Březen 2013

Stay Strong - Inspirating Giveaway - Vaše soutěžní fotky (2)

31. března 2013 v 20:48 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway

Ahojte všichni,

do druhé dekády soutěžních fotek se moc lidí nepřihlásilo, ale lepší někdo než nikdo, ne? :D
Ale každopádně přihlašovat se můžete stále, komentářem (SEM) či fotkou na můj mail.

Další soutěžící je naše milá laurdes, která byla moc hodná a poslala mi svou fotku toho, co ji dělá silnou.
Laurdes poslala fotku sportu, který pro ni stále hodně znamená.
"Volejbal byl posledních deset let moje všechno. Čtyřikrát týdně trénink, o víkendu zápasy. Ty chvíle, kdy se něco povede, když se vyhrává, to je k nezaplacení." laurdes

Moc děkuju, laurdes za fotku, myslím, že z ní jde poznat, že ti toho volejbal hodně dal, nejen sílu. Patří ti obdiv.

A další soutěžící je Ditka Murinová, která se s tím, co jí dělá silnou přihlásila ještě do tohoto týdne.
Není to fotka, ale myslím, že co se týká hudby, jako toho, co vás dělá silnými, je nejlepší vyjádření píseň.
"Jak už je asi jasné, sílu mi dává hudba a zpěv. Baví mě to už hodně dlouho a zpívám si vždycky, když prokrastinuju, nudím se, jsem šťastná nebo naopak. Zkuste to taky, fakt to pomáhá ;)" Dita M.

Dity, moc děkuju za úžasné video. Je pravda, že když tě dělá silnou hudba a zpěv, tak se to dá nejlépe vyjádřit jen a jen písničkou. Děkuju. :)

Snow Fairy

On My Wishlist (38)

30. března 2013 v 19:53 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě

Forbidden - Tabitha Suzuma (GoodReads) | Jealousy (Strange Angels 3) - Lili St. Crow (GoodReads)Reviews - Mezi nebem a Zemí: Setkání s duchem

29. března 2013 v 21:22 | Snow Fairy |  Reviews

Mezi nebem a Zemí: Setkání s duchem

Autor: Stacey Kade
Žánr: Román
Díl: 1.
Originální název: The Ghost and the Goth
Počet stran: 256
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale... Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat - spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?


Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Jsou věci mezi nebem a Zemí, které nikdo z nás nedokáže vysvětlit. Ale je něco, co naše životy velice výrazně ovlivňuje, tvz. karma. Alona Dareová byla na škole vždy oblíbená, byla krásná a pálil po ní nejeden kluk i přesto, že byla zadaná. Problém je v tom minulém čase. Alonin dokonalý systém života selhal a karma, nebo snad osud?, už zařídila to ostatní. Pouhý moment nepozornosti, následkem kterého se Alona ocitla pod koly projíždějícího autobusu. Všem Aloniným spolužákům a rodině byla sdělela údajná příčina smrti: sebevražda. Ale to bylo prakticky nemožné vzhledek k Aloninu chování a navíc nenápadný kluk jménem Will ví, že pravda je někde úplně jinde, ale nemůže ji nikomu říct...

Ona byla vždy oblíbená, úspěšná a bezchybná roztleskávačka, kterou nebylo možné přehlédnout.
On je záhadný gotik s bledým obličejem a jedinou opravdovou kamarádkou, jehož existenci byste mohli velice zdárně přehlédnout.
Dva odlišné světy, které spojí naděje.
Před čtením této knihy jsem hodně uvažovala o tom, co se bude uvnitř doopravdy dít. Jestli bude romantická stránka převažovat nad tou akční nebo jestli bude hlavní linii příběhu tvořit úplně jiná složka. Nechtěla jsem moc očekávat, aby mě tím případně kniha nezklamala, ale při tom náhodném přemýšlení nad příběhem jsem si uvědomila, že ani nevím, co mám čekat, takže jsem se nakonec nehcala celou knihou překvapit. Sice jsem se trochu děsila, co objevím, ale Setkání s duchem potom zadupalo všechny moje obavy do země. Tedy ne že bych z knihy byla nějak totálně nadšená po psychické stránky, podle mě to byla taková příjemná oddechovaka, ale občas jsem byla i překvapená, podotýkám, že příjemně.

