Listopad 2012

Bylo Nebylo (22)

8. listopadu 2012 v 17:34 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Lovec duchů: Světlo, které zabíjí
Autor: Derek Meister

První Věta:
- "Díra v plotě vedla do jiného světa."

Kterou knihu či knižní sérii by jste chtěli vidět zfilmovanou?

7. listopadu 2012 v 18:11 | Snow Fairy |  Ankety

Kterou knihu či knižné sérii by jste chtěli vidět zfilmovanou?


Je sice jasné, že film knize v mnoha případech nesahá ani po kotníky, ale zvědavost je někdy nevyzpytatelná dáma a občas nám nedá a my si představujeme, jak asi právě tento příběh vypadala zfilmovaný. Proto jsem se rozhodla vybrat pětici knih nebo knižních sérií, které bych já osobně moc ráda viděla na plátnech nejblizších multiplexů či obyčejných kin. Ovšem s mou volbou nemusíte souhlasit, takže bych vás zarověň chtěla i poprosit, aby jste mi napsali, která kniha nebo knižné série by podle vás měla být zfilmována. Můžete mi k tomu napsat důvod, proč právě tahle kniha a z vašich nápadů by se na blogu mohl někdy objevit i takový souhrnný článek. :)))) Budu opravdu moc ráda za váš každý názor. Ale teď už přejdu k dnešní TOP pětce. :))))

1.) Drakie - Sophie Jordan
Vydává nakladatelství: COOBOO
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Nejspíš proto, že jako kniha mě naprosto okouzlila, celá společenská hierarchie drakiů a jejich životní styl je neskutečným způsobem popsán, a proto by mě opravdu zajímalo jak by se filmoví scénáristi poprali s úkolem jako je tento. Navíc bych řekla, že filmů s draky je málo, natožpak s Drakii. :)))) A o nic méně bych byla zvědavá také na obsazení rolí, protože se v této knize nacházejí opravdu úžasné postavy a já už bych měla pár horkých kandidátů na hlavní mužskou roli Willa. :)))

2.) Zahrada nesmrtelnosti - Lauren de Stefano
Vydává nakladatelství: Fortuna Libri
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Dystopie hýbou světem. A já jsem kouzlu těchto příběhů podlehla také. Navíc mě tato dystopie neskutečných způsobem fascinuje i děsí zároveň, takže kdyby byla k dispozici filmová adaptace, myslím, že bych s rozhodováním, zda se půjdu podívat do kina, moc neotátela. Každopádně mám trochu obavy, aby se z dlouho očekávaného filmu nestala jenom fraška na tuto knihu. Protože ne vždy je původní myšlenka knihy zachovává i ve filmu. Ovšem zvědavá bych právě na tento film určitě byla.

3.) Polibek pro Annu - Stephanie Perkins
Vydává nakladatelství: COOBOO
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
I přesto, že romány čtu opravdu málo (což hodlám určitě napravit) tak nikdy mě žádný román nenadchl takovým způsobem jako Polibek pro Annu. V případě této knihy je jasně patrné, že i bez nadpřirozena jakéhokoli druhu jde vytvořit naprosto nezapomenutelný příběh, na který čtenář jen tak nezapomene. A právě Polibek pro Annu tohle dokonale splňuje. A kdyby se měl někdy na filmových plátnech objevit film právě podle této knihy, byla bych možná trochu na rozpacíh, zda si s ním scenáristi nepohráli až moc, ale zároveň bych se na něj opravdu neskutečně těšila. :)))))4.) Zavržený - Becca Fitzpatrick
Vydává nakladatelství: Egmont
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Myslím, že nějak podrobněji vám tuto sérii představovat nemusím. Už zásluhou několika příkladů bylo dokázáno, že andělé jsou poněkud kontroverzní postavy, ale zároveň také velmi oblíbené. Okřídlený krasavec, který vystupuje v tomto příběhu myslím učaruje každé čtenářce. Ne každý ho sice může vnímat jako sympatického, ale společně s hlavní hrdinkou Norou by udělali i filmové zpracování této knihy opravdu velmi úsměvné, humorné a nezapomenutelné. :))))) Na toto potenciální filmové zpracování, jako i na mnoho dalších bych si jednou také velmi ráda počkala.

