Duben 2013

Stay Strong - Inspirating Giveaway - PART 2 - Vyhlášení vítězů

30. dubna 2013 v 18:16 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway

Ahojte lidičky,

ještě než vám prozradím, kdo teda knižní anglické ceny vyhrál, myslím, že vám něco dlužím.
Celou dobu, co Stay Strong trvala, jsem se vás ptala, co vás dělá silnými a odhodlanými. Ale ještě jsem vám to neřekla já a myslím, že by nebylo fér, kdybych vám vůbec nic neřekla. Proto bych vám ráda sdělila tohle:

Mě dělá velice silnou hudba, mé vlastní myšlenky, které teda ne vždy úplně udržují moje odhodlání, protože někdy přemýšlím tolik, že je mi z toho akorát víc úzko, moje knihy a rodina.
Vždycky jsem nebyla taková, jaká jsem teď, ne vždycky jsem měla chuť jít v životě dál, protože jsem měla i takové období, kdy jsem nevěřila, že bych se mohla znovu postavit na nohy. Prostě jsem skoro jeden celý rok jenom ležela na zemi a nechala ostatní lidi, ať po mě šlapou a kopou do mě já si jenom přála se vypařit. Prostě se ztratit. Ale vždykcy tu byla hubda, a když jsem se dokázala odpoutat od těch smutných písní, pod kterými se skrývala ta dnes velice slavná jména kapel a samostaných zpěváků, začala jsem opět stavět na vlastní nohy. Měla jsem se vždycky ráda, ale po tom, co jsem se o ně začala více zajímat, One Direction všechno změnili. Nejspíš vám přijde totálně přitažené za vlasy, že právě jim z celého srdce děkuji za to, že jsem teď taková, jaká jsem, ale je to tak. Protože pokaždé, když se cítím asi takhle:


stačí mi poslechnout si třeba tohle:


a hned je mi zase líp, hned vím, že i když se cítím mizerně a totálně na dně, vím, že to tak nemusí být navždy. Prostě, tihle kluci mě toho tolik naučili, že bych nikdy neřekla, že něco takového je vůbec možné. Prostě strašně moc děkuju One Direction za to, že jsou!

A kdybych měla jmenovat jednu knihu, která mě dělá silnou, jmenovala bych jisto jistě tuto:

Tato kniha mi pokaždé připomene, že stěžovat si na to, že nemáme dost volnosti v životě, nebo se vztekat nad nějakou maličkostí, je zbytečné maření času, kterého nikdo na světě němá tolik, kolik by si pravděpodobně přál a že ne všichni lidé na světě se mají nejlíp. Hvězdy nám nepřály je prostě kniha s obrovským, gigantickým K a já vám všem, co jste ji ještě nečetli, doporučuji to napravit.

Ale už bych to ukončila, už jsem tady o sobě namluvila dost, snad by to mohlo působit i sobecky, takže hned vám řeknu, kdo vyhrál. Do druhé části se přihlásilo celkem 28 lidí a z tohoto počtu lidí vzešli tito vítězové:

Bared to you, Reflected in you od Sylvie Day vyhrává...

Ells


Betrayal od Gregga Olsena vyhrává...

Hazza


Beautiful Disaster od Jamie McGuire vyhrává...

Hráblík


Holkám jsem už mailíky poslala a jenom doufám, že jsem udělala radost.
Pořádat pro vás soutěže mě strašně moc baví, což ostatně platí i o hopech, do kterých se také zapojuju. Takže se můžete těšit na Májový knižní hop, který pro nás všechny uspořádala Syki a do kterého jsem se zapojila i já. Takže opravdu brzičko po Stay Strong budete u mě moci opět soutěžit. A o co? To bude překvapní. :)

Moc holkám gratuluju a všem vám děkuju, že jste se přihlásili, moc si toho vážím a jsem za vás ráda. Děkuju.

Mějte se krásně a zůstaňte silní - STAY STRONG!

Snow Fairy

Bazar - YA literatura za pár kaček!

28. dubna 2013 v 20:47 | Snow Fairy |  My Books

Bazar - YA literatura za pár kaček!