Smrt mladé roztleskávačky Alony Dareové byla velká tragédie a rána pro celou její zbývající rodinu, což je ale vždycky, když takovým násilným způsobem, jako například Alona, umře takhle mladý člověk. Na umrtí náctiletých se vždy pohlíží s určitým despektem a sklíčeností. Ale to, že Aloniným novým domovem se stala hlavní silnice ještě neznamená, že nadobro odešla, jak se říká, do nebe...
Ale potom přišel na scénu Will a děj začal nabírat úplně jiný spád. Popis sice vyjadřuje, že Will je divný, gotický, samotářský týpek, který toho moc nenamluví, ale mě se náhodou velice líbil. Podle mě příběh i jistým způsobem oživil. Takový kluk se jen tak nevidí, navíc s jeho záhadnou schopností se nedivím, že se straní společnosti i jakékoli horečnatější konverzace.
V popisu děje nebudu zabíhat do detailů, protože některé scény stojí za to zažít na vlastní kůži, i když takových překvapivých tam až tolik nebylo. Romantika se zde objevila, ale spíše taková vlažná, neurčitá a nakonec i nejasná, ale byla svým způsobem upřímná, což jenom chválím.
Celkově bylo Setkání s duchem, pro mě samotnou, poměrně překvapivou knihou a v převodu na hvězdičky si ty 4 opravdu zaslouží.

Bylo nebylo (35)

28. března 2013 v 18:41 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Krásná katastrofa
Autor: Jamie McGuire
První Věta:
- "Všechno v místnosti přímo řvalo, že tam nepatřím."

I'm obsessed with... *1*

26. března 2013 v 18:23 | Snow Fairy |  I'm obsessed with...
Meme z dílky Emily.L. Podstatou článku je zveřejnění obsese, kterou může být libovolná věc, osoba, jídlo, kniha atd., spolu s krátkým informativním článkem.

Na začátek, proč jsem se zapojila do tohoto meme také. Důvod je vlastně velice prostý, protože tohle meme je úžasným způsobem, jak říct vám všem, co mám ráda a na čím jsem jednoduše... posedlá.
A jako první jsem zvolila, že jsem posedlá...

One Direction

Jako první příspěvěk do meme jsem zvolila svou nejoblíbenější chlapeckou kapelu, One Direction. Už jste si mohli všimnout u mě na blogu pár zmínek o nich a moc se předem omlouvám těm, kteří je nemáte rádi, že tady o nich píšu, ale pro mě prostě znamenají hodně a chci vám o nich něco říct.

5 kluků, kteří se nabáli jít za svým snem. Začali jako sóloví zpěváci v úspěšné pěvecké shoe X Factor a osud je svedl dohromady. Třesky plesky a tak dále, tohle všechno vlastně všichni víte. Důvod, proč je miluju je ten, že i když jejich popularita každým dnem stoupá, oni si stále zachovávají poměrně odměřený postoj ke své slávě. Své fanoušky zbožňují, ale nechovají se jako vymydlené celebrity, které, když vědí, že jsou slavné, tak se toho nezdráhají jakýmkoli i nechutným způsobem využít. I jejich osobnosti na mě působí tak nějak svěže. Lidé, kteří žijí v mém okolí a vědí, že miluju 1D už vědí, co se mnou těchto pět kluků doopravdy dělá. Když nemám náladu, stačí mi na ně pomyslet a hned
vím, že i když je mi v tu chvíli zle, nepotrvá to věčně a oni mi pokaždé dokáží prozářit den.
Nejspíš to zní jako kecy totálně šílené fanynky a vlastně jsem ani neřekla, že šílená nejsem. Pravděpodobně asi jsem, ale už jsem se naučila žít i s tím, co jiní lidé nemohou vystát. Jednou jsem řekla svojí spolužačce, že mám ráda Justina Biebera a ona mi na to odvětila, že jsem lesba, proto jsem o One Direction tehdy raději pomlčela, nechtěla jsem schytat další podobný titul. Ale teď vím, že není vůbec nutné se stydět za to, koho mám ráda, ať už jsou to třeba One Direction. Důležité je, že pro mě jsou to vzory a tajit, že je mám ráda jenom, proto, abych se nestala terčem horečnaté pomluvy, je vlastně úplně zbytečné. Prostě každý člověk má rád něco jiného, nač se kvůli tomu soudit? Když se mě někdo zeptá, jakou kapelu mám ráda, řeknu: "One Direction, nějaký problém?"
Jsem Directionerka, no a co :)
A kdože je můj neojblíbenější člen 1D? Kromě toho, že je mám strašně ráda všechny, tak zbožňuju Liama.

I just love these songs

Snow Fairy

Inspiration (31)

24. března 2013 v 18:14 | Snow Fairy

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Nebýt na prvním místě, neznamená prohru.

Co není, může být.

Žijeme ve světech, které nám odhalují knihy.