5.) Čarodějnice z Hex Hall - Rachel Hawkins
Vydává nakladatelství: Knižní klub
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Čarodějnice, jakožto další ze základních kamenů fantasy jsou hlavní dominantou i této knihy. Moc ráda bych viděla zfilmové právě toto dílo, protože pojetí je spíše humorné a pro pobavení je to naprosto dokonála volba, jak v případě knihy, tak by to nemusel být marný výkon ani ve filmové podobě. :))))) Já sama jsem si tuto sérii oblíbila opravdu moc, protože i když se jedná o čarodějnice, tak v celkovém závěru se nejdená o nic, z čeho by jste museli být zničení nebo nespokojení. Myslím, že všudy přítomný humor by rozveselil náladu nejednomu člověku. :))))

Reviews - Lovkyně Snů: Osudové rozhodnutí

5. listopadu 2012 v 18:15 | Snow Fairy |  Reviews

Lovkyně Snů: Osudové rozhodnutí

Autor: Lisa McMann
Žánr: Fantasy, Drama, Román
Díl: 3.
Originální název: Gone
Počet stran: 224
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život.

Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno.
Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život...

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!

Vidět a vnímat sny cizích zní v uších ostatních lidí jako velmi zajímavý a možná i užitečný poznatek. Ovšem Janie ví, že to není jenom o zábavě, ale také o kruté dani, kterou si tato schopnost vybírá na svých uživatelích. Janie je jednou z lovkyní snů, neví sice, jestli žijí další, ale jedno ví jistě; není to nic, co by trvalo věčně. A do budoucna s sebou nese ještě více komplikací, která jak už ví, přijdou až nepřirozeně brzy. Ještě nedávno Janie pomáhala protidrogovému oddělní svou schopní k odhalení pachatelů. Teď si musí vybrat. Život v izolaci, či život, který velmi brzy zastihne nevyhnutelná součást lovení snů. Tak jak se tedy Janie rozhodne? Život v osamění bez lidí nebo život plný bolesti, ale přesto mezi lidmi, které miluje?

Život Janie Hannaganové se se zjištěním pravdy o sobě samé začal velmi rychle řítit do nekonečných hlubin tajů lidských snů. Už nikdy se nebude moci převelice zdržovat mezi lidmi, kde hrozí, že někdo usne. Ve většině případech sice platí, že všechno zlé je k něčemu dobré, ale v Janiině případě tomu tak není, a taky nikdy nebude. Život Janie se dostal do stádia, kdy už jí ani pomyslný lapač snů nepomůže...
Není to tak dlouho, kdy jsme měli možnost si přečíst druhý díl série Lovkyně snů a už tu máme třetí a poslední díl, Osudové rozhodnutí. Jako obvykle jsem byla zvědavá, jak si Lisa McMann pohraje s textem a příběhem a jak ho nakonec ukončí. Samotný název už lecos napoví, ale jinak můžeme jen hádat. Hlavní hrdinka Janie to nemá lehké, chce žít život se svým klukem, Cabelem, kterého velmi miluje, ale na druhou stranu se život s ním může proměnit noční můru. Proto je už od začátku jasné, že ať už padne jakékoli rozhodnutí, nebude vůbec jednoduché tak učinit. Lisa je ke svým postavám nekompromisná, avšak realistická. Život vnímá prostřednictvím svých postav takový jaký je, bez všelijakých "zlepšováků" a bez pohledu přes růžové brýle. A to je to, co dělá příběh o Lovkyni snů tak poutavý a lákavý, avšak vnímání světa a styl psaní není všechno, je toho toiž ještě mnohem, mnohem víc...

Když jsem znala alespoň přibližné datum vydání tohoto třetího dílu, byla jsem upřímně nadšená a těšila jsem se, jak celá tato série skončí. Po pravdě jsem si ani netroufala vytvářet své vlastní teorie o eventuélních koncích knihy. I když se to možná nezdá, tak Lisa umí psát velmi nevypočitatelně a zajímavě. Je naprosto očividné, že Janie už není ta holka z prvního dílu. Se všemi zkušenostmi, které pobrala během odhalování své schopnosti lovit sny, se postupně stala z obyčejné, neskutečně inteligentní dívky soběstačnou ženou schopnou postarat se o sebe i o opilou matku. Ne bezdůvodně se Janie stala mou oblíbenkyní společně s Cabelem. Situace řešené v tomto díle dalece přesahují všechno, co se doposud stalo. Poslední díl teto série je plný rozhodování, které není v ničem jednoduché, ale to už bylo řečeno několikrát. Každopádně v Osudovém rozhodnutí padaly i oběti, které se později už bohužel nedají zachránit, ale které mohou mít převelice důležitý význam v dalším Janině životě. Ať už bude její život jakýkoli, všechno dobře dopadne. Teď už to ví jistě. Janie čeká i na další čtenáře, kterým, pokud budou chcít, odhalí svá tajemství a dokonce i ono... osudové rozhodnutí. Já osobně jsemse tuto sérii zamilovala a jednou se k ní opravdu moc ráda vrátím. Teď už se musíte rozhodnout vy.... přečíst či nepřečíst? Já určitě doporučuji volbu číslo jedna.

