Šťastný Nový rok 2013

31. prosince 2012 v 14:44 | Snow Fairy |  Vánoční chvilky 2012
V dnešní slavnostní vás tady všechny zdravím,

zítra to bude přesně rok, co jsem si vytvořila svůj vlastní knižní blog. Říkala jsem si, že s ohledem na všechny mé předchozí blogy, není nevylučeno, že i tento brzy skončí. Ale po roce jsem stále tady a rozhodně nehodlám s blogováním končit. Celý rok 2012 byl takový, jaký byl, jen díky Vám. A po roce můžu říci jedině to, že mi blogování změnilo život. Díky vaší přízni a náklonnosti mám stále možnost dělat, co mám ráda a nedusit to v sobě.
S Nickem nás vždycky velmi potěšil každý váš zanechaný komentář, každý vyplněný soutěžní formulář, ale i každý úspěch jakéhokoli jiného rázu. Pro blogera totiž není nic lepšího než určitá odezva k jeho práci. Z celého srdce vám děkujeme, že jste celý rok dávali smysl naší práci a to tím nejkrásnějším možným způsobem. Návštěvou. Je těžké vám své díky vyjádřit slovy, proto si myslím, že Novoroční soutěž ku příležitosti prvních blogových narozenin spojená s Novoročním knižním hopem pořádaným Syki, asi mluví za všechno. Těšit se něj můžete tedy už zítra. :)))
Chtěla bych tento článek pojmout nejen jako poděkování Vám, přičemž poděkování je nejdůležitější část tohoto článku, ale i jako takové ohlédnutí za přečtenými knihami.

Vzdáváme vám hlubobkou poklonu za všechno, co jste pro vás v tomto roce udělali. Děkujeme.

A teď bych i já ráda zveřejnila svůj žebříček knih roku 2012, počínáje nejlepšími, konče těmi, které nás moc nezaujaly.

Nejlepší dystopie roku 2012

Hunger games

Absolutní vítězka v kategorii dystopie. Netřeba moc rozvádět důvod mého rozhodnutí. HG je série, na kterou jen tak nezapomenu a jednou si ji přečte moc ráda znovu.


Divergence, Rezistence

Dílo mladé autorky Veronicy Roth musím jednoznačně označit jako to nej z dystopického knižního světa. Nic tomu nechybělo a já jsem si oba dva díly užívala od začátku do konce.


Banka těl: Mladší

Tuhle dystopii bych možná označila i za největší dystopické překvapení. Námětem se mi už tak kniha zamlouvala, ale neměla jsem nejmenší tušení, jak se mi bude celkově líbit. Obavy jsem měla i kvůli tomu, že do přečtení Banky těl jsem neměla tu možnost setkat se s knihami od Lisy Price. Ale po přečtení jsem měla jasno.

Nejlepší andělská kniha roku 2012

V této kategorii mám hned dva žhavé favority. Knihy s andělskou tématikou zbožňuju a pro tento rok jsem zvolila jako to nejlepší z andělského knihu Zavržený od Beccy Fitzpatrick a Nadpozemskou od Cynthie Hand.
Nejlepší román roku 2012

I když dávám přednost spíše fantasy žánrům, tak ani opravdu pěkným románem nepohrdnu. Tento rok jsem měla navíc možnost seznámit se hned se dvěma úžasnými romány, které si zaslouží místo ve své kategorii. A jsou to knihy Rudá jako rubín + pokračování Modrá jako safír a Polibek pro Annu.Nejemotivnější kniha roku 2012

Stavá se mi často, že u knih brečím. Mám ráda, když jsou emoce jasně patrné a pusobí na čtenáře. A u knih přečtených v tomto roce se stalo poměrně hodněkrát, že jsem neudržela slzy, ale u jedné knihy toho pláče bylo asi nejvíce. Je to kniha Ten, kdo stojí v koutě z toho důvodu, který je mnohdy očím skryt. Ale hlavní hrdina Charlie tyhle důvody vidí a svým čtenářům dokáže pořádně otevřít oči.
Překvapení roku 2012