Stay Strong - Inspirating Giveaway - Vaše soutěžní fotky (1)

24. března 2013 v 14:52 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway

Vaše soutěžní fotky


Ahoj,

o druhou knížečku Mezi nebem a Zemí, jak víte můžete soutěžit i s vaší fotkou. Můžete se přihlásit jak komentářem, tak tím, že mi pošlete mailem fotku (více ZDE). Tudíž váš mail budu mít a stačí se v něm podepsat přezdívkou, kterou bych po konci soutěže eventuálně zveřejnila. Ale to jsou jenom řečičky na začátek a něco maličko k soutěži, přejdu k tomu, o co v tomto článku jde. :)

První soutěžící, který poslal fotku toho, co jej dělá silným, je adda727.
Adam poslal fotku svojí fenky Debbie.
"Mám ji moc moc rád a nebojím se jí svou lásku k ní jakkoliv dokazovat" adda727
Není pochyb o tom, že naši mlčenliví přátelé nám dávají více než jen radost z toho, že nejsme sami. Dávají nám i sílu jít dál a překonávat i ty nejtěžší překážky.

Moc děkuju, Adame, že jsi mi fotku poslal, je moc pěkná a přeju tobě i Debbie, ať se máte krásně. Protože ve dvou se to vždy lépe táhne, ne? :)


Druhým odvážlivcem je i Hanča Bártlová, která se mi rozhodla poslat fotku s tím, co ji dělá silnou.
U Hanči je to psaní.
"Mou silou je psaní, ve kterém jsem našla celý svůj život a taky sebe samu. Díky těm obyčejným písmenům opravdu dokážu jít dál. Kdybych nepsala, nevím, jestli bych to dokázala..." Hanča

Hani, moc děkuju za fotečku, čiší z ní, že psaní máš opravdu moc ráda a dává ti sílu. A to je více než obdivuhodné. Je to k tomu i upřímné. Děkuju.

Když budete chtít posílat své fotky, budu jedině ráda, protože prohlížet si vaše fotky mi vždycky vykouzlí úsměv na tváří a říkám si, jak krásné fotky děláte. Takže foťte, posílejte a soutěžte.
Druhá část Stay Strong se blíží, tak nepřestávejte sledovat, co se děje tady na blogu nebo na facebooku a přeju vám všem hodně, hodně štěstí. :)

Snow Fairy

Knižní chvilky (12)

23. března 2013 v 15:41 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahoj,

konečně víkend. Celý tento týden jsem se tak neskutečně těšila na sobotu a neděli, protože po tomto totálně šíleném školním týdnu si potřebuju dát více než dvacet.
Moc se omlouvám, že jsem blog trochu zanedbávala, ale budu se snažit všechno napravit teď přes víkend a potom i prázdniny.

Dnes jsem se ale rozhodla pro další knížní chvilky. Fotky to jsou ze dneška, takže se můžete podívat, jak strávím celý dnešní den, když pominu sobotní uklízecí tradici. ;)


Můj malý knižní, spací koutek. Dnes s knihou Mezi nebem a Zemí od Stacey Kade. Když jsem Setkání s duchem začala číst, říkala jsem si, jaké to asi bude, jestli mě tato knížka překvapí nebo naopak. Hlavou mi probíhala ještě spousta podobných myšlenek no a potom jsem přemítat přestala. Zatím moc daleko nejsem, ale zdá se mi to zvláštní. Uvidíme po dočtení

PS: Pamatujete na Drewa? ;)


Detail mého čtecího koutku.


Záběr na obálku Setkání s duchem. Jsem opravdu moc ráda, že je ponechána originální.


Už jsem se vám někdy zmiňovala, že mé na světě neojblíbenější sušenky jsou OREO? Ne, tak teď už to víte, a Orea když mám po ruce, což není moc často (:(), jím je všude, v jakoukoli denní dobu a při jakékoli činnosti. A teď.... Oreo čokoláda. No, zkuste tomu odolat! Moje nejoblíbenější sušenky v nejoblíbenější čokoládě. Pro mě naprosto odzbrojující kombinace. Škoda jen, že se po této Milce tak rychle zapráší. :)

A jak strávíte dnešní den vy? S knihou? Jestli ano, s jakou?

Snow Fairy

Reviews - Zrada

22. března 2013 v 21:53 | Snow Fairy |  Reviews

Zrada

Autor: Gregg Olsen
Žánr: Mystery, Krimi, Napětí
Díl: 2.
Originální název: Betrayal
Počet stran: 280
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace:
Stalo se to velice rychle, jak už to u tak strašných věcí bývá. K Olivii se přiblížila čepel nože a zapíchla se jí do hrdla. Prudce a zuřivě. A jen vrah mohl vnímat ironii jejích posledních slov: Teče mi krev!

Když na večírku kdosi ubodá Olivii Grantovou, studentku, která přijela na výměnný pobyt, obvinění se městečkem Port Gamble šíří rychleji než nejpopulárnější zprávy na Twitteru. Skoro všichni ukazují prstem na Briannu, již mnozí pokládají za falešnici a jejího přítele Drewa. Čisté svědomí však nemá ani Beth Leeová, samotářka, u níž Olivia bydlela. Bethiny nejlepší přítelkyně Hayley a Taylor Ryanovy se pokusí její jméno očistit, přitom však objeví hustou pavučinu šokujících tajemství.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fortuna libri za poskytnutí recenzního výtisku!