Knižní Zúčtování - ŘÍJEN

4. listopadu 2012 v 14:36 | Snow Fairy |  My Books

Knižní Zúčtování

Je za námi další měsíc a tentokrát to nebudu dlouho protahovat a přejdu rovnou ke knihám, které se mi v knihovničce zastřádaly za měsíc říjen... .)))

Knihy, které jsem si koupila

Tento měsíc jsem opět úřadovala, ovšem tentokrát proto mám tak trochu odůvodnění. :)))) Jelikož byl říjen měsíc, kdy jsem měla narozeniny, tak jsem si pro radost pořídila několik opravdu povedených kousků. :))) V levných knihách jsem opět našla naprosto skvostné kousky za ještě skvostější ceny, a proto jsem je tam nemohla nechat jen tak ležet. :)))) Omnibus od Kathy Reichs jsem si nekoupila v levných knihách, ale na začátku měsíce jsem si ho našla na internetu, na araře, v den, kdy se neplatilo poštovné, ke kterému jsem měla ještě svou slevu z kreditů, takže mě vyšel na 99 Kč. :)) Knihu od Lisy Jackson jsem se rozhodla koupit díky Rodawinu úžasnému povídání o této autorce. Možná to sice není úplně nejlepší knihy od Lisy Jackson, ale i tak se na ni opravdu moc těším. :)) Moc děkuji, Rodaw. :))))Knihy, které jsem dostala

Jak už jsem psala, měla jsem tento měsíc narozeniny, a proto jsem dostala nějaké knihy od rodičů a babičky. Esspresologii mám tedy od babičky, nové Upíří deníky a Tygrovu stezku od mamky a taťky a Kompars od mojí spolužačky. Dva díly The Gaia Wars mám od samotného autora Kennetha Bennetta. Všem, kteří mi tyto knihy věnovali jsem neskutečně vděčná a za všechny knihy opravdu moc moc moc moc děkuji. :)))))

Knihy, které jsem vyhrála

Tento měsíc se na mě štěstí v soutěžích o knihy moc neusmálo. Možná někdy příště. :))))

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování

Tak tahle kategorie se tento měsíc pořádně zaplnila. :))) Jelikož jsem navázala spolupráci s nakladatelstvím Fortuna libri, měla jsem možnost dostat nějaké knihy k recenzi. Opravdu moc jsem se těšila na pokračování Zahrady nesmrtelnosti, s názvem Horečka a jak jsem očekávala, kniha nezklamala. :)))) Skoro všechny mám už tedy přečtené a tudíž si můžete recenze na blogu už přečíst. :)))) Na Lovkyni snů si můžete přečíst recenzi zítra někdy během dne. :))) Za všechny knihy děkuji nakladatelstvím: Fortuna libri, Fragment, Knižní klub a Baronet.Všechny knihy hezky pohromadě


Doufám, že se vám říjnové zúčtování líbilo. Budu ráda za každou vaši návštěvu. :))) A příští měsíc u tohoto článku opět ahoooj. :)))

Snow Fairy

On My Wishlist (29)

3. listopadu 2012 v 19:06 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě

Magie mrtvých (Kate Daniels 1) - Ilona Andrews - GoodReads | Magie spaluje (Kate Daniels 2) - Ilona Andrews - GoodReads

Bylo Nebylo (21)

1. listopadu 2012 v 18:51 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílky Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Dotkni se temnoty (Cassie Palmer 1)
Autor: Karen Chance

První Věta:
- "Že jsem v maléru, mi došlo hned, když jsem si přečetla ten nekrolog."
Get your own free Blogoversary button!