Vánoce jsou zase tady (2)

1. prosince 2012 v 12:31 | Snow Fairy |  Vánoce jsou zase tady
Vánoční projekt, který pro vás pořáda Niklaus.


MIKULÁŠ

Uff, co k tomuto tématu jenom říct. Co se mě týká, tak ještě když jsem byla menší, na období Mikuláše, čerta a anděla jsem pohlížena opravdu, ale opravdu s respektem. Ne jen pro to, že jsem se bála, že by mě mohli odnést čerti, a ano bála jsem se čertů opravdu neskutečně, ale také proto, že jsem měla obavy, aby .... no vlastně si nejsem úplně jistá. Nicméně v době, když jsem byla ještě na základní škole jsem se děsila 5. prosince. Tam, kam jsem chodila na základní školu, tam každý rok chodil také Mikuláš, pokaždé to byli děcka z deváté třídy, ale na to jsem tak nějak zřetel nebrala, takže když se ta "smečka" řítila chodbou k naší třídě, byla jsem nevyrvovaná a spocená strachy z čertů a z toho, že mě odnesou někam ve smradlevém pytli a hodí mě na záchod a tam mě po zbytek dne zamknou. Byla jsem tehdy možná trochu paranoidní, ale zkuste přesvědčit desetiletnou holku, že celá tahle školní šaráda je jenom jako. Rozhodně by mi všechno vysvětlování šlo jedním uchem tam a druhým ven. Ale s přibývajícími roky jsem zjistila, že od těchto dětí a dalších lidí, kteří chodí koledovat i večer mi žádné nebezpečí nehrozí. A když se blížila moje devátá třída, byla jsem celá natešená, že budu moci také nahodit kostým, ve kterém mě nikdo nepozná a trochu si vyhodím z kopýtka. A měla jsem úplně jasno v tom, za co se převleču. Za čerta, za moji bývalou největší noční můru. :D:D A musím říct, že to byl neskutečný zážitek, alespoň jednou jsem mohla být ve škole jako kdybych právě vylezla z komína, v nemž jsem trávila skoro polovinu života. Přiznávám, byla jsem maličko víc otrhaná a černá, ale moje černota pocházela z přírody. :D:D Čtěte: Uhlí jsem si vytáhla doma z krbových kamen, ve kterých každý rok přes zimu topíme. Takže jsem měla "bio" uhlí, které si ode mě potom půjčovali i moji spolužáci.

Mikuláš a já v posledních letech

Je to už nějaká doba, co nechodím na základní školu, tím pádem si už moc srandy na Mikukáše ve škole neužije. Ale pořád existují televizní noviny, a různé sociální stránky, kde lidé své fotky sdílí. A když si ty fotky tak prohlížím, vzpomínám na to, jak bezstarostná jsem kdysi byla. Hrála jsem si na čerta a do školy jsem stávala v půl osmé, protože jsem to do školy měla necelých 500 metrů. Teď je to jinak, ale musím se přiznat, že když na to příjde a některá z mých kamarádek mě vytáhne z tepla postele, zajdeme si na naše každoroční Čertovské harašení konající se na náměstí u nás ve městě. Ano, přesně tak se to jmenuje a znamená to, že násměstí je plné různých stanovišť, kde musíte plnit různé disciplíny, za které vám vedoucí té soutěže odškrtnout jedno číslo. A když máte pět splněných soutěží..... máte čertovskou placku zdarma. Pojmem čertovská placka myslím česnekový bramborák, ke kterému si celý večer zdarma můžete nalévat i čertovský (bylinkový:D) čaj. Takové teplé občerstvení je naprostou nezbytností, protože celá akce se koná pod širým nebem, a může se stát, že zrovna i sněží (i když v naší končině sněží jenom pomálu:(), takže když na sebe vezmete podzimní bundu, tenké, plátěné a ještě k tomu ošoupané tenisky, není divu, že máte malíček a i všechny ostatní prsty na nohou i rukou jako by vám je někdo strčili do mrazáku. Zní to zvláštně, ale i tohle se mi jednou stalo. Už je to dřív, co se mi to přihodilo, ale do teď nechápu, co jsem si myslela. Jestli jsem si myslela, že je venku dost teplo na moji podzimná bunbu a okopané tenisky, tak jsem asi nebyla v tu chvíli moc při smyslech, ale je to už dávno a je to jedna věc, na kterou budu raději vzpomínat v teple u krbu. :D:D:D A ... k mému podzimnímu outfitu přidejte ještě starou čelenku s podomácky vyrobenými čertovskými rohy. A hádejte z čeho byly tehdy vyrobené. Ano, přesně tak... z ruliček od toaleťáku.

A co dál...

Blížím se ke konci, takže abych toho nenaosala moc, protože bych nerada, aby jste se u tohoto článku nudily nebo ho vůbec nečetli. Mikuláš je pro mě opravdu moc hezký zimní svátek. I když jsem z něj měla kdysi hrůzu, teď na něj pohlížím z úplně jiné stránky. Teď, když už nejsem ani malá a na čerty už také nevěřím, tak stále věřím ve sny. A když si někdo něco moc přeje, co pak stojí v cestě splnění toho snu? V době, když se nám po městě prochází Mikuláš v doprovodu čerta a anděla, vím, že se blíží něco, na co celý dlouhý rok čekám. Vím, že se blíží Vánoce. Přicházejí s Mikulášem v době, kdy se cítím nejvíce... jako já.
Jinak na Mikuláše nějaké tradice moc nedodržujeme. Snad jen to, že mamka pokaždé koupí velkou vánočku (kupovaná, protože na upečení domácí nikdo nemá čas :D) a loupáčky ve tvaru čertů. Potom nám Mikuláš nakládá za okno nějaké dobroty nebo pořípadě nějakou maličkost a společně se díváme na televizi, když se do ní uráčí dát nějakou hezkou pohádku nebo pořádný, dobrý film.
Ale víte co na Mikuláše mám ze všecho nejraději kromě těch nádherných bytostí zvaných andělé? Něco, co doopravdy miluju a pustím se do toho hned, jakmile mi to přistěne za oknem..... Chvíle napětí.... jsou to MANDARINKY :D:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 1. prosince 2012 v 15:58 | Reagovat

Opět se mi potvrdilo to, že toho máme hodně společného!!
Doma topíte krbem? Jéé.. to musí být úžasné :) Taky bych chtěla :))
Mandarinky? MŇAM, MŇAM!! Snad ještě lepší nez čokoláda! :)) A máš ráda i čokoládu? :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 16:03 | Reagovat

[1]: Jéé, tak to se opravdu líbí, že máme společné takové množství věcí. :))))) A čokoládu.... tak tu mám opravdu hrozně ráda, ale na mandarinky to nemá. :))) :D

3 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 13:08 | Reagovat

Chúďa, aké mindráky si mala z čertov 8D ja som vždy potstivo odrapotala básničku 8D
mandarinky zbožňujem 8P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!