Ahojte všichni,

na zpestření neděle vám dnes přináším článek z trochu jiného soudku.
Moje kamarádka právě předělává pokoj, a tak se probírala svojí knihovničkou a vyřazovala knížky, aby měla místo pro knížky k maturitě. Jelikož je knihomil jako já, tak je nechtěla vyhodit, takže mě poprosila, jestli bych vám je tady nemohla nabídnout za pár kaček k prodeji. Vesměs se jedná o YA knížky, nějaké romány a komiksy. Ceny i s poštovným jsou uvedeny u fotek, ale je ochotná smlouvat, protože bude ráda, když najdou nové majitele.

Takže pokud budete mít o nějakou knížku/y zájem, napište jí na mail: Anuska.33@seznam.cz

Doufám, že se vám některé knížky budou líbit a jejich nabídka vám udělá radost. :)

80 Kč + 37 Kč poštovné

200 Kč + 43 Kč poštovné

120 Kč + 43 Kč poštovné
Volání netvora 180 Kč + 43 Kč poštovné

Inkarceron, Ona nezapomenutelná, Smečka - 100 Kč + 43 Kč poštovné
Jezdci časem, Andělé noci - 80 Kč + 37 Kč poštovné

60 Kč + 43 Kč poštovné

Procitnutí, G2R: Tajemná hra - 50 Kč + 37 Kč poštovné
Mayské proroctví - 90 Kč + 43 Kč poštovné
Dospěj! - 120 Kč + 43 Kč poštovné
Poslední z mužů - 210 Kč + 43 Kč poštovné

Ještě jednou, pokud budete mít o nějakou knížku zájem, pište na mail: Anuska.33@seznam.cz

Snow Fairy

On my wishlist (41)

27. dubna 2013 v 15:01 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Prodigy - Marie Lu (Legenda 2) - GoodReads | Mila 2.0 - Debra Driza - GoodReads

Reviews - Dech

26. dubna 2013 v 20:49 | Snow Fairy |  Reviews

Dech

Autor: Sarah Crossan
Žánr: Dystopie, Sci - fi
Díl: 1.
Originální název: Breathe
Počet stran: 264
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Baronet
Anotace:
Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom.

Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí - svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech

Mnohokrát děkuji nakladateltví Baronet za poskytnutí knihy k recenzi!

Život už není, jaký býval. Všechno se změnilo a v nové společnosti se i za minimální využití vzduchu nad stanovenou hodnotu platí vysoké ceny, protože byvatelé tzv. kapsule mají své speciální společenské normy, které stanovují přesnou hodnotu spotřeby vzduchu dle postavení mezi lidmi. Plnohodnotně dýchat tím pádem můžete s kyslíkovou maskou, který je nutná především, když se chcete vydat za hranici kapsule do světa, který byl zničen a z něhož je teď pouze zuhelnatěná krajina obklopující kapsuli. Lidé už vlastně nic jiného neznanjí a vzpomínky na svět, který býval, je s novým začátkem a životem netrápí. Žijí tak, jak jim zákony nakázují a jestliže se budou slušně chovat, mají jistotu, že budou žít, byť to lidé s nižším postavením nemají tak jednoduché jako zazobaní prémiové.
Ale ještě se najdou lidé, kteří jsou ochotni bojovat o svět, který zmizel a který chtěji obnovit, i za cenu vlastního života. Protože být zničen je až děsivě jednoduché, ale padnou při záchraně světa, jak ho lidé znali, je přece lepší než zemřít s tím, že jsi prosvou svobodu nic neudělal. Nebo ne?

Dystopie sem. Dystopie tam. Dystopie se, když se to vezmě kolem a kolem, poslední dobou poměrně rozmohly a tak nějak ovládají svět svými vlastními drastickými pravidly a ukázkami neobyčejné, a v extrémních případech, i nechtěné budoucnosti.
Dech bych řekla, že je obrazem té nechtěné budoucnosti. Protože kdo by chtěl, byť někdy daleko v budoucnu, platit za vzduch, který bez komprosmisů potřebuje k dýchání, ale kterého má jenom velice omezené množství, jehož celkový objem se dá využít prakticky jen na nějakou ne příliš energiticky náročnou práci? Řekněme si to na rovinu, takový život, ve kterém bychom nemohly sportovat, svobodně vykonávat jakékoli, i ty náročnější práce, nebo jen tak pro radost si třeba zatančit, zařádit, není plnohodnotný, ucelený život.
Avšak irská spisovatelka Sarah Crossan svůj námět na přesně takový svět obháji celkem přesvědčivě a i když to před finální podobou muselo dát spoustu práce, všechno sepsat dohrodamy, nakonec stojí to za to.

