Reviews - Percy Jackson: Bitva o labyrint

13. února 2013 v 19:20 | Snow Fairy |  Reviews

Percy Jackson: Bitva o labyrint

Autor: Rick Riordan
Žánr: Fantasy, Mytologie, Dobrodružství
Díl: 4.
Originální název: Percy Jackson: Battle of Labyrinth
Počet stran: 384
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Náš mladý polobůh a hrdina Percy Jackson už po čtvrté vyráží v ústrety novému a ještě nebezpečnějšímu dobrodružství. Se svými nejlepšími přáteli po boku se naděje na vítězství zdá být zase o něco blíže. Všechny bojové strategie a plány vedené polokrevnými mají něco, o co jsou ty nepřátelovy prosty; důvěru. Ale tentokrát bude všechno úplně jinak, Percyho čeká setkání s takovými nestvůrami a nepřáteli s jakými se ještě doposud ve svém životě nesetkal. A půjde o všechno.

Mytologie, mytologie, mytologie a zas a znova mytologie. Série o Percy Jacksonovi je prostě mytologií doslova nasáklá. Ještěže mýtů, legend a povídaček o bozích je tolik, jinak by neměl Rick Riordan o čem psát. Až do čtení Percyho jsem mytolgii a mýty vnímala asi jedních uchem tam a druhým ven. Sice se mi čtení Starých řeckých bájí a pověstí od Petišky vážně líbilo a říkala jsem si, že ti bohové a hrdinové byli vážně frajeři, ale to bylo tak všechno. Ty příběhy se mi opravdu líbily, ale nikdy jsem o nich nijak hlouběji nepřemýšlela. Riordan však všechny tyto příběhy vypráví s tak zřetelným zapálením, břitkým humorem a jistotou, že o nich nelze nepřemýšlet. Navíc v Bitvě o labyrint se Riordan už tak trochu přiblížil té lásce, které se doposud, abych tak řekla, vyhybal obloukem. Nějaký určitý zárodek milostného románku v příběhu byl od začátku, ale teď se tomu pravému milostnému začal pořádně přibližovat. Sice až v předposledním díle, ale lepší pozdě než - li později, no ne?

Jak už název knihy sám napovídá, bude příběhu dominovat nějaký ten labyrint. Když se nad tím názvem člověk zamyslí, nejspíš mu dojde o jakém že to labyrintu bude v knize řeč. Daidalos byl největším a nejinteligentnějším vynálezcem své doby, ale tak trochu ironie je to, že přávě inteligence se mu stala osudnou. Jeho vynález bludiště, které vás zaručeně natolik poplete, že se z něj v tom lepším případě i dostanete (ale to je bohužel krajně nepravděpodobné, pokud nejste sám Daidalos), se stal dějištěm bitvy mezi olympskými bohy, polokrevných a těmi, kteří straní dobru a největším a nejnebezpečnějším z Titánů, Kronem a jeho smrtící armádou...
Co prozradit můžu jistě je, že to bude tentokrát opravdu nářez a to i vzhledem k tomu, že ta úplně největší bitva mě pravděpodobně čeká na konci posledního dílu. Já sosobně jsem si ale Bitvu o labyrint užívala nejvíc z dílů, které jsem dosud četla. Bylo zde více akce, záhad, nečekaných překvapení a k uspokojení mé romantické duše i více lásky. Navíc Percy od té doby, kdy jsem se s ním potkala v prvním díle, vyrostl a dospěl a řekla bych, že mu dospívání prospívá a upřímně se už nemůžu dočkat, co si pro mě Riordan s Percy přichystali na poslední díl, proto si také nechám nějaký ten bodíček na Posledního z bohů.

Moje Hodnocení
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 14. února 2013 v 10:47 | Reagovat

Na tuto sérii se chystám!! :) Dočtu Annu krví oděnou, pak si možná ještě přečtu Mlhovinu a pak hurá na Percy Jacksona!! Doufám, že se mi bude líbit tak, jak Tobě. Ale něco mi říká, že bude :) Skvělá recenze!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!