Reviews - Stefanovy deníky: Úkryt

4. března 2013 v 18:10 | Snow Fairy |  Reviews

Stefanovy deníky: Úkryt

Autor: L. J. Smith (Kevin Williamson, Julia Plec)
Žánr: Fantasy, Upíři, Nadpřirozeno
Díl: 5.
Originální název: The Vampire Diaries: Stefan' s Diaries, The Asylum)
Počet stran: 216
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Po Londýně se šíří zprávy o surových vraždách mladých dívek. Podezření padá na Damona. Společně se Stefanem brzy zjistí, že pomluvy jsou součástí pomsty starého upíra. Jde o trest za smrt mladé upírky Katherine, dávné lásky obou bratrů. Damon a Stefan stojí před sílou a krutostí, na které nestačí. Jejich úkryt už není bezpečný…


Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Čím déle jste upírem, tím těžší je se schovávat i před vlastním stínem krvevé minulosti, natožpak před svými největšími nepřáteli. Mladý Stefan Salvatore se svým bratrem Damonem a lidskou dívkou Corou putují zpět do osudného Londýna, kde se minulost těchto dvou bratrů zdála zdánlivě nejkrvavější. Pro záchranu Cořiny sestry Violet ale neustoupí a pokusí se ji všemi možnými způsoby osvobodit od zvráceného upíra Samuela. Ale i když se na první pohled zdálo jednoduché stanovit si plán, na druhý pohled utíkat před samotným pomyslným Jackem Rozparovačem starým několik století už tak jednoduché není...

V pořadí už pátý díl Stefanových deníků jsem si přečetla z opravdu velké zvědavosti. Při každém dalším dílu si říkám, jestli se alespoň zdánlivě přibližujeme k Upířím deníkům nebo jestli jsme stále v dávné, dávné Stefanově a Damonově minulosti. Jak ale zjišťuju, jsme stále v minulosti. Řekla bych, že i hodně daleko před Elenou a celým světem Upířích deníků. Ale nemůžu říct, že by se mi ty Stefanovy začínaly protivit. Je to docela zajímavé čtení, jenom bych ho určitě neoznačila za bestsellerové. Přicházet na kloub celé Stefanově minulost působí občas i působivě. Ale zdá se mi, že čím je Stefan starší, tím méně se sám v sobě vyzná. Na jednu stranu se občas cítí schopný se od své šílené minulosti masového vraha odprostit, na stranu druhou doprovází každý jeho krok stín milované Katherine.
Stefan se s Damonem a Corou vrací do krásného Londýna, kde jsou kořeny minulosti nejvíce nasáklé nevinnou krví lidských obětí. Po londýnských ulících se ale plíží pomyslný Jack Rozparovač a ničí životy všech obyvatel. Jenomže samotný původce těchto vražd ve svůj prospěch svádí vinu za všechny zmařené životy Damonovi.

Jak to všechno zní totálně akčně, bych řekla, že akce je zde spíše taková vlažná, specifická pro Stefanův a Damonův způsob nesmrtelného života. K mojí nepříliš velké radosti se Stefan choval občas jako dítě. Nejistý a tak trochu zmatený. Na to, že už je to muž "středního věku", dle upířích měřítek však stále mládenec v těch nejlepších letech, bylo jeho chování občas na pováženou. Ten konec ovšem už nachytal nějaké ty body a nejen díky němu jsem už docela zvědavá na další díl. Snad o něco lepší než Úkryt.

Moje Hodnocení
6,2/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!