Reviews - Krásní Mrtví: Phoenix

29. října 2012 v 18:35 | Snow Fairy |  Reviews

Krásní Mrtví: Phoenix

Autor: Eden Maguire
Žánr: Fantasy, Román
Díl: 4.
Originální název: Beautiful Dead: Phoenix
Počet stran: 280
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.

Darina již pomohla objasnit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší... Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe.

Krásný mrtvý Phoenix, Darinin kluk, její největší láska. Už je to skoro rok, co zemřel, a oficiální verze vypovídá o rvačce na benzínce, při které byl ubodán. Kdo je zodpovědný za jeho smrt? Darina ví, že to musí zjistit, a že pak Phoenixe ztratí navždy... Opouštějí ji síly, nenachází u nikoho pomoc. Dokonce samotný Phoenix jako by pravdu znát nechtěl. Neviditelná křídla tlučou a Krásní mrtví nenaleznou klid, dokud pravda nevyjde najevo. Čas běží...

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

Opět přichází Darina s posledním případem náhlé a smutné smrti posledního ze zesnulých dětí ellertonské střední školy. A její poslední případ se jmenuje Phoenix. Syn, bratr, kamarád a Darinina spřízněná duše. Od začátku je jasné, že rozřešit případ právě Phoenixovy smrti bude ze všech nejtěžší. Jenom pomyšlení na to, že má Phoenixe ztratit znovu, a tentokrát navždy, je pro Darinu zničující. Ale pokud nezasáhne a nepomůže, Phoenix už navždy stráví svůj život na odvrácené straně v mukách a bolesti. A to Darina rozhodně nedovolí. Ale odhalit pravou příčinu smrti Phoenixe je jako hledat jednu v kupce sena. Prakticky nemožné. Nebo naprosto jasné? Kažpodádně pravda dokáže opravdu šeredně překvapit...

Phoenix, jakožto poslední, závěrečný díl série Krásní mrtví byl jednou z knih, na které jsem se poměrně těšila. I když se mi tato série nedostala pod kůži jako jiné knihy, přece jenom ve mě zanechala stopu a označila bych ji za přinejmenším povedenou. Jak už jsem se v recenzi na předchozí část této série zmiňovala, s každým dalším dílem úroveň příběhu stoupá. Proto jsem byla velmi zvědavá, jestli bude tento díl doopravdy tím nejlepším a jak že tedy zakončí celou tuto andělskou knižní sérii. A upřímně mohu říci, že tento díl byl opravdu ze všech čtyř nejlepší. Tedy alespoň pro mě. Buď to byl autorčin záměr napsat sérii, jejíž díly se budou jeden od druhého zlepšovat nebo to tak nakonec jednoduše vyplynulo. Každopádně jsem v tomto díle zažila velmi napínavé chvilky a i okamžiky, kdy jsem tak trochu zadržovala dech. Sice se Krásní mrtví nedají označit za nejúžasnější, ale jako odpočinkové čtení s kapkou akce a napětí jsou jasnou volbou.

Je hned několik důvodů, proč jsem se na poslední díl Krásných mtvých těšila nejvíce. Určitě proto, že Phoenix je moje oblíbená postava a taky proto, že jsem měla určité návrhy těch, kteří by mohli být eventuélně zodpovědní za jeho smrt. Jak se ukázalo, všechny mé teorie byly absolutně chybné. Protože závěr, který ve finále ukončil Krásné mrtvé jsem rozhodně nečekala. Takový plní porozumění, odpouštětí a... nového začátku. Eden svůj poslední díl pojala ve velkém a nezdráhala se potrápit nejen své postavy, ale i čtenáře. O hlavní ženské postavě, Darině, by sa dalo velmi dlouho polemizovat. Na tuto postavu jsou nejrůznější názory a ne všechny jsou pozitivní. Od prvního dílu se ale Darina změnila. Její na nervyjdoucí nátura se stala snesitelnou a dokonce i pochopitelnou. Od počátení neutěšitelné hysterie až po mírnější formu návalů nejistoty s následným sebeuvědoměním. Já jsem s posledním dílem naprosto spokojená a myslím, že se k Phoenixovi, a stejně tak i k celé sérii, jednou ráda vrátím. I když by mohly rozporuplné názory na tuto andělsky pojatou sérii poněkud ovlivnit postoj dalších případných čtenářů, pak tu mám jednu radu; nevzdávejte to hned s prvním dílem, protože k tomu poslednímu stojí za to se dostat.

Moje Hodnocení:
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 29. října 2012 v 19:27 | Reagovat

Mě se kniha taky moc líbila!! :))
Přišlo mi to jako krásné ukončení celé série! :).

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 29. října 2012 v 19:36 | Reagovat

[1]: Jéé, tak to jsem moc ráda, že nejsem jediná, které se tento díl fakt líbil. :)))) Taky jsem ráda, že se tobě líbil, a naprosto souhlasím s tím, že to bylo takové moc pěkné ukončení. :)))))

3 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 29. října 2012 v 19:54 | Reagovat

Minule som akurát čítala 1. diel a ten ma neuveriteľne prekvapil 8) veľmi sa mi páčil, takže by som si rada prečítala aj zvyšok 8)

4 lol lol | 15. prosince 2013 v 15:10 | Reagovat

mě osobně se líbila celá řada a příběh na mě silně zapůsobil, jak se zdá každému sedí něco jiného

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!