U mě to bývá tak, že když se poprvé setkávám s knihou od autora/autorky, od kterého jsem do té doby nečetla jedinou knihu, bývám před čtením občas maličko skeptická, navíc tomu skepticismu napomáhá pravděpodobně i to, že některé knihy nemají jednoznačně kladné hodnocení, jež je někdy velice rozporuplné až negativní. Ale kdo říká, že i nejhůře kritizovaná kniha jinými lidmi, se mi nemůže líbit, že? Crossan má takový zvláštní a myslím, že i hodně osobitý a specifický styl psaní, takový který se jen tak nevidí. Občas jsem byla z použitích slov trochu v rozpacích, protože přece jenom slovo "nakrásně" se normálně v knihách moc nevyskytuje. Ale i na to jsem si postupně zvykla. Kniha byla navíc psána z pohledu tří hlavních postav, Aliny, Bey a Quinna, díky čemuž jsem měla možnost poznat celý svět jak z pohledu kluka, který má vysoce postavené rodiče a tudíž i nekonečně mnoho možností, z pohledu holky, která sice žije spořádaný život, ale ať se snaží, jak chce, je ve společnosti podřadná a její šance spíše mizivé, tak nakonec i z pohledu holky, která nechce mít se soudobou vládou a žitím nic společného.
Ze začátku se mi Dech moc nezdál, bylo totakové rozpačité, nejisté a absolutně jsem chvílemi netušila, co můžu očekávat, ale postupem času, jak autorka stoupala po schodech akce, až se dostala na vrchol vlastních možností, se mi to začalo opravdu líbit. Je to možná i tím kouzlem, které dystopie mají. To že vás donutí přemýšlet nejen nad sebou.
Ale už se, abych tak řekla, nemůžu dočkat dalšího dílu.

Bylo nebylo (39)

25. dubna 2013 v 19:56 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Alchymie věčnosti (Inkarnace 1)
Autor: Avery Williams

První Věta:
- "Jako bych na maškarní bál v paláci lorda Suffita na Temži čekala snad celý života."

I'm obsessed with... *3*

24. dubna 2013 v 21:21 | Snow Fairy |  I'm obsessed with...
Meme z dílky Emily.L. Podstatou článku je zveřejnění obsese, kterou může být libovolná věc, osoba, jídlo, kniha atd., spolu s krátkým informativním článkem.

Moje babička


I když mám babičky dvě, tak ta, které bydlí jenom asi kilometr od nás, je ta nejlepší babička na světě.
Miluju z celého srdce ty chvíle, kdy s ní sedím na dvoře u stolu, se skleničkou coly, čaje nebo nějakého jiného pití, a povídáme si spolu o věcech, které bych snad neřekla ani mamce. Babička je taková vrba mé duše, pokaždé mě vyslechne a potom i poradí a tím, že už má tolik životních zkušeností, o kterých by se mě mohlo jenom zdát, když je mi úzko, mi vžycky pomůže.
Kdykoli, když nemám pořádně na nic náladu, mi stačí na ni jenom pomyslet a je mi hned o něco lépe. Ale nejlepší je, když jsem po dlouhé době u ní na návštěvě. Ona je jako profesionální psycholog, vyslechne mě a prostě si popovídáme takovým způsobem, že všechny iluze, které se mi v hlavě hromadí navíc, začínají mízet, jenom k mému vlastnímu prospěchu.
Vždycky si povídme o jejím dětství a o tom, jaké to bylo, když byla ona mladá a já jí pokaždé jenom s úžasnem visím na rtech, jak strašně moc mě fascinuje, to co se tehdy dělo a jak jinak a úplně odlišně od toho současného, život fungoval.
Není to ten typ rozmluvy, kdy vám někdo říká: "Když jsem já byla mladá, to co máš ty jsem si nemohla ani dovolit. Co dovolit, ani na to pomyslet."
Ne, moje babička to vypráví takovým způsobem, že si představuju tu dobu, představuju si, jak žila, když byla mladá a neměla to, co máme teď my a říkám, jestli si to všechno, co máme doopravdy zasloužíme.
Moje babička je jako závan čerstvého vzduchu, jako studená sprcha na probuzení, za které jsem ráda místo, abych se zlobila, ža mi babička vyvrací mé snění. Ona má svůj názor, za kterým si stojí a tím, jaká je, mi pomáhá pochopit svět i z té druhé strany, než jak ho vidím já.


