Kterou knihu či knižní sérii by jste chtěli vidět zfilmovanou?

7. listopadu 2012 v 18:11 | Snow Fairy |  Ankety

Kterou knihu či knižné sérii by jste chtěli vidět zfilmovanou?


Je sice jasné, že film knize v mnoha případech nesahá ani po kotníky, ale zvědavost je někdy nevyzpytatelná dáma a občas nám nedá a my si představujeme, jak asi právě tento příběh vypadala zfilmovaný. Proto jsem se rozhodla vybrat pětici knih nebo knižních sérií, které bych já osobně moc ráda viděla na plátnech nejblizších multiplexů či obyčejných kin. Ovšem s mou volbou nemusíte souhlasit, takže bych vás zarověň chtěla i poprosit, aby jste mi napsali, která kniha nebo knižné série by podle vás měla být zfilmována. Můžete mi k tomu napsat důvod, proč právě tahle kniha a z vašich nápadů by se na blogu mohl někdy objevit i takový souhrnný článek. :)))) Budu opravdu moc ráda za váš každý názor. Ale teď už přejdu k dnešní TOP pětce. :))))

1.) Drakie - Sophie Jordan
Vydává nakladatelství: COOBOO
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Nejspíš proto, že jako kniha mě naprosto okouzlila, celá společenská hierarchie drakiů a jejich životní styl je neskutečným způsobem popsán, a proto by mě opravdu zajímalo jak by se filmoví scénáristi poprali s úkolem jako je tento. Navíc bych řekla, že filmů s draky je málo, natožpak s Drakii. :)))) A o nic méně bych byla zvědavá také na obsazení rolí, protože se v této knize nacházejí opravdu úžasné postavy a já už bych měla pár horkých kandidátů na hlavní mužskou roli Willa. :)))

2.) Zahrada nesmrtelnosti - Lauren de Stefano
Vydává nakladatelství: Fortuna Libri
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Dystopie hýbou světem. A já jsem kouzlu těchto příběhů podlehla také. Navíc mě tato dystopie neskutečných způsobem fascinuje i děsí zároveň, takže kdyby byla k dispozici filmová adaptace, myslím, že bych s rozhodováním, zda se půjdu podívat do kina, moc neotátela. Každopádně mám trochu obavy, aby se z dlouho očekávaného filmu nestala jenom fraška na tuto knihu. Protože ne vždy je původní myšlenka knihy zachovává i ve filmu. Ovšem zvědavá bych právě na tento film určitě byla.

3.) Polibek pro Annu - Stephanie Perkins
Vydává nakladatelství: COOBOO
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
I přesto, že romány čtu opravdu málo (což hodlám určitě napravit) tak nikdy mě žádný román nenadchl takovým způsobem jako Polibek pro Annu. V případě této knihy je jasně patrné, že i bez nadpřirozena jakéhokoli druhu jde vytvořit naprosto nezapomenutelný příběh, na který čtenář jen tak nezapomene. A právě Polibek pro Annu tohle dokonale splňuje. A kdyby se měl někdy na filmových plátnech objevit film právě podle této knihy, byla bych možná trochu na rozpacíh, zda si s ním scenáristi nepohráli až moc, ale zároveň bych se na něj opravdu neskutečně těšila. :)))))4.) Zavržený - Becca Fitzpatrick
Vydává nakladatelství: Egmont
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Myslím, že nějak podrobněji vám tuto sérii představovat nemusím. Už zásluhou několika příkladů bylo dokázáno, že andělé jsou poněkud kontroverzní postavy, ale zároveň také velmi oblíbené. Okřídlený krasavec, který vystupuje v tomto příběhu myslím učaruje každé čtenářce. Ne každý ho sice může vnímat jako sympatického, ale společně s hlavní hrdinkou Norou by udělali i filmové zpracování této knihy opravdu velmi úsměvné, humorné a nezapomenutelné. :))))) Na toto potenciální filmové zpracování, jako i na mnoho dalších bych si jednou také velmi ráda počkala.

5.) Čarodějnice z Hex Hall - Rachel Hawkins
Vydává nakladatelství: Knižní klub
Proč jsem vybrala tuhle knihu?
Čarodějnice, jakožto další ze základních kamenů fantasy jsou hlavní dominantou i této knihy. Moc ráda bych viděla zfilmové právě toto dílo, protože pojetí je spíše humorné a pro pobavení je to naprosto dokonála volba, jak v případě knihy, tak by to nemusel být marný výkon ani ve filmové podobě. :))))) Já sama jsem si tuto sérii oblíbila opravdu moc, protože i když se jedná o čarodějnice, tak v celkovém závěru se nejdená o nic, z čeho by jste museli být zničení nebo nespokojení. Myslím, že všudy přítomný humor by rozveselil náladu nejednomu člověku. :))))
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Který film podle knihy by jste chtěli vidět na filmových plátnech?

Drakie - Sophie Jordan 22.2% (14)
Zahrada nesmrtelnosti - Lauren DeStefano 1.6% (1)
Polibek pro Annu - Stephanie Perkins 25.4% (16)
Zavržený - Becca Fitzpatrick 17.5% (11)
Čarodějnice z Hex Hall - Rachel Hawkins 33.3% (21)

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 7. listopadu 2012 v 19:49 | Reagovat

Pasca! Hex Hall! Draki!
8__)
Len aby mi to nepokazili 8D

2 GiraffeAndy GiraffeAndy | E-mail | Web | 7. listopadu 2012 v 20:23 | Reagovat

Polibek pro Annu a Hex Hall! Ale hlasovala jsem nakonec pro Hex Hall...nevím, jestli by Anna na filmovém plátně vyzněla tak jako v knize. Podle mě by z toho udělali jen další tuctovou romantickou komedii. A celkově by asi film nedokázal tak dojmout jako kniha!

3 Marysa Rose Marysa Rose | Web | 8. listopadu 2012 v 18:33 | Reagovat

Já bych chtěla asi všechny, ale nejvíc Zavrženého.

4 Suši Suši | E-mail | Web | 11. listopadu 2012 v 13:02 | Reagovat

Strašně by mě zajímalo, jak by si poradili s Hex Hall. Série je naprosto boží, bylo by supr jí vidět zfilmovanou. =)

5 Katka Katka | 28. prosince 2012 v 0:37 | Reagovat

Ano ;) Hex HAll je nejlepší ;) Archer je úžasný a Sophie taky ! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!