Březen 2013

Bylo nebylo (32)

7. března 2013 v 18:13 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Legenda
Autor: Marie Lu

První Věta:
- "Moje matka si myslí, že jsem mrtvý."

Knižní chvilky (10)

6. března 2013 v 18:33 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahojte lidičky,

na začátek se vám chci moc omluvit za to, že nepřidávám články ani recenze moc pravidelně. U nás ve škole se právě zbláznili se všemi možnými i nemožnými testy a zkoušením, takže mi nezbývá moc času ani na samotné čtení. Ale na druhou stranu čím míň času na všechno mám, tím víc jsem líná něco dělat. Je to zvláštní, ale je to tak.
Aby tedy blog nezel úplnou prázdnotou, podívejte se, s jakými knihami strávím dnešní večer.
Dnešní večer bude ve znamení psychologie, ze které zítra (bohužel) píšeme test, ale něco z ní už umím, protože jsme ji původně měli naplánovanou už na pondělí.
Ale od školních povinností s radostí uteču, večer jinak strávím s Nickem ve společnosti Legendy. Na dočtení a přečtení toho mám ještě velkou spoustu, až se toho děsím, ale do Legendy jsem se chtěla pustit co nejdříve, zatím jsem něco málo před polovinou, ale líbí se mi opravdu strašně moc, takže na recenzi se budete moci, s trochou štěstí, těšit co možná nejdříve, stejně jako na recenzi na poslední díl Percyho Jacksona. :)

Doufám, že dnešek strávíte také ve společnosti nějaké pěkné knihy, když se budete chtít podělit s jakou, piště dolů, do komentářů. Děkuji. :)

Mějte se zatím krásně
Snow Fairy a Nick


Reviews - Stefanovy deníky: Úkryt

4. března 2013 v 18:10 | Snow Fairy |  Reviews

Stefanovy deníky: Úkryt

Autor: L. J. Smith (Kevin Williamson, Julia Plec)
Žánr: Fantasy, Upíři, Nadpřirozeno
Díl: 5.
Originální název: The Vampire Diaries: Stefan' s Diaries, The Asylum)
Počet stran: 216
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Po Londýně se šíří zprávy o surových vraždách mladých dívek. Podezření padá na Damona. Společně se Stefanem brzy zjistí, že pomluvy jsou součástí pomsty starého upíra. Jde o trest za smrt mladé upírky Katherine, dávné lásky obou bratrů. Damon a Stefan stojí před sílou a krutostí, na které nestačí. Jejich úkryt už není bezpečný…


Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Čím déle jste upírem, tím těžší je se schovávat i před vlastním stínem krvevé minulosti, natožpak před svými největšími nepřáteli. Mladý Stefan Salvatore se svým bratrem Damonem a lidskou dívkou Corou putují zpět do osudného Londýna, kde se minulost těchto dvou bratrů zdála zdánlivě nejkrvavější. Pro záchranu Cořiny sestry Violet ale neustoupí a pokusí se ji všemi možnými způsoby osvobodit od zvráceného upíra Samuela. Ale i když se na první pohled zdálo jednoduché stanovit si plán, na druhý pohled utíkat před samotným pomyslným Jackem Rozparovačem starým několik století už tak jednoduché není...

V pořadí už pátý díl Stefanových deníků jsem si přečetla z opravdu velké zvědavosti. Při každém dalším dílu si říkám, jestli se alespoň zdánlivě přibližujeme k Upířím deníkům nebo jestli jsme stále v dávné, dávné Stefanově a Damonově minulosti. Jak ale zjišťuju, jsme stále v minulosti. Řekla bych, že i hodně daleko před Elenou a celým světem Upířích deníků. Ale nemůžu říct, že by se mi ty Stefanovy začínaly protivit. Je to docela zajímavé čtení, jenom bych ho určitě neoznačila za bestsellerové. Přicházet na kloub celé Stefanově minulost působí občas i působivě. Ale zdá se mi, že čím je Stefan starší, tím méně se sám v sobě vyzná. Na jednu stranu se občas cítí schopný se od své šílené minulosti masového vraha odprostit, na stranu druhou doprovází každý jeho krok stín milované Katherine.
Stefan se s Damonem a Corou vrací do krásného Londýna, kde jsou kořeny minulosti nejvíce nasáklé nevinnou krví lidských obětí. Po londýnských ulících se ale plíží pomyslný Jack Rozparovač a ničí životy všech obyvatel. Jenomže samotný původce těchto vražd ve svůj prospěch svádí vinu za všechny zmařené životy Damonovi.

Jak to všechno zní totálně akčně, bych řekla, že akce je zde spíše taková vlažná, specifická pro Stefanův a Damonův způsob nesmrtelného života. K mojí nepříliš velké radosti se Stefan choval občas jako dítě. Nejistý a tak trochu zmatený. Na to, že už je to muž "středního věku", dle upířích měřítek však stále mládenec v těch nejlepších letech, bylo jeho chování občas na pováženou. Ten konec ovšem už nachytal nějaké ty body a nejen díky němu jsem už docela zvědavá na další díl. Snad o něco lepší než Úkryt.

