Recenze - Vytržení

1. října 2012 v 17:37 | Snow Fairy |  Recenze

Vytržení

Autor: Lauren Kate
Žánr: Fantasy, Andělé
Díl: 3.
Originální název: Passion
Počet stran: 304
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Ve třetím dílu série Andělé se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se napříč věčností, stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.Minulost s sebou nese různá tajemství. Některá jsou vám k užitku a jiné jsou pouze obyčejné hrůzy. V případě Luciiny minulosti může obsah její minulosti nést opravdu velmi důležitou informace a klíčová vodítka k záchraně jejího života. Luce, stejně jako Daniel a další padlí andělé, moc dobře ví, že takové cestování do minulosti je nesmírně nebezpečné, ale také vědí, že kdyby se Luce pro prozkoumání své minulosti nerozhodla, mohla by velmi rychle umřít a její a Danielovo pouto by bylo opět zpřetrháno a zničeno. Ovšem to Luce ještě neví, co všechno ji na její cestě do minulosti čeká. Jaká tajemství a nástrahy obsahuje její minulost. A že zasahuje hodně daleko do dějin lidstva. Několit tícís let chodí Luce po světě a pokaždé se její duše po sedmnácti letech život ztratí. Zemře. Přímo Danielovi v náručí. Ale, i když by se mohlo zdát, že láska Daniela a Luce je odsouzena k záhubě, je také zároveň velmi silná, a jestli budou silní i oni dva je možné je ještě zachránit.
Ale jak hluboko je Luce ochotna padnou, aby zachránila Daniela a jejich nehynoucí lásku? A jak moc může Daniel ztratit, kdyby se něco nepovedlo?

Třetí díl série Andělé s názvem Vytržení je předposledním a pro mě asi nejneobvyklejším dílem od Lauren Kate. Jelikož se Luce v tomto díle vydala na pouť svou milostnou minulostí s Danielem, nejednalo se pouze o normální příběh, ale setkávala jsem se s několika různými Lucindami, jejichž život byl jako vždy tragicky ukončen.
Ze začátku jsem si říkala, že když se bude každou kapitolu odehrávat v podstatě to samé v podobně Luciiny smrti, ale pouze na jiném místě, tak po nějaké době začně děj nudit. Ale jak se ukázalo, tak všechny Luciiny konce byly obestřeny jiným tajemstvím a jinými okolnosti, které do sebe postupem času začaly docela hezky zapadat. Co by navíc mohlo být bonusem, jsou samotné cesty do minulosti. Nabídka je opravdu široká, protože se čtením vás Luce zavede hned do nělikola velkých provincíí světa. Máte - li rádi Londýn, svou cestu s Luce zažijete. Chtěli by jste navštívit Paříž, jak je libo, s Luce můžete. A co takhle třeba Tibet, Rusko a mnoho dalších? I když jsou okolnosti trochu nevídané a vyhlídka vždy velmi... nevyzpytatelná. Nicméně představuje tohle společné cestování Hlasateli společně s Lucindou nezaměnitelnou údálost. A možná také poznání.

Vytržení i celá série je takový typ série, ve které se se svými oblíbenými hrdniny setkáte pokaždé, a pokaždé vám ukáží jinou část své osobnosti. V tomto díle jsem se opět setkala s Danielem a opět jsem z jeho výstupů byla nesvá. Možná to zní trochu moc přehnaně, ale Daniel se pro od prvního dílu stal takovým modlou, idolem, který je jen svým popisem neskutečně šarmantní. Ovšem se mi i Cam v tomto díle ukázal v poněkud jiném světle, v trochu zářivějším a mírumilovnějším světle, které ne vždy pocházelo z pekla. Luce bych řekla, že v tomto díle docela dobře prospívala. Jeji občas neurotická osobnost se v tomto díle nejevila nijak nepříjemně, právě naopak si zde uvědomovala svoji zranitelnost.
Všichni, kdo četli předchozí, nebo alespoň první díl, moc dobře vědí, jak to s Luce a Danielem vlastně je. Jejich pouto, které je odsouzeno se pokaždé přetrhnout je opravdu dobrým a poutavým nápadem. A Lauren Kate ho ve třetím díle sérii moc pěkně rozvíjí dál. Po druhém dílu, který se mi líbil o něco méně než první jsem se tak trochu bála, jestli se mi bude tento třetí díl líbit, ale k mému překvapení to až tak špatné nebylo. Navíc jsou knihy s andělskou tématikou mou oblíbenou knižní kategorií, takže jsem už opravdu zvědavá, jak tato série skončí a co si pro nás Lauren přichystala. Jestli jste tuto sérii ještě nečetli a něco vás na ní láká, neváhejte, protože tento třetí díl stojí za to se k němu dostat.

Moje Hodnocení:
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!