Red Nose Day (1)

23. února 2013 v 13:37 | Snow Fairy |  Red Nose Day 2013
Ahojte všichni,

nevím, jak budete reagovat na tento článek. Za prvé není tak úplně o knihách, ale o pomoci. Red Nose Day for Comic Relief je v podstatě charitativní organizace, do které se zapojují převážně slavné osobnosti, aby tak pomohly lidem ze sociálně velmi nízkých vrstech pomoci zlepsšit podmínky jejich životů. Mluvím o obyvatelích Afriky a okolí, kteří bohužel nemají tolik štěstí, jaké máme třeba my tady v České republice. Jsou nemocní, příliš hubení a umírají na zákeřné nemoci, na které si nemohou dovolit koupit léky, protože jsou velice drahé. Proto je tady Red Nose Day a některé slavné osobnosti, aby podpořily a pomohli, jak finančními prostředky, lidem, kteří i přesto, že nemají téměř nic k obživě, jsou stále lidmi, aby jim ukázali, že i když nejsou jejich příbuzní nebo známí, záleží jim na nich. Red Nose Day vznikl ve Velké Británii, poprvé v roce 1985, a slaví se každý druhý rok.
My sice nejsme celebrity, nejsme ani z Anglie a rozhodně po vás nebudu chtít, aby jste někam posílali peníze, to opravdu nemůžu žádat po nikom z vás. Samozřejmě je nějakým způsobem možné příspět, jak DMS nebo zakoupením reklamních předmětů Red Nose Day, to všechno se ale děje přes zahraniční stránky a já vás nechci nabádat nebo vám přikazovat, aby jste dávali sumy peněz, když to sami nebudete chtít. Tím se dostávám k tomu, o co mi prapůvodně v tomto článku šlo.
Moc se omlouvám, že není o knihách, mých doporučeních a tak, ale když jsem si tak prohlížela ty malé dětičky a jejich rodiče a opratovníky v Africe, rozbrečela jsem se, protože mi jich bylo strašně moc líto a strašně jsem jim chtěla nějak pomoct, jenomže tak, jak by to bylo pro ně nejlepší, tedy penězi, přispět nemůžu. Proto mě napadlo, že jestli budete chtít i vy, mohli bychom se spojit dohromady a pomocí buďto videí nebo fotek ukázali, že i když žijeme tady, tak neskutečně daleko, na lidech, kteří jsou na tom o dost hůř než my, nám stále záleží a jsme s nimi.
Takže jestli vám není úplně lhostejné, co se děje za hranicemi našich republik a chtěli byste se mnou alespoň fotkou nebo nějakým předsevzetím ukázat, že vám na lidech v Africe záleží a že byste chtěli nějakým způsobem podpořit program Red Nose Day alespoň takhle nepřímo a neoficiálně pro naše dvě republiky, Českou i Slovenskou, měla bych takový nápad. Je to jenom nápad, který se RND týká, ale v zásadě s ním tak úplně oficiálně nesouvisí, pouze bychom pomocí svých nápadu vyyjádřili, že víme, že RND existuje a nijak bychom tím do chodu programu Red Nose Day nezasahovali.

Kdo tedy bude chtít, může se vyfotit třeba s knížkou, kterou přečte speciálně pro Red Nose Day a lidi a děti v Africe nebo si dát nějaké to předsevzetí, že třeba nebude celý den mluvit, nebo, že upeče nějaké jídlo speciálně pro Red Nose Day (samozřejmě ho můžete sníst nebo nabídnout svým blízkým) anebo nakreslit nějaký obrázek a nebo dokonce si na chvíli obarvit vlasy na červeno (ne doopravdy, třeba jenom vlasy nastříkat červeným sprejem.) :) Nechci vás samozřejmě do ničeho nutit, je to jenom na vás, já sama bych ráda třeba něco vyfotila nebo nakreslila.Jak jsem říkala, do programu Red Nose Day 2013 se zapojili i velice slavné celebrity, jako je například Jessie J, Olly Murs, Take That nebo celosvětově oblíbení One Direction, kteří ku příležitosti Red Nose Day nazpívali i naprosto skvělou písničku - známou písničku One Way or Another. Kluci byli pro nějaké záběry do klipu v Ghaně, ale hlavně Ghanu navštívili proto, aby se podívali, jak tam lidé žijí. Způsob, jakým lidé v Ghaně strádají je docela vzal a ani slzám se neubránili (ZDE), protose kupříkladu Zayn rozhodl věnovat 500 000 liber, čímž pomohl zachránit 100 000 lidských životů.

Doufám, že jsem vám řekla všechno, co jsem říct chtěla, kdyby jste se chtěli na cokoli zeptat, nějaké informace, o jde a tak, najdete i na oficiálních stránkách Red Nose Day nebo mi můžete napsat do komentářů.
Kdyby jste se chtěli přidat, za což bych byla opravdu moc ráda, můžete mi nějaké své foky posílat na blogový e - mail (nickyhokniznikoutek@gmail.com). Myslím, že by se fotky dali i tweetnout na oficiální Twitter Red Nose Day.

Ještě jednou moc děkuji, že jste věnovali pozornost tomuto článku, nechci, aby jste si mysleli, že vás do něčeho nutím, jenom jsem chtěla nějak přispět nebo pomoct, ale jelikož mám s přispěním peněz na konto RND tak trochu svázané ruce (rodiče a tak dál :)), snad by tohle mohla být taková, sice hodně malá, alternativa; fotkama bychom něco vyjádřili (možná bychom i pomohli) a sami ze sebe bychom mohli mít dobrý pocit. Je čistě jenom na vás, zda se přidáte, budu za každého z vás samozřejmě moc a moc ráda.

Vrchol programu Red Nose Day je 15. března 2013 !
Děti v Africe trpící smrtící malárií můžete podpořit i SMSkou. Jestli chcete můžete zaslat sms s textem 'YES' na číslo +4470005 (+44 je anglická předvolba, abychom mohli odesílat i z ČR.) - ZDROJ VIDEO
I pouhou sms můžete pomoci zachránit život.


Děkuji a mějte se krásně. :)

Snow Fairy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Haiska Haiska | Web | 23. února 2013 v 13:51 | Reagovat

Moc hezký článek a hlavně nápad. Vůbec nevadí, že není o knihách a co se týče nucení, si myslím, že o tom  tady ani nemůže být řeč ;) Zkusím  něco vymyslet a snad mě něco osvítí :D

P.S. - Tu písničku si pouštím od včerejška nonstop :D

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 23. února 2013 v 13:57 | Reagovat

[1]: Budu moc moc moc moc ráda, když se zapojíš, chtěla jsem něco udělat a když to nejde penězi, tak alespoň takhle. :)))

One Way or Another je mým hitem číslo jedna v mém MP3 přehrávači, nakonec cesty autobusem jsem si ji tam i zpět pustila snad milionkrát. :D

3 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 23. února 2013 v 15:35 | Reagovat

Videla som pesničku od OD, tie zábery tam z Afrike, vidieť, že im aspoň na chvílu zdvihli úsmevy na tvárach pri nakrúcaní 8)
Finančne bohužiaľ pomôcť nemôžem, ale myslím na nich stále 8)

4 RaněnýPtáček RaněnýPtáček | Web | 21. března 2013 v 14:03 | Reagovat

Jsem moc ráda, že se někdo zajímá a stará. Já osobně jsem o této organizaci zaslechla teprve nedávno a to ještě jen díky One Direction, jejichž fanouškem jsem se stala právě díky videu pro vybrání peněz pro RND. Tvůj článek rozšířím dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!