Vánoce jsou zase tady (5)

22. prosince 2012 v 16:03 | Snow Fairy |  Vánoce jsou zase tady
Vánoční projekt, který pro vás pořáda Niklaus.

Vánoční atmosféra u nás doma

Jak už to na Vánoce bývá, atmosféra je naprosto neskutečně kouzelná. Ale i tomu nejkrásnějšímu musí předcházet něco maličko, abych tak řekla... ostřejšího. A tak přesně to bývá u nás. Nejdříve se každý s každým pořádně pohádáme, většinou kvůli prkotinám, a teprve potom se můžeme všichni těšit z Vánoce. Ale i když na sebe předtím trochu štěkáme, tak atmosféru Vánoc to nějak zásadně nekazí. Naopak, už jsem si tak nějak zvykla a ty hádky a dohady k tomu všemu prostě patří. Většinou se tomu potom společně zasmějeme. Co ale udržuje tu naši správnou vánoční atmosféru? Štědrovečerní večeře, vůně vánočního čaje, teplo sálající z rozpáleného domácího krbu a příjemné a uklidňující blikání vánočního stromečku ve vedlejším pokoji. Tohle všechno a ještě... rodinné vánoční filmy, převážně komedie, a pohádky, kterých je už několik dní před Vánoci na každém televizním kanálu přehršel. :)))

Naše rodiná má pár vybraných filmů, které se u nás na Vánoce pouštějí pravidelně, není rok, co bychom je vynechali. Nevím, zda jste už někdy viděli film, který se jmenuje Stela, ale podle mě je to jeden z nejnádhernějších vánočních filmů, jaké jsem kdy jenom viděla. Je to příběh o velkém přátelství, které trvá celý život. Je to hodně o emocích a pokaždé po dodívání se na tento film mám ještě asi hodinu slzy v očích. Ne proto, že by to byl smutný film, ale protože je to krásný film. Vyjadřuje to, že i když naši milovaní nejsou s námi, stačí zavřít oči, otevřít srdce a trošičku na ně pomyslet. Rozhodně vám doporučuju se na tento film podívat, možná budete potřebovat i balíček papírových kapesníčků, ale je prostě opravdu nádherný. Navíc jednu z hlavních rolí zastal i náš český herec, který nám tímto filmem dělá opravdu velkou čest i ve světě, čehož je důležité si také cenit. :))))
A jako vánoční komediální klasika je nutné se podívat na oba dva díly Sám doma. Malý Kevin je prostě miláček a nejenže se u této rodinné vánoční komedie zasmějete, ale také vám dá něco navíc, dovoluji si říct, že pokaždé něco nového. Jsem si jistá, že nějak hlouběji vám tyto dva poslední filmy představovat nemusím, protože předpokládám, že jste je už všichni alespoň jednou viděli. A já osobně se na ně moc ráda podívám, i když nejsou Vánoce. :))))Koledy a zase koledy

Co dál patří k utváření vánoční atmosféry, a to nejen u nás doma? Tak to budou určitě koledy. Jsem zvyklá na takové ty tradiční české sborové koledy, protože si myslím, že jsou opravdu přenádherné, plné citu a pravdy, která Vánoce neodmyslitelně utváří. Když tak koledy poslouchám, mám chuť na všechno zapomenout a jenom přemýšlet, jak asi bude celý Štědrý den probíhat. Co všechno se bude dělat, jak bude jídlo chutnat. Při poslechu koled se ráda vracím do dětství, do dob, kdy jsem si koledy zpívala v pokojíčku společně s bratrem tak nahlas, až i sousedům vstávaly vlasy na hlavě. Ne, takhle přesně to nebylo, já sama jsem si teda koledy zpívala, ale když jsem ten svůj skřek spustila opravdu nahlas, bratr mě většinou ještě včas uzemnil. :)) A potom jsme se společně smáli a jenom poslouchali koledy. Avšak dnes už jsou koledy známé všude ve světě, ne že by jindy nebyly. Ale poslední dobou se vytváří stále nové a i hudební seriály se v období Vánoc zaměřují na koledy a písně s vánoční tématikou. Tohle mi taky nijak nevadí, moc ráda si něco takového poslechnu. Takže koledy všech národů a všech jazyků, vítám vás!! :))))

Tak nějak už nevím, co bych ještě napsala, samozřejmě, že by toho mohlo být více, ale co bych chtěla hlavně říct je, aby jste si letošní Vánoce užili se vším všudy, bez starostí a problémů. Ono se může stát, že zaskočí nějaká ta kapří kostička nebo se převrhne šáleček s čajem, ale všechno to má určité kouzlo. Nikdo kvůli tomu nebude dělat zbytečné scény, protože jsou přece Vánoce. :)))))) Takže vám přeji hodně štěsí a krásné a veselé Vánoce plné dárečků a rodinné pohody. :)))))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!