Rozhovor s Marissou Meyer

13. listopadu 2012 v 17:32 | Snow Fairy |  Interviews

Rozhovor a Marissou Meyer


Pohádka. Budoucnoust. A nejasné vyhlídky. Dystopická pohádková sérii začínající Měsíční kronikou Cinder je více než napínavým čtením. Celá tato sérii se krásně hodí nejen pro mílovníky pohádek, ale i pro nadšence dystopií a pochbyných budoucností. Cinder je opravdu zajímavá kniha, která se nejen dobře čte, ale příběh už také o něčem svědčí. A jak se má samotná Marrisa? Čtěte více... :)))

Informace o knize:

Měsíční kroniky: Cinder

Autor: Marissa Meyer
Žánr: Dystopie, Fantasy
Díl: 1.
Originální název: Lunar chronicles: Cinder
Počet stran: 400
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Egmont
Anotace:
Šestnáctiletá Cinder je nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Dále už by se příběh mohl vyvíjet jako pohádka o Popelce a mít šťastný konec, nebýt toho, že Cinder ve svém těle skrývá něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…
Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Scarlet (Měsíční kroniky 2)


Interview

Ahoj Marisso, jsem moc ráda, že tě mohu přivítat u tohoto rozhovoru. Tvá kniha nadchla spoustu čtenářů a já jsem opravdu nadšená, že jsi povolila odpovědět na pár otázek.

Marisso, co ráda děláš ve svém volném čase?
Obvykle, když nepíšu, tak čtu! Vždycky jsem byla obrovský milovník knih. Kromě toho miluji cestování, moc ráda chodím na degustace vín nebo do obchodu se starožitnostmi, ale také si ráda vařím.

Tvá sérii Měsíční kroniky jsou trochu upravené klasické pohádky zasazené do budoucnosti se vším všudy. Jakou jsi při psaní měla inspiraci a co tě k psaní motivovalo?
Tahle série má tři hlavní zdroje inspirace: 1.) anime Sailor Moon, kterou jsem milovala jako teenager, 2.) Hvězdné války, na kterých jsem vyrostla a 3.) Firefly, což je můj nejoblíbenější pořad všech dob. Myslím, že všechny tyto zdroje na mě měly při psaní největší vliv, pokud jde o tvoření světa a charakterů postav. V případě Sailor Mooc obzvlášť. Vždycky jsem milovala způsob, jak zdůrazňovat pevné vazby mezi pěti hlavními dívkami, které se staly dívčími superhrdiny a chtěla jsem psát sérii se stejnými druhy interakcí a zaměřit se na hodnoty a jednotu.

Co tě na psaní nejvíce bavilo a jak dlouho ti napsat knihu trvalo?
Dva roky mi trvalo napsat knihu Cinder a na Scarlet jsem pracovala 9 měsíců. Třetí díl, Cress, by měla vyjít v průběhu roku, to se ale bude měnit v závisloti na čase i na mé zaneprázdněnosti. Myslím, že moje nejoblíbenější část psaní je, když se dostanu do posledního návrhu a kniha se potom může číst jako kompletní kniha. Tento proces čtení si obvykle užívám a relaxuji při něm. Je úžasné nacházet chvíle, při kterých se směji, ale naopak i tragédie, při kterých brečím, a které jsem skutečně napsala. Myslím, že při psaní knihy se občas dostavuje i určitá část amnézie.

Jaký máš vztah k dystopiím. Líbí se ti na nich něco konkrétního, fascinují tě něčím?
Ano, tuhle sérii jsem začala psát, protože jsem si přečetla opravdu mnoho příběhů, které jsou inspirované tímto žánrem. Rozhodla jsem se pro čtyři díly do série Měsíční kroniky, která kromě příběhu o Popelce obsahuje i příběh o Červené karkulce, Rapunzel a Sněhurce. Snažila jsem se do ní zahrnout všechny aspekty pohádky, takže jsem strávila hodně času prohledáváním dalších pohádkových příběhů, abych odhalila i ty nejmenší a nejelgantnější detaily, které by mi pomohly osvěžit nový, futuristický svět.

A jak jsi na tom s pohádkami. Díváš se na ně? A jaká je tvá nejoblíbenější pohádka?
Pohádky mám opravdu moc ráda, ale upřímně si nejsem úplně jistá, zda bych jmenovala jednu svou nejoblíbenější.

Pracuješ právě teď na nějaké knize, na kterou bychom se mohli těšit?
Právě jsem dokončila třetí díl Měsíčních kronik, Cress, jejíž hlavní postavou je Rapunzel. Nicméně místo toho, aby Rapunzel uvízla ve věži, jako v klasické pohádce, tak moje Rapunzel uvízla v satelitní oběžné Zemi, ze které se snaží dostat. Rapunzel je vlastně i takový počítačový kacker. :)))

V České a Slovenské republice máš opravdu velkou fanouškovskou základnu. Všichni jsou tvými obdivovateli a podporovateli. Chtěla by jsi proto do České a Slovenské republiky svým fanouškům něco vzkázat?
Jsem moc ráda, že si čtenáři v České a Slovenské republice užívají příběh Cinder a také doufám, že si celou sérii budete užívat až do konce. Opravdu moc vám děkuji za podporu i za podporu mých knih.

Marisso opravdu moc ti děkuji za tvé odpovědi, jsem moc ráda, že jsem ti je mohla položit. Přeji ti hodně štěstí a zdaru s tvými dalšími knihami, ať jsou stále tak povedené. Ještě jednou moc děkuji a měj se krásně, Marisso.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meera Meera | E-mail | Web | 7. prosince 2013 v 16:12 | Reagovat

Četla jsem Cinder i Scarlet. Musím říct, že Cinder mě docela zaujala, ale nebyla jsem z ní tak nadšená, takže jsem si Scarlet ani nechtěla kupovat. Poté jsem ale v knihkupectví narazila na Scarlet a už jenom kvůli té dokonalé obálce jsem si jí musela koupit! Knížku jsem přečetla ve dvou dnech a rozhodně jsem nebyla zklamaná.
Hlavní postavu jsem si zamilovala a i Vlka jsem si docela oblíbila. Jen to jeho jméno... Ale knížka je úžasná. Líbilo se mi, že na rozdíl od Cinder, tak byla Scarlet o tolik akčnější a abych řekla pravdu, tak i čtivější. Také mě zaujal vztah, který se vytvářel mezi ní, Vlkem, jaký vztah měla k otci a babičce. Kniha byla plná nečekaných zvratů a skvělých vedlejších linek.
Takže se těším na další díly a fakt díky za rozhovor - je skvělý a já díky němu zase vím něco víc o mé oblíbené autorce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!