Moje babička je pro mě velká osobnost, s velkým srdcem. Pro lidi, které miluje by se rozdala a je pokaždé smutná, když chce nějakým způsobem pomoct, a zároveň ví, že toho nemůže dát víc.
A i když o sobě samé mnohdy příliš pochybuje, je podle mě ta nejsilnější osoba na světě. Prostě čím vším ona si už prošla, by si zasloužila vyznamenání, nějakou cenu, která by symbolizovala život ajeho skutečnou hodnotu. A i když už není nejmladší, ví o světě i o mladých lidech stejně, snad i mnohem více věcí, než kdejaký současný, mladý člověk.

Pravděpodobně už plácám všechno do hromady, ale pro mě samotnou babička znamená strašně moc, ty rozhovory s ní během nichž se mě aspoň čtyřikrát zeptá, jestli nemám hlad. Někdy není ani tak nutné vypisivat celé romány o tom, jak moc někoho milujeme, proto bych babičce, kdyby si tohle někdy četla, vzkázala jediné:

"Miluju tě, strašně moc tě miluju, babičko. Děkuju ti, za to všechno, co jsi mi dala, za ty hodiny, které spolu pokaždé proklábosíme. Děkuju ti za to, že jsi. Jsi žena mého života a ztratit tě by znamenalo konec světa.
Jsi moje super hrdinka!
Miluju tě.

Snow Fairy

Knižní chvilky (16)

22. dubna 2013 v 19:28 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.
Ahojte,

i když je/bylo dneska venku nějak moc teplo - což je pravděpodobně předzvěst ochlazení - tak já jsem dnes měla nějaký zamračený den. Nevím, čím to vlastně bylo, prostě jsem neměla náladu na vůbec nic. Ještěže jsme se ve škole neučili, jinak bych si z toho odnesla ještě větší kulové než obvykle. To se chce pořádně vyspat, ale ještě předtím vypít pár hrnečků kávy - mimochodem, jestli někdo po kávě nemůže spát, tak já to nejsem. Mě se po něm chce snad ještě víc do postele.

Ale co, té mojí náladě jsem se rozhodla udělat velice, ale opravdu velice tlustou čáru přes rozpočet. A co je nejlepší na dělání takových tlustých čar? No přece SUE LIMB a její JESS JORDANOVÁ. Díky, Jess, díky Sue, nikdy jsem se u knížek nenasmála jako u těch vašich. :-*

Předposlední díl o Jess, který u nás vyšel, Čokoládové SOS, jsem si rozečetla dneska, abych si trochu osvěžila den a světe div se! Ono to funguje! Sue je prostě geniální, co se vtipů týká, v tom je ona prostě mistrně a jestli by se někdy na olympiádě objevila disciplína "Kdo řekne nejlepší vtip/Vypálí nejneotřelejší hlášku" Sue by byla absolutně neporazitelná. Navíc přirovnat vůni vařené brokolice k mravenečníkovým prdům je prostě legendární!

Alchymie věčnosti je knížka zase k recenzi, kterou jsem si už hodně dlouho chtěla přečíst. Přece jenom téma převtělování je v knihách poměrně netradiční. Ale jak tak knihu čtu, musím říct, že se mi to moc nelíbí, je to takové nemastné neslané, ale předpokládám, že k tomu hlavnímu zlomu, po kterém by se to mohlo eventuálně rozjet, jsem se ještě nedostala, takže ještě uvidíme.

A jak se dívám dnes na Nicka, tak zatímco já jsem ze všeho skoro až znechucená, Nick je ze všeho totálně vykulený. :D


Snow Fairy a Nick


Stay Strong - Inspirating Giveaway - PART 1 - Vyhlášení vítězů

21. dubna 2013 v 21:49 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway

Zdravím, dnes ještě jednou,

a tentokrát, a taky konečně, s výsledky první části.
Do první kategorie, kde se soutěžilo s fotkami, se přihlásilo celkově 8 lidí, což bych řekla, že na to, že jste měli posílat fotky, je docela dost. Jenom doufám, že se vám taková forma soutěže, s fotkami, líbila aspoň trochu.

Do druhé kategorie, kde jste soutěžili formou klasického komentáře, se příhlásilo celkem 17 lidí.

