Recenze - Paranormálové 2: Nikdo není bez viny

3. ledna 2013 v 17:10 | Snow Fairy |  Recenze

Paranormálové 2: Nikdo není bez viny

Autor: Kiersten White
Žánr: Fantasy, upíří, víly, vodouši, vlkodlaci
Díl: 2.
Originální název: Supernaturally
Počet stran: 352
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fortuna Libri
Anotace:
V dalším dílu Paranormálů se opět setkáváme s Evií, která bude tentokrát kromě svých obvyklých problémů s vílami, upíry a Mezinárodní agenturou pro zadržování paranormálů řešit i problémy, které trápí spoustu dívek jejího věku. Podaří se jí se svými problémy poprat? A jak skloubí lásku k vodouchovi, školu a práci s paranormály? Stojí za útoky na Evii víly? A proč se ve městě objevují stále noví paranormálové a pozorují ji? I když jsou její rodinou přátelé a MAZP, zjistí Evie něco o svých rodičích? To vše se dozvíte ve druhém dílu s podtitulem Nikdo není bez viny.S masovým kradením duší paranormálů, za nímž stála Evieina sestra Vivian, je již konec. Avšak schopnost brát duše jiným paranormálům "zdědila" i ona, z čehož vyplývá, že místo Viv se teď musí kontrolovat Evelyn. Ale Evie se rozhodla skoncovat se svým minulým životem, jenž jí nalinkovala agentura MAZP. Navíc ji v novém způsobu života podporuje i milovaný přítel Lease. Vodouch, který pro Evie znamená opravdu hodně, celý její svět. Avšak i přesto, že už na pořadu dne není kradení duší paranormálů, děje se něco dalšího. A MAZP opět chce, nebo snad potřebuje?, Evieiny schopnosti při zadržování paranormálů. Což už je samo o sobě podivné, vzhledem k tomu, že jednou z Eviených podmínek bylo, že se už nikdy nebude cestovat vílími stezkami s vílami. Vtipné na tom je, že do MAZP se jinak dostat nedá. Ale to už na scénu přichází Jack, jenž umí otevírat dveře na vílí stezky, a jehož původ je obestřen mlhavým tajemství, ne tak úplně vílího charakteru. S tím se začínají dít opravdu divné věci. A ani sama Evie neví, kdo nese největší vinu...

Mladá "lovkyně" paranormálů s břitkým smyslem pro humor. Aneb hlavní hrdinka Evie se opět vrací i se všemy problémy, které jí její neobyčejný život nadělil. Nebo snad paranormální život? Evie nemá rodiče, proto byla většinu svého života odkázaná na život v MAZP, kde se všichni paranormálové stali Evienými přáteli a supervizorka Raquel její "mámou". Není třeba nějak hluboce diskutovat o tom, že Evie nemá život nijak lehký. Avšak každý jednou chytneme druhou mízu a život jde přece jenom o něco snáz. Dalo by se říct, že celý tento díl je právě o Evieiné druhé míze, kterou však záhy ztrácí v přílišném množství narůstajících problému. Evie jakožto magnet na extrémně nebezpečné paranormály typu "ztracený případ", je opět částečně vtáhnuta do svého býválého života, což znamená, že příležitostně loví a označuje zdivočelé paranormály a s pomocí ostříleného a drzostí vybaveného Jacka, je pomáhá přívést do izolace MAZP. Evie ale moc dobře ví, že i ono příležitostné kamarádíčkování se s MAZP nevěstí nic dobrého. Ale když je to jenom někdy přece se nemůže nic stát, ne? Navíc Evie je schopná se ubránit paranormálům, s menším svého přispěním svého růžového paralyzéru. Ale i prapůvodní komplikace se ještě více zkomplikují a Evie už neví, kde jí hlava stojí.
Je to už poměrně dlouho, co jsem četla první díl, který se mi ale na poprvé docela zalíbil. Kiersten White umí skvěle psát, s humorem a nadhledem, takže vám čtení půjde jedna báseň. I přesto, že mám tuto paranorální sérii ráda, občas jsem si připadala jako v nějaké komedii, což vzhledem k tomu, že některé scény by se bez přílišného humoru obešly, působilo poněkud nemístně.

Ale celkově vzato Nikdo není bez viny nebyl tak špatný díl. Děj plynul bez větších zádrhelů nebo rušivých elementů, nějaká ta občasná vlnka nečekaného a kopec srandy. To poslední jsem možná trochu zveličila, protože Evie svůj humor ne vždy využívala k tomu, aby někoho rozveselila, nýbrž také pro zastrašení. Myslím, že není nutno podotýkat, že ne vždy a ne na každého působilo toto humorné zastrašování k obraně sebe sama, až tak strašidelně. K tomu, že děj plynul bez zádrhelů bych ráda připojila také to, že nejen plynul, ale povětšinu času také poměrně dost monotónně. Což opět není až tak zásadní chyba, ale někdy by mohl děj začít mírně nudit. Ale já osobně jsem s úrovní tohoto druhého dílu více méně spokojená. Navíc mám ráda nejen hlavní postavu Evie, občas maličko naivní, ale povětšinou odhodlané dívky, ale také hlavní chlapeckou postavu, Lease. Vodoucha, který je vysněným ideálem každé dívky. No řekněte, nechtěly by jste kluka, který je ohleduplný, rozvážný a navíc vypadá přesně jako váš fated man?
Řekla bych, že konec je trochu jako "žili šťastně až do smrti", protože nebyl úplně otevřený a nebýt toho faktu, že existuje další díl, myslela bych si, že tímto dílem celá série končí. Ovšem, nepo spíše právě pro ten konec jsem zvědavá na třetí díl, který jak doufám bude ze všech nejlepší a takovým zvláštním způsobem epický.


Moje Hodnocení
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 3. ledna 2013 v 18:12 | Reagovat

Milujem túto sériu 8)
Už chcem mať v ruke 3. diel!
Pekná recenzia 8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!