Inspiration (28)

3. března 2013 v 19:12 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Když ti lidé říkají, že nezvládneš to, po čem v životě toužíš nejvíce, nevěř jim. Věř ve svou sílu a dokážeš všechno!


I ztracený může najít cestu domů.


Hrdinské činy se skrývají v maličkostech.

Valentýnský knižní hop - Vyhlášení vítěze

3. března 2013 v 14:08 | Snow Fairy |  Knižní Hopy
Ahojte všichni,

tentokrát mi trvalo déle než obvykle vyhlásit vítěze, ale jak se říká, lepší pozdě než vůbec, ne?
Na začátek bych vám všem, kdo jste se přihlásili chtěla moc poděkovat za nádherně popsané chvíle, jaké byste chtěli zažít na Valentýna. Myslím, že nepřekvapím, když řeknu, že mi některé z nich nahnaly až slzy do očí - zato může má pověstná sentimentalita. :D To ale nic nemění na tom, že i když je jí ve světě tak málo, v našich srdcích a představách romantika stále žije. Pokud to o mě ještě nevíte, miluju romantiku, sama jsem ji sice ještě nezažila, tak možná někdy v budoucnu.
A nakonec hop v číslech: celkem se vás přihlásilo 77! To je opravdu nádherné číslo, za které také moc a moc děkuju.

Teď už ale, kdo vyhrál...

Nebezpečnou lásku a Nepřítele mého nepřítele vyhrává

Aki


Moc ti gratuluju, Aki, mail jsem ti už poslala, doufám, že se ti bude výhra líbit.
Vám ostatním znovu moc děkuju za účast v soutěži i za návštěvu mého blogu, moc pro mě znamená, že se sem stále vracíte a když se mi to povede, mohla by se ve velmi blízké budoucnosti konat další soutěž. A tím přejdu k otázce na vás:

O jaké ceny byste si chtěli zasoutěžit příště? O knihy, CD, nějaké maličkosti nebo snad ještě o něco jiného? Své odpovědi piště do komentářu. ;)A jako správná Directionerka (doufám, že už vás moc neštvu, ale když člověk odolává jen těžko sem občas nějakou tu jejich písničku hodit), vám posílám i něco pěkného k poslechu. Já například tuhle písničku (ostatně jako všechny jejich písničky) opravdu zbožňuju. Není nutno převelice mluvit okolo, jenom si ji poslechněte. :)

Děkuju moc a mějte se nádherně a ... romantice ZDAR!!
Snow Fairy

Knižní Zúčtování - Únor

2. března 2013 v 15:59 | Snow Fairy |  My Books
Knižní Zúčtování - Únor

Únor je za námi a jako obvykle bych vám ráda ukázala, co za nové knížky se mi za únor objevily v knihovničce. Takže to nebudu dlouho prodlužovat a přejdu rovnou ke knížkám.

Knihy, které jsem si koupila
Co se první fotky týká, tak na ní není jediná kniha, na kterou bych se netěšila. Zelenou jako smaragd jsem už přečíst stihla a opravdu moc se mi líbila, Drahokamy je jedna z mých nej - nejoblíbenějších sérií. Na ostatní knihy bych si trašně ráda ukradla trochu víc času, ale doufám, že si je co nejdříve přečíst stihnu a vám co nejdříve přinést recenze.
No a k druhé fotce snad jen jedno: Svět přeje slevám!

Knihy, které jsem dostala

Nothing :)

Knihy, které jsem vyhrála

I need more luck! :D

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
V únoru se mi naskládalo poměrně dost recenzánků, možná ani ne tak počtem kusů, jako spíše počtem stran. K Padesáti odstínům nevím, jestli bych se někdy dostala sama od sebe, ale dostala jsem nabídku, kterou jsem nemohla a upřímně ani nechtěla odmítnou, takže nekonec jsem se i já pustila do této mega úspěšné série. Uvidíme, co druhý díl.
Na Rozpolcení, Padesát odstínů šedi a Deklaraci smrti si recenze můžete na blogu už přečíst, na recenze na ostatními knihy se můžete těšit co nejdřív - doufám ;)
Za recenzní výtisky knih Percy Jackson: Poslední z bohů, Deklaraci smrti a Stefanovy deníky: Úkryt mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment. Za Rozpolcení velice děkuji nakladatelství Fortuna Libri a za oba díly Padesáti odstínů moc děkuji Dumknihy.cz.

Jedna zapomenutá...

Nevím, jak se to stalo, ale zjistila jsem, že jednu knihu z některého z předchozích měsíců, jsem vám neukázala. Je to šestý (já vím, na to, že jsem nečetla ani první díl :D) díl Nočních lovců od Jeaniene Frost, v anglickém originálu, který se mi podařilo ukořistit na bazaru za úžasnou senu a dokonce i s podpisem Jeaniene. Doma mám Noční lovce a už se opravdu nemůžu dočkat, až si je přečtu.
Všechny knihy pohromadě

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!