Ale nebudu vás dlouho napínat statistikou, radši vám konečně prozdravím výsledky.
Foto část:

Prvním vítězem a majitelem knihy Mezi nebem a Zemí od Stacey Kade se stává soutěžící číslo 2:

Hanča Bártlová - Skřítek


Moc ti, Hani, gratuluji, mail jsem ti už poslala. Doufám, že se v ti výhra líbí a že jsem ti udělala aspoň malou radost. :)

Část - komentář

Druhým vítězem a majtelem knihy Mezi nebem a Zemí od Stacey Kde se stává soutěžící číslo 8:

DominikaCouf

Domi, i tobě moc gratuluji k výhře, mail už bys taky měla mít ve schránce. Doufám, že se i tobě výhra líbí a že si ji potom užiješ. :)

Strašně moc bych chtěla poděkovat i všem ostatním, kdo se přihlásili, ať s fotkou, komentářem nebo obojím. Nejvíce jsem vděčná za to, že jste mi řekli, co vás dělá silné a odhodlané jít dál i přesto, že to někdy vypadá sebehůř a dodělat to něco téměř nereálné.

Všichni jste silní lidé a já vás obdivuji za to, co všechno dokážete a jací jste. Někteří lidé by nedokázali ani polovinu toho, co vy. Jste úžasní a já vám moc děkuju. :-*

Dobrou noc a zůstaňtě všichni silní. Budu vám držet palce.

Snow Fairy

Stay Strong - Inspirating Giveaway - Vaše soutěžní fotky (5)

21. dubna 2013 v 21:02 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway
Ahojte všichni,

ještě než vám za chvilku zveřejním výsledky první části Stay Strong, moc ráda bych vám ukázala poslední fotku, která mi tento týden přišla na mail.
První část už sice skončila, ale stále je tu druhá, do které se můžete přihlašovat.
Takže poslední fotka první části...

... je od Patrície, kterou dělá silnou nejedna věc a jakmile fotku spatříte, uvědomíte si, že pravda má spoustu pobod.
"Predovšetkým sú to knižky, ktoré majú krásne príbehy a o to viac lepšie myšlienky. Vedia mňa nakopnúť. ;)
Ďalej je to tanec. Na tanečnú chodím už celkom sedem rokov a stále ma baví. Spoznala som tam decká, ktoré mám rada. :D Zaiste k tou patrí dobrá hudba. Aj keď mi je hrozne, práve ona vie povzbudiť alebo poprípade rozveseliť. :) A na koniec sú to psíkovia, ktorých milujem. :D Sú úžasný priatelia." Patrícia
Patri, moc děkuju za fotku. Absolutně se přikláním k tomu, že silného člověka dělá cela řada věcí, i když je to ze začátku třeba jenom věc jediná. Navíc zvířatka, to jsou nejlepší přátelé, nikdy nezklamou a ve většině případech víme, že nás poslouchají. Budu ti držet palečky, ať se ti v životě se vším daří.A mod děkuju.

EDIT:
Moc se omlouvám, že jsem tu úplně poslední fotku hned nepřidala, ale přišla mi ještě jedna....

...od Hanči, kterou dělá velice silnou forma bojového umění.
"Judo mi dává sílu. ♥ Ten sport miluji a nevím, co bych bez něj dělala. 3x týdně trénink po dvou hodinách, a také miluji ten pocit, když na zápase předstoupím před soupeře na tatami, a ikdyž mě třeba soupeř přiškrtí a já mám po zápase miliony modřin a teče i krev, nevadí mi to. Ale ten pocit, když vyhrajete je k nezaplacení..PS: Já jsem ta blondýna vpředu. ;D" Hanča

Hani, ani nevíš, jak moc tě obdivuju za to, že děláš bojové umění, sama bych to nikdy nedokázala, takže jen tak dál a hlavně dávej pozor, aby tě tví spolubojovníci moc nepomlátili. :)

A za chvilku už se můžete na slibované vylášení vítězů. ;)

Snow Fairy

On My Wishlist (40)

20. dubna 2013 v 20:11 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Resist (Breathe 2) - Sarah Crossan - GoodReads | Meltdown - Ben Elton - GoodReadsPS: Meltdown je na mém wishlistu z vlastních osobních důvodů, tak abyste si nemysleli, co zase Snow Fairy vyvádí. Myslím, že někteří možná tuhle knihu poznají a pochopí mé důvody. :D Ale jednou, až se mi ta možnost naskytne, si Meltdown opravdu koupím a pokusím přečíst.

Get your own free Blogoversary button!