do nělikola velkých provincíí světa. Máte - li rádi Londýn, svou cestu s Luce zažijete. Chtěli by jste navštívit Paříž, jak je libo, s Luce můžete. A co takhle třeba Tibet, Rusko a mnoho dalších? I když jsou okolnosti trochu nevídané a vyhlídka vždy velmi... nevyzpytatelná. Nicméně představuje tohle společné cestování Hlasateli společně s Lucindou nezaměnitelnou údálost. A možná také poznání.

Vytržení i celá série je takový typ série, ve které se se svými oblíbenými hrdniny setkáte pokaždé, a pokaždé vám ukáží jinou část své osobnosti. V tomto díle jsem se opět setkala s Danielem a opět jsem z jeho výstupů byla nesvá. Možná to zní trochu moc přehnaně, ale Daniel se pro od prvního dílu stal takovým modlou, idolem, který je jen svým popisem neskutečně šarmantní. Ovšem se mi i Cam v tomto díle ukázal v poněkud jiném světle, v trochu zářivějším a mírumilovnějším světle, které ne vždy pocházelo z pekla. Luce bych řekla, že v tomto díle docela dobře prospívala. Jeji občas neurotická osobnost se v tomto díle nejevila nijak nepříjemně, právě naopak si zde uvědomovala svoji zranitelnost.
Všichni, kdo četli předchozí, nebo alespoň první díl, moc dobře vědí, jak to s Luce a Danielem vlastně je. Jejich pouto, které je odsouzeno se pokaždé přetrhnout je opravdu dobrým a poutavým nápadem. A Lauren Kate ho ve třetím díle sérii moc pěkně rozvíjí dál. Po druhém dílu, který se mi líbil o něco méně než první jsem se tak trochu bála, jestli se mi bude tento třetí díl líbit, ale k mému překvapení to až tak špatné nebylo. Navíc jsou knihy s andělskou tématikou mou oblíbenou knižní kategorií, takže jsem už opravdu zvědavá, jak tato série skončí a co si pro nás Lauren přichystala. Jestli jste tuto sérii ještě nečetli a něco vás na ní láká, neváhejte, protože tento třetí díl stojí za to se k němu dostat.
Get your own free Blogoversary button!