Malé americké městečko Port Gamble bylo vždy doslova ospalé a nijak vehementně nedávalo svému okolí najevo, že vůbec existuje. Ale pouze do té doby, kdy bylo na velkém věčírku Brianny Connorsové jí samotnou nalezeno tělo její nejlepší kamarádky Olivie Grantové, dívky, která dostala šanci splnit si svůj americký sen v rámci studijního výměnného pobytu. Po oné otřesné události se Port Gamble dostal nepříjemně do podvědomí lidem i mimo americký kontinent. Sama Olivia by nikdy nečekala, že by se do svého milovaného rodného Londýna nikdy nevrátí. Avšak po tom osudovém večírku už svůj účet na facebooku či twitteru nikdy neobohatí svým váženým příspěvkem. A nikdy už se taky nedozví, proč musela skončit pobodaná v pokoji své nejlepší kamarádky na večítku plném mladých lidí místo aby si i nadále užívala svého života...

"Zvažovala, že vytáhne skicář a bude kreslit, ale věděla, že na světě není dost černých pastelek, které by vyjádřily její náladu."


Jako volné pokračování Závisti se Zrada neprojevuje ničím menší než velkým talentem a příběhem, ze kterého upřímně mrazí.
Přece jenom jsou vraždy téma, o kterém lidé běžně během dne nemluví, rozhodně ne nahlas. Je to slovo, které lidé raději nechávají skryté nebo se jej snaží schovat za neučinými eufemismy. Je to čin, který široká veřejnost odsuzuje se slovy: "Jak to může někdo udělat?"
Proto velice obdivuji zápal s jakým Olsen tohle téma pojímá a jak bravurním způsobem mu vdechuje poněkud mrazivý nádech a nevyzpytatlený život. Oproti předchozí Závisti má Zrada docela odlišný spád událostí. Nechci říkat, že Závist skončila happyendem, protože vzhledem k okolnostem tomu tak ani zdaleka nebylo, Zrada měla však takový zlověstnější, nebezpečnější podtón, který se Olsen nebál i ještě trošku přiostřit. Navíc v textu používá přesmyčky, které dělají čtení čtenáři hned o něco zajímavější a různá tajemství, která na první dojem nedávají smysl začínají postupně zapadat přesně na své místo. K celému čtení přispívá i to, že i když je příběh z větší části fikce, je inspirovaný skutečnou událostí. Z čehož mrazí ještě o něco více, alespoň tedy mě, protože díky tomuto faktu se příběh činí možnou šílenou pravděpodobností. Osobně mám takhle mrazivé příběhy, do posledního písmena plné tajemství a záhad, které se nakonec logicky vysvětlí, velice ráda. A pokud mohu říci, je Olsen jedním z nejlepších spisovatelů tohoto žánru.

Jelikož se Olsen po celou knihu nezaměřuje pouze na jednu nebo dvě konkrétní postavy, kromě nejhlavnějších, dvojčat Hayley a Taylor Ryanových, může čtenář poznat příběh a všehno okolo případu vraždy z několika různých úhlů, čímž se probouzí jeho zvědavost pochopit a eventuélně i vyřešit celou kauzu.
Ve Zradě je všechno se vším velice úzce sepjaté, a proto odhalit nějaké maličkosti, na které byste se mohli těšit je poměrně těžké, ale mohu říci, že jestliže se vám první díl líbil, tenhle by vás taktéž neměl zklamat. Olsen se už tak při zemi nedrží a nebojí se své postavy vystavit i nebezpečnějším situacím. Ale na druhou stranu by se mohlo klidně stát, že někomu Zrada nesedne. Je taky docela důležité se na text více soustředit, aby opravdu neuniklo vůbec nic důležitého. Ale když jsem si při čteních některých pasaží řekla, že je kniha poměrně předvídatelná, pak jsem si přečetla něco, co mě drtivě přesvědčilo o opaku. Já jsem s příběhem Olivie Grantové ispirovaný skutečnou událostí Amandy Knoxové, velice spokojená. Škoda, že zatím není jasné, zda bude další díl, protože po tomto konci mám sto chutí se okamžitě, neprodleně vrhnout na třetí.

"Vraždy nikdy neberte na lehkou váhu..."


Bylo nebylo (34)

21. března 2013 v 18:48 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Mezi nebem a Zemí: Setkání s duchem
Autor: Stacey Kade


První Věta:

- "Dostat se nenápadně ze školy bylo snadné."
Get your own free Blogoversary button!