Reviews - Temné vize: Vášeň

18. prosince 2012 v 17:36 | Snow Fairy |  Reviews

Temné vize: Vášeň

Autor: L. J. Smith
Žánr: Fantasy, Drama
Díl: 3.
Originální název: Dark Vision: Passion
Počet stran: 256
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Jaké to je mít mimořádné psychické shopnosti na světě moc lidí neví. Co to vlastně znamená? Výhodu nebo naopak nevýhodu? Pro Kaytlin, Roba, Annu a Lewise je to jak nevýhodné tak výhodné. Už nějakou dobu se snaží uniknout nevyzpytatelnému panu Zetesovi, který je sto jejich schopnosti využívat pouze pro vlastní potřeby. V tom jsou pro naše hrdiny psychické schopnosti nevýhodné. Avšak díky nim se dostali už několika velmi nebezpečněých situací, z čehož plyne oná výhoda. Ale jak se zdá, naše skupinka se dostala do slepé uličky, ze které není téměř žádné východisko. Ale Kait už má plán, jak všechno vyřešit a pokud možno zněmožnit panu Zetesovi další manipulaci, jak s jejich schopnostmi, tak se schopnostmi jiných vyjimečně nadaných lidí. Ale Kaitin plán je opravdu velmi, velmi nebezpečný a riskantní. Buď se povede anebo naopak ne. Kait hodlá do hracího pole hodit tu nějvětší možnou oběť...

Už po třetí putujeme společně s Kaytlin, Robem, Annou a Lewisem za možnostmi, které by do budoucna znamenaly osvobození od vypočítavostí záhadného a nebezpečného pana Zetese. Ovšem tentokrát se posunujeme zase o level dál. Všichni hlavní hrdinové se už naučili, jak se svými schopnosti zacházet, aby byly k užitku, ale také, aby se daly využít jako zbraň, kdyby je někdo ohrožoval. A to, že je jim stále v patách pan Zetes je opravdu velké ohrožení. Ale všem je jasné, že takhle už to dál pokračovat nemůže. Pana Zetese i sílu jeho smrtícího krystalu budou muset nějakým způsobem zneškodnit. Jenomže jak to udělat, aby se nikomu nic nestalo? Nicméně Kait už má plán. Možná úplně beznadějný, ale přesto uskutečnitelný. Ale Kaitiným řátelům se jistě líbit nebude...
Opět autorka L. J. Smith, tentokrát se závěrečným dílem její další série, Temné vize. Už od počátku se příběh této série jevil jako velmi zajímavý a také originální. Psychické schopnosti, které se zlý padouch snaží využít, aby mohl ovládnout a zničit své nepřátele. Téměř dokonalé. Ovšem i přesto, že mám tuhle autorku opravdu moc ráda a její styl psaní se mi líbí, pořád to nebylo až tak dokonalé. Povedené a napínavé to ano, ale něco, a sama nedokážu přesně říct co, tomu chybělo. V určitých chvílích byl příběh takový nemastný neslaný, ale to se více týkalo předchozích dvou dílů. Protože s radostní mohu říci, že Vášeň byl z těchto pří dílů nejlepší. Děj byl napínavý a nečekaný, celou dobu se něco dělo. Ať už jste při čtení byli v klidu, nebo se vám nervy napínaly jako špagáty. Nicméně jsem právě u toho dílu nejvíce nevěděla, co mám čekat.

Můj názor na postavy se nějakým zásadním způsobem nezměnil. Stále je nepochybně jasné, za který tým kopu. Čímž bych chtěla maličko naťuknout konec knihy. Někoho by mohl potěšit, někoho rozlobit a někdo by mohl zůstat překvapeně koukat jako já. Čekala jsem všelijaký konec, ale takový určitě ne. Stále ještě nevím, jestli se mi líbí nebo ne. Nicméně s ním už nic nenadělám, a když by se mi nemusel úplně zamlouvat, musím říct, že knize jenom pomohl. Už příběh samotný byl velmi pěkným způsobem popsaný a v něktěrých chvílích jsem byla vážně jako na trní. Ovšem ten konec tomu všemu ještě pomohl. Takže já osobně si nemůžu ani v nejmenším ztěžovat. Děj se mi líbil, postavy se mi líbily, ale i přesto stojím stále nohama na zemi a Temné vize jako jednu z úplně nejlepších sérií nepovažuji. Ale považuji ji za opravdu hodně překvapivou. Tím pádem si myslím, že Vášeň si těch 8 bodů, nebo také 4 hvezdičky, zaslouží.

Moje Hodnocení
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 19. prosince 2012 v 11:13 | Reagovat

Skvelá kniha, najlepšia zo série 8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!