Mezi knihami, které jsem tento přečetla se skrývalo i několik překvapení. V této kategorii bych ráda jmenovala dvě knihy. Za první je to kniha Kruh od dvou severských autorů. Ke knize jsem se totiž dostala úplnou náhodu, a tak jsem toho moc neočekávala, ale nakonec mě kniha opravdu velmi mile překvapila. A jako druhá kniha je Hot Boys od české autorky M. T. Majar. Čekala jsem všechno možné, ale nakonec jsem byla více než překvapená. Hot Boys bych označila také jako nejerotičtější knihu roku 2012.

Zklamání roku 2012

S knihami, které překvapily, však přišly i knihy, které mě zklamaly. Očekávala jsem nejspíš něco víc a knihy Nočná záře a Věk magie mi nedaly ani to něco víc. Když už ne něco, čím mě chytí, tak alespoň něco, čím, byť jen na chvíli, zaujmou. Nicméně tyto knihy mě v závěru zklamaly.
Nejpovedenější obálky roku 2012

Je stále více knih, které na první pohled zaujmou spíše obálkou než obsahem. Nicméně jsem si v tomto roce našla knihy, které mě zaujaly, jak obálkou, tak i obsahem. Obálka knihy Irises od Franciska Storka mě upoutala na první pohled, a když jsem si knihu rozečetla, zjistila jsem, že i obsah je hodně podobný obálce. Hned za přebalem Irises je obálka knihy Remembrance od Michelle Madow. Je to taková netypická a zajímavá obálka a pro mě jednou z nejkrásnějších tohoto roku. Teď už jenom doufám, že se mi poštěstí si někdy Remembrance i přečíst. :))))

V příštím roce se nejvíce těším na:
Na knihu Legend od Marie Lu se já osobně těším asi úplně nejvíce ze všech. Samozřejmě, že příští rok bude na knižní novinky bohatý. A Legend je má vyvolená pro příští rok spolu asi s milion dalších knih. :)))))

Žebříček hotový, pomazánka na chlebíčky také hotova, poslední letošní recenze zveřejěna a kniha, se kterou budu strávit hodiny do konce tohoto roku je třetí díl ságy Zavržený. :)))))
Příští rok nás s Nickem čeká hodně práce, jak doma, ve škole, tak i na blogu a článek o tom, co chystáme a připravujeme na rok 2013, sepíšu nejspíš po dnešních "oslavách." Oslavách jsem dala do úvozovek, protože já si oslavy konce roku představuju s knihou a Nickem zahřívajícím mi nohy, dobrým filmem, rodinou a rychlými špunty. Jako bonus nám bude o půlnoci za okny třískat ohňostroj, ze kterého budou našemu zvířectu stát chlupy po celém těle a na podlahách po domě budou hluboké rýhy způsobené zběsilým úprkem před traskajícími výbušninami. Aneb když se u nás slaví Nový rok:)))) Nicméně se mi právě takhle strávený poslední den roku líbí, krom toho, že zvířátka u nás doma mají z ohňostrojů hrůzu.

Doufám, že vy si dnešní den užijete také podle svého gusta a do toho Nového roku vám všem přejeme jen to nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky a nekonečno knižních úlovků. :)) Ještě jednou vám s Nickem také děkujeme za přízeň a budeme moc rádi, když nás budete navštěvovat i v příštím roce. :)))

Happy new year
Snow Fairy a Nick
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ©PT-4Fans| Sunny ©PT-4Fans| Sunny | Web | 31. prosince 2012 v 14:56 | Reagovat

Aj ja ti prajem šťastný Nový rok! :) Uži si ho :) Tie knihy vyzerajú zaujímavo, určite si niektoré prečítam :)

2 Haiska Haiska | Web | 31. prosince 2012 v 16:54 | Reagovat

Taky ti přeju krásný Nový rok - plný knih, smíchu a... všeho ;) To s těmi rýhami znám taky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!