Rozhovor s M. T. Majar

8. ledna 2013 v 18:53 | Snow Fairy |  Interviews

Rozhovor a M. T. Majar


O autorce


Autorka, vlastním jménem Markéta Marková, se narodila na podzim a prý je to už nechutně dávno. Žije v Prostějově a je nejstarší, nejchytřejší a nejkrásnější ze tří sester. Psát začala až po čtyřicítce, protože ji to dřív prostě nenapadlo. Kniha Hot Boys je její prvotinou - nejprve byla kniha vydána jako e-book, ale stala se bestsellerem mezi e-knihami a proto vyšla kniha i v papírové podobě. U nakladatelství Fantom Print už vyšla i její druhá kniha s názvem Znamení vlka.

O knize:

Hot Boys

Žánr: Romance, erotika
Díl:
Počet stran: 288
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fantom print
Anotace:
Hot Boys si říká skupina striptérů, kteří pravidelně přivádějí do varu návštěvnice nočního klubu Red Wolf. Jedním z nich je Chris, přitažlivý muž krátce po třicítce, který začíná být dosavadním životem unavený a uvažuje o konci striptérské kariéry.
Na jednom představení poznává fotografku Taru, která drze odolává jeho šarmu a vypracované postavě. Provokuje ho a dráždí a Chrise to k ní přes počáteční antipatii silně táhne. Snaží se ji získat, ale Tara se jakémukoliv sblížení brání. Ona jediná totiž ví, že v jejím životě je temný stín, kterému se snaží uniknout. Někdo natolik nebezpečný, že se obává o svůj život, i všech, kteří jsou jí blízcí…

Znamení vlka


Žánr: Fantasy
Díl: 1. (Vlci)
Počet stran: 256
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fantom print
Anotace:
Vždycky věděla, že není obyčejná.
Ale tohle předčilo veškeré její představy.
Stačilo jedno malé kousnutí…
Tori neměla zrovna normální dětství a dospívání. Ani ona sama není tak docela "normální". Ale co je doopravdy zač, to zjistí na druhém konci světa, kde chce začít nový život. A ten také opravdu začne. Sama však netuší, jak moc jiný bude. Do cesty, mezi stehna a následně do srdce se jí připlete alfa smečky lykantropů se slabostí pro zrzavé slovanské typy…
Slovo "vlkodlak" je na místě, ale oni si tak neříkají. Jsou lycas. Jejich svět není uhlazený a snadný. Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. A Tori se toho všeho dostane víc, než by kdy tušila…

Rozhovor


- Ahoj Markéto, jsem moc ráda, že tě mohu přivítat u mě na blogu. Pro začátek nám o sobě, prosím, řekni nějaké maličkosti, které určitě nevíme, a jak nejraději trávíš volný čas?

Ahoj Patricie, děkuju. Věci, které nikdo neví, jsou přesně ty, které chci i nadále tutlat. Ženská musí mít tajemství, no ne? Dokonalá představa volného času je hrnek čaje, knížka a mým pozadím perfektně vytvarované místo na gauči pod lampou. Moje místo. Obsadit mi ho může pouze kocour.

- Jaké je tvé nejoblíbenější místo ke čtení/psaní knih?

Čtení viz výše a psaní v podstatě kdekoliv, kde zrovna stojí notebook. I když plánuju pořízení nového PC, který bude jen můj a nebude mi na něm syn pařit gamesy zrovna když mě posedne múza a potřebuju něco napsat.

- Jaká je tvá oblíbená kniha od jiného autora?

Jednu nedokážu zmínit, spíš - mám oblíbeného autora a jeho knihy, je to Stephen King. Na druhou stranu - číst jeho romány je nebezpečné, okamžitě si připadám jako neumětel, který se jeho talentu nemůže ani přiblížit. Člověk se tím ale nesmí nechat pohltit, protože to bych už nikdy nic nenapsala. A já bych vážně ráda.

- Je nějaké město, třeba i v zahraničí, kam by jsi se chtěla podívat?

Ano, chtěla bych navštívit USA, místa, o kterých jsem psala, a přitom tam nikdy nebylaJ Ráda bych si prošla park Millenium v Chicagu a koukala po Chrisovi. A Kansas City - jestlipak je tam vážně bar "Z pekla"? Nebo nedejbože "Malý růžový králíček" :-) Zajímalo by mě to. Chtěla bych projet starou 66tku, Nové Mexiko, Arizonu. Od mládí mě láká Austrálie. Ráda bych se postavila na pobřeží v Irsku a koukala na oceán. Těch míst je spousta. Chci věřit, že se tam někdy podívám.

- Kdyby jsi si měla vybrat, tak černá nebo bílá barva?

Černá. Prý zeštíhluje.

- Film nebo seriál?

Obojí. Láska nebeská a Gilmorova děvčata. Vykoupení z věznice Shawshank a American horror story. Zákon gangu, Dexter a Walking dead. Forest Gump, Tři oříšky pro Popelku a Vetřelec. Miluju filmy a jsem seriáložrout. :-) Ale žere to čas, hrozně.

- Obě tvé knihy jsou úžasně napsané. Která se ti psala lépe?

Dobře se mi psaly obě, první verze Znamení vlka ale rychleji. Byl to doslova slovní průjem. :-) V dobrém slova smyslu. Doufám, že to ještě zažiju. Takhle rychlé a pohodové psaní, kdy mi o nic nešlo. Teď jsem trochu svázaná nasazenou laťkou a očekáváním. Dobře mi tak, můžu si za to sama. :-)

- Jak vlastně vznikala kniha Hot Boys? Měla jsi nějakou inspiraci?

Neměla, bohužel. Věř mi, tuze ráda bych ji měla. Ale je to všechno jen moje fantazie. Doufám, že jsem
kluky striptéry moc nenaprdla J Když jsem psala strip kapitolu u Znamení vlka, napadlo mě, že je
to vlastně prima prostředí a že bych v něm ráda zůstala chvíli dýl. A že bych moc ráda měla na chvíli
penis, i když jen vypůjčený od Chrise. :-)

- Co by jsi řekla o knize Znamení vlka?

Je to začátek. :-) Moje velká radost, první hra se slovy, učení se, jak dát dohromady příběh. Má své
mouchy a já o nich vím, ale na poprvé to není špatné, co myslíš? :-)

- Pracuješ, nebo budeš pracovat na nějaké další knize?

Ano, zrovna začínám. Slíbila jsem pokračování Znamení vlka i Hot Boys a obojí chci napsat. Teď mi
v hlavě ale straší něco jiného a já teprve uvidím, jestli to "strašení" povede ke knížce, anebo jestli
nejdřív shodím toho samolibého indiána z motorky. :-)

- Je něco, co by jsi chtěla vzkázat svým čtenářům?

Chtěla bych jim moc poděkovat. Za podporu a přízeň. Strašně to pomáhá, když člověk pochybuje. Je to
motivace a hnací síla. A té budu teď hodně potřebovat. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!